ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gianluigi Donnarumma
Autor Wiadomość
jarles 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 19, 2017 00:07   

miszcz, jesteś członkiem MCP i byłeś na meczu, czy materiał masz od kumpla?

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 19, 2017 00:09   

Jestem, byłem, film mojego autorstwa.

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 19, 2017 00:09   

Brawo chłopaki. Dla mnie super akcja.

jarles 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 19, 2017 00:11   

I to się chwali! Piękna robota! Podawaj dalej, zyskujecie a jeszcze więcej zyskacie we Włoszech, jak i cała polska milanowa rodzina

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 19, 2017 00:30   

Ja w rzucaniu nie uczestniczyłem, ale jak zobaczyłem u Sonara $$$ to czułem, że będzie grubo. Przyjechali z W-Wy i się fantastycznie przygotowali by przywitać $$$rumme.
Weźcie pod uwagę baner z 80 minuty o niewdzięczniku.
https://pbs.twimg.com/media/DCoYjaIWsAA4Rwu?format=jpg&name=small
Piękna robota. Szum zrobiony na cały świat.

Ja po prostu mieszkam parę kroków od stadionui zdecydowałem się wybrać i też kilka "merd" rzucić.
Co ciekawe do tego dołączyli Włosi obok, też fani Milanu oraz... dwóch Duńczyków.

Tak w ogóle, co to za popieprzone przepisy UEFA, że tylko piwo 0,5% można kupić na meczu?

Binki 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 19, 2017 01:36   

Brawo Panowie. Az się milo to oglądało.Warto bylo przyjechać by to zobaczyc. Wielkie graty za tą akcję.

Gimlord 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 19, 2017 01:36   

Na Twitterze słowa uznania z ust Milanistów spływają z każdego zakątku globu, filmiki i zdjęcia zdobywają tysiące retweetow a nazwa "Milan Club Polonia" jest wszędzie :) Ogromne gratulacje.

Sprawdźcie sobie wypowiedzi Raioli, które opublikowano półtorej godziny temu i odpowiedź Fassone (dla angielskojęzycznych np. tutaj -- > https://twitter.com/MilanEye/with_replies) Pomijając te brednie i matactwa Raioli, z Fassone klasa i inteligencja biją w oczy jak u Gallianiego łysina. Jak mi ten facet imponuje z każdym kolejnym dniem...

ksiedzu92 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 19, 2017 02:20   

Gratuluję Panowie z MCP! Dollarumma po raz pierwszy, i to na polskiej ziemi, poczuł na własnej skórze jak zhańbił się w oczach tifosi!

Majkel 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 19, 2017 02:51   

Ależ pięknie mi się podobają wypowiedzi Fassone. Grubas wypadł przy nim jak Chruszczow walący butem w pulpit.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 19, 2017 09:15   

Bubu, jarles

Ja akurat nie ;) I pewnie nie Wy. I pewnie nie duża część kibiców w MCP i innych klubach. Ale ogromna większość kibiców na stadionie tak. Wystarczy kilka dobrych spotkań, wystarczy dobra forma zespołu i wysoka pozycja w lidze, a poparcie dla Gigio wróci i doskonale o tym wiecie.

Fassone odpowiada Raioli z fasonem ;) Bardzo mi się to podoba. Mino jest histeryczny i gada bzdury, myślę że nie da się tego inaczej ocenić. Natomiast co do całej sytuacji, kolejny raz zwracam uwagę w jakim kierunku to idzie - tak naprawdę wszyscy chcieli przedłużyć, poza samym Raiolą, który chciał to zrobić na własnych warunkach. Fassone publicznie deklaruje chęć podpisania umowy. Pytanie, w którą stronę zwróci się teraz gniew zawodnika, bo na pewno jest wściekły. Może ta akcja z kibicami sprawi, że będzie chciał uciec, a może skończy się to na podpisaniu kontraktu i w dalszej perspektywie zmianie agenta. Wszystkie scenariusze są moim zdaniem możliwe.

Majkel 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 19, 2017 09:20   

Ja tam nie chcę, żeby podpisywał kontrakt, chcę żeby został sprzedany. Raiola, Raiolą, ale piłkarz, nawet 18-letni to nie zombie. Jeśli kochał Milan tak jak mówił, mógł w każdej chwili powiedzieć "dobra grubasku, nie przeginajmy, dają dużo sianka, czas na podpis". Ale tak się nie stało. Po co chciał czekać z podpisaniem jeśli nie w celu rozważenia innych opcji, które mogłyby się pojawić? Trzeba było nie kłamać. Pożegnać go i tyle.

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 19, 2017 09:24   

MCP jest teraz na ustach całego kibicowskiego świata :ok:
Akcja petarda.

Raiola bredzi, wiadomo, że kombinował i teraz próbuje przerzucić winę... jeśli faktycznie młody cały czas szedł w kierunku przedłużenia to mógł to zrobić, a nie dawać się wodzić za nos grubasowi.
Jak dla mnie może podpisać nawet za 5 minut, najlepiej z obniżką pensji i klauzulą 200 baniek :lol2: , kiedyś mu wybaczę.
Neuera w Bayernie też nie lubili, trzeba sobie zasłużyć ;)

Stephan 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 19, 2017 09:53   

Jest reakcja po meczu:
http://www.fangol.pl/view...iech-donnarummy

Edit: + parę memów:

Renesco 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pon Cze 19, 2017 10:03   

@Stephan
nie wygląda to na szczerą reakcję i dobrze, bo miało zaboleć.

Ciekawe, czy chłopak skojarzy po wszystkim, że jakiś czas temu od tych samych osób dostał nagrodę piłkarza roku, chociaż należy chyba do tych, dla których takie gesty niewiele znaczą...

Raiola w swoich tłumaczeniach miota się niesamowicie, naprawdę zdziwiony jestem, że taki lis nie miał w zanadrzu lepszego wytłumaczenia przygotowanego na taki rozwój wypadków.

Ciekaw jestem tylko, czy Gianluigi nie ugnie się ostatecznie i nie podpisze kontraktu. Po takich cyrkach chyba nikt by się z takiego obrotu sprawy nie ucieszył. Donnarumma nie tylko stracił pozycję na jaką pracował przez ostatnie 2 lata, ale w przypadku pozostania w Milanie startowałby jako niechciany przez kibiców zawodnik.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 19, 2017 10:07   

To jest najmniejszy problem.
Ale ja też bym już raczej nie chciał jego pozostania. Chciałbym odejścia za dobre pieniądze i kupienia innego klasowego bramkarza.

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Cze 19, 2017 10:20   

Renesco napisał/a:

Raiola w swoich tłumaczeniach miota się niesamowicie, naprawdę zdziwiony jestem, że taki lis nie miał w zanadrzu lepszego wytłumaczenia przygotowanego na taki rozwój wypadków.

Raiola to zaden lis, pisalem juz.Ma jeden oklepany schemat prowadzenia interesow, ktory zawsze dzialal i to ze teraz sie nie sprawdzil nie miesci mu sie w glowie.Nadal jedyne co umie to prowadzic narracje jakby przedluzenie negocjowal, zastraszajac klub.Nie podzialalo wczesniej, nie podziala teraz, ale on nic wiecej nie potrafi...

Kacapa92 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 19, 2017 10:37   

MCP świetna robota, moje gratulacje. Poszło wszystko w świat :ok:
Z niecierpliwością czekam na więcej w kolejnych meczach :lol2:

Tłumaczenia Raioli są niedorzeczne, nie rozumiem jak można się z tego tłumaczyć skoro w tym przypadku jest oczywiste, która strona okazała się fałszywa :)
Raiola zwołuje konferencje, przygotowuje się do wywiadu gada stek bzdur, a Fassone jeszcze tego samego dnia odpowiada mu na te wszystkie zarzuty w iście mistrzowskim stylu.

Od strony kibicowskie Gigio ma już strasznie przesrane, ale widać że zarząd jest cały czas gotowy na danie mu drugiej szansy. Chłopak popełnił błąd zawsze to już naprawdę daleko, ale może i faktycznie jest szansa to trochę naprawić. Przypuszczam, że Milan wstrzymuje się z zakupem bramkarza, żeby dać Gigio jeszcze troche czasu na zastanowienia się, choć Leno brałbym w ciemno :D

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 19, 2017 10:44   

A co odpowiedział Fassone, bo nie mogę znaleźć, a link mi nie działa?
E: Dobra mam :) .
Do usunięcia.

Renesco 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pon Cze 19, 2017 10:57   

@VelenoRosso
czyli jaki przewidujesz rozwój wypadków?

Ja to widzę tak:

Na ten moment tylko sprzedaż Donnarummy sprawiłaby, że Raiola nie straciłby wizerunkowo. Jeśli podpiszą nowy kontrakt to już wiemy, że nie na warunkach Raioli, a jeśli Gianluigi usiądzie na ławce to już w ogóle będzie kompromitacja agenta, że w takim wieku zafundował mu rok bez gry.

Z kolei z naszego punktu widzenia nie opłaca się oddawać zawodnika znacznie poniżej jego wartości (25-30 mln euro) o czym wyraźnie wspomina Fassone (jeśli zawodnik chce odejść to chcemy klauzuli na poziomie jego wartości, czyli około 100 mln euro).

Powstaje pytanie, czy gadanie Fassone o tym, że drzwi dla Donnarummy do podpisania kontraktu są otwarte to tylko kurtuazja i kolejny "szach", czy rzeczywiście taka jest wola Chińczyków.

Zarząd jest w dosyć komfortowej sytuacji. Jeśli przedłużą kontrakt z Gigio to będą lansować narrację o powrocie syna marnotrawnego i tym, że są wyrozumiali. Na pewno też nie zgodzą się na niską klauzulę jak pierwotnie chciał Raiola, więc wyjdzie na to, że są nieugięci.

Jeśli Donnarumma powędruje na ławkę i odejdzie za darmo to wsłuchując się w obecne głosy kibiców, którzy pragną "krwi" i świata piłkarskiego też nie wyjdzie to na złe zarządowi, bo oto pójdzie sygnał w świat - "wracamy na szczyt, mamy pieniądze, możemy sobie pozwolić na straty, ale nie upokorzenie" (co poniekąd już powiedział Li).

Finalnie jeśli sprzedadzą chłopaka to odbiór tej decyzji zależy od pieniędzy. Mówiło się o ofercie Realu w wysokości 25-30 mln euro. Wobec słów Li, że stać go na to, żeby taką ofertę odrzucić nie widzę możliwości, żeby zaakceptowali taką sumę. Z drugiej strony na miejscu Realu czy Juventusu nie wyłożyłbym więcej za kogoś, kto za rok może przejść za darmo. Dlatego sprzedaż uważam za najmniej prawdopodobną. Niemniej sprzedaż za duże pieniądze (50 mln euro+) to jedyne wyjście, gdzie zarówno Raiola jak i zarząd wychodzą bez większego szwanku na wizerunku.

Jest jeszcze ostatni scenariusz, ale traktuje go jako science fiction - Donnarumma nie przedłuża kontraktu i gra w pierwszym składzie. Oczywisty fail zarządu i zwycięstwo Raioli, ale na to na szczęście nie ma szans.

Podsumowując - jak dla mnie Fassone i Mirabelli są w komfortowej sytuacji, to Raiola będzie musiał zatańczyć jak mu zagrają. Wszystko teraz zależy od tego, czy nasz zarząd realnie chce zatrzymać Gigio, czy definitywnie go skreślili.

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 19, 2017 11:16   

A ja mam do Gigio takie podejście: po ludzku jest mi go w pewnym sensie żal. Jako nastolatek dostał się pod skrzydła (choć lepszym określeniem byłoby w szpony) menadżera-hieny, który nie myśli o nim, ale przede wszystkim jak na nim zarobić. Patrząc na wydarzenia, to menadżer zrobił mu niezłe pranie mózgu. Nie obwiniam go w jakiś ogromny sposób o to, bardziej jego bliskich i przede wszystkim Raiolę.
Również uważam, że jego odejście nie jest przesądzone. Po negocjacyjnym przeciąganiu liny, która pękła w bardzo niekorzystny sposób dla Mino i Gigio, za niedługo emocje opadną i wszystko może się wydarzyć. Chłopak przemyśli sobie, że Milan to obecnie najlepsze miejsce dla rozwoju jego kariery (przyczyny były już przez innych kilka razy podawane), menadżer trochę powariuje, ale jak zobaczy, że na nowy zarząd to nie działa, dokładając do tego utratę milionów, możliwe, że obaj przyjdą z podkulonymi ogonami ;) .
I nie miałbym nic przeciwko jego pozostaniu. Jak pisałem, dla mnie liczy się dobro Milanu rozumiane w kontekście sportowym, poza tym już dawno przestałem podniecać się deklaracjami o miłości, które dla mnie są tyle warte co slogany "Miło mi Cię poznać", "Cieszę się, że Cię widzę" itp. Podchodzę do tego na zasadzie, wykonywania pracy i zarobku i jeśli jego pozostanie byłoby dla Milanu dobre, to chcę jego pozostania.
Edit: @Renesco osobiście uważam, że zarząd chce naprawdę jego pozostania. Sądzę, że wiedzą jaki mają talent i mają na tyle rozumu, aby schować swoje "obrażanie się" na rzecz dobra klubu.

lord bass 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 19, 2017 11:26   

Jak dla mnie winny jest Mimo. Jeżeli to prawda, że Gigio rozmyślił się dwa dni przed, a jego rodzina dowiedziała się o tym po fakcie to ewidentnie największy wpływ na to miał Raiola.

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Cze 19, 2017 11:49   

Raiola przegral te wojne, teraz pytanie czym za to zaplaci.Albo wiarygodnoscia, jesli odprowadzi Donnarumme za zero po uplywie kontraktu, z jednej strony kluby z ktorymi robi interesy beda duzo bardziej podejzliwe,z drugiej pilkarze sie przekonaja ze z Raiola nie zawsze dostaniesz co chcesz, albo prestizem, jesli chce teraz Donnarumme sprzedac, bedzie musial zgiac kark i biegac za nami, inne kluby dostana potwierdzenie, ze pizzaiolo nie jest wszechmocny i nietykalny.A ze zgiac kark bedzie musial i to publicznie, watpliwosci nie ma, Fassone juz sugeruje ze jak Donnarumma odprawi Raiole to mozemy rozmawiac, wiec przy dobrej ofercie zadba by wszyscy widzieli iz Raiola idzie grzecznie jak kazdy inny agent do nas...

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 19, 2017 12:59   

Ale serio ta wypowiedź Fassone jest rewelacyjna. Czysta, jasna, konkretna, bez owijania w bawełnę i fałszywych frazesów. Wyobrażacie sobie, jak by to powiedział Galliani? No, on by do takiej sytuacji nie dopuścił, bo by się zgodził na warunki Raioli...

Fassone nie mydli oczu, mówi jak jest - że to nie jest tak, że klub utrudnia Gigio ewentualne odejście, tylko chce żeby to się odbyło na cywilizowanych warunkach. To jest kluczowe:

Cytat:
Wystarczyłoby powiedzieć, że nie chce zostać. Przedłużylibyśmy mu kontrakt z klauzulą odstępnego na rozsądnym poziomie. I gdyby zgłosił się najważniejszy klub na świecie, nawet tego lata, zapłaciłby Milanowi uzgodnioną kwotę. W ten sposób to, czego Real nie zapłaci mnie, wpadnie do kieszeni agenta. Ja jednak zainwestowałbym te pieniądze we włoską piłkę”

Brawo, brawo zarząd! Tak się zdobywa szacunek kibiców. Doczekaliśmy wreszcie czasów, że nikt z nami nie gra w głupie gierki, tylko mamy jasność sytuacji i tak dużo informacji, jak to możliwe.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 19, 2017 15:19   

Akcja MCP pierwszorzędna. Wcale nie potrzeba demolki i kilkuset zadymiarzy, by być na ustach całego świata. Zawodnik w żaden sposób nie ucierpiał, za to godność pakietu Raiola+Donnarumma - jak najbardziej :lol2:
Jak na niewielką liczbę, to Wasze "Uomo di merda..." niosło się kapitalnie. :ok:

zychu9 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 19, 2017 20:46   

Brawo za akcję MCP! Polski charakter :)
:forzamilan:
w pogardzie mając każdy targ.

Odpowiedz do tematu