ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Serie A 2017/2018
Autor Wiadomość
nismovsky 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 26, 2017 20:15   Serie A 2017/2018

No i po losowaniu terminarza. Milan gra w następującej kolejności:

1. kolejka / 20. kolejka: Crotone (wyjazd) / Crotone (dom) - 20 sierpnia / 6 stycznia
2. kolejka / 21. kolejka: Cagliari (dom) / Cagliari (wyjazd) - 27 sierpnia / 21 stycznia
3. kolejka / 22. kolejka: Lazio (wyjazd) / Lazio (dom) - 10 września / 28 stycznia
4. kolejka / 23. kolejka: Udinese (dom) / Udinese (wyjazd) - 17 września / 4 lutego
5. kolejka / 24. kolejka: SPAL (dom) / SPAL (wyjazd) - 20 września / 11 lutego
6. kolejka / 25. kolejka: Sampdoria (wyjazd) / Sampdoria (dom) - 24 września / 18 lutego
7. kolejka / 26. kolejka: Roma (dom) / Roma (wyjazd) - 1 października / 25 lutego
8. kolejka / 27. kolejka: Inter (wyjazd) / Inter (dom) - 15 października / 4 marca
9. kolejka / 28. kolejka: Genoa (dom) / Genoa (wyjazd) - 22 października / 11 marca
10. kolejka / 29. kolejka: Chievo (wyjazd) / Chievo (dom) - 25 października / 18 marca
11. kolejka / 30. kolejka: Juventus (dom) / Juventus (wyjazd) - 29 października / 31 marca
12. kolejka / 31. kolejka: Sassuolo (wyjazd) / Sassuolo (dom) - 5 listopada / 8 kwietnia
13. kolejka / 32. kolejka: Napoli (wyjazd) / Napoli (dom) - 19 listopada / 15 kwietnia
14. kolejka / 33. kolejka: Torino (dom) / Torino (wyjazd) - 26 listopada / 18 kwietnia
15. kolejka / 34. kolejka: Benevento (wyjazd) / Benevento (dom) - 3 grudnia / 22 kwietnia
16. kolejka / 35. kolejka: Bologna (dom) / Bologna (wyjazd) - 10 grudnia / 29 kwietnia
17. kolejka / 36. kolejka: Hellas (wyjazd) / Hellas (dom) - 17 grudnia / 6 maja
18. kolejka / 37. kolejka: Atalanta (dom) / Atalanta (wyjazd) - 23 grudnia / 13 maja
19. kolejka / 38. kolejka: Fiorentina (wyjazd) / Fiorentina (dom) - 30 grudnia / 20 maja

Jak się podoba taki układ? ;)
:forzamilan:

luca1899 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 26, 2017 20:38   

Jest bardzo dobrze, bo poza Lazio, 6 pierwszych kolejek to teoretycznie słabsi rywale i będziemy mieć jakiś czas na zgranie jakichś schematów, o ile można mówić o zgraniu po 6 kolejkach. Dobrze, że pierwszego poważnego rywala spotkamy dopiero po dosyć długim przetarciu.

Kzr 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 26, 2017 20:41   

Tak sobie. Mecze z trudniejszymi przeciwnikami lepiej mieć równomiernie rozłożone, a tu mamy np. Romę i Inter obok siebie, a przed nimi Dorię, z którą nigdy nic nie wiadomo. Tak samo później Juve, Sassuolo i Napoli. No ale mogło być gorzej, Forza Milan i do przodu.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 26, 2017 21:14   

Nie jest źle, nie ma jakichś straszliwych serii. A i tak trzeba ze wszystkimi zagrać ;)

wasyl 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 26, 2017 22:31   

Najwazniejsze ze jest troche czasu na zgranie tego zespolu. Teraz 2 mecze z Rumunami,pozniej kolejna runda i do tego 2 pierwsze mecze w lidze z ogorkami. Wszystko dobrze sie ulozylo,byle jak najszybciej zamknac kadre na nowy sezon.

cortess 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 27, 2017 01:01   

Patrzę na kalendarz gier, liczę sobie i myślę, że jest szansa żeby nastukać te minimum 80pkt i mieć szansę na LM przy takim układzie terminarza. Jak się spojrzy na Romę, Juve, Napoli czy Inter to mają chyba gorzej, bo nasza końcówka, jeśli byśmy złapali rytm, wygląda jak zjeżdżalnia do pucharów.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 27, 2017 09:17   

wasyl, Crotone na wyjeździe to będzie mega ciężki mecz, zwłaszcza na początek, więc męczarnie mnie nie zdziwią.

Kargool 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 27, 2017 10:53   

cortess napisał/a:
bo nasza końcówka, jeśli byśmy złapali rytm, wygląda jak zjeżdżalnia do pucharów.

Ja tam nie wiem. Walczące o utrzymanie Hellas, ambitna Atalanta i póki co mocna Viola? I wcześniej Bolonia i Benevento, które na San Siro będzie gryzło każde źdźbło trawy, żeby się pokazać...
miszcz napisał/a:
Crotone na wyjeździe to będzie mega ciężki mecz, zwłaszcza na początek, więc męczarnie mnie nie zdziwią.

Będzie, ale wasyl dobrze prawi, że będziemy w jako takim rytmie meczowym po pucharach. Powiedzmy że kluczowe elementy zgrane, forma w miarę. Pamiętaj że Milan zawsze się budził w po czterech kolejkach, teraz będą już cztery mecze o coś w nogach. Do tego jakieś Trofeo, gdzie warto się będzie postawić Juve i kuzynom i pokazać siłę. Ja tam jestem pozytywnie nastawiony do tego, że nie będziemy na końcówce września mieć sześciu oczek straty jak to zwykle bywało.

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 27, 2017 11:26   

Terminarz jak terminarz... przydaje się jak ktoś chce jechać na mecz, a poza tym i tak trzeba wszystko wygrać :king:

MK92 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 27, 2017 18:40   

Jak do tej pory październik był moim ulubionym miesiącem ze względów przyrodniczych, ale kiedy widzę nasz terminarz, dochodzę do niepodważalnego wniosku, że tegoroczny środek jesieni będzie wspaniały z jeszcze innych powodów ;) W ogóle 8 i 27 kolejka, rozgrywane w weekendy 14-15 października 2017 roku i 3-4 marca 2018 roku, szykują się wybornie dla wszystkich miłośników calcio, gdyż wtedy czekać nas będą takie pojedynki jak:

- Inter - Milan
- Juventus - Lazio
- Roma - Napoli

Mam nadzieję, że żaden z tych pojedynków nie pokryje się z innym, choć to i tak raczej niemożliwe, gdyż władze Serie A zawsze dbały o rozdzielenie czasowe hitowych rywalizacji.

Adin 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 28, 2017 14:51   

https://www.youtube.com/watch?v=R2lguad2ABE

O merceto wszystkich zespołów. :rotfl:

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pią Lip 28, 2017 15:00   

Adin napisał/a:
O merceto wszystkich zespołów.

Bezczelny :D

nismovsky 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 28, 2017 15:37   

Adin napisał/a:
https://www.youtube.com/watch?v=R2lguad2ABE

O merceto wszystkich zespołów. :rotfl:

Scenka z Bonuccim i De Sciglio boska xD

I ten szampan oraz panienki :rotfl2: :rotfl2: :rotfl2:

(włoski rozumiem piąte przez dziesiąte, ale i tak dość łatwo było to ogarnąć)

Adin 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 28, 2017 17:02   

Gdyby ktoś przetłumaczył na Polski byłoby genialnie.

Jak zobaczę Bonucciego będę mysłał o Leonardaaa!!! No Istanbul

Venomik był na samym początku motyw z Crotone:)

Papu Dance

https://www.youtube.com/watch?v=LA3h0FXVDFg

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Lip 31, 2017 21:50   

Napiszę obecnie tylko tyle, że Roma jak na razie nie wypełnia mojej czarnej wizji, co do swojej przyszłości. Radja podpisał kontrakt do 2021, a te kilka odejść da się jakoś zniwelować mimo wszystko, co w sumie na papierze wychodzi im całkiem sprawnie. Oczywiście najtrudniej zastąpić legendę Tottiego, ale trzeba mieć świadomość, że czas był nieubłagany i dla niego, bo stanowił jednak "tylko" dodatek.
Z drugiej strony na papierze to Roma od dawna działa mądrze i sprawnie, jednak wciąż brakuje im czegoś, żeby na najwyższy level wskoczyć - i to w sumie odkąd pamiętam. ;)

Tak naprawdę i oni i Inter niepokoją mnie w kontekście tego sezonu, bo mimo braku spektakularnych wzmocnień mogą być groźni. Widziałem spotkanie Interu z Bayernem i gra kuzynów naprawdę miała myśl przewodnią i jakby schematy (te pozytywne) gry. Inter bez gry w pucharach może skupić się na lidze, a Roma to zgrana ekipa utalentowanych piłkarzy, więc nawet jeśli są za słabi, żeby ugryźć scudetto (tak jak i my), to jednak kolejny awans do LM jest w ich zasięgu.

Na obecną chwilę Juventus i Napoli wciąż mocno dystansują innych według mnie, mając podium praktycznie pewne (chociaż wiadomo, że cuda się zdarzają), pozostawiając dwa wolne miejsca do LM dla 3 ekip, w tym nas.

Gandalf 
Milanista

Ostrzeżeń:
 2/2/2
Wysłany: Pon Lip 31, 2017 22:02   

carlos

Fajnie jakby Perisic odszedl z Interu bo to ich najlepszy zawodnik. Mourinho musi dzialac. Tez ogladalem ten mecz i twoje obawy sa w pelni uzasadnione. Pierwsza trojka Juventus Napoli, Roma, a za nimi Milan, Inter, Lazio. 6 druzyn 4 miejsca, takze zobaczymy.

MK92 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 31, 2017 22:10   

carlos napisał/a:
Oczywiście najtrudniej zastąpić legendę Tottiego, ale trzeba mieć świadomość, że czas był nieubłagany i dla niego, bo stanowił jednak "tylko" dodatek.

Myślę, że powoli De Rossi wyrasta na nową legendę Romy, o ile już nią nie jest. Choć z drugiej strony masz całkowitą rację, bo Francesco jest niepodrabialny...

carlos napisał/a:
Na obecną chwilę Juventus i Napoli wciąż mocno dystansują innych według mnie, mając podium praktycznie pewne (chociaż wiadomo, że cuda się zdarzają), pozostawiając dwa wolne miejsca do LM dla 3 ekip, w tym nas.

Dokładnie tak samo to widzę. Juve i Napoli w nadchodzącym sezonie będą zapewne poza zasięgiem dla reszty stawki, a o najniższy stopień podium zawalczymy z Interem oraz z Romą. Na pewno czarnego konia również nie zabraknie. Może Lazio znowu się włączy w walkę, przynajmniej o pierwszą czwórkę? Co do Interu, widać chyba, że Spalletti jest w stanie wykrzesać niemały przecież potencjał z Nerazzurrich. Tam brakowało cierpliwości i pomysłu a Spall wydaje się to wnosić. Bardzo mnie to cieszy, bo liga włoska zawsze była Mediolanem silna!

miszcz 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 13, 2017 22:53   

Fajny meczyk, fajnie się ogląda takie Juve :)
MDS ładnie się przywitał z nowymi kibicami. No i oczywiście co to za mecz jak Juve w 90 minucie nie dostaje karnego :P Szczerze mówiąc nie wiem czy zasadnie, bo nie pokazano nawet powtórki!

A tak całkiem poważnie, to kibice mogą sobie mówić co chcą, ale brak Bonucciego i Alvesa mocno był dzisiaj widoczny.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Nie Sie 13, 2017 23:08   

miszcz napisał/a:
Szczerze mówiąc nie wiem czy zasadnie, bo nie pokazano nawet powtórki!
Pokazano przecież dwie.

miszcz napisał/a:
A tak całkiem poważnie, to kibice mogą sobie mówić co chcą, ale brak Bonucciego i Alvesa mocno był dzisiaj widoczny.
Czy ja wiem. Do najsłabszych zawodników należeli dziś Cuadrado (pewnie najsłabszy mecz w barwach Juve), Mandzukic, Khedira, Higuain, ciągłe problemy Sandro, Pjanicia, tragiczne większość meczu Dybali. A największym problemem była wielka dziura pomiędzy obroną i pomocą.
Brak Alvesa czy Bonucciego to pewnie gdzieś z 7 miejsce na liście dzisiejszych problemów Juve, które miało formę mocno sparingową (problemy techniczne, regularne podania do nikogo, itp)

miszcz 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 19, 2017 20:07   

VAR dwa razy przeciwko Juve to za dużo? Gol Dybali mocno kontrowersyjny.
Nie zmienia to faktu, że Juve mogłoby pustą bramkę zostawić, a Cagliari i tak by nic nie trafiło.

MK92 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 19, 2017 20:40   

Juventus rozpoczął ligowy sezon we Włoszech z przytupem, jak na drużynę ze scudetto na koszulce przystało. U siebie Stara Dama jest praktycznie niemożliwa do zatrzymania. Oby jutro Milan też dopisał sobie pierwsze trzy punkty, choć nie ukrywam, że trochę się obawiam naszego występu w Kalabrii...

miszcz 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 19, 2017 21:26   

Teraz gol dla Napoli...nie wiem, może się znam, ale Chirches chyba za bardzo trzymał piłkarza, którym strzelił gola.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Wczoraj 12:45   

Valter :prayer:
https://streamable.com/an0je

miszcz 
Milanista

Wysłany: Wczoraj 14:08   

Fani Interu na wczorajszym meczu:
https://pbs.twimg.com/media/DHtHhUtWAAAuG_C?format=jpg
https://pbs.twimg.com/media/DHtHhUyW0AA7TqB?format=jpg

Szacun :D

Majkel 
Milanista

Wysłany: Wczoraj 14:44   

Oglądałem Atalanta - Roma wczoraj. Szkoda Atalanty, bo moim zdaniem była lepsza w przekroju całego meczu. Chociaż to była raczej słaba Roma (Nainggolan ich głównie ciągnął). W Atalancie wyraźnie brakowało tej przebojowości w środku pola z zeszłego sezonu, Gomez trochę nie miał z kim grać. Petagna z przodu cienko, dużo lepiej poradził sobie Duńczyk Cornelius, który go zastąpił. Popatrzyłem sobie trochę na Cristante, za którym parę osób płakało jak odchodził do Benfiki. Nic specjalnego nie pokazał, ale może się jeszcze rozkręci.

Niemniej Atalanta mimo porażki, myślę, że broni nie złoży. Oczywiście marne szanse na powtórzenie wyniku z minionego sezonu, ale myślę, że nie popadną w przeciętność całkowitą i będą się bić przynajmniej o LE.

Odpowiedz do tematu