ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Atmosfera na meczach Milanu...
Autor Wiadomość
Bubu 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 06, 2017 22:17   

wasyl napisał/a:
Nikt mi nie wmowi ze slabsza frekwencja byla spowodowana starym zarzadem. Byla spowodowana tylko i wylacznie padlina na boisku i tym ze nie bylo sukcesow,LM.
Amen. Nowy zarząd ma coś czego przez ostatnie lata nie miał stary i stąd te różnice. Jak sie ma 15zł i idzie do KFC to sie nie poszaleje, co innego jak wpadasz z dwoma "władkami" w ręku.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 06, 2017 23:58   

No patrz, a z tych przytoczonych 15 zł, jeszcze sporą część biedak dzielił z menedżerami... żeby było śmieszniej, ten z "władkami" się tak agentom nie daje...

Bubu 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 07, 2017 00:06   

rangiz napisał/a:
ten z "władkami" się tak agentom nie daje...

6 baniek dla smarkacza + brat i 1mln dla niego... No faktycznie :)

Gimlord 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 07, 2017 02:03   

Bubu napisał/a:
rangiz napisał/a:
ten z "władkami" się tak agentom nie daje...

6 baniek dla smarkacza + brat i 1mln dla niego... No faktycznie :)
Przecież to zupełnie, zupełnie inna sprawa. Chodzi tu tylko o przedłużenie z Gigio, obojętnie z jaką pensją, byle tylko nie mógł odejsc teraz za frytki lub za rok za darmo. A tak po sezonie sprzedamy go bodajże za 50 milionów w razie braku awansu do LM, a zakładając awans, za 100. Ze strony Fassone i Mirabellego to po prostu dobry biznes. O tym, że z Dollarummy będzie drugi Buffon nie sni już nikt. Trzeba po prostu z tego jak najwięcej wycisnąć dla klubu.

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 07, 2017 09:04   

wasyl napisał/a:
Nikt mi nie wmowi ze slabsza frekwencja byla spowodowana starym zarzadem.

Chwila, chwila bo widzę, że znowu się nie rozumiemy. Tu nie chodzi o żadną frekwencję bo do tego etapu jeszcze nie doszliśmy, tu chodzi o to, że protestując przeciwko zarządowi Curva Sud od dwóch lat nie witała piłkarzy pod Milanello. Teraz przyszli dając kredyt zaufania nowym właścicielom. Tyle.
A cała reszta czyli kibicowanie z kanapy bo słabo czy latanie na stadion bo gwiazdy to już inna para kaloszy...

FORZA!

Matthaeus 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 07, 2017 12:18   

Łaska kibica na pstrym koniu jeździ... Berlusconi z Gallianim byli uwielbiani przez dwie dekady, ale przez kilka ostatnich lat kibice mieli ich dość. Jednak, kiedy tylko opuścili Milan w kwietniu, to kibice znowu zapałali do nich sympatią. W kibicowaniu górę biorą zatem bieżące emocje i to widać właśnie przy okazji tego pierwszego treningu wzmocnionej drużyny z nowym zarządem. Ameryki chyba nie odkryłem ;) Choć niektórzy oczywiście mogą sobie rozkładać na czynniki pierwsze i tworzyć poszczególne kategorie kibica. Ja odnoszę się do tej przeciętnej, która pojawiła się u bram Milanello obok ultrasów.

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pią Lip 07, 2017 12:31   

Mam jednak wrażenie, że część ultrasów również to dotyczy. Hehe.
Berlusconi-Galliani wcale nie zostali w kwietniu ponownie polubieni, jak sugerujesz. Oddano Berlusconiemu należny hołd w postaci pożegnalnej oprawy i na tym się skończyło. Odejścia Gallianiego ekipa ultra' Milanu żądała już chyba co najmniej od 2 lat. Zawieszali protest, odwieszali (pamiętna szansa na zajęcie miejsca dającego start w LM). Dziwnie to wyglądało z boku.

Matthaeus 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 07, 2017 12:45   

Pepe, ale tak po ludzku, takie zdjęcie Silvio ze wszystkim zdobytymi przez jego Milan trofeami zmiękcza serce kibica w stosunku do niego, przynajmniej moje :)

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 07, 2017 12:54   

Nikt im nie odbierze zasług i chwały, nikt rozsądny nigdy tego nie próbował robić. Ale ich czas zdecydowanie minął. Jak patrzę na styl zarządzania obecnego Milanu to stwierdzam, że nawet jak by Silvio miał pieniądze, to by już nie było to, świat się zmienia. Dlatego dobrze, że odeszli.

Inna sprawa, że za parę lat możemy inaczej gadać, jak poznamy efekty dzisiejszych działań. Na razie bardzo rozsądnych i efektownych. Powiedzmy sobie jasno - nowy zarząd bardzo ciężko i sumiennie pracuje na kredyt zaufania, który dostali.

Matthaeus 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 07, 2017 12:59   

Rafal996, pełna zgoda. Wydaje się, że Silvio i Adriano byli ciągle mentalnie w latach 90. i 00. i wielkie pieniądze niewiele poprawiłyby naszą grę przy ich dalszym kierowaniu klubem. Fassone z Mirabellim działają diametralnie inaczej, co widać zwłaszcza w znakomitej komunikacji z kibicami. Myślę, że prócz oczywistych wzmocnień kadry, w dużej mierze właśnie z tego szczerego i profesjonalnego przedstawiania sytuacji klubowej wziął się ten entuzjazm wśród tłumów pod Milanello.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 07, 2017 13:26   

Kibicowanie zawsze opierało się na emocjach, logiki próżno tu szukać. Zresztą nie ma chyba tu dla niej miejsca. Nie zamierzam nigdy krytykować kibiców za aktywność, frekwencję czy udzielanie się w Internecie. Każdy niech kibicuje tak jak uważa. Jedynie gardzę tymi co bluzgają na własny klub i piszą teksty typu : "trzeba było kibicować Juve/Interowi" kiedy przychodzą gorsze wyniki. Teraz takich sporo na stronie Interu.

Matthaeus 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 07, 2017 13:39   

Miszcz, nic dodać, nic ująć.

wasyl 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 07, 2017 21:36   

konrad_acm napisał/a:
wasyl napisał/a:
Nikt mi nie wmowi ze slabsza frekwencja byla spowodowana starym zarzadem.

Chwila, chwila bo widzę, że znowu się nie rozumiemy. Tu nie chodzi o żadną frekwencję bo do tego etapu jeszcze nie doszliśmy, tu chodzi o to, że protestując przeciwko zarządowi Curva Sud od dwóch lat nie witała piłkarzy pod Milanello. Teraz przyszli dając kredyt zaufania nowym właścicielom. Tyle.
A cała reszta czyli kibicowanie z kanapy bo słabo czy latanie na stadion bo gwiazdy to już inna para kaloszy...

FORZA!

Ja jestem kibicem polskiego klubu w ktorym bylo raz lepiej raz gorzej-i takie cos (protest)robilismy tylko wtedy gdy byl zagrozony byt klubu. A dlaczego ta Curva Sud nie pojawiala sie przez 2 lata??z tego samego powodu co zostala obnizona frekwencja. Brak sukcesow i ogolna padlina w skladzie i na boisku. Kibice Milanu obrosli w piorka,przyzwyczaili sie do sukcesow ktorych nagle zabraklo. A nie potrafili spojrzec trzezwo-ze jesli nie masz pieniedzy to nie pozwolisz sobie na gwiazdy i sukcesow nie bedzie. I widac to bylo po "bojkotach,protestach" na meczach. Wszystko jest beeee ale nagle pojawia sie opcja gry w LM i protesty zostaja "zawieszone". Dramat-ja osobiscie nie moglem patrzec na ten kabaret. Mam poprostu swoje zdanie i albo ktos sie z nim zgadza albo nie. Zycie

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 07, 2017 21:46   

Nie. Protestów by nie było, gdyby zarząd działał transparentnie. Poczytaj o tym coś więcej, ew. wywiady z avv. La Scalą to może coś ci się rozjaśni. To raczej odwrotnie, gdyby były wyniki, to pewnie na niektóre rzeczy można by przymknąć oko.

wasyl 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 07, 2017 22:11   

Z calym szacunkiem-pasowalbys do wlasnie tej grupy. Jak sie protestuje przeciwko zarzadowi,to odpuszcza sie tylko jesli oni odejda. Nie ma zadnego przymykania oka-sa zli,protest konczy sie w momencie kiedy odchodza. Nie ma zadnych ustepstw,a wlasnie swoimi slowami prawdopodonie niechcacy pitwierdziles moje-licza sie wyniki!!

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 07, 2017 22:22   

Nie pasowałbym - ja się z zasady nie wydzieram.
Problem w tym, że też kiedyś nie wiedziałem do końca o co chodzi, a później poczytałem i cytując Mirabellego - surprise. Nagle zupełnie tym protestom się nie dziwię. Swoją drogą, zarząd odszedł, a CS nadal śpiewa słynne "Galliani uomo di m...". O ustępstwa się nie mnie nie pytaj, ja podchodzę zdroworozsądkowo - inaczej patrzy się na utrzymywanie pod stołem agenta piłkarzy, którzy zapewniają ci chwile radości, a inaczej na agenta średniaków. CS może mieć inne zdanie.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Sob Lip 08, 2017 16:48   

Ceny karnetów na mecze Milanu pozostają bez zmian, podwyżek nie będzie. Póki co, nowi działacze faktycznie robią wszystko, żeby entuzjazm powrócił, nawet u tych jeszcze wątpiących w lepsze zarządzanie klubem.

W linku fotorelacja z otwarcia sezonu w Milanello
http://www.curvasudmilano...emid=57&lang=en

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pon Lip 10, 2017 10:15   

W sobotę odbyło się coroczne spotkanie całej kibolskiej braci Milanu. Na imprezie byli również przedstawiciele Brescii i Partizana. W tym roku bawiono nawet w siatkówkę plażową :brew: .

https://www.youtube.com/watch?v=bwkMRwpNufA

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Lip 11, 2017 23:01   

Już wielokrotnie słyszałem opinie, że CSM to dziś bardziej pręży się do mediów, aniżeli dba o ducha ultra'. Gdy obejrzałem ten filmik na youtube to trochę zmiękłem w swej zatwardziałej opozycji:

https://www.youtube.com/watch?v=egtdiB5rMzM

Przekomiczne - bez kitu. Stoi paru typów. Dwóch się wypowiada, a reszta tylko wyczaja teren naokoło, niczym rasowa ochrona prezydencka. Kurna, jak staram się zawsze bronić fanatyków, tak teraz sam mam z tego bekę.

Btw - wie ktoś o czym oni prawią?

rangiz 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 12, 2017 23:46   

To chyba ten sam wywiad, w którym Donnarumma miał ciśnięte, jak zaczął z agentem odstawiać cyrki.
Cytat:
„To, co się wydarzyło, to jakiś skandal. Milan zrobił wszystko, aby Donnarummę zatrzymać. Teraz według mnie powinien rok przesiedzieć na ławce. To, co nas najbardziej irytuje, to fakt, że wróciliśmy do dedykowania spersonalizowanych przyśpiewek tylko dla niego. Dla niego, który całował herb pod naszym sektorem po meczu z Juve. Co on sobie myśli? Trzeba położyć kres wszechwładzy agentów. Nie mówiąc nic na temat sytuacji, wysyłał sprzeczne sygnały na temat tego, co ma się wydarzyć. My, jako Curva Sud potwierdzamy nasze poparcie i wsparcie dla zarządu, tak jak to pokazaliśmy tydzień temu”.

Faktycznie, Curva poza dopingiem ogólnym dla zespołu, pozdrawianiem zakazowiczów, przedstawianiem swojej grupy i "fetowaniem" Donnarummy, od dłuższego czasu pomijała resztę zawodników jacy przewijali się przez Milan w ostatnich latach.

Oprócz wyczajania terenu, dwóch jeszcze patrzy z wielkim uznaniem na swojego starszego bożka :P

rangiz 
Milanista

Wysłany: Sob Lip 15, 2017 00:37   

https://youtu.be/zOUTkYYEey0?t=171
https://youtu.be/bAwiQmyOF4c?t=19
Świetna jest ta przerobiona wersja przyśpiewki, która w nowej formie była wdrażana na trybunach w ubiegłym sezonie. Najpierw podzielona na okrzyki, a dopiero później pociągnięta razem w asyście bębna.

Cytat:
eoeoeoeoe eoeoeoeoe
E forza milan diavolo alè
Ovunque andiamo lottiam per te
Eoeoeoeoe eoeoeoeoe
E forza milan diavolo alè
Ovunque andiamo lottiam per te

SlimShady7 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 19, 2017 09:41   

https://www.youtube.com/watch?v=I1odM_7RWYc

może ktoś przetłumaczyć co chłop mówi... coś wartego uwagi ? (video z wczoraj)

baker 
Moderator

Wysłany: Śro Lip 19, 2017 12:21   

"Dzień dobry wszystkim. W powiązaniu z video, które zrobiłem o Leo Bonucim w piątek, otrzymałem wiele ataków tak ze strony kibiców, jak ze strony klubu Juventus. Z drugiej strony, otrzymałem wiele pochwał i wiadomości z solidarnością ze strony kibiców Milanu. Otrzymałem także kontakt ze strony samego klubu Milan. Z tego powodu zdecydowałem o porzuceniu mojej pozycji jako szefa ultras na Juventus Stadium i zaakceptowaniu oferty złożonej mi przez Milan.
Od dzisiaj jestem szefem ultras Milanu i podążam za Bonuccim w tej jego nowej przygodzie. Tak więc gorące uściski dla wszystkich milanistów, dla nowej curvy i miejmy nadzieję, że wkrótce dojdziemy do wygrania tej Ligi Mistrzów".
A tak, skoro jesteś letni
i ani gorący, ani zimny,
chcę cię wyrzucić z mych ust."

Apokalipsa Św. Jana 3, 15-16

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 19, 2017 13:03   

????

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2