ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Transfery Milanu (cz. 29)
Autor Wiadomość
nismovsky 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 11, 2017 22:53   

Venomik napisał/a:
Trochę mi zajęło nim przeczytałem całą dyskusję i nie mogę napisać nic więcej niż to, że zgadzam się z nismovskim. Nie sądziłem, że kiedykolwiek trafię na dyskusję gdzie fan Milanu napisze słowa Montolivo, legenda bez zabarwienia ironicznego albo przeczenia.
Przecież to typowy symbol słabszych czasów.

Dzięki. :ok:

Ja po pierwszym jej wpisie też brałem to za żart, ale jak zaczęła bronić tej tezy to zrobiłem tak: :wow:

enkidu81 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 11, 2017 23:08   

carlos napisał/a:
W legendach, gdy bohaterowie wracali umęczeni ze smoczą głową w worku, to zbijali piątkę właśnie z takim Ryśkiem, który w tym czasie pilnował im koni i przygotowywał posiłek na powrót. :D
I mu nie umniejszam, bo jego cv znam, więc równie mocno uważam, że dla takiego Locattelego może sporo nauczyć, bo ten jeszcze musi zagrać wiele dobrych spotkań przez wiele lat, żeby do Montolivo móc być sensownie porównywany.

Hehe Rysiek Montolider. Mi tam jest szkoda ze on nie wyrosl na taka legende i mimo ze mial momenty i czasami swietne mecze to jednak wszyscy oczekiwali on niego wiecej. Jest natomiast jedna rzecz w ktorej Loca juz teraz go przewyzsza. Zangazowanie,serce do gry,wiara w lepsze jutro. Mam nieodparte wrazenie patrzac na gre i wyraz twarzy Monto ze on sie najzwyzajniej w swiecie wypalil. Nie wykluczam ze jesli gdzies odejdzie to jeszcze cos pokaze ale jego czas w Milanie dobiegl konca i gdyby nie Galliani to by go tu juz nie bylo.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 11, 2017 23:44   

Mam kolegę, który powtarza że nie będzie dobrej piłki w Milanie, dokąd na boisko wybiegają Montolivo i Abate ;) Powiem szczerze, że coś w tym jest. Obu szanuję, szczególnie Ignasia za jego niewątpliwe zaangażowanie, obaj coś tam potrafią, ale faktycznie - dokąd byli obaj żelaznym wyborem do pierwszego składu, to wiele mówiło o poziomie i możliwościach Milanu. Dlatego mocno liczę, że będziemy ich oglądać epizodycznie i nareszcie zrzucimy ten ciężar "legend" Montolivo, Abate, Bonery, Antoniniego itd.

Gandalf 
Milanista

Ostrzeżeń:
 2/2/2
Wysłany: Sob Sie 12, 2017 00:44   

Alfred Duncan to Kessie vol 2 . Za kowty jakie sie przewijaja to ten gracz to kocur jakich malo. Do tego Milan Badejl. I Milan ma komplet w pomocy.

https://www.youtube.com/watch?v=Qbc-LmWqtsw

miszcz 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 12, 2017 01:17   

rafal996, nie no, nie wrzucaj Bonery i Antoniniego do jednego worka z podrabianym Włochem :P Inne czasy, inna rola czy status w drużynie i zdecydowanie większe sukcesy.

MK92 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 12, 2017 07:00   

Skoro klasyfikujemy "legendy" i kapitanów Milanu, to ja przykładowo nigdy nie wrzuciłbym Ambrosiniego do jednego worka z Montolivo. Massimo kojarzy mi się z wielkim Milanem Ancelottiego, w którym był co prawda postacią drugoplanową, ale dał nam np. finał LM w 2005 roku. W silnej drużynie Allegriego spełniał jeszcze ważniejszą rolę niż tylko joker. Także wspomnienia z nim związane mam dobre. A co do samego poziomu sportowego, to Ambro w miarę postępu kariery w czerwono-czarnych barwach stawał się lepszy, oczywiście do pewnego momentu, natomiast Montolivo ma cały czas od chwili zawitania do Milanu w 2012 roku regres formy.

Co do określania jakiegoś piłkarza legendą, to w dobie YouTube'a kryteria bardzo się rozmyły...

Venomik 
Juventino

Wysłany: Sob Sie 12, 2017 10:22   

Dlaczego w dobie youtube?

MK92 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 12, 2017 13:00   

Venomik, może dlatego, że mnóstwo teraz różnych filmów o piłkarzach "gorszego sortu" zatytułowanych z dopiskiem "legend" :ok:

rafal996 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 12, 2017 20:27   

miszcz napisał/a:

rafal996, nie no, nie wrzucaj Bonery i Antoniniego do jednego worka z podrabianym Włochem Inne czasy, inna rola czy status w drużynie i zdecydowanie większe sukcesy.

No tak, ale to były sukcesy pomimo nich, a nie dzięki nim ;)
Niestety te nazwiska kojarzą mi się z bardzo słabym okresem Milanu. Jeśli zmuszeni byliśmy grać Bonerą i Antoninim i byli oni i tak najlepsi z dostępnych, to jest to dla mnie symbol kryzysu. Bardzo liczę, że długo już nie ujrzymy takich przeciętniaków jako podstawowych graczy. A najlepiej nigdy.

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 13, 2017 08:15   

carlos napisał/a:
W legendach, gdy bohaterowie wracali umęczeni ze smoczą głową w worku, to zbijali piątkę właśnie z takim Ryśkiem, który w tym czasie pilnował im koni i przygotowywał posiłek na powrót. :D

W końcu Montolivo najlepszą rolę w karierze, jaką miał, to rola giermka Pirlo. Później już było tylko gorzej.

marcin.90 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 13, 2017 14:33   

https://youtu.be/qurBPOycCLA

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 14, 2017 16:23   

Jednak Kalinić coraz bliżej, tylko czekamy chyba jak Bacca nas opuści.

Pytanie czy dojdzie jeszcze jakaś bomba w ataku i nie zmienimy formacji na grę z dwójką przodu

Dwa ponoć Antonelli ma być włączony transfer. To widzi-misie zawodnika, który chyba chce grać niż oglądać Rodrigueza czy wybór Montelli bo go ponoć nie przekonuje. Dowiemy się chyba niedługo. Zostanie z Calabrią to mocno ryzykowne zagranie, ale w dłuższej perspektywie chyba ma sens, bo w primavarze na prawej obronie biega ponoć ciekawy gracz Rauol Bellanova

Majkel 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 14, 2017 16:37   

No właśnie zastanawiają mnie te wieści o rychłym odejściu Antonellego. Zostajemy wtedy z jednym LO. Calabria chyba nigdy nie grał na drugiej stronie i nie jestem pewien czy przerzucanie go tam, nie będzie dla niego niekorzystne. IMO zjazd De Sciglio zaczął się od przeniesienia go na lewą flankę.

Adin 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 14, 2017 16:56   

Byle tylko Bacca odszedł. Kalinic jest solidnym wyborem. W grze gdzie będzie potrzebny wzrost i siła przyda się. Mamy teraz piłkarzy, którzy będą potrafili dośrodkować na głowę.:). Transfer nie jest marzeniem, ale stawiam, że 15 bramek ustrzeli i będzie miał duży wkład grę zespołową.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 14, 2017 17:54   

Bacca raczej odejdzie, bo z jednej strony niby chce iść tylko do Sevilli, ale z drugiej chce jechać na MŚ, a wie, że Milan może wygrać te "przepychanki" i zostawić go na rok na trybunach, a Carlitos nie grając nie ma szans na udział w tej imprezie. Zapewne im bliżej końca okienka tym coraz poważniej będzie myślał o przenosinach gdzie indziej, zresztą chyba nawet dziś czytałem informację, jakoby Milan rozmawiał z Villareal o transferze Kolumbijczyka (ponoć miało by to być wypożyczenie z opcją wykupu, cała transakcja miałaby zaś opiewać na około 17 mln euro).

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 14, 2017 17:57   

Adin napisał/a:
Transfer nie jest marzeniem

To zależy. Jeśli będzie tym mega snajperem, który obiecano, to rzeczywiście, nie jest marzeniem, jeśli oprócz niego dojdzie ktoś (w dalszym ciągu piszą o Aubie lub Belottim), to będzie to duża wartość dodana, o której nie mówiło się przed sezonem.

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 14, 2017 18:02   

Bacca spóźnił się 4 godziny na trening, który potem zresztą opuścił po godzinie. Jego odejście jest bliżej niż kiedykolwiek. :ok:

Kalinić mam nadzieję, że w końcu przyjdzie, bo przyda nam się ktoś taki. Zapewne dołączy do nas jeszcze Auba, o to bym się nie martwił.

Aiver 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 14, 2017 18:51   

Gzikuu napisał/a:
Zapewne dołączy do nas jeszcze Auba, o to bym się nie martwił.

Po tych jego słowach, że chce do Milanu też jestem dziwnie spokojny, że to się stanie, pewnie zbijamy cenę i trochę może to jeszcze potrwać. Mamy jeszcze ponad 2 tygodnie. Ewentualnie czekamy jeszcze jak Cairo zejdzie na ziemię w sprawie Belottiego, bo to chyba jednak on był priorytetem.

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 14, 2017 19:31   

Generalnie dobrze, że jest ich dwóch, bo jeden drugiemu zbija cenę i sprawia, że potencjalni sprzedawcy wiedzą, że Milan jednak ma alternatywę w postaci tego drugiego.

Horrorist 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 14, 2017 20:19   

No i trzeciego Kalinica najbardziej realnego transferu. Bacca raczej na pewno odejdzie, a taki Kalinic ograny we włoskiej piłce daje też pewne gwarancje goli. Jeżeli rzeczywiście w operację zostanie włączony Antonelli, to nie będzie konkurenta dla RR na LO. Wydaje mi się że będzie to dobra okazja dla Calabrii na złapanie jakiś występów. Chłopak nominalnie jest PO, ale nie wiem czy w którymś ze sparingów nie wystąpił właśnie po lewej stronie. Gorszy od De Sciglio tam raczej nie będzie, a nowa pozycja tylko uatrakcyjni jego pozycję w zespole jako potencjalny zapchajdziura na obie flanki w obronie.

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pon Sie 14, 2017 21:26   

Gzikuu napisał/a:
Bacca spóźnił się 4 godziny na trening, który potem zresztą opuścił po godzinie.

:O To ile taki trening trwa?

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 14, 2017 21:27   

Bubu napisał/a:
Gzikuu napisał/a:
Bacca spóźnił się 4 godziny na trening, który potem zresztą opuścił po godzinie.

:O To ile taki trening trwa?

niby dzisiaj piłkarze mieli szkolenie z VAR

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pon Sie 14, 2017 21:34   

A to nie sędziowie powinni być szkoleni? :)
Swoją drogą ciekawe musiało być to szkolenie, np temat o tym co VAR sprawdza a przy jakich okazjach dalej można próbować lecieć w kulki...

bogiel 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 14, 2017 22:22   

To jest już przecież dawno określone. VAR można używać w czterech przypadkach:
- strzelony gol,
- rzut karny,
- czerwona kartka (bezpośrednio lub druga żółta),
- identyfikacja zawodnika - w tym sensie czy sędzia nie pomylił zawodników i dał np. czerwoną nie temu zawodnikowi co trzeba.

MK92 
Milanista

Wysłany: Wto Sie 15, 2017 11:55   

Ucieszyła mnie ta informacja o bardzo prawdopodobnym odejściu Bakki. Obawiałem się, że przez kolejny sezon będziemy musieli znosić jego nieporadne próby strzeleckie i częste obrażanie się po zejściu z boiska. Zdecydowanie wolę Kalinicia od Kolumbijczyka, który stał się cieniem tamtego piłkarza Sevilli, czy Milanu Mihajlovicia...

Odpowiedz do tematu