ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Muzyka
Autor Wiadomość
lord bass 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 23, 2017 14:26   

Ja bym to wytłumaczył tym, że większość młodych interesuje się innym gatunkiem muzyki.

Szybki 
Milanista

Wysłany: Sob Lip 01, 2017 22:08   

lord bass napisał/a:
Ja bym to wytłumaczył tym, że większość młodych interesuje się innym gatunkiem muzyki.

Pewnie masz na myśli hip-hop ;)
Apropo właśnie rapu to wielka szkoda że akurat śmierć czyhała na Prodigy'ego z legendarnej grupy Mobb Deep. Mało kto w dzisiejszych czasach oddaje w kawałkach tak urbanistyczny podmuch w swojej muzyce, czuć ten nowojorski jak to się mówi teraz ładnie....vibe. Style z lat 90-tych się troszeczkę pozacierały na rap scenie, nie ma podziału na luźne bity z piszczałką z kaliforni od mocnych stóp z dobrym werblem i skreczami z nowego jorku po cykacze ze sporą dawką basu od chłopaków z południa, teraz wszyscy jadą na jedno kopyto a właśnie u Mobb Deepów jeszcze można było liczyć na przywiązanie do rejonu i robienie czegoś w starym stylu ale wpasowującego się w dzisiejsze czasy.

https://www.youtube.com/watch?v=lHnFHIdxlLo
#10 Rui Costa per sempre!

miszcz 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 20, 2017 21:02   

Wokalista Linkin Park popełnił samobójstwo.
Szok.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 20, 2017 23:18   

Niestety
W dzień urodzin zmarłego przyjaciela, który w maju... również popełnił samobójstwo.
Dragi, alkohol, depresja - połączenie tych czynników doprowadziło do strasznej sytuacji... :(

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 21, 2017 00:26   

szok mimo, że ostatnio z LP nie po drodze było, ale za dwa kapitalne albumy Hybrid Theory i Meteora szacun i ten mega live album z Jay-Z

Kargool 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 31, 2017 10:48   

Pożałowaliśmy Chestera, którego niestety zeżarła psychicznie kombinacja sławy, fury pieniędzy, narkotyków i wódki. Możemy czuć się o tyle bezpieczni, że otwarty dostęp mamy tylko do wódki ;)
Teraz z podobnej, bo metalowej beczki. Jakiś czas temu zetknąłem się na antenie Antyradia z kapelą Nocny Kochanek. Teraz wydali drugi album i powiem szczerze, że kapcie spadają.
https://www.youtube.com/watch?v=f4T2ss8NJaU
Generalnie dawno nie słyszałem tak ciekawej kapeli hewi metalowej w sensie muzycznym, a to co robią z tekstami to jest kosmos ;)
Teraz na topie ich single z nowej płyty, ale warto też cofnąć się do pierwszego wydawnictwa:
https://www.youtube.com/watch?v=j-EhDmUz6Hs
Taki singielek ;)

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 31, 2017 12:06   

Pierwsza płyta moim zdaniem była dużo lepsza i muzycznie i tekstowo. Ale przede wszystkim lepsze teksty. To nie był nigdy jakiś wysublimowany humor, ale było więcej finezji w tym, gry słów, jakieś aluzje itd. Na drugiej to już jest w większości prosto z mostu chlanie i dupy, bardziej wulgarne i mniej śmieszne przez to.

Ale pierwsza płyta super, był czas że słuchałem bez przerwy i świetnie się bawiłem ;)

Kargool 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 31, 2017 12:57   

Przede wszystkim muzycznie jestem pod wrażeniem, grają szybko i jak na moje oko dobrze technicznie, a kompozycje w klasycznym heavy.
Co do tekstów to z jednej strony masz rację, bo tamta płyta była świeża. Za to na tej jest chyba więcej "podjazdów" pod style muzyczne i konkretne kapele: "Smoki i gołe baby", "Piosenka o niczym" czy "De pajrat bej". Ogólnie też mają bekę sami z siebie, więc mnie to kupiło w 100%. No i "ballada" na koniec rozpierdziela system na drobny mak :)
Widać, że "hewi" nie umarł, patrząc też po reakcjach publiczności na nich. Ciekawe jak zagrają na Woodstock, bo tam te parę tysięcy to dość wymagająca widownia.

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 03, 2017 22:09   

NK to takie figo fagot bym powiedział, może nie tak "wulgarne", ale w ten deseń. I też współpraca z BFF była widoczna przy pierwszej płycie (Karate, Minerał Fiutta)

z drugiej płyty to dziewczyna z kebabem <3.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 07, 2017 15:23   

Co do tego, że heavy metal nie umarł, to jak wnioskuję wręcz przeciwnie, właśnie na przykładzie Kochanka ;)

Oryginalnie to był normalny, poważny metalowy zespół Night Mistress i działał sobie od 2003 roku. Mało kto o nim słyszał, mimo że się starali. Dopiero jak zaczęli nagrywać to samo, tylko z satyrycznymi tekstami i pod nazwą Nocny Kochanek, stali się bardzo znani. Wniosek jest jeden - heavy metal jako muzyka na poważnie nikogo dziś nie interesuje. Natomiast jeśli dodać do niego kontekst, staje się dopiero fajna dla ludzi. W tym wypadku kontekst satyryczny.

Trochę mi szkoda, bo na heavy metalu się wychowałem... a trochę mi nie szkoda, bo taka jest widocznie kolej dziejów. Nikt nie zabrania nagrywać świetnych heavy metalowych płyt, tyle że one jakoś nie powstają. Widocznie wypalenie gatunku. Może kiedyś powróci.

A co do powiązań Kochanka z Braćmi Figo Fagot, to Walaszek z BFF niejako jest ojcem Kochanka. To on ich wciągnął do swojego świata, pojawiali się w Kapitanie Bombie, nagrali kawałek do filmu i to był początek tego zespołu w jego obecnej formie.

nismovsky 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 07, 2017 20:13   

A to może zmienię temat muzyczny i polecę prywatą ;)

W weekend wrzuciliśmy z moją dziewczyną nowy kawałek. Tym razem padło na klasyk muzyki country - utwór Dolly Parton "Jolene".
Całość w klimacie retro, ale bardziej retro lat 80-tych (niektórzy na ten nurt mówią "retrowave"). Mam nadzieję, że Wam się spodoba :ok:

Cztery Litery - Jolene (Dolly Parton Cover)

rzepinho 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 09, 2017 08:15   

Może grają troszkę mniej tanecznie niż Linkin Park, ale ja polecam najnowsze dzieciątko Brytyjczyków z SikTh-----> album " The Future in Whose Eyes ? "

Miażdży...

Kargool 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 09, 2017 10:06   

rafal996 napisał/a:
Co do tego, że heavy metal nie umarł, to jak wnioskuję wręcz przeciwnie, właśnie na przykładzie Kochanka ;)

Można tak wnioskować, niemniej właśnie może to jest teraz ścieżka do odtworzenia gatunku. Bo po koncertach widać, że heavy chce być słuchane, ale brakuje świeżego spojrzenia na temat. Troszkę z dystansem śpiewał w latach 80. Helloween, więc może ta droga nie jest wyrazem upadku, a jakiegoś odrodzenia. Dziś śpiewają o wódce, ale może następny album zrobią z częścią poważniejszych tekstów, bo warsztatu nie można im odmówić. No i ten sukces pozwoli innym kapelom wracać do heavy, a nie kombinować "nie wiadomo czego", bo jak słucham kapel z Antyfestu to większość po prostu nie wie co grać...
Nismovsky prywata może być :)
Całkiem przyjemne do słuchania, tak powinno się podchodzić do coverów: zmiana stylu, interpretacji i wtedy można się odnaleźć, a nei nuta w nutę...
Dla mnie świetne :ok:

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 09, 2017 14:35   

Wiesz, oni nagrali trzy płyty jako Night Mistress i nikogo nie obchodziły ani nadal nie obchodzą. Podejrzewam, że podejmą jeszcze próbę nagrania kolejnego poważnego albumu, na pewno sprzeda się lepiej niż poprzednie, bo na fali popularności Kochanka, ale wielkiego sukcesu nie wróżę.

Tak, są liczne przykłady z lat 80, które dowodzą że metal powinien mieć jakiś kontekst. Nie sądzę, żeby Helloween miał taką estymę jaką ma, gdyby nie legenda Keeperów. Running Wild i ich pirackie klimaty, albo Manowar i otoczka metalowych wojowników. W większości są to wizerunki przerysowane, groteskowe, ale widać skuteczne. Zresztą tacy Iron Maiden też największe triumfy święcili, kiedy nagrywali płyty kręcące się wokół jakiegoś tematu lub motywu - Egipt, podróże w czasie, Siódmy Syn.

Kargool 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 10, 2017 11:12   

Tak, te kapele zaczynały czy w ogóle wystylizowały się w pewnej konwencji. Grali na temat, dość konkretny i poza niego też rzadko kiedy wychodzili. Kochanek gra o piciu i dupeczkach :) Ale przydałby im się faktycznie poważniejszy temat. Tyle że uważam że powinni go nagrać w języku polskim. Przesłuchałem ostatnie nagrania Night Mistress i muzycznie wszystko bardzo w porządku. Jednak może właśnie przez to że NK śpiewa "po naszemu" to dlatego to się układa w całość i jakiś sukces u nas? Może też z czasem wyjdą z ojczystym językiem na zagraniczną scenę, jak to robią kapele z Bałkanów czy Czesi?
Sukcesu na miarę Riverside im póki co nie wróżę, ale zagranie w na Rock am Ring o 12 w południe może się im kiedyś udać.
Tak w ogóle to jak oceniasz ich warsztat? Sam grasz więc znasz to lepiej, dla mnie brzmienie jest ok, produkcja nawet na poziomie. Bębny brzmią jak bębny a nie kartonik, gitary grają swoje i w ogóle co jest jakimś cudem - słychać bas. Pytanei czy to ich zasługa czy po prostu polska produkcja w końcu dosięgła światowego poziomu?
Tak otwierali Woodstock:
https://www.youtube.com/watch?v=a2LoU-mSSOM
W radio brzmiało lepiej, wiadomo ;) Ale jak widać to nieco pod sceną się działo.

selhaard 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 03, 2017 11:20   

nismovsky, zabiłeś Joleen... szacun za odwagę, kawał klasyku. i bardzo fajnie, że jeszcze ktoś sięga po country. oprócz Milanu, po tacie odziedziczyłam parcie na zarost podróżujący konno, plujący tytoniem, strzelający i śpiewający słowa, które mają znaczenie.
polecam Ci zatem (spóźniona o jakieś 5 do 7 lat) Chrisa Stapletona. go get him!

Tennessee Whiskey
Fire Away
You should Probably Leave
Your Man

selhaard 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 03, 2017 11:27   

... i targnijcie się koniecznie na Beth Hart.
głos Twojej dziewczyny i "Fire on the floor" to mogłoby być coś...

enkidu81 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 05, 2017 13:40   

Ja sie jakos na codzien nie jaram country tzn takim czerpiacym mocno z gatunku ale Ci goscie mnie ostatnio rozwalili.
https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be
:)

pan_lucas 
Milanista

Wysłany: Wczoraj 23:06   

https://www.facebook.com/...85958371578607/

Taka trochę misja może uda sie, ze ktoś mi pomoże, potrzebuję tą piosenkę. Jestem kierowcą autobusu i w niedzielę mamy taki rodzinny wyjazd rodzinka zrzuca się na rope i jedziemy, chciałbym rozesłać ten filmik i w tą niedzielę w pewnym momencie włączyć tą piosenkę taki trollik :P

Odpowiedz do tematu