ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Muzyka
Autor Wiadomość
jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Nie Mar 19, 2017 21:36   

Jesteś zatem mocno do tyłu z wiedzą nt. Gunsów. W zeszłym roku do zespołu powrócili Slash i Duff, a Axl mocno nad sobą popracował i momentami jego głos ociera się o lata świetności. Slash jest lepszym gitarzystą niż kiedyś, a panowie ogólnie odłożyli używki na bok i poważnie traktują to, co robią. Zespół jest w trasie od czerwca, zbiera bardzo dobre recenzje i odnosi ogromny sukces kasowy wypełniając hale i stadiony po brzegi. Oglądałem na YT kilka całych koncertów oraz mnóstwo pojedynczych piosenek z innych, więc wiem, co mówię i polecam zrobić to samo. Nie boję się określenia, że to najbardziej oczekiwana ekipa w ostatnim czasie.

rzepinho 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 19, 2017 21:46   

Jestem do tyłu, OK , ale ja pisałem jak to wyglądało, a nie jak wygląda na chwile obecną...

Stary skład wymiatał zawsze, więc nie ma o co się spierać...

jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Nie Mar 19, 2017 21:47   

Ja się nie spieram, ja uświadamiam i zachęcam;]

rzepinho 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 19, 2017 21:59   

Dzięki za wszechobecne uświadamianie :ok:

jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Nie Mar 19, 2017 21:59   

Nie za szto, bro!

Kargool 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 21, 2017 13:02   

miszcz
Właśnie zastanawiam się jak to będzie w hali. Ja widziałem ich dwa razy. W 2000 roku na stadionie Gwardii w Warszawie, a potem 4 lata później na Śląskim. I ten koncert na Gwardii to była poezja. Byli w formie po Garage i S&M, a jeszcze przed rozłamem, jako support mieli Monster Magnet, Mercyful Fate i Apocaliptycę, która była po pierwszym albumie i na koniec zażartowali, że teraz Metallica zagra ich kilka kawałków ;) I dałem za bilet na tamten koncert 75 złotych...wiem że to lata temu, ale inflacja aż o tyle nie poszybowała i zwyczajnie koncerty teraz wydają mi się być za drogie. Z jednej strony jest szeroki dostęp do takich imprez, a z drugiej każde z nich to już częściej wydarzenie niż koncert. Kiedyś były koncerty i festiwale, teraz są "wydarzenia".
Natomiast zalety koncertu są takie jak wymieniłeś. Blisko, dobra hala z doskonałą akustyką. Tak, chyba się skuszę :) Żaluję, że po Load nie udało mi się wejść do Spodka, tam też była scena 360 na środku i kapitalna atmosfera.
Gunsi też kuszą, choćby ze względu na wspomnienia. Przy okazji jarles skoro jesteś w temacie to setlista wygląda jak "Greatest hits" czy może wrzucają coś spoza RMF-u?

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 21, 2017 16:04   

W takim razie zapytam, ile kosztuje bilet na ten koncert?

Kargool 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 21, 2017 16:57   

Ceny zaczynają się od 246 złotych.

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 21, 2017 17:38   

To rzeczywiście poszli grubo. Można zakładać, że najlepiej wybrało by się z kimś, plus dojazd i mocno taka impreza szarpnie po kieszeni.

jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Wto Mar 21, 2017 18:51   

Kargool, zależy, jak kto rozumie "Greatest Hits", bo w przypadku GN'R jest taki problem, że samych tzw. "hitów z MTV" wydali sporo, a do tego dochodzi kilka dużych przebojów choćby z Appetite For Destruction, których przeciętny zjadacz chleba nie kojarzy. Dotychczasowe koncerty w ramach bieżącej trasy każą sugerować, że dostaniesz absolutnie największe komercyjne hity jak November Rain, Knockin' On Heaven's Door, Sweet Child Of Mine czy Don't Cry. Ale również nie zabraknie Rocket Queen, Nightrain, Civil War i Estranged.

Ta trasa, w mojej opinii, ma przypomnieć światu o tym, kim byli i czym zasłynęli Gunsi, że nie umarli, wracają z przytupem i chcą jeszcze coś udowodnić, czyt. wejść na taki pułap postrzegania przez fanów muzyki, jaki im wróżono w latach 90-tych (Joe Perry kiedyś powiedział mniej więcej tyle, że gdyby nie rozpad grupy, to dziś mogliby mieć status Rolling Stones). Zapewniam, że podchodzą poważnie do sprawy i sam kilkukrotnie przecierałem oczy i uszy ze zdziwienia (zwłaszcza chodzi mi o głos Axla oraz to, że Slash cały czas się rozwija i jest wzorem profesjonalizmu).

Podsumowując, fan idąc w najbliższym czasie na ich koncert w 90% usłyszy wszystko, co najlepsze ze starych dokonań plus coś z Chinese Democracy oraz kilka znanych coverów w pełnej bądź skróconej wersji (celowo nie wymieniam nazw, żeby całkowicie nie spoilować i nie psuć ewentualnej zabawy). Po zakończeniu bieżącego tournee, obstawiam, że wejdą do studia i za rok będziemy mieć nowy materiał, który pokaże, na ile im się jeszcze chce.

A jeszcze co do cen biletów - praktycznie każdy na nie narzeka, a ludzie jednak idą, bo my jako Polska dopiero w ostatnim dziesięcioleciu poczuliśmy dostępność największych gwiazd. Po wybudowaniu kilku stadionów i hal, a w ostatnim czasie Tauron Areny w Krakowie, człowiek ma poczucie, że jak nie dziś, to za rok, dwa znowu ta gwiazda będzie w Polsce. My nie nasyciliśmy się tym, o czym marzyło się w latach 90-tych, a dziś jest na wyciągnięcie reki. Śmieję się, bo kiedy Slash ze swoim projektem przyjechał do Krakowa w 2014 r. (był, zdaje się w Polsce rok wcześniej chyba w Katowicach), a później dowiedziałem się, że Gunsi się zeszli na nowo, to mówiłem znajomym, że w ciągu roku nie ma siły, żeby nie byli w Polsce, a po nich to chcę Metallicę. Teraz mogę mieć to i to, a w czerwcu w Krakowie jest jeszcze Aerosmith :wink:

A tutaj próbka nowych GN'R w utworze 'Estranged', 'November Rain' oraz nieco stylizowaną na dylanowską wersję Knockin' On Heaven's Door':

https://www.youtube.com/watch?v=j-vdhilm6-U

https://www.youtube.com/watch?v=2HKLhbSIPUc

https://www.youtube.com/watch?v=Ks9odmutJH0

Kargool 
Milanista

Wysłany: Czw Mar 23, 2017 23:25   

Myślę, żw rozumiemy "Greatest Hits" podobnie, skoro na drugim biegunie umieściłeś moje ulubione Estranged i kawałki z ChD (którą mam i jest bardzo przyjemna, ciekawe jak zabrzmi z gitarą Slasha).
jarles napisał/a:
Po wybudowaniu kilku stadionów i hal, a w ostatnim czasie Tauron Areny w Krakowie, człowiek ma poczucie, że jak nie dziś, to za rok, dwa znowu ta gwiazda będzie w Polsce. My nie nasyciliśmy się tym, o czym marzyło się w latach 90-tych, a dziś jest na wyciągnięcie reki.

Ja tu mam inne zdanie. Może się wydawać dziwne, ale uważam, że właśnie teraz mamy przesyt i wszystkiego za dużo. Kiedyś jak ktoś przyjeżdżał to faktycznie porywał tłumy, a największe gwaizdy wypełniały stadiony i lotniska po brzegi, nie mówiąc już o Spodku. Teraz przyjeżdża jeden po drugim i ciężko z jednej strony się zorientować kto, gdzie i kiedy, a z drugiej wyjść na 3-4 koncerty w roku to poważny wydatek równy rodzinnym wakacjom. Gdzieś znikł klimat lat 90.
STARY TIROWIEC napisał/a:
Można zakładać, że najlepiej wybrało by się z kimś, plus dojazd i mocno taka impreza szarpnie po kieszeni.

Właśnie o to chodzi. Musisz wydać minimum 500 złotych na bilety, dołożysz do tego dodatki i kwota zamyka się w 700 złotych. Wyjściowa bo jak weźmiesz lepsze miejsca... Ja wiem, że kultura jest droga, że zespoły zarabiają, ale jestem ciekaw na ile nas rżną te agencje koncertowe, a ile z tego zostaje w kieszeni muzyków.

jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Czw Mar 23, 2017 23:31   

Kargool, I'll never find anyone to replace you... :wink: . A co do tego drugiego, to mam wrażenie, że nie do końca mnie zrozumiałeś, bo zgadzam się z Tobą i wciąż z sobą. Myśmy się globalnie jeszcze nie nasycili i dlatego wciąż jesteśmy gotowi wydawać absurdalne kwoty na coś, co jest na ten moment przesytem.

Kargool 
Milanista

Wysłany: Czw Mar 23, 2017 23:54   

jarles napisał/a:
dlatego wciąż jesteśmy gotowi wydawać absurdalne kwoty na coś, co jest na ten moment przesytem.

Ciekawe stwierdzenie, naprawdę.
Obejrzałem właśnie podane przez Ciebie linki. Wygląda to ok, oby do czerwca ich trasa nie zmęczyła. A przy okazji: co to za dziunia za klawiszami stoi?

jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Pią Mar 24, 2017 00:08   

Nie będę ściemniał - dla mnie kompletny "no name", ale uczciwie muszę powiedzieć, że nie mam do jej roboty absolutnie żadnych zastrzeżeń, więc wierzę, że ten angaż to nie przypadek. Oni jej potrzebują do choćby November Rain, czy Estranged, więc - skoro robi to dobrze - jestem za. Wciąż nie leży mi, natomiast, perkusista, który trochę się niby ogarnia w nowej rzeczywistości, ale wolałbym go wymienić na Matta (prawie niemożliwe) bądź Stevena, bo jego 'feeeling' pozostawia wiele do życzenia.

Aha...nazywa się Melissa Reese

jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Pią Mar 24, 2017 08:16   

jarles napisał/a:
Nie będę ściemniał - dla mnie kompletny "no name", ale uczciwie muszę powiedzieć, że nie mam do jej roboty absolutnie żadnych zastrzeżeń, więc wierzę, że ten angaż to nie przypadek. Oni jej potrzebują do choćby November Rain, czy Estranged, więc - skoro robi to dobrze - jestem za. Wciąż nie leży mi, natomiast, perkusista, który trochę się niby ogarnia w nowej rzeczywistości, ale wolałbym go wymienić na Matta (prawie niemożliwe) bądź Stevena, bo jego 'feeeling' pozostawia wiele do życzenia.

Aha...nazywa się Melissa Reese

P.S. A trasa ich nie zmęczy, bo aktualnie robią sobie dłuższą przerwę.

Kargool 
Milanista

Wysłany: Pią Mar 24, 2017 13:19   

Ale potem grają koncerty co trzy dni, a po tych fragmentach widać, że Axl dość mocno dostaje w kość.
Przy okazji czy ktoś kupił bilety na Metkę? Bo z ciekawości wszedłem teraz na Livenation i nic już nie ma...

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pią Mar 24, 2017 16:18   

Kupiłem dwa na płytę. Problem jest taki, że wrzucają małą pule o którą bije się wiele osób i jedynym sposobem jest ciągłe odświeżanie strony i szczęście. Ja za namową innych kupiłem przez aplikacje w komórce i udało mi się znaleźć 2 bilety.
Możliwe, że jak się uspokoi, to będzie łatwiej zakupić, bo raczej się wszystkie już dzisiaj nie wyprzedadzą.

Kargool 
Milanista

Wysłany: Pią Mar 24, 2017 21:03   

miszcz napisał/a:
Kupiłem dwa na płytę.

Rozumiem że jeden kupiłeś dla mnie ;)

plakat33 
Milanista

Wysłany: Sob Mar 25, 2017 15:19   

Miszcz, bilety w jakiej cenie udało się Tobie kupić na płytę i kiedy kupowałeś? Jak wszedłem na stronę równo z otwarciem sprzedaży 24 marca to najtańsze były po 900 zł ( a może były to ogólnie najtańsze bilety w sprzedaży ? ).

Mam bilet na Gunsów i szukam kompanów na wyjazd.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Sob Mar 25, 2017 20:12   

Kargool, jeżeli twoje imię i nazwisko jest takie jak mojej żony to może być też dla ciebie :P

plakat33, bilety po 440 zl plus opłaty prowizyjne.
Po 900 są Vipy najtańsze. Ogólnie jaja ze stroną, pomagało tylko czyszczenie ciasteczek, tryb incognito i finalnie aplikacja na komórkę.
Bardzo wątpię by sprzedało się więcej niż połowa. Wrzucają po prostu nikłe ilości partiami i trzeba dużo cierpliwości by te bilety kupić.

Kargool 
Milanista

Wysłany: Sob Mar 25, 2017 22:33   

miszcz w ciągu roku może się wiele zmienić i może zostaniemy małżeństwem ;)
Natomiast samo kupowanie biletów w tym systemie jest totalną klapą. Najpierw nakręcanie, a potem tradycyjnie system pada. I te ceny to jakaś katastrofa... Z ciekawości zerknąłem na trasę Mety po Ameryce, która się teraz odbywa, a na której jako support grają A7X i Gojira (w niektórych miastach) plus bodajże jeszcze dwie kapele. Na część tych koncertów najtańsze bilety są tańsze w przeliczeni na złotówki niż te w Polsce. OK, te droższe wychodzą już drożej niż u nas, ale jeśli do tego porównamy siłę nabywczą 1 USD lub CAD do złotówki...Dla przykładu Twoje dwa bilety to ponad połowa najniższego zarobku w Polsce...Wątpie żeby w Stanach, gdzie bilety z kategorii Whiplash kosztują 434 dolary, stanowiło to aż taką proporcję. Najtańsze bilety zaczynają się tam od ok. 70 $. W Kanadzie zaczynają sie od 55 CAD, najdroższe po 183 CAD. A u nas serwis viagogo zaproponował mi dwa bilety w ekstra cenie 2541 złotych ;)

jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Sob Mar 25, 2017 22:56   

Kargool, to jest właśnie to, o czym niedawno pisałem.

Co do biletów i źródeł ich nabywania - jest tu ktoś doświadczony na tyle, żeby wskazać najlepszą opcję kupna biletów na koncerty GN'R i Metalliki? Bo rozbieżności są na tyle duże, że nabieram podejrzeń i najzwyczajniej nie mam zaufania. Ja wiem, że sytuacja jest dynamiczna i w międzyczasie ludzie rezygnują, ale ten chaos sprawia, że mam wrażenie iż mamy do czynienia z naganianiem. Na dwóch różnych stronach w podobnym czasie różnice w cenach i dostępności bywają dość wyraźne.

Poza tym, jak to jest z tymi imiennymi biletami na Metallicę? Nie ma szans ewentualnie kupić od konika albo osoby rezygnującej zaraz przed koncertem? Orientuje się ktoś? Mieszkam niedaleko Tauron Areny i w ten sposób bez problemu kupiłem bilet na Scorpionsów (wiem, że nie ten kaliber, ale wiem tez, że część - jak to zwykle - trafi do znajomych "królika", którzy będą chcieć pozbywać się biletów).

tiimi83 
Milanista

Wysłany: Śro Kwi 19, 2017 10:57   

Mega kawałek na wyluzowanie.

https://www.youtube.com/watch?v=ptenUIwz-8Y

Kargool 
Milanista

Wysłany: Czw Kwi 20, 2017 22:36   

Nawet nie pamiętałem, ale Onet dziś przypomniał mi o tym:
http://muzyka.onet.pl/roc...-wembley/817pzb
Pamiętam że oglądałem, bo to były piękne czasy, gdy w TVP można było obejrzeć coś tak porządnego. I teraz od 2 godzin oglądam wyrywki z tego koncertu...eh...łezka się kręci...

rzepinho 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 21, 2017 10:26   

KAPITALNY KONCERT !

Odpowiedz do tematu