ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Eliminacje MŚ - Rosja 2018
Autor Wiadomość
konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 07, 2017 13:28   

Ja natomiast nigdy nie zapomnę męczarni jaką serwowali nam panowie Milko i Lipiński komentując serie A w Canal+... to był dopiero dramat, dziamdziaki pitolili o niczym, potrafili uśpić człowieka po trzech redbulach i kawie :lol2: a klasyką gatunku było jak któryś z nich ciągnął wywód o dupie marynie w międzyczasie była ciekawa akcja, powiedzmy groźny strzała przy którym komentator powinien przycisnąć, zbudować emocje, a panowie M i L jak gdyby nigdy nic kończyli swoje przemyślenia i po chwili dodawali, że mieliśmy kilka sekund temu ciekawy strzał...

Gimlord 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 07, 2017 17:17   

Tym, którzy nie mieli tej wątpliwej przyjemnosci, polecam obejrzeć z odtworzenia nasz ostatni mecz z Juve w Katarze. Panowie Lepa i Kołtoń prawie odebrali mi przyjemnosc z wygrania pierwszego pucharu od lat. A wiecie, co jest najlepsze? To, że ponoć obaj są... kibicami Milanu :)

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Sob Lip 08, 2017 14:02   

Kargool kilka razy oglądałem snookera, ale nigdy nie patrzyłem na to w ten sposób. Przy najbliższej okazji przyjrzę (przysłucham) się temu bliżej ;) .

MK92 
Milanista

Wysłany: Sob Lip 08, 2017 14:34   

Kacapa92 napisał/a:
nismovsky napisał/a:
Yahoo323 napisał/a:
Do historii przeszły już określenia "Prillo" na Pirlo, Beghamp na Bergkampa, Lichtensteiner i setki, jak nie tysiące innych. Zwykły wazon.

No i nie zapominajmy o wymowie "Puziol" (Puyol) :rotfl2:

A na ostatnich Mistrzostwach Świata w Brazylii grał Maradona :rotfl:

No i wszyscy dobrze pamiętamy naszego "Pepe" Inzaghiego :lol2:

MK92 
Milanista

Wysłany: Sob Lip 08, 2017 14:44   

Komentatorów sportowych oceniam ze względu na trzy kategorie: wiedza, budowanie emocji i krasomówstwo. Niestety mało jest takich, którzy byliby dobrzy we wszystkich tych kategoriach. Dla mnie arystokratą wśród komentatorów sportowych był śp. Bohdan Tomaszewski. Miał wiedzę, retorykę najwyższych lotów, a emocje budował w sposób subtelny. Ale czasy się zmieniły i dziś musi być głośno, choć niekoniecznie z sensem... Ponadto lubię oglądać zawody lekkoatletyczne komentowane przez duet Jóźwik - Szaranowicz oraz dość nudne kolarstwo szosowe prezentowane przez duet Jaroński - Wyrzykowski, którzy w znakomity sposób "puszczają oko" do telewidzów ;) W skokach narciarskich lubię Snopka za rzetelność, ale brakuje mu z kolei emocji Szaranowicza, więc tutaj złotym środkiem jest Marek Rudziński :) Mecze piłkarskie najlepiej komentują Laskowski w TVP i Borek w Polsacie. Szpakowski irytuje mnie coraz częstszymi pomyłkami, choć emocje ciągle budować potrafi. No i nie zapomnijmy o świetnym Tomaszu Zimochu, dzięki któremu telewizor wcale nie był potrzebny, by przenieść nas na sportową arenę.

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Sob Wrz 02, 2017 21:02   

Buffon nie popisał się przy wolnym. Ktoś wie czemu na "Pike" są gwizdy?

miszcz 
Milanista

Wysłany: Sob Wrz 02, 2017 21:06   

Bubu, Bernabeu? On z Ramosem chyba nie ma po drodze.
Chciałbym zobaczyć powtórkę faulu Bonucciego, bo nie wydawało mi się to aż tak oczywiste.

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Sob Wrz 02, 2017 21:07   

Ok, tak czy siak na meczu kadry to dośc słabe, bo walisz do własnego gniazda...

Venomik 
Juventino

Wysłany: Sob Wrz 02, 2017 21:14   

miszcz napisał/a:
Chciałbym zobaczyć powtórkę faulu Bonucciego, bo nie wydawało mi się to aż tak oczywiste.
Było niestety oczywiste, podobnie jak wykluczenie. Dał się ustawić jak dziecko trochę. Fajnie bedzie w nastepnytm meczu bez Chielliniego i Bonucciego.
Ale z komentarzem o Buffonie się zgodzę - powinien to wyjąć. Ogólnie Buffon dziś jak nie on.

Bubu napisał/a:
Ok, tak czy siak na meczu kadry to dośc słabe, bo walisz do własnego gniazda...
Warto dodać, że to się liczy wyłącznie w kontekście dorosłej kadry :P

miszcz 
Milanista

Wysłany: Sob Wrz 02, 2017 21:22   

Przed oczami miałem to co w Pescarze odwalili Paletta i Donnarumma. Tu przynajmniej mu się odbiła piłka od nogi :D Żeby taki piłkarz jak Veratti tak kopał :dunno:

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Sob Wrz 02, 2017 21:30   

Venomik - szach, mat. :toast:

MK92 
Milanista

Wysłany: Sob Wrz 02, 2017 21:55   

Czy aby na pewno to ten Verratti gra dziś na Bernabeu? Isco - piłkarz genialny! :brawo:

miszcz 
Milanista

Wysłany: Sob Wrz 02, 2017 23:23   

Można się pastwić nad jednym czy drugim zawodnikiem, ale to Ventura zasługuje na największą krytykę. To co odwalił z taktyką nie mieści mi się w głowie.
Conte mając na papierze gorszy skład potrafił przykryć wszystkie walory Hiszpanii. Z takim trenerem się nie wygra wiele, a niespotykana dotąd ilość talentów się zmarnuje.

MK92 
Milanista

Wysłany: Sob Wrz 02, 2017 23:49   

Miszcz, też prawda. W taktyce Ventury na dzisiejsze spotkanie Belotti oraz Immobile byli w ogóle nieprzydatni na boisku. Hiszpanie całkowicie zdominowali kluczowe dla przebiegu meczu miejsce - środek boiska, gdzie Ventura wystawił właściwie tylko Verrattiego i De Rossiego. Insigne grał dziś z kolei mocno cofnięty, zupełnie inaczej niż w Napoli, gdzie prezentuje swój wielki kunszt jako lewoskrzydłowy napastnik. Rzeczywiście, Conte lepiej by to rozegrał taktycznie niż Ventura... Hiszpanie i tak byliby zapewne dziś lepsi, ale Azzurri przynajmniej by się nie skompromitowali.

Inna sprawa, że Buffon i Barzagli naprawdę się postarzeli, co z przykrością stwierdzam...

No i po tym meczu nie mogę wyjść z zachwytu nad Isco. Piłkarz Realu zagrał perfekcyjnie i bezdyskusyjnie zasłużył według mnie na notę 10/10, co nie często się zdarza.

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Nie Wrz 03, 2017 22:28   

Nasi w gazie, RR i Silva po golu :)

Gimlord 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 04, 2017 00:48   

Chociaż z tego co czytam (sam nie oglądałem) Portugalczyk grał bardzo słabo. Ktoś kto widział spotkanie może to potwierdzić lub obalić?

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pon Wrz 04, 2017 22:16   

Czemu powtórek nie ma w eliminacjach MŚ?
Idealna sytuacja w naszym meczu.

MK92 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 04, 2017 22:25   

To są jakieś kpiny... Wszyscy widzieli, nawet bez powtórki telewizyjnej, że Lewandowski strzelił bramkę. Jedynie sędzia nie był łaskaw tego zauważyć... Borek się dziwił, czemu łotewski arbiter nie skorzystał z VARu, a to sugerowałoby, że VAR jest dostępny, choć tutaj bardziej chodzić powinno o technologię goal-line...

Qnen 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 04, 2017 22:52   

Borek chyba sugerował, że powinien być VAR a tego tu nie ma.
GOAL LINE, VAR czy inne technologiczne cudo to zasrany obowiązek na tego typu spotkaniach. Kpina.

Mimo wielu niedociągnięć w tym meczu wygraliśmy wyraźnie. Dobrze, że się w jakiś sposób odrodziliśmy. A jeszcze słowo o Miliku, trzeba przyznać, że jego kadrowa skuteczność nadal obowiazuje. Tyle sytuacji a tylko jedna bramka.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Wto Wrz 05, 2017 21:23   

Patrząc na klasę rywala i miejsce rozegrania meczu jestem skłonny uznać, że to jest jeszcze slabsze spotkanie Włochów niż mecz z Hiszpanią. Śmiesznie słabo oglada się te śmieszne w sumie wybory trenera.
Ponad pol godziny bez celnego strzału. Ciekawe co dalej.

EDIT:
Włosi żegnani porcją gwizdów po pierwszej połowie, nie dziwię się.

(o meczu z Hiszpanią)
miszcz napisał/a:
Można się pastwić nad jednym czy drugim zawodnikiem, ale to Ventura zasługuje na największą krytykę.

Akurat ja bym się nad jednym popastwił. Verratti zaliczyl wtedy tragiczne spotkanie, dając się ogrywać na wszelkie możliwe sposoby - przyjęciem, szybkim zwodem, na wyprzedzenie, przerzucając sobie piłkę nad nim czy zagrywając pomiędzy jego nogami. Na co zawodnik reagował spuszczeniem głowy i zatrzymaniem w miejscu.

MK92 napisał/a:
Inna sprawa, że Buffon i Barzagli naprawdę się postarzeli, co z przykrością stwierdzam...
O Barzagliego się nie martwię. Zakładam, że na czas baraży, nie mówiąc o samych mistrzostwach, będzie najdalej czwartym wyborem. Bardziej bym się martwił o Bonucciego, który zagrał równie słabo - ale tu też jestem spokojny, że do tego czasu już dawno wskoczy na normalny poziom.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 06, 2017 01:04   

Super.
Conti skręcił kostkę. Zawsze ktoś wraca kontuzjowany z meczów kadry.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 06, 2017 07:49   

Venomik, Verratti jest przereklamowany. Zagrał słabo jak prawie wszyscy, ale krzywda zrobiona przez taktykę była chyba kluczowa. To samo tyczyło się Insigne. Nie wiem jak to wyszło z Izraelem, bo nie oglądam takich meczy :P

MK92 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 06, 2017 11:15   

Venomik napisał/a:
MK92 napisał/a:

O Barzagliego się nie martwię. Zakładam, że na czas baraży, nie mówiąc o samych mistrzostwach, będzie najdalej czwartym wyborem. Bardziej bym się martwił o Bonucciego, który zagrał równie słabo - ale tu też jestem spokojny, że do tego czasu już dawno wskoczy na normalny poziom.

Barzagli rzeczywiście wypadnie z pierwszego składu Azzurrich kiedy wróci Chiellini. Co do Bonucciego, to przyznać trzeba, że początek bieżącego sezonu w jego wykonaniu nie jest szczególnie udany pod względem sportowym, zarówno w Milanie jak i w reprezentacji Włoch. W meczach z Cagliari i Hiszpanią był trochę "elektryczny" - zupełnie jak nie on. Miejmy nadzieję, że Leo się rozkręci i wskoczy jesienią na poziom, do którego nas w ostatnich latach przyzwyczaił.

Soja 
Milanista

Wysłany: Śro Wrz 06, 2017 15:27   

MK92 napisał/a:
Co do Bonucciego, to przyznać trzeba, że początek bieżącego sezonu w jego wykonaniu nie jest szczególnie udany pod względem sportowym, zarówno w Milanie jak i w reprezentacji Włoch. W meczach z Cagliari i Hiszpanią był trochę "elektryczny" - zupełnie jak nie on.

Ja mam wrażenie, że jak się "naładował" w przerwie finału LM tak jeszcze mu nie zeszło. Podobnie wyglądają jego byli koledzy z formacji defensywnej Juve...

carlos napisał/a:
Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy

plakat33 
Milanista

Wysłany: Czw Wrz 07, 2017 17:39   

Gustavo Gomez i jego pechowa bramka samobójcza. Chłop miał wyjątkowy niefart.

https://www.youtube.com/watch?v=nHMUn9P5ljc

Odpowiedz do tematu