ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Atmosfera na meczach Milanu...
Autor Wiadomość
pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Cze 13, 2017 12:38   

rangiz, kiedyś obiecałeś nam fotki wszystkich opraw Milanu z czasów FdL. Kiedy je zapodasz?

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 19, 2017 15:21   

Poważnie? :P
No to powiem Ci, że ten zapał nieco mi przygasł. Tym bardziej, że rozmawiamy tu sami ze sobą...

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 19, 2017 15:38   

Ale np. ja uważnie czytam! ;)

kamilus 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 19, 2017 16:08   

rafal996, myślę, że takich osób jak Ty czy ja jest więcej. Temat jest ciekawy (a bywa megaciekawy), ale ja po prostu wolę się nie udzielać, jeśli nie mam nic sensownego do powiedzenia.

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Cze 20, 2017 11:00   

Chopcy z CSM zajęli także oficjalne stanowisko w sprawie Raioli:

:: COMUNICATO CURVA SUD MILANO ::
Dopo Mattarella il 31 Dicembre è la volta di Mino Raiola a reti unificate su tutti i canali sportivi. Ovviamente con i SUOI giornalisti, con domande precedentemente concordate e il tutto registrato, perché sia mai che ci scappi un dibattito, con domande vere.

Ci appare strano vedere Raiola, che si è sempre negato alla stampa, aprire le porte di casa sua e graffiare sui vetri tentando di salvare l'impossibile.

Ci appare strano sentir pronunciare parole come "clima ostile", "forzature" e "minacce" che traslati economicamente hanno un valore di 25mln in 5 anni fascia di capitano e circa 6 mesi di riflessioni per poi arrivare a giugno e dire che gli hanno messo fretta.

Ci appare strano sentire parlare di clima ostile per un ragazzo che è il primo giocatore del Milan, dopo anni, a ricevere un coro personalizzato dai tifosi, e tanto amore da parte di ogni singolo tifoso del Milan.

Ci appare strano apprendere da Raiola che non si è discusso di ingaggi o tempistiche del contratto . Forse perché nel famoso gioco de "il compenso che spetterebbe al Milan sarà mio" alcuni aspetti elementari non hanno valore.

Ci appare strano che Raiola con il suo italiano forbito e la sua infinita cultura non abbia appreso il semplice senso di uno striscione a lui riferito!

Ci appare strano che un così bravo agente sia stato in grado di non fare l’interesse del suo assistito. Ma abbia distrutto l’immagine agli occhi non solo dei tifosi Milanisti, ma dei tifosi di calcio tutti, che oggi scoprono che un diciottenne può essere irriconoscente verso la società che lo ha lanciato solo per l’interesse di un uomo alle sue spalle, che gli promette montagne di soldi.

Ci appare strano come solo pochi giorni dopo l'addio di Francesco Totti, in lacrime davanti ai suoi tifosi, un ragazzo di soli 18 anni possa preferire il denaro all'essere osannato come Dio dal suo popolo. Per uno sportivo la riconoscenza della sua gente non ha valore economico e invitiamo Donnarumma a riflettere su ciò di cui si è privato per la sua carriera futura

Non ci appare invece strano che Raiola non si spieghi come il tutto sia cambiato così velocemente Dai banchetti alle trattative vere, dalle cene ai confronti accesi, dagli accordi ad personam a il bene di una società, dagli antennisti ai dirigenti sportivi.

Non ci appare strano nemmeno che chi bandiera voleva esserlo davvero (Hamsik) si sia allontanato da questo personaggio, diventando capitano della società che ha scelto di amare.

Non ci appare strano nemmeno il tentativo di mettere ancora in buona luce vecchi condor che dicono di volere il bene del Milan, dopo aver messo in mano ad un avvoltoio il futuro di quella che doveva diventare una bandiera, ma che ora per tutti è la bandiera del soldo facile.

La realtà calcistica attuale è sempre più lontana dalla passione popolare e sempre più vicina a personaggi stile Raiola. Figure capaci di condizionare intere carriere e storie dei club più importanti senza scrupoli ma con un unico obiettivo: il proprio interesse.

Ringraziamo chi sta lavorando per il bene del Milan ed ha fatto tornare gente con valori rossoneri in società, gente che la maglia l’ha baciata amandola davvero, e che ha ricevuto l’affetto, meritandoselo.

Sappiamo che negli ultimi giorni deve essere stato difficile, per il ragazzo difendersi dalle migliaia di critiche e insulti che avrà ricevuto, ma quando si giura amore e si tradisce, la situazione non può che essere questa. Sui social molto probabilmente la mano è stata molto caricata, e ovviamente non riteniamo corrette le eventuali minacce, che nulla hanno a che fare con la nostra presa di posizione.
Crediamo possa ancora esserci la possibilità di rifarsi, ma è ormai legata all’estromissione dai suoi affari di chi lo ha spinto a farsi del male, rovinandogli l’immagine.

I calciatori passano, Noi ed il Milan restiamo sempre.

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 20, 2017 11:11   

Tłumaczenie:
http://www.acmilan.com.pl...e_sie_od_raioli

Kargool 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 20, 2017 11:18   

Dobre byłoby jakieś tłumaczenia na nasze...może być ogólnikowe, choć domyślam się, że nie ma to wymowy: "kochany Mino mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę i przysyłanie nam kolejnych szrotów i kopanie dołków pod naszym klubem".
W temacie wątku to mam podobne zdanie co chyba większość. Czytam chętnie, tym bardziej że temat lubię, a piszę tylko wtedy gdy mam coś do powiedzenia, a nie żeby pisać dla pisania. Niestety ten konkretny temat wymaga znajomości języka włoskiego lub chociaż czasu na odpowiednie szukanie wiadomości, a tutaj niestety mam wyraźne braki.
EDIT: konrad_acm dziękuję :)

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Cze 20, 2017 11:28   

Naprawdę dobrze napisane przez CSM. "Pojawili się prawdziwi działacze". Z tego, co do nas dochodzi, to faktycznie tak właśnie to wygląda.

MK92 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 22, 2017 12:55   

Widzę, że mam identyczne stanowisko w kwestii Donnarummy jak Curva Sud Milano. Jeśli zostanie, to z czasem całe to zamieszanie zapisze się w historii i pamięci kibiców Milanu jako drobny "kryzys czerwcowy"...

rangiz 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 22, 2017 19:13   

Ekipa wraca do niegdyś tradycyjnych spotkań w Milanello na start przygotowań do nowego sezonu.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 04, 2017 00:49   

Jutro z samego rana drużyna startuje w Milanello z nowym sezonem, a wraz z tym startem i powrotem entuzjazmu wokół klubu... powracają też najwierniejsi kibicie ze zorganizowanych grup i fanklubów, którzy z premedytacją bojkotowali poprzednie lata :P
Jakkolwiek to brzmi...
05/07/2017 godz.10:00

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Lip 04, 2017 07:33   

Yyyy, gdzie widziałeś bojkot ostatnich lat :) ?

rangiz 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 04, 2017 12:47   

Dwa lata pod rząd, nie było już zebrań w Milanello i zagrzewania zespołu do walki o najwyższe cele. Co najwyżej turyści z aparatami foto.

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Lip 04, 2017 14:41   

Zagrzać to oni mogą sobie herbatę do kolacji. Piłkarze mają ich w dupie po całości.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 04, 2017 15:31   

Oj tam, Ty coś dzisiaj nie w humorze. Wiadomo, że w tych czasach piłkarze mają to w pompie, skoro latają sobie grać na lajcie do Stanów i Chin na przedwczesną emeryturę, a dowaliłeś się do mnie, jakby to była moja wina :P

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Lip 05, 2017 15:00   

Ostatnio przeglądałem dawne polskie fotki kibiców. Przypomniały mi się stare czasy, gdy śmigało się w szalach drużyn zagranicznych, bo tych polskich klubów po prostu jeszcze nie było. Gdy podnosiło się szale do góry, w oczy uderzała cała feeria barw. Bo jeden miał szalik Chelsea, inny Romy a jeszcze ktoś Milanu... Oczywiście mówimy o szalach klubowych, nie ekip kibicowskich - w tej kwestii polscy kibice od zawsze i do dziś mają niestety ze sobą nie po drodze. Ale do rzeczy. Zawsze byłem jakoś tam w sobie przekonany, że takie kwiatki w Italii - macierzy kibolstwa - nie miały prawa mieć miejsca. A na Milanie, który nosi zaszczyt posiadania w swych strukturach pierwszej grupy ultra' we Włoszech, to już w ogóle kwestia niedopuszczalna. Nic bardziej mylnego. Robiąc 956 przegląd zdjęć kibiców Milanu natknąłem się na konkret pasztet. Foto jest z sezonu 1990/91 z wyjazdu na Juventus. W sektorze Milanu roiło się od szalików FC Barcelony. I to z napisami właśnie FC Barcelona. Żadna tam grupa kibicowska typu Boixos Nois - po prostu bezczelna nazwa klubu. Kibicowsko Milan z Barcą nigdy nic nie łączyło, stąd jestem zupełnie zaskoczony tym okryciem. Myślałem, że może to szale ekip Genoa - przeszłej zgody Milanu, ale romans Milanu z chłopakami z portowego miasta był już zakończony i wręcz ekipy te były w tamtym czasie w stanie ostrej kosy. Moi znajomi Włosi nabierają wodę w usta zasłaniając się wiekiem, jeszcze wtedy nawet o jeżdżeniu na mecze nie myśleli, by mogli teraz takie coś wytłumaczyć... Zdjęcie jest słabej jakości, bo robiłem zdjęcie z papierowej foty. Tak tylko zapodałem jako jakąś ciekawostkę.

kazelot 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 05, 2017 15:25   

pepe napisał/a:
Kibicowsko Milan z Barcą nigdy nic nie łączyło

Zobacz 37 stronę tego wątku
to zdjęcie sam tam zapodałeś , jak dobrze widze to tam Boixos Nois z Barcelony z BR

http://i60.tinypic.com/20hreo8.jpg

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Lip 05, 2017 17:17   

Tak, masz rację. Nagromadzenie tych szali na fotce z Juventusu faktycznie wskazuje, że osoby stoją nad flagą Brigate. Brigate Rossonere zawsze była ekipą prawicową, nie tak skrajnie jak Commandos Tigre, ale jednak. Boixos Nois natomiast to są skrajni nacjonaliści. To by tłumaczyło też dlaczego na ten temat nie ma ani słowa wzmianki w albumie "Nella Fossa dei Leoni". No bo FdL prezentowała zgoła odmienną orientację polityczną. Tym samym można wysnuć jakieś tam przypuszczenie, że Milan, a dokładniej rzecz biorąc, ekipa BRN weszła na początku lat 90-tych XX wieku w relacje z ekipą BN z Barcelony. Ciekaw jestem jak do tego doszło. Być może po finale Pucharu Mistrzów w Barcelonie w 1989 roku? Szkoda, że nie ma kogo o to spytać. No i jeszcze większa szkoda, że BRN nie raczyło wydać takiego albumu o swojej historii jak FdL. Wszystko byłoby wtedy jasne.

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Lip 05, 2017 22:54   

Ekipa dziś podczas pierwszego spotkania drużyny w Milanello:

rangiz 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 06, 2017 03:13   

Frekwencja zarówno po stronie grup kibicowskich, jak i tych zrzeszonych w AIMC naprawdę gruba.
W ludziach entuzjazm niewidziany od czasów Zlatana i Silvy.

wasyl 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 06, 2017 13:29   

No wyglada to wszystko konkretnie. Szkoda tylko ze w ostatnich latach bylo to odpuszczone i musialo wrocic tylko dlatego ze pojawila sie kasa i nadzieja na jakies "sukcesy". Ale tak juz bylo i bedzie. Jestem ciekaw frekwencji na pierwszym domowym meczu-na bank bedzie konkretna.

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 06, 2017 15:27   

wasyl, wcześniej protestowali bo klub był źle zarządzany. Teraz przyszli wesprzeć nowy projekt, który wygląda obiecująco. Nowy zarząd nie szasta pieniędzmi na lewo i prawo tylko póki co realnie wzmacnia drużynę. Kibice to widza i pokazują.

FORZA!

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Lip 06, 2017 15:32   

Ale wiesz konrad_acm. Kibicem się jest, a nie bywa. Chyba w tym jest cały problem.

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 06, 2017 15:40   

Oczywiście. Przecież nie przestali kibicować, a iść pod Milanello i podpalić budynek czy przewrócić do góry kołami audi łysego to by już było za grubo. Wybrali taki protest i tyle. Teraz Gallianiego nie ma więc można pokazać wsparcie nowym właścicielom.

wasyl 
Milanista

Wysłany: Czw Lip 06, 2017 16:42   

Nikt mi nie wmowi ze slabsza frekwencja byla spowodowana starym zarzadem. Byla spowodowana tylko i wylacznie padlina na boisku i tym ze nie bylo sukcesow,LM. I to mnie denerwuje. Prawdziwy kibic idzie na stadion nawet jak jest padlina-protestuje na wszelakie sposoby tylko wtedy jesli istnieje zagrozenie upadkiem klubu. Wtedy mozna w ten sposob zareagowac,zeby zmusic zarzad do odejscia. Tutaj gdyby zostal stary zarzad i przyszlaby ta kasa od chinczykow i takie transfery to entuzjazm kibicow wygladalby tak samo.

Odpowiedz do tematu