ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Idealny Skład
Autor Wiadomość
Resk 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 30, 2015 10:51   

No i jeszcze trener Mourinho lub Wenger i jedziemy z ogórami.

Baresi87 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 30, 2015 11:07   

Resk napisał/a:
Wenger i jedziemy z ogórami.

I 4 miejsce pewne :)

xadi 
Milanista

Wysłany: Nie Sie 30, 2015 12:20   

Resk napisał/a:
Na przodzie środek Bacca - po bokach Messi i C. Ronaldo. W obronie Kompany i David Luiz. Rozgrywający Eden Hazard i jedziemy po majstra.

Póki dogrywać im będą Poli, Bertolacci i De Sciglio to i tak co najwyżej o LE by się bili :brew:

lord bass 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 13, 2016 20:21   

Wraz z nowym mercato odświeżże troszkę temat.

SlimShady7 
Milanista

Wysłany: Sob Lip 23, 2016 09:47   

Idealny skład ? Dla mnie jest tylko jeden...

:prayer: :prayer: :prayer:

MK92 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 24, 2017 12:40   

Gdyby dla zabawy zastosować romb Ancelottiego z tych piłkarzy, których posiadamy na dzisiaj, zrobiłbym to tak:

Donnarumma
Abate Romagnoli Musacchio Rodriguez
Montolivo
Kessie Bonaventura
Suso
Silva Deulofeu

Wygląda już lepiej niż rok temu, ale na kolana jeszcze nie powala, zwłaszcza jeśli pomyśli się o ławce...

theoden92 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 24, 2017 15:19   

ksiedzu92, Suso dalbym normalnie na prawo, 4-3-3 i wstydu nie ma :) Lawka gorzej rzeczywiscie, bo nie wiadomo, kto odejdzie (poza Polim).

MK92 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 24, 2017 18:21   

Theoden92, zgadzam się z Tobą, ale jestem ciekaw jak Suso poradziłby sobie w roli trequartisty.

lord bass 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 24, 2017 18:22   

ksiedzu92, Chyba kilkukrotnie zagrał tam i zdecydowanie lepiej radzi sobie na skrzydle.

MK92 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 24, 2017 18:55   

Lord bass, z tego co pamiętam, to trochę Mihajlović go tam próbował za plecami Bakki i Luiza Adriano, jesienią 2015 roku, przed wypożyczeniem do Genoi, a potem Montella w okresie przygotowawczym. Ale rzeczywiście odpalił dopiero, kiedy Montella od początku minionego sezonu ustawił go na prawym skrzydle. Jednak teraz, po wskoczeniu na wyższy poziom, być może sprawdziłby się także za plecami napastników.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 24, 2017 20:31   

Deulofeu to my nie mamy w tej chwili i nie zapowiada się szczery, żebyśmy mieli go mieć.

MK92 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 20, 2017 06:39   

Przy ewentualnym ustawieniu 3-5-2 i sprowadzeniu Belottiego, widziałbym to w ten sposób:

Donnarumma
Romagnoli Bonucci Musacchio
Conti Kessie Calhanoglu Biglia Rodriguez
Belotti Silva

Absolutnie nie pomyślałbym przed obecnym mercato, że w wyjściowej jedenastce Milanu w nadchodzącym sezonie może zabraknąć miejsca dla Bonaventury i Suso ;) Oczywiście liczę na częstą i adekwatną do przeciwnika rotację w składzie, gdzie Jack i Hiszpan będą niezbędni, zwłaszcza że przy dobrych wiatrach nasz sezon może potrwać aż do maja na trzech frontach.

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 20, 2017 08:20   

Matthaeus, tylko Biglia w miejsce Calhanoglu, bo Argentyńczyk będzie grał zapewne na środku pomocy trochę cofnięty jako regista. :)

Ja zaś widziałbym to trochę inaczej:

----------------------Donnarumma----------------------
----------Musacchio--Bonucci--Romagnoli-----------
--Conti--Kessie--Biglia--Bonaventura--Rodriguez--
---------------Belotti-------Calhanoglu---------------------

Silva w takim razie byłby idealnym zmiennikiem dla Belottiego, dzięki czemu byłaby rywalizacja o miejsce w składzie. Turek zaś grałby trochę cofnięty, a jego zmiennikiem z powodzeniem mógłby zostać Suso. Dzięki takiemu ustawieniu jest miejsce dla każdego.

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 20, 2017 12:16   

7-8 defensywnych zawodników z bramkarzem? Trochę Sporo.

korsi 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 20, 2017 13:12   

Biorąc pod uwagę statystyki bramek/asyst z poprzedniego sezonu Kessie i Conti to bardzo ofensywni gracze :)

MK92 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 20, 2017 13:54   

Gzikuu, może u mnie Calhanoglu w środku, jednak on grałby wg mojej koncepcji za plecami napastników a'la trequartista, a Kessie z Biglią jako cofnięci pomocnicy do zdobywania przewagi w środku pola. Twój pomysł z Hakanem jako wchodzącym z głębi pola towarzyszem Belottiego w ataku też ciekawy. To tylko pokazuje, jak uniwersalną mamy teraz kadrę po ostatnich wzmocnieniach. Możemy również płynnie przechodzić do ustawień 4-3-3 oraz 4-2-3-1, gdzie dużą rolę mogliby odegrać właśnie Suso i Bonaventura na skrzydłach. Montella niech podgląda jak robi to Max w Juve ;)

Acmilan1899, zależy jak na to patrzeć, bo moim zdaniem w ustawieniu 3-5-2 Conti z Rodriguezem pełniliby raczej funkcje zdecydowanie ofensywne, natomiast Kessie z Biglią do przodu też umieją dobrze grać. Tak naprawdę w dzisiejszym futbolu wszystko staje się dość płynne, czego przykładem jest choćby Mandżukić w Juventusie, gdzie sprawdza się jako napastnik i obrońca jednocześnie.

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 20, 2017 13:59   

taką grafikę znalazłem, oczywiście jeszcze bez Il Gallo, i możliwości ustawienia formacji z 3 obrońców jak widać jest kilka

luca1899 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 20, 2017 17:17   

Moim zdaniem nie ma opcji, żeby Milan grał w nadchodzącym sezonie bez Bonaventury w pierwszym składzie. Transfery transferami, ale ten gość po prostu zasługuje na grę w lepszym Milanie, 3 sezony się męczył z pachołkami i wkładami do koszulek. Boje się tylko, że przy ustawieniu 3-5-2 ciężko będzie go wsadzić na wahadłowego, a w środku nie prezentuje już pełni swoich możliwości. W ogóle bardzo ciekawi mnie sytuacja i Suso i Bonaventury. O ile Jack zagra jeszcze z powodzeniem w środku pomocy, o tyle Suso może wylądować na ławce. W sumie to jedynie dywagacje, bo tak naprawdę nie wiemy nawet jakim ustawieniem będzie chciał grać Montella, żeby wykorzystać w pełni potencjał naszego składu. Przy graniu 4-3-3 ucierpi Mussachio i Silva (o ile przyjdzie ten Belotti), przy 3-5-2 Suso i Jack, a wątpię, żebyśmy jakoś często rotowali ustawieniami. Może dlatego ciągle nie jest podpisany Suso, niby rozmowy trwają, niby są na dobrej drodze, niby Mirabelli mówi, że nie ma opcji sprzedaży, ale ciągle nie ma podpisu pod nowym kontraktem. Może sam Hiszpan nie widzi dla siebie miejsca w nowym Milanie?

Jeżeli z kolei nie dogadalibyśmy się z Cairo to moim zdaniem najlepszym wyjściem byłoby 4-2-3-1. Combo Suso, Hakan i Giacomo za plecami Silvy to byłoby coś :)

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 21, 2017 09:08   

Ale Suso ma jeszcze 2 lata kontraktu z tego co pamiętam. Nie ma ciśnienia, żeby podpisywać, poza takim żeby mu dać podwyżkę.

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pią Lip 21, 2017 18:57   

Mi też się wydaje, że z Suso mamy spokojnie czas na rozmowy, nie doszukiwałbym się tu większych problemów, bo obok Jacka to właśnie Hiszpan, ten akurat - nie ten drugi, był według mnie tu najlepszy piłkarsko. Nie znaczy to jednak, że nazwałbym ich pewniakami do składu, czyli widzę jednak opcję, jakiej nie widzi luca1899.
Rozmawiając o systemie gry, osobiście bym rozpisywał drzewka z 5 w liczbie defensywy, bo o ile faktycznie zagramy trójką środkowych obrońców, to tych wahadłowych zawodników będziemy dobierać z obecnych bocznych obrońców. Nie wyobrażam sobie, że Abate, Antonellego, Contiego czy Calabrię można umieść wśród trójki obrońców, a marnowanie ich potencjału byłoby nielogiczne. Z całym szacunkiem dla Bonaventury czy Suso, ale oni są zbyt mało dynamiczni czy wybiegani, żeby rolę wahadła pełnić - ktoś musiałby ich wspomagać z tyłu, ale kto, skoro tam ma być 3 obrońców?

Ps: Kurde, czy tylko ja tak mam, że nie do końca pasuje mi Silva na szpicy? Mam podobne wrażenie, gdy patrzyłem na Moratę, czyli zawodnik zbyt swobodnie czuje się poza polem karnym, żeby za wysuniętego napastnika uchodzić. Ale Silvę znam tyle co nic, raczej gdybam niż wiem.

Odpowiedz do tematu