ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Transfery Milanu (cz. 29)
Autor Wiadomość
Kargool 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 20, 2017 09:39   

rivaldoACM napisał/a:
Chyba, że o czymś nie wiem i Milan zakłada tartak.

Od kilku lat kolekcjonuje odpowiednie drzewa.
Niemniej żebyś sobie za wiele nie wyobrażał to Musacchio i Glik mają bardzo podobne statystyki, podobny styl gry i podobne słabości. Za Argentyńczykiem przemawia wiek, przeciwko jego podatność na kontuzje. Za Polakiem w tym wypadku przemawia doświadczenie w lidze włoskiej, przeciwko może być ten wiek, wszak jest 3 lata starszy i pewnie cena. Z drugiej strony Musacchio nie rozegrał żadnego z ostatnich trzech sezonów w całości. Ostatnie 30 spotkań zagrał w sezonie 2013/14, może uda mu się w tym. I jeszcze jeśli chodzi o Glika to jego postępy są zauważalne z roku na rok, praktycznie wszędzie gdzie gra. Argentyńczyk nie łapie się do swojej kadry (ok, ta teoretycznie jest lepsza), ale Polak z kolei jeszcze na tym polu zdobywa dość cenne doświadczenie. Bo mówimy tu o partnerze dla "wschodzącego" cały czas Romagnolego, więc przydałoby się aby był bardziej doświadczony i obyty z Europą niż młody Włoch.
Więc tak, dokładamy drewna do tartaku.

theoden92 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 20, 2017 10:04   

Przeciez ten Musacchio to szklanka straszna, sprowadzamy sobie manchesterowskiego Jonesa- 'jaki super by byl, gdyby ie kontuzje'. Bezdyskusyjnie podzielam zdanie Karagoola, ale yciagniecie Glika jest poprostu niemozliwe, niestety.

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 20, 2017 10:57   

Musacchio jest przede wszystkim o wiele lepszy piłkarsko, wystarczy obejrzeć dwa-trzy mecze z jego udziałem i nie można mieć wątpliwości. Argentyńczyk absolutnie łapie się do swojej kadry. Nie gra tak często jak powinien, ale Bauza to amator, więc to żaden argument.
Glik jest doświadczony, twardy, ale nie mam wrażenia, że dawałby coś więcej niż tegoroczny Paletta. W rewelacyjnym Monaco to właśnie środek obrony wygląda jak z innej bajki. Dowodem np. pierwszy mecz z City.

zino 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 20, 2017 13:13   

rivaldoACM napisał/a:
Glik jest doświadczony, twardy, ale nie mam wrażenia, że dawałby coś więcej niż tegoroczny Paletta.

O kurde, przeczytałem specjalnie dwa razy, żeby się upewnić, że naprawdę to napisałeś, że Paletta = (lub nawet >??) Glik. Szacun, może wiesz i widzisz coś, czego inni nie widzą :)

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Kwi 20, 2017 13:23   

Z Musacchio Villareal traci ponad brame na mecz w La Liga bez niego 0,3. Na cholere nam on?

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 20, 2017 14:08   

zino napisał/a:
rivaldoACM napisał/a:
Glik jest doświadczony, twardy, ale nie mam wrażenia, że dawałby coś więcej niż tegoroczny Paletta.

O kurde, przeczytałem specjalnie dwa razy, żeby się upewnić, że naprawdę to napisałeś, że Paletta = (lub nawet >??) Glik. Szacun, może wiesz i widzisz coś, czego inni nie widzą :)
To chyba właśnie na odwrót. ;) Ja widzę drewno z kilkoma atutami. Musacchio nie jest drewnem - to jest dla mnie największa i podstawowa różnica.

zino 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 20, 2017 17:32   

Ale ja nawiazuje do Twoich slow nt Paletty i Glika, nie Musacchio bo jego akurat nie znam.

Voltelson 
Milanista

Ostrzeżeń:
 2/2/2
Wysłany: Czw Kwi 20, 2017 18:27   

VelenoRosso napisał/a:
Z Musacchio Villareal traci ponad brame na mecz w La Liga bez niego 0,3. Na cholere nam on?

Na pocieszenie mogę powiedzieć, że w moim FM17 już po 2 latach okazał się być jednym z topowych obrońców na świecie, a jak wiadomo, system scoutingu w FM-ie jest na tyle dobry, że korzystają z niego kluby. Często zdarzyło mi się znaleźć jakiegoś nieznanego zawodnika z wysokim potencjałem, który po kilku latach w prawdziwym świecie rzeczywiście okazywał się być bardzo dobry.

jawora37 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 20, 2017 18:32   

O Gliku to można było myśleć rok temu. Teraz nie dość, że jego cena poszła znacząco w górę, to podejrzewam, że Monaco sprzeda kilku graczy za poważne pieniądze, a nie będzie chciało całkiem rozmontować drużyny, dla utrzymania ciągłości. Dlatego Glik nie będzie kandydatem do odejścia latem, moim zdaniem.
PS. Od Paletty to jednak lepszy jest wg mnie, a problemy w defensywie Monaco nie są jedynie "zasługą" Polaka, a często charakterystyki całej drużyny (młodość i fantazja, a niekoniecznie spokój i doświadczenie).

Ciekawe jak zostanie rozwiązana kwestia środkowego pomocnika (defensywnego). Młody i z potencjałem, ale nierówny Locatelli, solidny Sosa i Montolivo, który w formie potrafi być niezłym "ryglem". W mediach pojawia się dodatkowo nazwisko Luiza Gustavo - całkiem solidny zawodnik, ale niekoniecznie gwarantuje jakieś znaczne podniesienie poziomu.

Kargool 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 20, 2017 21:27   

rivaldoACM napisał/a:
Musacchio nie jest drewnem - to jest dla mnie największa i podstawowa różnica.

Tylko jest gałązka co się łamie na wietrze. To jest jego główny problem, który zniszczył dobrze zapowiadające się kariery wielu piłkarzy.
rivaldoACM napisał/a:
Argentyńczyk absolutnie łapie się do swojej kadry.

No tak, złapał się na ostatnie mecze, ale ma w sumie 6 spotkań w reprezentacji. Dlaczego tak mało? Bo w poprzednich latach grę w kadrze ograniczały mu kontuzje. I jeszcze jedna ważna moim zdaniem rzecz: 66 kg wagi. Środkowy obrońca. Chłop jak dąb to to nie jest (jak już jesteśmy przy drewnianych porównaniach). A że lepiej gra nogami od Glika? OK. ale podobno od tego (czyli wyprowadzania piłki, rozpoczynania akcji) ma w tym duecie (środkowych obrońców Milanu) być Romagnoli.
I nie upieram się na Glika, upieram się że Musacchio pomimo nawet świetnego scoutingu w FM-ie to nie jest wybór dla Milanu na lata, a wolałbym żebyśmy wydali pieniądze na kogoś na lata do pary z młodych Włochem.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pią Kwi 21, 2017 01:02   

A mi się wydaje, że odwrotnie - dobry moment na ściągnięcie kogoś doświadczonego, nawet na te 3 lata, od kogo Romagnoli będzie miał się czego uczyć i który pokieruje obroną.
Może mnie ktoś wyprowadzi z błędu, ale wiele razy miałem wrażenie, że Romagnoli gra tym lepiej, im lepiej radzi sobie jego partner.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 21, 2017 07:46   

Też bym widział u boku Alessio jakiegoś doświadczonego gracza, rodzaj senatora.
Plotki mówią o Thiago Silvie, ale ciiii... ;)

Qba69 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 21, 2017 09:08   

Gdyby Galliani został na jeszcze jedno okienko transferowe to wiem kto by robił za mentora Romagnioliemu. John Terry odchodzi z Chelsea... ;)

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 21, 2017 09:18   

Thiago bym z chęcią przywitał z powrotem.
Do tego Rugani i środek obrony załatwiamy na kilka lat :P

Tak na serio, Inter ma sprowadzić Jamesa z Realu za 60 mln. Może by tak się zainteresować i podebrać go kuzynom. Transfer w stylu Gallianiego byłby idealny, czyli wypożyczenie z obowiązkiem wykupu w 5 ratach. :P Budżet ledwo dotknięty, więc można łowić dalej.

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Kwi 21, 2017 15:32   

miszcz napisał/a:

Do tego Rugani i środek obrony załatwiamy na kilka lat :P

Rugani akurat jest do wyjecia i to powinien byc priorytet, nie jakies wynalazki ze siesta ligi.
Bonucci i Chiellini do tego powrot Caldary, droga do pierwszego skladu wyboista.U nas do przeskoczenia tuzy klasy Zapata czy Paletta, w perspektywnie MS w Rosji, to z jednej strony, z drugiej Marotta pusci kazdego jesli dac dobra cene.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 21, 2017 15:50   

VelenoRosso, niby tak, ale Barzagli się zbliża do emerytury, a Benatia raczej odejdzie. Caldara ma przyjść w 2018 roku więc przed mundialem mu nie zagrozi. Przy dobrych wiatrach będzie trzecim obrońcą. Moim zdaniem kupno go jest mało możliwe.
Jednak jakby przyszedł wraz z Belottim + mentor Silva ( albo Terry :P ) to by było piękne.

Swoją drogą świetne ruchy Juve z tą obroną. Wiedzą, że BBC się kończy i na przyszłość zaklepali młody talent, który będzie się ogrywał regularnie w lidze.

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Kwi 21, 2017 16:06   

Caldara wraca po tym sezonie, o ile nic sie nie zmienilo, chyba ze przegapilem jakies newsy.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 21, 2017 16:40   

Jest kupiony, ale wypożyczony z powrotem do Atalanty do czerwca 2018.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pią Kwi 21, 2017 18:54   

Jak wyżej - Caldara został wypożyczony na półtora roku, wykupienie Benatii jest coraz mniej prawdopodobne, Barzagli zmierza ku emeryturze, Chiellini też młodszy nie będzie, a problemy z kontuzjami lubily go trapić.
Rugani już teraz, licząc Serie A i LM, ma więcej minut na boisku niż rok temu, a przecież Juventus przeszedł na grę z dwójką w obronie i zamiast być naturalnym zmiennikiem BBC to ma Barzagliego i Benatię do rywalizacji o miano pierwszego do wejścia z ławki. Więc powinien łapać mniej minut, a łapie więcej - i wciąż ponad 10 spotkań do końca sezonu.

A tak naprawdę regularność gry to chyba jedyny argument za tym, że Rugani mógłby opuścić Juventus. Chłopak za parę miesięcy skończy 23 lata dopiero, w jego wieku Barzagli, Bonucci i Chiellini mieli mniej występów w Serie A.
Tak więc nie ma mowy :P :P

A tak mówiąc już trochę inaczej - Rugani już teraz łapie sporo gry w czołowym klubie Europy (ha, pierwszy raz od dawna bez zawahania piszę tak o Juve ;) ), w Milanie obecnie miałby pierwszy skład i pewnie przy przypływie pieniędzy jest szansa, że w trzecim sezonie od teraz Milan też będzie w stanie bić się o jak najdłuższą grę w fazie pucharowe LM. Ale w takim sezonie Barzagli miałby 39 lat, Chiellini 36 - więc to oczywiste, że już dawno miejsce Ruganiemu ustąpią.

(matko, ale to łopatologicznie rozpisuję)

Ale wspomniany Silva... byłby mega transfer. Idealny dla Romagnolego - ma umiejętności, doswiadczenie, potrafił być liderem defensywy i zapewne Milan dla niego wiele znaczy.
Ponoć nie gra ostatnio wybitnie w PSG, ale w Milanie łatwo będzie o aklimatyzację i pokazanie charakteru, poza tym nikogo lepszego Milan nie jest w stanie ściągnąć.

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Kwi 21, 2017 19:38   

Venomik, Ty jakas inna serie A ogladasz?
Wloscy srodkowi to dlugowieczne bestie, Max przestawil was na czworke obroncow i realia sa takie ze para Bonucci-Chiellini ma przed soba spokojnie 3-4 sezony na wysokim poziomie.Wloski trener ktory majac do wyboru doswiadczonych srodkowych i obiecujace szczawiki zawsze wybierze doswiadczenie.Dla Caldary i Ruganiego zwyczajnie nie ma miejsca jednoczesnie.Juve tak czy inaczej nie utrzyma obu w lapach, a teraz jest najlepsza okazja by Ruganiego wyjac.25-30 baniek zalatwiloby sprawe

Kargool 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 21, 2017 22:35   

Tylko że my nie potrzebujemy Ruganiego, bo mamy Alessio. My potrzebujemy jego doświadczonego partnera, a nie rówieśnika. Chyba że w planie jest stworzenie pary stoperów jak Nesta-Cannavaro to wtedy bardzo chętnie.

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Kwi 21, 2017 22:40   

Potrzebujemy duzo grajkow.Ale doswiadczeni i otrzaskani obroncy na te chwile na nas nie spojrza bo graja w lepszych klubach.Z kolei Romagnoli ma cos w sobie, przy nim nawet Zapata wyglada sensownie, osobiscie jestem zdania ze z Ruganim stworzyliby srodek defensywy nie tylko dla Milanu ale i reprezentacji na nastepna dekade

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pią Kwi 21, 2017 23:59   

VelenoRosso napisał/a:
Venomik, Ty jakas inna serie A ogladasz?

Hmm... na to wychodzi. Bo:
VelenoRosso napisał/a:
Max przestawil was na czworke obroncow i realia sa takie ze para Bonucci-Chiellini ma przed soba spokojnie 3-4 sezony na wysokim poziomie

Chiellini za 3 lata będzie miał 36 lat. To moment w którym krytykowany za występy w Realu Cannavaro wrócił do Juve i byl krytykoway za występy w Juve. Nesta znajdował się juz w USA. Barzagli jest właśnie w tym momencie, gdzie miałby rozgrywać ten ostatni (czwarty) sezon na wysokim poziomie i jest wyraźnie odsuway od składu.
Jakkolwiek to smutne, to za 3 lata nikt nie będzie myślał, że Chiellini jeszcze pociągnie jeden sezon na wysokim poziomie.

Na sezon 2018/19, kiedy Caldara miałby przyjść do Juve, Barzagliego już raczej nie będzie, Chiellini będzie wchodził w rolę, którą obecnie ma Barzagli, Rugani będzie w podstawie, a Caldara przejmie rolę uczącego sie młokosa, jaką w ostatich 2 latach pełni Rugani.
Wszystko pasuje ;)

Markucjo 
Juventino

Wysłany: Sob Kwi 22, 2017 04:02   

Ruganiego możecie sobie wybić z głowy. Jest ważną częścią projektu Juventusu, tam nikt nie myśli o pozbywaniu się go. Śledzę doniesienia z obozu Juventusu na bieżąco ( dziwne, nie? :) ) i kompletnie nic nie wskazuje na odejście Daniele, zarówno ze strony Juventusu, jak i samego zawodnika. Jeszcze w tamtym sezonie były obawy, bo mało grał, bo zdarzały mu się bardzo słabe mecze ( rewanż CI z Interem to jeden z najgorszych występów obrońcy jaki w życiu widziałem ), ploty w szmatławcach tylko podgrzewały atmosferę.
Sam zawodnik przetrwał jednak ten trudny okres, deklaruje chęć pozostania w Juventusie, władze też w niego wierzą. Gra więcej niż rok temu, a koszmar z meczu z Interem dawno minął, śmiem twierdzić, że do tej pory zaliczył najlepsze indywidualne występy ze wszystkich obrońców Juve w tym sezonie ( choć Chiellini z Barcą urywał dupę, ale ten typ tak ma, z wielkimi wchodzi na poziom najlepszego obrońcy na świecie ).
Venomik to dobrze opisał, tam jest wszystko przemyślane, klub nie narzeka na brak pieniędzy, wszedł na poważnie do ścisłej europejskiej elity i nie musi wykonywać takich ruchów. Pogba i Vidal to jednak inna para kaloszy.
Także całkowicie możecie zapomnieć o Ruganim, bo nie ma nawet cienia szansy na jego przejście do Milanu, szkoda tracić czasu na dywagacje.

Co do mercato, to do okienka w którym odszedł Conte, Juventus nie wydał ( o ile się nie mylę ) wiecej niż 20 milionów na zawodnika. Dopiero wtedy kupili Morate za więcej, potem Sandro i Dybala, ale to już po finale LM. No i teraz stać na dużo.
Dlatego też życzę wam mądrych zakupów, nawet kosztem wyników ( wielu zarzucało Marottcie, że nie rzuci większej gotówki na jakiegoś koksa i nie zmniejszy tym samym różnicy pomiędzy Juve a europejską czołówką ), stabilność na dłuższą mete będzie popłacać, Juventus dzięki temu zbiera obecnie plony.
To samo mogę powiedzieć o zachowaniu tożsamości. Tylko Włosi dadzą coś od serca w trudnych momentach. Straciliście już włoskich właścicieli, jednak ważne jest by utrzymać w kadrze włoski trzon, stąd należy się zastanawiać nad pozbywaniem się takich piłkarzy jak Abate itp. lekką ręką. Idealnym przykładem są petrodolarowe PSG i City, niby skład nie odstaje od Realu, Bayernu i Barcelony ( Juventus też już można liczyć do tych hegemonów? ), a jednak, w Europie praktycznie nie istnieją, nie mają tej tożsamości, rzeczy tak nieuchwytnej i na pierwszy rzut oka nieistotnej.

MN 
Milanista

Wysłany: Sob Kwi 22, 2017 14:33   

Witam!

Jak na moje, podstawą jest myślenie długofalowe. A pozycja wyjściowa jest do tego, wbrew pozorom, bardzo dobra, ponieważ zdecydowana większość obecnej kadry ma kontrakty do czerwca 2018 r., więc klub nie jest specjalnie ograniczony poczynaniami poprzedniej ekipy (dość szokujące, jeśli spojrzeć na to, co działo się przez ostatnie kilka lat).

Potwierdzono też Montellę na przyszły sezon, choć nie wykluczałbym zmiany zdania w wypadku bardzo złego finiszu obecnych rozgrywek (tylko kto za niego? Di Francesco?). W jakiś sposób to też powinno zakreślić kierunek w jakim rossoneri będą się poruszali na rynku transferowym. Aeroplanino niekoniecznie musi być tym, który ma ponownie zaprowadzić klub na szczyt europejskiej piłki, ale dobrze byłoby, aby włodarze mieli już wizję stylu, jaki ma na boisku prezentować ich Milan i każdy kolejny trener powinien być dobierany pod tym kątem.

Skoro na bieżące wydarzenia wpływu nie będą już mieli Berlusconi z Gallianim, do zapomnienia są chyba w powyższym kontekście ich nienaruszalne aksjomaty, tj. gra czwórką z tyłu i najlepiej dwójką w ataku, co znacznie poszerza spektrum piłkarzy przydatnych dla drużyny. Koledzy powyżej (i w innych tematach), mocno stawiają bowiem na dopasowanie potencjalnych nabytków do stosunkowo wąsko pojmowanego systemu 4 - 3 - 3, a to może być intelektualna pułapka.
Montella pokazał już, szczególnie w Violi, że jest elastyczny taktycznie i na pewno nie psioczyłby, gdyby kadra na przyszły sezon dawała mu w tym względzie większe pole manewru. Patrząc zaś pod tym kątem, czyli grania ustawieniem 3 - 5 - 2 i do niego pochodnymi, priorytetami nie muszą być, np. nowi boczni obrońcy lub napastnicy, a raczej, tzw. wahadłowi (w ten sposób zamiast 3 - 4, potrzeba 2 graczy). Taka opcja zmienia też pogląd na skład środka defensywy, bo w obecnej kadrze nie widzę gościa z predyspozycjami do grania, jako libero, a taki Thiago Silva wcale nie musi być pod tym względem super wyborem.

Dlatego dla mnie, w kontekście powrotu na europejskie salony w ciągu najbliższych 5 lat, liczyć się będzie przede wszystkim konsekwencja w budowaniu kadry tak, aby jak najszybciej osiągnąć jej maksymalną spójność, przy zachowaniu elastyczności. A biorąc pod uwagę sam upływ czasu i wiek naszych obecnych kopaczy, proporcje pomiędzy doświadczeniem a młodością muszą być jednak zachwiane na korzyść tego drugiego, szczególnie w drugiej linii. Przez najbliższe 3 lata cały zespół będzie się przecież ponownie uczył gry w europejskich pucharach i płacił za to frycowe. Po tym okresie Montolivo i Sosa będą mieli 35 lat, Kućka 33 a Bonaventura - po 30. i tak nie widzę go w roli bocznego napastnika - 31 (Abate, Paletta i Zapata 34, Antonelli 33, a Bacca również 34).

Z uwagi na powyższe, bardzo się cieszę na najbliższe miesiące, bo musi być ciekawie!

Pozdrawiam,
MN

Odpowiedz do tematu