ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Towarzyskie i Sparingi
Autor Wiadomość
bogiel 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 11, 2017 19:00   

Mecz mało ciekawy, słabe tempo. Z nowych nabytków najlepszy Kessie.
Cutrone mimo bramki chyba nie nadaje się na pierwszą kadrę. Duzo złych wyborów, trochę niedokładności.

Majkel 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 11, 2017 19:09   

Jak to pierwszy sparing sezonu. Kessie fajny, ale IMO RR robi co najmniej równie dobre wrażenie. Przynajmniej na mnie. Po raz pierwszy od dawna będziemy mieć bocznego obrońcę z prawdziwego zdarzenia. A może nawet dwóch.
lì a casa il cuore sentirà!

bogiel 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 11, 2017 19:48   

Rzadko widzę w akcji Jose Mauriego. Ale jak go widzę, to zawsze wygląda dobrze. Dziś dwie asysty, w tym jedna bardzo ładna.

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 11, 2017 19:53   

bogiel napisał/a:
Rzadko widzę w akcji Jose Mauriego. Ale jak go widzę, to zawsze wygląda dobrze. Dziś dwie asysty, w tym jedna bardzo ładna.
Ma nawyki z gry jako regista, a na to jest za cienki w uszach. Jeśli się ich pozbędzie to może być niezłym uzupełnieniem kadry.
Nie wysnuwałbym po tym sparingu żadnych wniosków, a że jeszcze dodatkowo zacina mi transmisja, to już w ogóle ciężko kogoś rzetelnie ocenić. Tak tylko piszę, bo kilku głąbów z twittera już płacze, że słabe te nowe wzmocnienia.

MK92 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 11, 2017 22:30   

Mecz przypominał niedzielny spacer po sopockim molo, ale w końcu czego innego można było oczekiwać po pierwszym sparingu w sezonie.... Wyróżnili się dzisiaj Kessie, Rodriguez i Mauri, który może w końcu na stałe zagości przynajmniej na ławce Milanu. No i Sosa chyba dobrze robi, że nie chce odejść ;-)

theoden92 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 12, 2017 01:01   

[quote="Matthaeus"]Mecz przypominał niedzielny spacer po sopockim molo...
czyli ze duzo ludzi, ktorych wczesniej nie widzialem, platny wstep i drogo? :)

Ogladalem pierwsze pol godziny i raczej nudy, wiecej pokaze mecz z Dortmundem, a jeszcze wiecej eliminacje LE. Juz sie nie moge doczekac!

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 18, 2017 11:53   

Niang :ok:

korsi 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 18, 2017 12:19   

Ciekawe jak będzie dzisiaj bo ostatnio to nawet ja, który zazwyczaj go broniłem nie mogłem się nadziwić jak to możliwe, że przegrywa większość starć z półamatorami.

lord bass 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 18, 2017 12:42   

No i Paletta znów karnego sprezentował.

Kojak 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 18, 2017 12:54   

Za to Bacca przypomniał sobie ze umie biegać :P Niech robi dobre wrażenie, jest szansa że znajdzie się na niego kupiec :P

lord bass 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 18, 2017 12:57   

Natomiast Niang niczego się nie nauczył.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 18, 2017 13:14   

Dużo kopaniny, zgodnie z oczekiwaniami zresztą.

Patrzyłem tak naprawdę na kilku zawodników, ale nikt nie pokazał się jakoś szczególnie. Kessie raczej słabo, nerwowo, parę sporych błędów. Rodriguez też bez błysku. Borini pod koniec coś zaczął robić, ale tam jakości jest jak na lekarstwo.

Zastanawia mnie sens wystawiania Storariego, który umiejętności ma wszystkim znane, zgrywać się raczej nie musi, już lepiej chyba Antonio sprawdzić. Poza tym Marco i jego wyprowadzenie piłki to jest mega tragedia ;) Tak samo nie wiem co na boisku robi Paletta, który za każdym razem udowadnia, że jego miejsce jest w innym klubie.

Aubameyang i Dembele kręcą obroną jak chcą.

Liczę na Musacchio i Calhanoglu w drugiej połowie. Szkoda, że tak naprawę większości nabytków wciąż nie ma.

MK92 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 18, 2017 13:30   

Liczę na dobrą zmianę Calhanoglu i Musacchio. Paletta pokazał po raz kolejny, że jest nieobliczalny, a Dembele i Aubameyang kręcili nim jak juniorem. Niang tą siódemką na plecach obraża Szewczenkę ;) Bacca w pierwszej połowie pozytywnie mnie zaskoczył, a Borini w końcówce też się rozkręcił. Jedziemy z drugą połową! Forza Milan!

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 18, 2017 13:40   

Miejmy nadzieję, że to ostatnie występy Paletty i Nianga w naszej koszulce. Taki mecz na definitywne rozwianie wątpliwości też jest czasem potrzebny...

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 18, 2017 14:25   

No cóż, druga połowa nieporównywalnie lepsza i od razu mamy odpowiedź na temat poziomu niektórych graczy. Musacchio parę razy niepewnie w obronie, ale technika, przegląd pola, wyprowadzenie piłki na zupełnie innym poziomie. Calhanoglu to w ogóle nie mam pytań, nareszcie zawodnik który myśli. O dziwo bardzo dobrze pokazał się też Antonelli, który zagrał o klasę lepiej od Rodrigueza. Dobra zmiana także w wykonaniu Sosy, co pokazuje że ten zawodnik może nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

W drugiej części meczu także kilka bardzo obiecujących akcji w wykonaniu Kessiego. Dużo lepsza gra niż w pierwszej połowie, pokazał przebojowość, siłę fizyczną, dobre odbiory, dużo lepsze wyprowadzenie piłki.

Negatywnym zaskoczeniem jest dla mnie Bonaventura. Chyba jeszcze nie czuje się pewnie, bo gra na alibi, do najbliższego, rzadko próbuje dryblingów czy ciekawszych rozegrań.

Bardzo liczę na to, że takich graczy jak Paletta nie zobaczę już w koszulce Milanu. Przyjadą brakujący gracze (większość) i mecz z Bayernem zapowiada się naprawdę bardzo ciekawie.

Dużo, dużo pracy przed Milanem, ale widać że będzie z czego budować. Już teraz były takie zadatki dawno nie widzianej jakości u poszczególnych piłkarzy, szczególnie Calhanoglu i Musacchio. Jestem dobrej myśli.

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 18, 2017 14:27   

bogiel, oglądałeś? Bo dziś Mauri wyglądał słabo. ;) A obok Kessiego czy Hakana to już w ogóle jak ciało obce. Nie ta jakość.

MK92 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 18, 2017 14:30   

Calhanoglu przez te 45 minut pokazał się z bardzo dobrej strony. Widać u niego świetny drybling i dryg do niekonwencjonalnych zagrań, czego Milanowi w ostatnich latach bardzo brakowało w konstruowaniu akcji ofensywnych. Obrona z Musacchio wyglądała już lepiej niż z Palettą. Cutrone dużo walczył o piłkę, ale niestety gdy już ją miał, to grał siermiężnie i zmarnował znakomitą okazję do strzelenia bramki pod koniec meczu. Podsumowując Borussia była od nas piętro wyżej w dzisiejszym meczu, ale nie zapominajmy, że oni są już ze sobą zgrani od dłuższego czasu a u nas plac budowy w najlepsze i w dodatku jeszcze kilku sprowadzonych niedawno piłkarzy czeka na swój debiut. Mam nadzieję, że z Bayernem Montella wystawi optymalny skład, żeby się zgrał choć trochę przed eliminacjami do Ligi Europy.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 18, 2017 14:31   

Dla mnie jako głęboki rezerwowy może być.
A z tym Calhanoglu to nie przesadzajcie, bo dwa razy powinien dokładniej zagrać do Antonellego. To nie były trudne piłki.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 18, 2017 14:40   

Na tym etapie nie wymagam cudów od nikogo, a już tym bardziej od gościa, który dawno nie grał i zagrał u nas pierwszy mecz. Pewnie że miał błędy, ale też dryblingi czy prostopadłe podania zdradzające zupełnie inną klasę rozegrania, niż mieliśmy do tej pory.

Mauri jak dla mnie całkowicie zawiódł. Lubię tego chłopaka, ale gdzie ma u nas grać? W pomocy będzie Biglia, Kessie, Montolivo, Locatelli, można tam cofnąć Bonaventurę czy Calhanoglu, gdzie tu miejsce dla Mauriego?

Aha - całkiem przyzwoicie Gustavo Gomez. Fajnie że ma zostać, może sobie wystrugamy z niego wartościowego zmiennika.

jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Wto Lip 18, 2017 15:18   

Mecz chaotyczny, ale powiedzmy, że wytłumaczeniem może być moment sezonu, pogoda i brak zgrania. Wynik jest sprawą drugorzędną. Nie pokazaliśmy niczego ciekawego, a błędów było co nie miara, w czym przodował "klopsiarz" Storari. Abate, Paletta, Zapata i Niang na tę chwilę nie nadają się nawet na ławkę. Dzisiejszy sparing jest tego najlepszym dowodem. Borini to, niestety, ta sama kategoria, ale jak tu pozbywać się kogoś, kto dopiero przyszedł? Rodriguez, póki co, nie zachwyca. Kessie, jak dla mnie, nie jest zaskoczeniem "in minus", bo nie zakładałem z góry, że kupujemy drugiego Yaya Toure. Za to Musacchio i Calhanoglu obiecująco. Mauri kompletna zagadka, ale będzie mu ciężko o granie nawet jesli zagra jak w pierwszym sparingu. Bonaventura ma jakąś blokadę i wyraźnie potrzebuje czasu. Bacca zdaje się walczyć do samego końca i mam co do niego mieszane uczucia w kwestii odejścia, bo ten cały Cutrone nie daje większych nadziei w przypadku kontuzji jednego z podstawowych napastników.

lord bass 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 18, 2017 15:26   

Czy ktoś wie czemu Locatelliego nie ma w kadrze na zgrupowanie w Chinach?

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 18, 2017 15:45   

lord bass napisał/a:
Czy ktoś wie czemu Locatelliego nie ma w kadrze na zgrupowanie w Chinach?

oficjalnie to wydłużony urlop razem z Calabrią po ME U-21

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 18, 2017 15:46   

Bo był na turnieju w Polsce i sztab uznał, że potrzebuje dłuższych wakacji. Podobnie Calabria.

No właśnie, pytanie czy zagramy jednym, czy dwoma napastnikami. Jeśli dwoma i ma to być Belotti/Morata i Silva, to wręcz się narzuca, że Bacca się przyda. Z drugiej strony Carlos raczej się nie zgodzi na rolę etatowego zmiennika. A jeszcze z innej, jakoś nie traktuję na razie Silvy w kategoriach piłkarza z zapewnionym pierwszym składem.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 18, 2017 15:58   

Jeśli Kessie częściej potrafi połączyć opcję "taran" wraz ze sprintem - rzecz jasna będąc w posiadaniu piłki, to powinni być z niego ludzie, szybko wyciągnął wnioski z pierwszej połowy :P
Musacchio dobra technika i kultura gry, na zgranie z resztą na razie nie ma co patrzeć.
Calhanoglu na pewno ma papiery na granie i dobry przegląd pola, ale też od razu rzucało się w oczy to, że jest kilka miesięcy bez gry.
Rodriguez cieniutko, na tle dobrych wejść Antonellego.

Największy plus meczu? Chyba jednak azjatycki młyn i lokalne wsparcie trybun :)

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 18, 2017 16:05   

Jasne. Wyglądaliśmy bardzo słabo i jako drużyna i tak naprawdę indywidualnie w większości też. Niemniej jednak to, co mi się rzuciło w oczy, to że Calhanoglu i Musacchio wyglądali na tle tych, których zmienili jak goście z innej planety. Pod względem właśnie kultury gry, techniki, taki oddech poważnej piłki. Nie mogę się doczekać następnych meczów w pełniejszym składzie. Podobnym skokiem jakościowym będzie z pewnością Bonucci, a liczę że także Biglia. No i oczywiście jakiś nowy napastnik.

Odpowiedz do tematu