ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Transfery Milanu (cz. 29)
Autor Wiadomość
Stephan 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 17, 2017 13:55   

Jonathan napisał/a:
Takich pilkarzy, ktorzy wczesniej odmowili powinno sie od razu kasowac. Niech gnije na lawie albo na trybunach!

Od razu do łagrów na Syberię i pozostawić bez jedzenia.

Jonathan napisał/a:
A tak w ogole co ten Biglia wymyslil z tym "Forza Lazio"? To chyba jakis przyglup...

W tej chwili ktoś inny wychodzi na przygłupa :patelnia:

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Lip 17, 2017 15:12   

Zdążyłem zapomnieć, jak to jest rozmyślać o takich możliwościach inaczej niż w kategoriach fantasy, więc może wyszedłem z wprawy, bo pasują mi wszyscy. :D I tak czuję się rozpieszczony. :) Starczyłby mi i Belotti, jednak mimo że to nie moja kasa, to akurat jego cena jest zbyt wyraźnie przesadzona, żeby iść na taki układ. Ciężko mi znaleźć powód, dla którego miałby być tak wyraźnie droższy od Bernadeschiego. No i ryzyko odzyskania pieniędzy, jeśli powinie się noga, jest dość małe.
Przy pozostałej dwójce jest też większy efekt "wow" do naszych ruchów, co też ma jakieś znaczenie, gdy się chce zwrócić na siebie uwagę kibiców i poważnych sponsorów. Aubameyang jest chyba wyceniony najrozsądniej, do tego na tyle młody, że wciąż atrakcyjny na rynku i za 2-3 lata, o ile nie do końca spełni oczekiwania.

luca1899 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 17, 2017 15:56   

Stephan napisał/a:
tak luca Morata był rezerwowym w Juve i Allegri na finał Ligi Mistrzów wystawił rezerwowego napastnika ;>

A kim był w takim razie w tamtym sezonie? Przez cały sezon w Serie A, w pierwszej 11 wyszedł 11 razy, z czego pełne 90 minut zagrał 7 razy. W drugim sezonie w Juve zagrał w pierwszym składzie 16 razy, z czego pełne 90 minut czterokrotnie. To jest według Ciebie definicja zawodnika podstawowego składu, tak? W LM też zajęło mu to całą fazę grupową zanim wygryzł fenomena Llorente. Nigdy nie był pierwszym wyborem, jak w ogóle można żądać tak horrendalną kwotę za rezerwowego, już o rzekomych 10mln rocznie dla samego Hiszpana nie wspominając

Jonathan 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 17, 2017 16:26   

Stephan napisał/a:
Od razu do łagrów na Syberię i pozostawić bez jedzenia.

To sobie odpowiedz na pytanie kto wezmie teraz Morate jak nie my... Jesli Chelsea wezmie Aube to kto bogaty szuka napastnika? :) PSG? City? On juz nie ma dokad isc odkad padl jego wymarzony transfer do MU razem z Jamesem... Nawet jak gdzies pojdzie to czeka go ławka. Nawet Mirabelli w ostatnim wywiadzie mowi, ze najpierw byl zainteresowany przejsciem do Milanu, ale ze wzgledu na zainteresowanie innych druzyn zrezygnowal. I te tlumaczenia , ze jednak nie chce bo z Juve jest zwiazany :D Parodia roku :)

Stephan napisał/a:
W tej chwili ktoś inny wychodzi na przygłupa

Mozesz jasniej? Pilkarz pytany o to czy ma cos do powiedzenia kibicom Milanu odpowiada "Forza Lazio" :D Jak jest takim kibicem Lazio to mogl podpisac z nimi kontrakt a nie latac do Lotito i prosic o transfer... Kibice Lazio dobrze go podsumowali.

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 17, 2017 16:31   

przejęzyczył się i robi się na siłę aferę. Zresztą chyba Biglia też nie spodziewał takiego powitania w Milanie, ale to efekt entuzjazmu z transferem Bonucciego

Gimlord 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 17, 2017 16:55   

Jonathan napisał/a:
Nawet Mirabelli w ostatnim wywiadzie mowi, ze najpierw byl zainteresowany przejsciem do Milanu, ale ze wzgledu na zainteresowanie innych druzyn zrezygnowal.
Można źródło?

Jonathan 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 17, 2017 17:01   

http://www.premiumsporthd...2017_8639.shtml

Stephan 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 17, 2017 17:02   

luca1899 napisał/a:
A kim był w takim razie w tamtym sezonie? Przez cały sezon w Serie A, w pierwszej 11 wyszedł 11 razy, z czego pełne 90 minut zagrał 7 razy. W drugim sezonie w Juve zagrał w pierwszym składzie 16 razy, z czego pełne 90 minut czterokrotnie. To jest według Ciebie definicja zawodnika podstawowego składu, tak? W LM też zajęło mu to całą fazę grupową zanim wygryzł fenomena Llorente.

To weźmy od razu Teodorczyka, to nie rezerwowy, więc Teo> Morata według twojej skali :>
luca1899 napisał/a:
Nigdy nie był pierwszym wyborem, jak w ogóle można żądać tak horrendalną kwotę za rezerwowego, już o rzekomych 10mln rocznie dla samego Hiszpana nie wspominając

Każdą pojedynczą plotkę odnośnie zapłaty i pensji bierzesz na poważnie? ;>
Słowa Mirabellego o sprowadzeniu Moraty:
Cytat:
Morata? Od początku sondowaliśmy tę opcję, mówił, że jest do naszej pełnej dyspozycji, potem jednak pojawiły się komplikacje związane z finałem Ligi Mistrzów oraz zainteresowaniem innych drużyn i ta opcja wygasła. Może się ocieplić na nowo, ale tylko na naszych warunkach”.

Jonathan napisał/a:
Nawet Mirabelli w ostatnim wywiadzie mowi, ze najpierw byl zainteresowany przejsciem do Milanu, ale ze wzgledu na zainteresowanie innych druzyn zrezygnowal.

Bierzesz pod uwagę tylko tę część wypowiedzi Mirabellego, która jest dla ciebie wygodna. Nasz dzaiałacz powiedział to, co przewidziałem po finalem LM, Morata odmówił głównie ze względu na wygrany finał.
Pisałem wtedy, że to oczywiste, że odmówi (wygrany finał, w którym nawet chwile pograł, euforia, radość i świętowanie z całą drużyną i kibicami - każdy wtedy powiedziałby, że zostaje) oraz pisałem, że minie trochę czasu i przemyśli wszystko kiedy emocje opadną. No i wygląda na to, że tak się stało.

Jonathan napisał/a:
Jesli Chelsea wezmie Aube to kto bogaty szuka napastnika?

Gdyby babka miała wąsy...

Morata tyle tylko powiedział o Juve, że to jego drugi dom, wypowiedź na gorąco po finale: http://www.acmilan.com.pl..._nie_zrezygnuje
Rzeczywiście mówi, że nie chce do Milanu, bo związany z Juve. Niektórzy chyba czytają tak jak im pasuje, w ogóle wypaczając sens całej wypowiedzi.

luca1899 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 17, 2017 17:09   

Stephan napisał/a:

To weźmy od razu Teodorczyka, to nie rezerwowy, więc Teo> Morata według twojej skali :>

Odwracasz kota ogonem. Powiedziałem Ci, że był rezerwowym, to zaprzeczyłeś. Podałem Ci suche fakty, to piszesz mi o Teodorczyku. Nie traktuje każdej pojedynczej plotki poważnie, ale póki co takie są donosy, więc się do nich odnoszę, proste chyba?

Jonathan 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 17, 2017 17:14   

Stephan napisał/a:
Bierzesz pod uwagę tylko tę część wypowiedzi Mirabellego, która jest dla ciebie wygodna. Nasz dzaiałacz powiedział to, co przewidziałem po finalem LM, Morata odmówił głównie ze względu na wygrany finał.

Biorac pod uwage twoj klucz do zrozumienia tego co napisalem, to robisz dokladnie to samo :) Z tym, że trzeba jeszcze dodać iż wygrany final nie przeszkadzal mu w mowieniu np. ze byc moze juz niedlugo znow bedzie gral z Jamesem w jednym zespole... Pewnie mial na mysli Milan...

Stephan napisał/a:
Gdyby babka miała wąsy...

Może ma, moze nie ma... Nie zmienia to faktu, że nie ma juz kupca na Morate. No chyba, ze Inter :D Tam by sie nadał :)

Adin 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 17, 2017 17:31   

Biglia przyszedł do nas, bo ma większe ambicje. Przy okazji kasiora się zgadza.

Kwestii Moraty są zasadnicze dwa minusy. Nigdy nie był głównym napastnikiem swojego zespołu. Jest szybki i ma świetny drybling, ale przyjąć i podać nie są jego mocną stroną. Dlatego piłkarsko wydaje się Benzema jest w pierszym zespole a nie on. Drugi minusem dla jego ściągniecia jest sam Andre Silva, który ma podobną charakterystykę gry.
Aubaback jest piorunem, ale może mieć kłopoty w grze pozycyjnej. Na pewno zabiegałby większość oborńców w Seria A Jednak kwota i wynagrodzenie wydają się najwłaściwsze wobec jakości. Tu będzie zależało jaką taktykę wezmiemy.
Belotti jest za drogi za swoje zasługi i nie ma doświadczenia w wyższych rozgrywkach. Pod względem taktycznym najbliżej mu tzw Kalinicia.

Gdybym miał wybierać Aubaback, Belotti, Morata. Jest dużym fanem Włocha, ale nasz były wychowanek jest zabójcą. Każdego z nich jednak będę cieszył, bo to wyższa półka.

Kacapa92 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 17, 2017 22:07   

Na początku trzeba by się zastanowić kto najlepiej pasowałby u boku Andre Silvy? Tutaj niemal każdy wskazałby raczej Aube, ponieważ obaj piłkarze mogliby się doskonale uzupełniać. Z drugiej strony nie wiem czy Gabończyk jest stworzony w ogóle do gry u boku drugiego napastnika, bo nie przypominam sobie takiego meczu, kiedy musiał komuś dogrywać piłki. Zazwyczaj to on był egzekutorem, a że mimo ogromnej szybkości nie należy do najniższych, bez problemu również zdobywał bramki głową. Jestem w stanie zaakceptować transfer Auby, na pewno nie strzelałby tyle bramek co w lidze Niemieckiej, ale raczej nie powinien zawodzić. A zawsze będzie później okazja opchnąć go do Chin :D
Najbardziej chyba chciałbym transfer Belottiego, ale płacąc max 60mln, jest po prostu najmniej wart w tym momencie z całej trójki. Jednak lubię tego gościa i wiem że będzie wypruwał sobie flaki na boisku za ten klub. Możecie go porównywać do Ciro, ale według mnie będzie o wiele lepszym piłkarzem od swojego rodaka.
Paradoksalnie najmniej obawiałbym się przy transferze Moraty. Nie ma możliwości, żeby taki transfer okazał się klapą. Gość jest ograny w dwóch ligach, ponadto znakomicie spisuje się w rozgrywkach europejskich. Strach pomyśleć co będzie, gdy dostanie szanse gry w każdym meczu, na co nie mógł liczyć w Realu czy Juve. Morata wielkie tak, ale 90mln transfer i 10mln pensji to gruba przesada :)

MK92 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 18, 2017 00:36   

Kacapa92, dobrze moim zdaniem opisałeś Moratę, który wg mnie ma największe możliwości piłkarskie z całej trójki. On najbardziej przypomina mi stylem gry Szewczenkę. Belotti z kolei bardziej przypomina mi swoją grą Bobo Vieriego, czyli duża siła w polu karnym. Auba jest może trochę zbyt "miękki" na ligę włoską. Co do osobowości, to najbardziej pasowałby mi il Gallo. Z kolei najtańszy do sprowadzenia wydaje się być Auba... Ogólnie to wróżymy z fusów... Który z nich by nie przyszedł, to będę bardzo usatysfakcjonowany.

Aiver 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 18, 2017 06:40   

Miło się dywaguje nad takimi zawodnikami a nie nad tym czy aby może nie dać kolejnej szansy Balotelliemu :lol2:
Ja najbardziej liczę na Belottiego, bo wierzę, że to będzie Milanista z krwi i kości a nie typowy najemnik. Po drugie mam przeczucie, że on się jeszcze może znacznie rozwinąć. Przeczucie... tak wiem, nic racjonalnego, ale wierzę w tego chłopaka. To może być strzał w 10, napastnik na lata, pierwszy od czasu SuperPippo i Schevy, ktoś kto za 10 lat może być nazywany symbolem, legendą Milanu jak wyżej wymienieni panowie.
Zlepek gwiazd, wielkich nazwisk nie zrobi z nas wielkiej drużyny. Do tego potrzeba charakteru, oddania dla tych barw, odpowiednich cech mentalnych. Same pieniądze nie załatwią sprawy. Trzeba przywrócić to niemal mityczne DNA Milanu, nie żartuję, mówię serio ;-) Bez tego docelowo będziemy kolejnym PSG czy City.

viacheslav 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Lip 18, 2017 08:52   

Aiver napisał/a:
Bez tego docelowo będziemy kolejnym PSG czy City.

I tak będziemy. W czym obecnie Milan jest niby lepszy od wspomnianych?

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Lip 18, 2017 09:02   

Mnie zawsze bawiło to wypominanie City, PSG czy Chelsea pieniędzy "z zewnątrz" To jakie inne bajońskie sumy niż te co wydaje Real, Barca, MU czy Bayern? Albo ktos akceptuje wielką kase w wielkiej piłce albo niech sie skupi na C klasie (aczkolwiek i tam pieniące czasami grają :)

kamilus 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 18, 2017 09:20   

W "ósmej lidze mistrzów" pieniądze nie grają, tam grają tylko flaszki. :)

nismovsky 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 18, 2017 09:23   

Tak na rozluźnienie transferowych dywagacji ;)

MK92 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 18, 2017 09:33   

Nismovsky, najpierw Leon XIX z Turynu, a teraz Benedykt XVI z Monachium widzę :lol2: Jeszcze Andrzeja IX z Turynu wyciągnąć!

lord bass 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 18, 2017 12:31   

Jak oglądam te zdjęcia czy choćby filmiki (np. Z lotniska przed odlotem do Chin) to nie wiem już czy Silva jest piłkarzem czy jakimś insta modelem :rotfl:

korsi 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 18, 2017 13:06   

Co do tych fotek to się zgodzę, codziennie dawał jakąś z wakacji i raczej to były te pozowane...

Aiver 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 18, 2017 15:31   

Bubu napisał/a:
Mnie zawsze bawiło to wypominanie City, PSG czy Chelsea pieniędzy "z zewnątrz" To jakie inne bajońskie sumy niż te co wydaje Real, Barca, MU czy Bayern?

Real, Barca, Bayern to drużyny z historią z wierną rzeszą fanów na całym świecie. To drużyny mniej, lub bardziej ale mające jednak swoją tożsamość, swoją filozofie. Wielu piłkarzy którzy grają w tych klubach od dziecka marzyło, żeby kiedyś grać w tych barwach. Słyszeliście przy jakimś transferze, żeby któryś z nowych nabytków PSG czy City mówił, że spełnia się jego odwieczne marzenie? Bo ja nie. Nie widzicie w tym nic dziwnego, że mimo tego, że te drużyny są finansowo na ty samym poziomie co Barca itd. są w stanie płacić piłkarzom takie same bajońskie sumy, to jednak od lat są one klubami drugiego wyboru dla najlepszych graczy. Jak ktoś ma ofertę z Realu, Barcy czy Bayernu to raczej nie wybierze PSG czy City. Od lat, mimo niemal nie ograniczonych funduszy te drużyny nie są w stanie nawiązać walki z wielką trójką. Atletico czy Juventus, mimo braku takich środków były w stanie to zrobić. Powtórzę jeszcze raz ten banał o który mi chodzi, same pieniądze nie grają, nic nie gwarantują, trzeba je jeszcze wydawać mądrze.
Celowo unikam wymieniania tutaj Chelsea czy MU, bo akurat londyńczycy uważam, że są dobrze zarządzani i nie mam nic przeciwko, żeby Milan był podobnie. The Blues stworzyli jakąś historie, wychowali swoje legendy. Myślisz Chelsea i od razu masz w głowie Lamparda czy Terrego a z czym się kojarzy PSG czy City? :hmm:

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 18, 2017 15:42   

PSG kojarzy mi się z Georgem Weah i Ronaldinho ;)

Venomik 
Juventino

Wysłany: Wto Lip 18, 2017 15:50   

Aiver napisał/a:
Słyszeliście przy jakimś transferze, żeby któryś z nowych nabytków PSG czy City mówił, że spełnia się jego odwieczne marzenie?

No, prawie. Robinho po transferze do City zaznaczył, że to dla niego szczęśliwy dzień, bo od dawna chciał trafić do Chelsea ;)

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 18, 2017 15:56   

Venomik napisał/a:
Aiver napisał/a:
Słyszeliście przy jakimś transferze, żeby któryś z nowych nabytków PSG czy City mówił, że spełnia się jego odwieczne marzenie?

No, prawie. Robinho po transferze do City zaznaczył, że to dla niego szczęśliwy dzień, bo od dawna chciał trafić do Chelsea ;)

Dokładnie tak powiedział. Widać od razu, że o dwa poziomy lepszy od Biglii :lol2:

Odpowiedz do tematu