ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Quo vadis, Diavolo?
Autor Wiadomość
jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Wto Cze 06, 2017 20:53   

mtszknp, obydwie historie Twe urzekły mnie do cna...

Huczaj 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 06, 2017 21:32   

Cytat:
Dobrze, że wróciłeś. Brakowało nam ciebie. Masz jeszcze jakichś ziomali, którzy byli za Milanem, gdy zdobywał puchary, ale troszkę w nich wiara upadła po miejscach w środkowej strefie tabeli Serie A? Trzeba rozkręcić to forum, bo tu lipa po całości. Teraz jest idealny moment - przyszła kupa hajsu z Chin czy tam Japonii, jeszcze nie doczytałem nawet skąd ten kapitał tam jest, ale jest. Będzie Morata, murzyn z Bergamo też wpadł, ten dobry obrońca z Wijareal przybył. Wreszcie pozytywy, a nie jakieś bezpucharowe smuty. Pozdro ziom!

To jeden z lepszych postów, który przeczytałem na forum od jakiegoś czasu :)
O ile nie zgadzam się z Tobą w wielu sprawach związanych z kibicowaniem, to jednak za sarkazm i stałe poglądy, niezależnie w którą stroną wieje wiatr - szacun.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Cze 06, 2017 21:42   

Będziemy sobie teraz ordery przyznawać, bo nie potrafiliśmy przestać oglądać kiepskiej piłki, z uwagi na barwy koszulek? Z sukcesami przyjdą kibice, którzy naprawdę będą nas wkurzać. A mtszknp, wrócił, przywitał się, wyjaśnił co i jak, i ok. Przynajmniej dla mnie.
Kiedyś w pewnej książce czytałem opowiadanie o synu marnotrawnym i generalnie była tam taka ciekawa puenta. Może ktoś kojarzy?

mtszknp
[Usunięty]

Wysłany: Wto Cze 06, 2017 22:15   

Panowie, ja nie chcę się tłumaczyć, ale oglądałem Milan nawet za Inzaghiego wiosną 2015 roku, ktora była okresem, w którym sięgneliśmy dna... Tego klubu z serca nie mogę wyrzucić... Od kilku lat regularnie udzielam się w komentarzach na "ACMilan.com.pl" i "Seriea.pl" pod tym samym nickiem co tutaj. A jeżeli ktoś komuś próbuje zasugerować, że jeśli przez kilka suchych lat nie udzielał się na forum "ACMilan.pl" to nie jest wiernym Milanistą, bo do tego można niektóre wypowiedzi sprowadzić, to jego problem z logicznym myśleniem, emocjami lub dużą pychą. Nie chcę już być w centrum uwagi tego tematu o przyszłości Milanu :ok: . Nigdy Milanu nie zdradziłem! Pozdrawiam ludzi życzliwych!

Qba69 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 06, 2017 22:19   

carlos napisał/a:
Będziemy sobie teraz ordery przyznawać, bo nie potrafiliśmy przestać oglądać kiepskiej piłki, z uwagi na barwy koszulek?

Ordery może nie, ale jakieś broszki albo chociaż dyplomy by się przydały, po tylu latach atrakcji podchodzących pod masochizm...

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 06, 2017 22:23   

Do prawdziwego dna to nawet za Pippo było jeszcze bardzo, bardzo daleko. Chyba niektórzy nie do końca zdają sobie sprawę z jak wysokiego konia spadał Milan.

lord bass 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 06, 2017 22:24   

Ja się już boje co będzie się działo jak w przyszłości Milan znów wygra jakieś trofeum, zacznie się dzielenie na gorszych i lepszy sort :rotfl:

Nowa osoba na forum to same pozytywy, ostatni czasy to zamiast forum zrobiło kółko. Można było policzyć na palcach tych co udzielają się regularnie.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 06, 2017 22:27   

Matko boska, gadanie jakbyśmy co najmniej spadli do Serie C, klub zbankrutował i nie było dosłownie żadnych pozytywów.
To tylko kilka suchych lat, jakiś cykl dobiegł końca. Normalna rzecz. Są ludzie w Polsce, którzy kibicują drużynom z Serie A, które mają wiecznie "zero tituli", a 4-5 miejsce traktują jako astronomiczny sukces.
Zluzujcie z tym tragizmem.

Jeżeli chcecie rozdawać ordery, to znalazłem idealnego kandydata.
http://fcparma.com.pl/welcome

Gość, który prowadzi stronę mimo totalnej zapaści swojego ukochanego klubu.
Lubię czasami wchodzić czytać newsy, które są często bardziej regularne niż na stronach topowych zespołów.

wasyl 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 06, 2017 23:10   

Ale miszcz moze przez przypadek,ale wlasnie nawiazales w poscie do poziomu Milanu z ostatnich lat-a doslownie w-"a 4-5 miejsce traktuja jakos astronomiczny sukces". Zobacz radosc Milanu ze zdobycia....6 miejsca bo do 4 to w ostatnich latach bardzo daleko. Faktem jest ze dramatu wielkiego nie bylo,klub nie spadl z ligi,nie popadl w tarapaty finansowe,ktore grozilyby likwidacja klubu. A teraz pojawilo sie swiatelko w tunelu.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 06, 2017 23:21   

Chyba każdy rozumie co miałem na myśli. 4-5 miejsce jako sukces historyczny.
Wspomniany portal traktuje o drużynie, która nigdy ligi nie wygrała, a w kompletnym bagnie znalazła się nie pierwszy raz.

Kibic takiej drużyny jak czyta nasze forum, to pewnie łapie się za głowę, raz na 20 lat musieli zagrać w sierpniu w Coppa Italia i już odprawiaja pogrzeby :P

wasyl 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 06, 2017 23:32   

Oczywiscie,ja rowniez zrozumialem. Tylko faktem jest to-ze gdyby nie przyszli chinczycy lub inni inwestorzy co sypna groszem to na nic innego juz nie moglibysmy liczyc. A z kazdym rokiem podejrzewam ze mogloby byc gorzej. Teraz pojawila sie szansa i na stadion powroca niedzielni kibice dzieki czemu frekwencja w przyszlym sezonie podskoczy. A oni znowu stana sie "fanatykami".

Kargool 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 07, 2017 01:47   

carlos napisał/a:
iedyś w pewnej książce czytałem opowiadanie o synu marnotrawnym i generalnie była tam taka ciekawa puenta. Może ktoś kojarzy?

Mi coś tam w głowie świta ;) Ale kojarzę też kilka innych ciekawych opowieści z tamtego tomu ;)
carlos napisał/a:
Z sukcesami przyjdą kibice, którzy naprawdę będą nas wkurzać

Tak jakby ich teraz nie było ;) Kibicowanie Milanowi ma to do siebie, że nigdy chyba nie było modne. Za czasów Sacchiego to głównie szło o Tulipanów, za Capello i tak u mnie w szkole ta lepsza była Barca z Romario i Stoiczkowem (nawet 0:4 im nie przeszkodziło), a potem był nudny finał w 2003 roku i Dudek dwa lata później. Nawet w 2007 gole z przypadku strzelał Inzaghi, a drużyna to banda emerytów. Szacunek może i to wzbudzało, ale jakiegoś entuzjazmu na ulicy nigdy nie widziałem Więc o napływ "ulicy" bym się nie martwił.

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Cze 07, 2017 09:11   

mtszknp napisał/a:
Nigdy Milanu nie zdradziłem! Pozdrawiam ludzi życzliwych!

No to ja również pozdrawiam, niezmiennie zresztą. Słuchaj, nikt nie sugeruje, że Milan zdradziłeś. A nawet gdyby, to jak Milan kocha, to wybaczy. Przecież w 2015 roku sięgnął już dna, jak napisałeś, więc musi zrozumieć, że wtedy "razem nie dosięgaliśmy gwiazd". Już dobra, już nie przejmuj się. No to jak z tym Quo vadis?

mtszknp
[Usunięty]

Wysłany: Śro Cze 07, 2017 09:55   

pepe napisał/a:
No to ja również pozdrawiam, niezmiennie zresztą. Słuchaj, nikt nie sugeruje, że Milan zdradziłeś. A nawet gdyby, to jak Milan kocha, to wybaczy. Przecież w 2015 roku sięgnął już dna, jak napisałeś, więc musi zrozumieć, że wtedy "razem nie dosięgaliśmy gwiazd". Już dobra, już nie przejmuj się. No to jak z tym Quo vadis?

:piwo: I gra muzyka! Moja miłość do Milanu narodziła się 6 grudnia 2005 r. w czasie meczu z Schalke w LM wygranym 3:2. Miałem wówczas 13 lat. W latach 2010-2012 moje zainteresowanie Milanem jednak osłabło, co nie znaczy, że wrzuciłem klub z serca. Po prostu w ogóle w tym czasie opadło moje zainteresowanie sportem. Paradoksalnie kryzys, który zaczął się jesienią 2012 r., z chwalebnym wyjątkiem jakim była wiosna 2013 r., odrodził we mnie na nowo zainteresowanie sprawami Milanu i nie było chyba dnia od tamtej pory, bym nie czytał o Rossonerich lub ich nie oglądał w akcji. Także fanatykiem się nie nazwę, ale miłośnikiem już tak :) Quo vadis, Diavolo? Po drugą gwiazdkę nad herbem i ósemkę w tarczy na lewym ramieniu, ale wpierw po pierwszy w historii Puchar UEFA! Forza Milan!

MK92 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 07, 2017 12:00   

Witam! Udzielałem się jako mtszknp, jednak teraz będę korzystał z tego profilu. Forza Milan!

Kargool 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 07, 2017 12:55   

Teraz to i ja wymiękłem ;)

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 07, 2017 13:28   

Zmiażdżyłeś mi psychikę chłopie. Powodzenia w nowym-starym wcieleniu.

MK92 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 07, 2017 13:55   

Dziękuję Wam za dobre życzenia ;) Zapewniam, że moim wcieleniem nigdy nie będzie Interista lub Juventino :ok: Oprócz tego i mtszknp, mam tu jeszcze trzeci profil pod nazwą Matek, a pierwszy post na tym forum napisałem 8 kwietnia 2006 roku w temacie dotyczącym rewanżowego meczu Milanu z Lyonem w ćwierćfinale Ligi Mistrzów 2005/2006...

http://www.acmilan.pl/for...p?p=51662#51662

Ale nie chcę skupiać się więcej na sobie, gdyż rozmawiamy o przyszłości Milanu w tym wątku. Są nowi właściciele i jest nowe kierownictwo. Po dwumiesięcznych, oficjalnych działaniach panów Fassone i Mirabelliego można wyciągnąć wniosek, że Milan rzeczywiście ma w planach powrót w latach 20. do europejskiej czołówki. Jedyne czego się obawiam w kontekście Yonghonga Li, to możliwości potraktowania Milanu jako drogiej zabawki, jakkolwiek miałoby to wyglądać... No ale dużo nie ryzykujemy, bo kontynuacja rządów Berlusconiego oznaczałaby dalszą zapaść Naszego Wielkiego Klubu. Ciekaw jestem, czy wierzycie w dobre intencje chińskich inwestorów? Może za wcześnie jednak na takie pytania...

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Cze 07, 2017 17:15   

Jakich chinskich inwestorow?Nasz kupil jeden chinczyk,ktoremu sie rozsypal na ostatniej prostej fundusz inwestycyjny zlozony z inwestorow bo rzad w Pekinie zaostrzyl przepisy.
Co do intencji...w pare miesiecy majac zwiazane pieniadze w Chinach za prepszoniem z dupy wyciagnal kase na przejecie Milanu.Fakt, czesc kasy pozyczona, ale na piekne oczy ponad 300 baniek sie nie daje.
Kasa jaka stoi za naszym zoltym panem musi byc ogromna, a taka kasa jest zawsze cierpliwa gdy inwestuje

Wolf 
Madridista

Wysłany: Czw Cze 08, 2017 16:04   

Zobaczymy jak bardzo cierpliwa. Naprawdę mam nadzieję, że Milanowi się uda, bo po Realu to jedyny klub, który budzi moją sympatię. Ale.. To de facto pierwszy przypadek tak dużej inwestycji piłkarskiej w wykonaniu Azjatów. Do tej pory mieliśmy do czynienia z inwestycjami arabskimi (City, PSG w mniejszej skali Fulham czy Malaga) lub rosyjskimi (Chelsea).
Nie ukrywam, że osobiście mam gdzieś z tyłu głowy, że w przypadku Chińczyków to taka inwestycja, żeby poznać szczegóły funkcjonowania dużej piłki i zaszczepić ją u siebie. W końcu mają plan rozwoju, który ma się zakończyć mistrzostwem świata do 2050 roku. Fakt, że zawodowo współpracuję z chińskim koncernem i znam trochę ich mentalność tylko wzmaga moje obawy. Ale jak zwykle czas pokaże. Zaczyna się nieźle.

Majkel 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 08, 2017 21:59   

Pierwszy jak pierwszy, najpierw kupili Inter.

nismovsky 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 19, 2017 03:17   

carlos napisał/a:
Kiedyś w pewnej książce czytałem opowiadanie o synu marnotrawnym i generalnie była tam taka ciekawa puenta. Może ktoś kojarzy?

Chyba było to coś w stylu "A trzeba się weselić i cieszyć z tego, że ten brat twój był umarły, a znów ożył, zaginął, a odnalazł się" ;) :forzamilan:

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 19, 2017 09:18   

nismovsky, żyjesz :ok: :lol2: gdzie byłeś jak Cię nie było? ;)
Insanity max 30 przerobione :diavolo:
dzięki!

nismovsky 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 19, 2017 10:51   

konrad_acm napisał/a:
nismovsky, żyjesz :ok: :lol2: gdzie byłeś jak Cię nie było? ;)
Insanity max 30 przerobione :diavolo:
dzięki!

A żyję, żyję :)

Zrobiłem sobie dłuższą przerwę od forum (z wielu powodów), ale nie od gry Milanu. Jedną z przyczyn było sypnięcie się kompa, przez co potraciłem zachowane hasła do kont emailowych, więc nawet nie mogłem odzyskać haseł do stron czy for internetowych, ale już nadrabiam :)

Co do ćwiczeń to nie ma za co :piwo:

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Cze 20, 2017 08:17   

Ja mam takie zupełnie prozaiczne pytanie - mniej więcej na poziomie mojej wiedzy piłkarskiej. Kim w Milanie jest Fassone, a kim Mirabelli? Oba nazwiska przewijają się, jak za czasów Berslusconi-Galliani. Czy obaj piastują takie same pozycje w klubie jak wcześniejszy duet?

Odpowiedz do tematu