ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czym jeżdżą Milaniści?
Autor Wiadomość
Qnen 
Milanista

Wysłany: Sob Mar 21, 2015 23:35   

rafal996 napisał/a:
Bezawaryjności życzę! Do Opli mam sentyment, chociaż benzyniak 1.6 to niestety muł i zwykle bierze olej, ale za dużych problemów raczej nie sprawia ;)

Wiem, że jest olejożerny ale na pewno mniej zwalisty niż 1,4.
Dzieki Rafał

Camill 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 23, 2015 12:40   

Qnen

mln kilometrów życzę:)

A że tak zapytam ile ma kół? :brew:

Pawko IRL napisał/a:
Btw jakimi autami jezdzicie Milanisci? :piwo:

Passacik B6 Highline 2.0 TDI CR 2009r. zakupiony w zeszłym roku. Właśnie rozpoczynam jakieś drobne mody:) Na razie zamontowałem logo powitalne po otwarciu drzwi, a w planach jest ledowe oświetlenie wnętrza i światła do jazdy dziennej bo szkoda ksenonów.

Hornet 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 24, 2015 11:41   

Camill napisał/a:
Passacik B6 Highline 2.0 TDI CR 2009r. zakupiony w zeszłym roku.

Camill 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 24, 2015 11:47   

Dobre:) Aczkolwiek mój pasek kupiony w polskim salonie :)

łachu 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 25, 2015 17:49   

http://www.meczyki.pl/obrazki,23303

Paweuu 
Milanista

Wysłany: Czw Mar 26, 2015 08:25   

Idealny samochód na Safari

http://paweuu.wordpress.com

Szybki 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 19, 2015 13:08   

Panowie, budżet mniej więcej 20-35tyś. polecilibyście coś w tym przedziale z w miarę dobrym wyposażeniem (klima, navi itd.)? patrzę na Niemców a konkretniej Audi A4 B7 czy też nowe Astry. Nie chciałbym jakiejś krowy typu Passat w kombiku, wolę coupe bądź sedana, podobają mi się jeszcze Alfy Romeo GT, świetny dizajn ale nie wiem jak tam z wykonaniem i sprawnością, obecnie jeżdżę starą 145-tką i te wszystkie teksty o psujących się Alfach są dla mnie obce (choć wiadomo stary samochód to mechanika trza odwiedzać). Podobają mi się te nowe VW Scirocco (tzn. nowe w sensie te robione od 2010r. :P ) ale to już raczej byłby większy wydatek...
#10 Rui Costa per sempre!

Marcu 
Milanista

Wysłany: Sob Gru 19, 2015 20:42   

Ja cały czas bujam się Fiestą z 2005 roku. Do jazdy po mieście (do pracy, czy na zakupy) sprawdza się idealnie. Nie licząc wymiany dwóch żarówek i łożyska auto od 4 lat pozostaje bezawaryjne. Od miesiąca jestem posiadaczem Peugeota 3008 z 2013 roku. To autko służy mi do dalszych podróży. Póki co, wszystko jest ok. A jeśli chodzi o komfort jazdy, to różnica między Fiestą a Peugeotem, to niebo a ziemia. :)

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Gru 21, 2015 16:33   

Szybki napisał/a:
podobają mi się jeszcze Alfy Romeo GT

Stare GT w benzynie maja opinie niezniszczalnych, we Wloszech sporo tego po drogach jezdzi, wiecej niz nowych.

Szybki 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 21, 2015 22:58   

Chodzi Ci pewnie o GTV ;) Ja mówię o tych GT, byłem nawet parę sztuk oglądać ale większość bite lub zaniedbane. Co do Alf to mają łatkę psujących się samochodów ale jak to jest waszym zdaniem? może to opinia z lat 90-tych ciągnąca się do dziś? teraźniejsze samochody wydają mi się robione praktycznie na jedno kopyto przynajmniej te z klasy średniej (powiedzmy segmentu C, D).

Veleno ja mówię o tej Alfie

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Gru 22, 2015 09:39   

moja wina...dla makaronow obie to GT, nie mialem pojecia ze wczesniejsza to GTV :D .
ja od osmiu lat smigam 147ka i zadnej awaryjnosci nie zauwazylem.w/g mnie ta opinia to efekt tego iz w alfach niezbyt mozna na wlasna reke grzebac jak np w niemcach, wiec jak Zdzichu czy Staszek zacznie domowym przemyslem wymieniac to co sie zuzywa przy eksploatacji by oszczedzic to popsuje po drodze cos.alfa zwyczajnie nie lubi fuszerki czy braku doswiadczenia przy dlubaniu, o czym przekonalem sie swego czasu zmieniajac pasek i rolki, trzy razy wracalem do mechanika na poprawki bo zakladal uczen, cos niedokrecal jak trzeba i piszczalo potem :P .

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 22, 2015 14:53   

Nie, opinia poszła po pierwszej serii 156, która faktycznie była niedopracowana. Tak, jak pierwszy wypust Laguny II, przez co przylgnęła do niej łatka królowej lawet, mimo że znam sporo przypadków bezproblemowego eksploatowania tego samochodu. To samo Alfy, a już na pewno 159. Owszem, bywają kapryśne, bywa że jakaś elektronika wywali kontrolkę, ale to dotyczy niestety większości nowoczesnych samochodów. Nie ma co się zrażać czy unikać, tylko na pewno warto poszukać zadbanego, pewnego egzemplarza. I popatrzeć na silniki, bo Alfa jest jednym z niewielu przypadków, że diesle (głównie 1.9) są mniej problematyczne od benzyn.

Szybki 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 22, 2015 23:19   

Dokładnie 1.9JTD w Alfach jest już chyba tak samo kultowe jak jak 1.9 TDI w Audi ;) a co do benzyniaków to podobno Twin Sparki padają jak muchy ale nigdy nie miałem benzyny i przy nowym aucie też będę się rozglądał za klekotami niż PB.

morpex 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 25, 2017 18:43   

Panowie mam problem z systemem audio w samochodzi i może akurat znajdzie sie ktoś obeznany na forum. Otóz mam wzmacniacz dwu kanałowy a do niego podłączone dwa głośniki oraz skrzynie basową. Teraz problem jest taki ze podbijając bas na wzmacniaczu skrzynia gra dobrze ale głosniki zaczynaja trzeszczeć. Czy istnieje jakas opcja zeby ustawić tony osobno na każdy kanał? Albo ewentualnie sprawic by to skrzynia ciągneła jak najwięcej prądu?

Odpowiedz do tematu