ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Quo vadis, Diavolo?
Autor Wiadomość
bogiel 
Milanista

Wysłany: Sob Kwi 15, 2017 20:14   

Irytuje mnie to usprawiedliwianie Bakki, że nie ma podań i nic nie może zrobić, że to taki typ napastnika.
W takim razie od Abate nie możemy wymagać celnej wrzutki, bo taki typ obrońcy.
Zapata jak czasem zaliczy hokejowa asystę gola dla przeciwnika, to też spoko, bo przecież jest słaby w rozegraniu.
Donnarummę za bład z Pescarą też można rozgrzeszyć, bo taki typ bramkarza, że na linii jest dobry, a z piłką przy nodze to już mniej.
Poli? On jest waleczny. Dużo biega. Nie umie podać na 10 metrów prostej piłki?? Dlaczego go krytykujecie?? Przecież to taki typ pomocnika.
De Sciglio i dziesiejszy błąd przy golu na 1:0? On jest delikatny, do tego czasem przyśnie. Krytyka bezzasadna, bo ten typ tak ma.
Krytyka Calabrii dziś ogrywanego na swojej stronie? Nie no oszaleliście?? On jest dobry w ofensywie. W defensywie może partaczyć, bo taki typ zawodnika.

Kargool 
Milanista

Wysłany: Sob Kwi 15, 2017 20:35   

Ale cóż poradzić, że to właśnie taki gracz. To nie Sheva, a Pippo, jeśli porównać ze snajperami Milanu z ostatniego czasu. Mnie stylem gry i miejscem, w którym czuje się najlepiej przypomina Van Nistelrooya, który bez podań też miał bardzo ciężko. Ale z piłką w polu karnym wiedział co robić i tak ma też Bacca.
Porównałem na szybko jego statystyki z Icardim i Lewandowskim, w kwestii skuteczności:
Lewandowski - 26 goli w lidze, 28 spotkań, średnia strzałow w meczu: 4,1; wychodzi gol co 4,4 strzału
Icardi - 21, 30, 3.3 - gol co 4,71 strzału
Bacca - 13, 27, 1,9 - gol co 3,94 strzału
Jasne że to pierwszy lepszy parametr z brzegu, ale teoretycznie pokazuje skuteczność gracza (nie patrzę czy to były gole z wolnych, karnych czy z metra, to mało istotne). Po prostu dla mnie to dość skuteczny gracz, ale ma mało okazji do pokazania tego. Owszem, część z nich sam sobie zabiera, bo daje się łapać na spalonym, jest dość bierny w odbiorze piłki i nie kreuje sam sobie okazji, ale chodzi mi o to, że gdy ją ma, to stara się to maksymalnie wykorzystać i na tle innych napastników prezentuje się bardzo dobrze.

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Kwi 15, 2017 21:30   

Raczej skupiłbym się na budowie nowej linii pomocy (Kessie, Tielemans, Fabregas?), dopiero później środkowy napastnik i boki obrony...

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Sob Kwi 15, 2017 21:44   

Żeby oddać strzał to przeważnie trzeba przyjąć piłkę, z czym Bacca w tym sezonie ma spore problemy. Tak jak pisałem w innym temacie - środkowy napastnik to nie mniejszy priorytet niż kreatywny pomocnik.

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Kwi 15, 2017 21:50   

Pytanie - czy to spadek formy, czy Bacca zapomniał podstaw gry w piłkę nożną ;)

zino 
Milanista

Wysłany: Sob Kwi 15, 2017 21:51   

Kessie to juz chyba zaklepany przez Romę z tego co wszedzie mowia.
A nasz Carlitos niestety, ale tez wg mnie do wylotu. Jakos nie widze nowego wielkiego walczacego Milanu opartego na nim z przodu. Nie te buty.

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Sob Kwi 15, 2017 21:53   

Zbyt długo to trwa - moim zdaniem zapomniał, też dokładnie tak to określiłem. Może fizycznie bardzo się przez ten rok postarzał, nie wiem. Ale nie mówmy, że "ten typ tak ma", skoro w zeszłym sezonie nikt nie narzekał, a styl gry zespołu nie uległ zmianie na tyle, by to było wytłumaczeniem.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Sob Kwi 15, 2017 22:08   

A Bacca się zmienił pod tym względem na gorsze?
Sezon temu strzelał bramkę co 176 minut, teraz jest to co 145 minut, więc jest progres. Oczywiście zespół gra lepiej, więc i o bramki też powinno być łatwiej - ale na tej samej zasadzie jeśli więcej gra z przodu to i niemoc Bakki w grze kombinacyjnej jest bardziej widoczna. A sezon temu przynajmniej wyróżniał się łatwiej na tle słabiej spisujących się (niż obecnie) partnerów.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Sob Kwi 15, 2017 22:39   

Ja go długo broniłem, ale chyba też tracę cierpliwość.
Zgadzam się, on żyje z podań i dostaje ich mało. Ale nawet te, które dostaje, zdecydowanie zbyt często marnuje. Nagminnie łamie linię spalonego i to w sposób kompletnie niefrasobliwy, jak by nie wiedział że coś takiego istnieje. Jak już dostaje piłkę, to odskakuje mu na trzy kilometry. Oddaje mało strzałów, kiksuje. Z samym Palermo miał ze cztery fatalnie zmarnowane setki. Tak, partnerzy go słabo wspierają, ale mimo wszystko daje z siebie niewiele.

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Sob Kwi 15, 2017 22:54   

Można się zarzucać statystykami, ale fakty są takie, że Kolumbijczyk psuje 9 na 10 akcji, w których bierze udział. Wystarczy oglądać mecze. Mowa tu o transferach, i słusznie, ale zwykły Lapadula to na dzisiaj duży krok w odpowiednim kierunku. Strzeli tyle samo, a dogra trzy razy więcej.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Sob Kwi 15, 2017 23:05   

Lapadula wciąż pozostaje zawodnikiem, który w wieku 27 lat ma w karierze 5 bramek w Serie A, które strzelal odpowiednio 13, 17(dwie), 18 i 19 drużynie w Serie A. Przy czym tej najsilniejszej (Chievo) to z karnego.

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Sob Kwi 15, 2017 23:15   

Jest też zawodnikiem, który zaliczył asysty(kluczowe dla akcji) w meczach z Cagliari i Genoą, obie na wagę trzech punktów. Znowu przytaczasz statystyki, a nie o to tu chodzi. Włoch jest częścią zespołu, który gra na boisku, Bacca nie jest.

Kargool 
Milanista

Wysłany: Sob Kwi 15, 2017 23:29   

rivaldoACM napisał/a:
Włoch jest częścią zespołu, który gra na boisku, Bacca nie jest.

Porównujesz człowieka, który był czołowym strzelcem Europy z gościem, który był najlepszym snajperem w Serie B, zdajesz sobie z tego sprawę?
Nie rozumiem za bardzo utyskiwań na Bakkę, że nie umie tego i tamtego. Każdy napastnik ma braki, nawet Lewandowski ma swoje do poprawy.
Poza tym Lapadula przy całym swoim zaangażowaniu nie będzie prezentował poziomu, którego oczekujemy, więc i tak po sprzedaży Bakki będzie trzeba kogoś kupić. I teraz myślisz, że będzie to oczywiście człowiek, kóry z miejsca będzie stanowił "część zespołu"? Poza tym idąc tym tokiem myślenia należałoby się pozbyć jednocześnie i Deulofeu, i Ocamposa, i być może nawet Suso, bo oni w pewnych momentach nie stanowią zespołu, kóry gra. Zresztą jeśli spojrzeć na samo zaangażowanie w życie na boisku to poza związanymi z Milanem dłużej niż 2 lata, należałoby wywalić na zbity pysk wszystkich z tej ekipy.
Szukałbym raczej umięjętności, a Bacca wokół, którego toczy się ta dyskusja, udowodnił w poprzednich latach że je posiada. I nie tylko na boiskach ligowych, ale przede wszystkim w meczach pucharowych, o dwóch golach (?) w finale Ligi Europy nie wspominając.

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Sob Kwi 15, 2017 23:37   

Nie podoba mi się ta dyskusja. Głównie dlatego, że nie ma o czym rozmawiać. "Bacca udowodnił w poprzednich latach, że posiada umiejętności", ale w tym sezonie tego nie udowodnił, wręcz przeciwnie. Nie wiem czy nowy zakup będzie od razu częścią zespołu, wystarczy że piłka nie będzie od niego odskakiwać jak od ściany, a w sytuacji sam na sam będzie potrafił trafić w światło bramki. Tu nie ma żadnej filozofii. Bacca w tym sezonie ma momenty porównywalne z Cercim.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Sob Kwi 15, 2017 23:47   

rivaldoACM napisał/a:
Jest też zawodnikiem, który zaliczył asysty(kluczowe dla akcji) w meczach z Cagliari i Genoą, obie na wagę trzech punktów. Znowu przytaczasz statystyki, a nie o to tu chodzi. Włoch jest częścią zespołu, który gra na boisku, Bacca nie jest.

Nie wiem czym jest owo 'nie jest częścią zespołu', ale nie o to chodzi. Piję do Twojego stwierdzenia o Lapaduli: "ale zwykły Lapadula to na dzisiaj duży krok w odpowiednim kierunku".
To żaden krok. To wciąż jest biegające 'niewiadomoco'.
Są piłkarze, którzy po przejściu z rezerwowego na podstawowego piłkarza wcale nie pokazywali się tak świetnie jak na podstawie wcześniejszych liczb i oczekiwań.
Przyszli Chińczycy, oczekiwania będą spore i póki Lapadula nie zacznie robić czegoś bardziej spektakularnego to ciężko mówić o prawidziwym kroku do przodu.

Kargool 
Milanista

Wysłany: Nie Kwi 16, 2017 00:41   

rivaldoACM napisał/a:
Nie podoba mi się ta dyskusja. Głównie dlatego, że nie ma o czym rozmawiać.

:dunno:
Że w sensie jak nie ma o czym rozmawiać? Rozmawiamy o kierunkach jakie są przed Milanem i wyzwaniach w kontekście mercato. Ja mówię, że nie ma sensu wydawać kilkudziesięciu milionów euro na napastnika, bo mamy Baccę i Lapadulę na zastępstwo. A skoro zostaje Montella i dalej będziemy grać z jednym wysuniętym napastnikiem to do kompletu brakuje trzeciego napastnika jako alternatywę dla tej dwójki. I mówię, że Bacca daje więcej możliwości i pewności w ataku niż Lapadula, w żadnym momencie niesprawdzony na poziomie europejskim jak jego konkurent.
rivaldoACM napisał/a:
w tym sezonie tego nie udowodnił, wręcz przeciwnie.

Ja wiem, że nie lubisz statysktyk, ale:
- Milan zdobył w tym sezonie 45 goli
- Bacca strzelił ich 13, czyli niemalże 1/3 całości, co czyni go najlepszym strzelcem drużyny,
- dołożył do tego 3 asysty, lepszy wynik w zespole ma tylko Suso, 3 asysty ma także Deulofeu,
- jeśli chodzi o skuteczność, to porównując z liderami klasyfikacji strzelców pięciu największych lig Europy plasuje się minilalnie za Lukaku i Aubameyangiem, dystansując Lewandowskiego czy Cavaniego, o Dzeko i Messim nie mówiąc.
Venomik napisał/a:
To żaden krok. To wciąż jest biegające 'niewiadomoco'.

Tak drastycznie bym nie podchodził. To gracz który na zmęczonego przeciwnika będzie bardzo dobry. Jego wejścia na głodzie w 70-75 minucie pokazują, że to jest jego czas. Jest silny, ambitny i spragniony goli. Taki pies spuszczony w odpowiednim momencie ze smyczy. Ale jak mu się da pobiegać za często to może mu się w głowie od suk zakręcić. Więc niech się skupi na zwierzynie do pogryzienia.

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Nie Kwi 16, 2017 09:31   

Nie chodzi o to, że nie lubię statystyk, ale uważam, że należy z nimi uważać, bo jeśli okazuje się, że Bacca jest w tym sezonie w czymś lepszy od Dzeko czy Lewandowskiego, nie wspominając już o Messim, to jest to statystyka nadająca się do kosza.
A jeśli już tak lubicie cyferki - oto noty Kolumbijczyka wg LGdS od 20 kolejki: 6 - 5 - 5 - 5 - nie grał - 4,5 - 6 - 7 - 6 - nie grał - 5,5 - 6 - 5
Siódemka to mecz z Chievo, gdzie strzelił dwie bramki, a przy okazji zmarnował jeszcze przynajmniej dwie "setki", co powoli staje się regułą.

nonenalim 
Administrator

Wysłany: Nie Kwi 16, 2017 10:08   

Kargool napisał/a:
Ale nie pasuje bo? Nie dostaje piłek, jest za mało ruchliwy, źle gra głową? Ja tam w nim widzę dość skutecznego napastnika, który w polu karnym wie co zrobić z piłką. Już mając jego i Lapadulę, można spokojnie obudować ten dute innymi graczami i dać się Kolumbijczykowi w koncu wystrzelać.

No właśnie, gdy dochodzimy do pola karnego, on już w nim jest i czeka na piłkę to jest ok. Natomiast gdy gramy z kontry nie potrafi minąć zawodnika 1 na 1, do podania na wyjście nie dobiega szybciej, nie potrafi zasłonić piłki, słabo zgrywa głową, gra z klepki to najwyżej poziom przeciętny. W zasadzie nie potrafi wspierać pomocników, przesuwa się tylko z linią obrony, aż dojdziemy do pola karnego i wtedy dopiero jest przydatny.
Kargool napisał/a:
- jeśli chodzi o skuteczność, to porównując z liderami klasyfikacji strzelców pięciu największych lig Europy plasuje się minilalnie za Lukaku i Aubameyangiem, dystansując Lewandowskiego czy Cavaniego, o Dzeko i Messim nie mówiąc.

W sumie to czemu ma tak dobre statystyki? Psuje je próbując strzałów z daleka? Nie. Oddaje strzały głową? Nie. Większość strzałków to sytuacyjne z pola karnego. Mam jednak nieodparte wrażenie, że i tych sytuacyjnych strzałów byłoby więcej, gdyby nie tracił piłek w głupi sposób lub potrafił przepchnąć obrońców.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Nie Kwi 16, 2017 11:35   

Chyba większość z nas zgadza się z tym, że czas Bakki w Milanie dobiega końca i powinno się wymienić go na innego środkowego napastnika (piłkarz z niego dobry, ale ewidentnie nie potrafi u nas pokazać pełni swych umiejętności). Pytania tylko - czy sam Carlitos zechce odejść i kim go zastąpić?

Niby Kolumbijczyk chciał grać regularnie i w europejskich pucharach (by móc pojechać na MŚ do Rosji), ale jeśli Rossoneri zakwalifikowaliby się do LE, to oba argumenty by upadły (nawet przy kupnie nowego napastnika grałby w miarę często, bo nie da się grać na 3 fronty na jednego napastnika, a mimo wszystko Lapadula ma słabszą pozycję w drużynie). Pensję u nas ma niezłą i zbytnio nie widzę drużyny, która zapewniłaby mu "całościowo" lepsze warunki - może więc być tak, że mimo wszystko zostanie z nami na kolejny rok.

A jego następca? Tu mam wątpliwości, bo media zgodnie twierdzą, że będziemy chcieli pozyskać Aubameyanga z BVB, który miałby kosztować ok. 70 mln euro. Wydawanie takiej sumy pieniędzy za obecnie 27-letniego gracza (w połowie czerwca ma 28. urodziny) wydaje mi się niezbyt sensowne. Z drugiej strony, nie widzę innego gracza na tej pozycji, za którego trzeba by zapłacić podobne pieniądze, a który dałby podobne gwarancje na dłuższy czas - jest niby Belotii, który ponoć jest kibicem Milanu, ale nie wiadomo, czy kolejne sezony będzie miał tak samo dobre (albo za ile puści go Cairo, bo tu też może być różnie). Media niedawno mówiły o Benzemie, ale wydawanie na niego 60 mln (bo tyle miał kosztować) to moim zdaniem również chybiony pomysł. A innych pomysłów brak...

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Kwi 16, 2017 11:39   

Bacca jest zwyczajnie za slaby na serie A.To nie ogorkowa Hiszpania, gdzie taktyka to fikusny rodzaj tapas, tutaj jesli nie umiesz grac bez pilki, to jedyny kontakt z boiskiem powinien sie ograniczac do koszenia trawy.
Jezeli mamy miec z niego pozytek, musi, po prostu musi zaczac zap.... na treningach by sie podciagnac o klase wyzej w tym elemencie,ale jesli tego do tej pory nie zrobil, to nie spodziewam sie by nagle cos sie zmienilo.

MN 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 20, 2017 23:20   

Witam!

Zmieniając tor dyskusji, chciałem Was zapytać o zdanie na temat jeszcze tu chyba nieporuszony, a w moim mniemaniu nie mniej istotny, niż sprawność nowych działaczy na rynku transferowym, mianowicie o ich umocowanie w strukturach Lega Calcio. Kojarzę, że Fassone to nie jest królik z kapelusza wyciągnięty przez anonimowego iluzjonistę, ale o ile mnie owe skojarzenia nie mylą, jest to człowiek wcześniej działający po drugiej stronie Mediolanu, a oni tam raczej nie byli chyba najlepiej ustawieni w centrali. Ktoś, coś?
O wpływie ustaleń czynionych przy zielonym stoliku krąży oczywiście wiele legend i spiskowych teorii dziejów, ale żaden dojrzały kibic calcio nie będzie chyba podważał znaczenia tych decyzji na przebieg rozgrywek oraz faktu, że Galliani jakoś tam się w strukturach odnajdywał.

Pozdrawiam,
MN

Qba69 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 01, 2017 22:02   

Ciekawa sytuacja na forum. Przyszli nowi właściciele, codziennie nowe plotki i nazwiska. W końcu pożegnaliśmy łysych panów... A tu po początkowej burzliwej dyskusji o wzmocnieniach, cisza... Nawet ostatni post meczowy pojawił się w przerwie.

Czy to tylko chwilowe zmęczenie fatalna formą piłkarzyków czy coś większego?

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pon Maj 01, 2017 22:10   

Może być typową ciszą przed burzą.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 01, 2017 22:35   

Długi weekend. Ja mecz oglądałem na telefonie podczas obiadu w knajpie ;)

A tak ogólnie - na tym forum to mi się właśnie zawsze podobało, że dyskusje były raczej o konkretach, a nie plotkach. Na razie mamy tylko plotki. Jak będzie o czym rozmawiać, Chińczycy udowodnią że faktycznie inwestują, to zapewne dyskusje rozgorzeje na poważnie.

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 02, 2017 06:46   

Qba69 napisał/a:
Ciekawa sytuacja na forum. Przyszli nowi właściciele, codziennie nowe plotki i nazwiska. W końcu pożegnaliśmy łysych panów... A tu po początkowej burzliwej dyskusji o wzmocnieniach, cisza... Nawet ostatni post meczowy pojawił się w przerwie.

Czy to tylko chwilowe zmęczenie fatalna formą piłkarzyków czy coś większego?

Pojawił się po pół godzinie, bo aż ze zdziwienia nie mogłem wytrzymać, a nie w przerwie ;) .

Ten China Milan to na razie trochę fatamorgana, poza tym trudno od razu uwierzyć - po latach takiego psychicznego pałowania ze strony łysych - w pierwsze jaskółki powrotu normalności na niwie organizacyjnej. Celowo nie piszę sportowej, bo znowu sadzimy jajo, żeby do tej Europy nie wrócić.

Odpowiedz do tematu