ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mecze towarzyskie
Autor Wiadomość
Szybki 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 03, 2013 17:44   Mecze towarzyskie

Myślę że warto by było założyć taki temat bo nigdzie indziej w sumie nie widzę żeby dało się rozmawiać na temat towarzyskich spotkań reprezentacji.

Wczoraj Brazylia zagrała towarzysko z Anglią na odnowionej Maracanie, padł remis 2-2 a sam mecz nawet fajny dla oka, ten cały Neymar to może być taka transferowa kicha że aż boje się o konta Barcelony na facebooku :rotfl2: w pierwszej połowie co prawda miał parę sytuacji ale przez większość meczu był kompletnie niewidoczny, nie wiem czy to nie był jego dzień czy to kolejne smutne zderzenie z europejską piłką.

Bramki z meczu:
http://www.youtube.com/watch?v=oRgCynnP11k

Nigdy ta Maracana mi się nie podobała ale teraz przynajmniej wygląda "świeżo" i do porządku.
Przed renowacją:

po renowacji:
#10 Rui Costa per sempre!

PrzeM 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 03, 2013 19:04   

Rozwaliły mnie te jarmarczne melodyjki po bramkach, czekam aż będzie Brazylia-Polska i zrobią taką wiochę z Mazurka Dąbrowskiego :wall2:

Ibrakadabra 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 03, 2013 20:26   

He he, mam ochotę wyżyć się ad personam na idiotach.
Mecz był dobry, a bramki niezwykłej urody. Canarinhos mają niezwykły potencjał indywidualny, ale coś tu nie gra. Może Scolari się wypalił.
Co do Neymara. Przede wszystkim oceniajmy zawodnika po całokształcie, nie jednym meczu, ale odniosę się tylko do tego jednego. Neymar w pierwszej połowie był praktycznie najlepszy na boisku, nie pajacował, nie bawił się, grał mądrze, a przede wszystkim pokazał iście katalońską wyobraźnię i przegląd pola. Prostopadłe podania pierwsza klasa. Jestem pewien, że gdyby strzelił choć jedną bramkę (a 2x był był bardzo blisko), hejterki inaczej by ćwierkały. Chłopak jest ogromnym wzmocnieniem i na pewno rozerwie (nie tylko na boisku) flegmatyków z Barcelony. Pamiętajmy, że ma dopiero 21 lat. Diament jak cholera, każde narzekanie zbywam z uśmiechem na ustach. Chyba że patrzymy na niego przez pryzmat gry w lidze brazylijskiej, gdzie są same drewniaki - oczywistym jest, że w Europie nie będzie mógł się tak bawić, grać tak efektownie.

nismovsky 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 03, 2013 22:00   

Ibrakadabra napisał/a:
oczywistym jest, że w Europie nie będzie mógł się tak bawić, grać tak efektownie.

Nie byłbym tego taki pewien. "Pachołki" z La Liga czekają :rotfl:

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Mar 29, 2017 20:17   

https://www.youtube.com/w...utu.be&t=10m46s
Coś dla przeciwników powtórek/konsultacji...

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 29, 2017 21:03   

Mimo, że nie jestem przeciwnikiem, to odpiszę - czekam na sytuację, w której sprawa będzie mniej ewidentna. I zacznie się dyskusja, czy to na pewno moment podania, może źle zatrzymane, a czy wystawiona ręka to już spalony, a czy zostawiona noga obrońcy wyznacza na pewno jego pozycję, a czy zgodne z duchem gry itd. Dopiero będzie pyszna awantura, bo teraz rozmawiamy o ocenie sędziego na oko, a wtedy będzie że mimo powtórek przekręcili, cały świat widział ;)

Uważam, że powtórki w tej czy innej formie muszą być w końcu wprowadzone. Ale jeśli ktoś myśli, że to rozwiąże wszystkie problemy, to się grubo myli.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Czw Mar 30, 2017 07:02   

Bubu napisał/a:
https://www.youtube.com/watch?v=eTn3FqLT1c8&feature=youtu.be&t=10m46s
Coś dla przeciwników powtórek/konsultacji...

W tym samym meczu była jeszcze sytuacja z bramką Griezmanna, która po przeanalizowaniu została 'cofnięta':
https://www.youtube.com/watch?v=eIpnOkmSuFo

A jak się pojawią sytuacje mniej ewidentne do stwierdzenia, jak było? Wtedy będzie problem, ale myślę, że FIFA szybko uchwali jakiś zapis, by zawsze w takich sytuacjach 'stykowych' podejmować jednakową decyzję (jak np. przy minimalnych spalonych, gdzie jeśli sędzia liniowy nie jest pewny swojej decyzji, ma nie podnosić chorągiewki by 'iść z duchem gry').

miszcz 
Milanista

Wysłany: Czw Mar 30, 2017 07:37   

rafal996, przy tak lewych powtórkach jak na J-stadium to dopiero będzie. :)
Collins też wspominał, że kontrowersje i tak zostaną.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Mar 30, 2017 08:36   

kamilus napisał/a:
Wtedy będzie problem, ale myślę, że FIFA szybko uchwali jakiś zapis, by zawsze w takich sytuacjach 'stykowych' podejmować jednakową decyzję (jak np. przy minimalnych spalonych, gdzie jeśli sędzia liniowy nie jest pewny swojej decyzji, ma nie podnosić chorągiewki by 'iść z duchem gry').

Pytanie brzmi, co to jest minimalny spalony? Czy ten tutaj to jeszcze minimalny, a tamten to już wyraźny? Dla mnie to jest nie do ustalenia. Ludzie to nie betonowe kloce, że da się dokładnie wyznaczyć pozycję jednego względem drugiego co do milimetra.

Kiedyś nad tym myślałem i doszedłem do wniosku, że to jest źle skonstruowane i niepotrzebnie skomplikowane. Spalony ma uniemożliwić stanie na sępa pod bramką, tak? Więc ręka czy noga, albo w ogóle kawałek człowieka na spalonym nie robią nikomu krzywdy. Zrobić więc przepis, że spalony jest dopiero jak cały zawodnik jest za linią ostatniego obrońcy i już. Albo ewentualnie ewidentnie większa część. Pilnować trzeba będzie cały czas tak samo, na sępa nikt nie będzie stał, a interpretacje będą dużo prostsze.

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Mar 30, 2017 13:28   

Zastanow sie co piszesz.
Caly zawodnik?Jego wieksza czesc?
Jak niby to ma uproscic sprawe, skoro nadal to beda sytuacje stykowe?Przesuwasz tylko warunek graniczny...
Aby przepis o spalonym uproscic trzebaby cala jego definicje zmienic, bo w obecnym ksztalcie kontrowersje beda zawsze.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Mar 30, 2017 15:10   

No zastanawiam się.

Przykładowe obrazki z netu na szybko.
Dziś analizujemy np. takie sytuacje:
http://mixgol.pl/files/20...3155b99f67e.jpg

Na stronie z której to wziąłem jest to wstawione jako dowód, że był spalony. Według tego co wczoraj napisałem, to by na pewno nie był spalony, bo wystaje kawałek zawodnika, są na podobnym poziomie.
Albo tutaj:
http://rostkowski.blog.on...bia%C5%82ej.jpg

A tutaj sytuacja, w której dopiero jest ewidentny spalony:
http://m.ocdn.eu/_m/c6554...c32f6,62,37.jpg

Ja bym gwizdał tylko takie.

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Czw Mar 30, 2017 15:24   

Nie uznawajmy bramek, gdzie piłka przekroczyła linię tylko o kilka centymetrów. Uznawajmy tylko takie, gdzie ewidentnie widać, że jest gol np. pół metra za linią. Bo czy minimalny gol to już gol?

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Mar 30, 2017 16:06   

rivaldoACM napisał/a:
Bo czy minimalny gol to już gol?

Minimalnym golom mówimy stanowcze nie :D
Nie wiem kto twierdzi, że powtórki rozwiążą wszystkie wątpliwości. Natomiast pewne jest, że zredukują liczbe pomyłek drastycznie. A chyba o to w tym chodzi.

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Mar 30, 2017 16:36   

w czym ten ewidentny spalony jest lepszy?
nadal bedzie osadzony tak w zasadach iz ocenia arbiter, nadal zostanie szara strefa miedzy ewidentnym spalonym, a troche - ale nie calkiem.
problem ze spalonym mozna tylko rozwiazac technologia, mapowanie 3D boiska w czasie rzeczywistym i okreslanie bezwzglednej pozycji pilkarzy wobec linii koncowej.ale to sf ciagle....

rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Mar 30, 2017 16:51   

No ale pozycja czego? Każdego skrawka ciała? Nawet to stwarza problemy.

Ja przecież nie mówię, że to rozwiąże problem. W sumie chyba nic go nie rozwiąże ;)

rivaldoACM napisał/a:
Nie uznawajmy bramek, gdzie piłka przekroczyła linię tylko o kilka centymetrów. Uznawajmy tylko takie, gdzie ewidentnie widać, że jest gol np. pół metra za linią. Bo czy minimalny gol to już gol?

Tu akurat już jest technologia, która pokazuje klarownie co do milimetra czy był gol czy nie, więc problem nie istnieje.

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Czw Mar 30, 2017 17:25   

No właśnie. Więc trzeba poczekać aż technologia wyeliminuje również błędy przy spalonych, a nie cofać się do lat osiemdziesiątych.

SlimShady7 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 01, 2017 00:02   

Włochy B zagrały z San Marino... Lapadula hat-trick.

https://www.youtube.com/w...4&v=Vhm-2wMBuhY

rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 01, 2017 07:53   

Trzecia bramka Lapaduli fajna. Wiadomo że przeciwnik ogórkowy, ale to pokazuje pewną fantazję i myślenie napastnika.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 01, 2017 20:48   

Oby pozostał i pokazał jeszcze lepsze Ja w przyszłym sezonie.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Czw Cze 01, 2017 22:17   

Widać, że mecz kadry B, pierwsza kadra by stanęła po najdalej 4 bramce ;)

Btw: warto tez odnotować trzy asysty Contiego. Niesamowite 12 miesięcy tego zawodnika.

Odpowiedz do tematu