ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Serie A 2016/2017
Autor Wiadomość
zino 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 15, 2017 08:00   

pepe napisał/a:
Bardzo im kibicuję, by dostali się do pucharów.

A zdajesz sobie sprawę, że jeśli to się stanie, to wszystko wskazuje na to, że będzie to naszym kosztem? :) Bo w nasze wyprzedzenie Interu czy Lazio się nie zapowiada.

jarles napisał/a:
Moim zdaniem zeszłoweekendowa katastrofa to dla nich negatywny moment zwrotny, który pokazuje, że zaczną "puchnąć". Obstawiam, że skończą niżej od nas i nie wyżej niż na 7-8 lokacie. Jestem w stanie w tej kwestii przyjąć zakład o butelkę Gorbaczowa/ Jack Daniel'sa.

jarles - jeśli uważasz, że Atalanta skończy na 8 miejscu to wchodzę w ten zakład :)

pepe 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 15, 2017 09:07   

rangiz napisał/a:
Jak była gra i były wyniki, to na zwykłą Bolonię o jakiejś dzikiej godzinie waliły tłumy, bo Scudetto było na horyzoncie, pamiętam ten mecz także dlatego, że był to jeden z ostatnich dużych pokazów z użyciem świec na Curvie. Maj 2011...?

1 maja 2011. Zmieściłeś się :)

jarles możesz mieć rację - ale jeszcze przyjdzie moment weryfikacji tej tezy. Już w najbliższy weekend pierwszy akord.

zino - również o tym po napisaniu posta myślałem. Inter i Lazio grają dość regularnie, ciężko wierzyć, by odpuściły. Milan tymczasem chimerycznie. Masz jednak rację - wolę w pucharach chimeryczny Milan, niż błyskotliwą, jak na swoje możliwości, Atalantę. Kolejny sezon bez pucharów dla takiego klubu jak Milan to dramat.

Jak to jest z Pucharem Włoch? Tak się ułożyło, że w półfinałach jest czołowa czwórka włoskiej ligi. Czy to ma jakiś wpływ na tabelę i ewentualne przesunięcie o jedno oczko w dół strefy pucharowej? No bo zwycięzca będzie tak czy siak automatycznie kwalifikował się do pucharów z miejsca zajętego w lidze... Czy nie za bardzo mieszam :D ?

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 15, 2017 09:17   

Dokładnie tak samo jak w zeszłym roku - ma wpływ. Szóste miejsce będzie miejscem pucharowym, dlatego musimy wyprzedzić tylko jedną drużynę i tak jak większość, uważam że to może być tylko Atalanta. Trudna ta liga w tym roku.

jarles, chciałbym żebyś miał rację. Dla mnie to oni grają zdecydowanie ponad stan, ale różne rzeczy w piłce już widziałem i niestety równie dobrze mogą dowieźć obecne miejsce do końca. Ale oby tak nie było.

Największym problemem tak naprawdę jest regularność samego Milanu. Jak byśmy pokonali Udinese i Sampdorię tak, jak było "w planie", to byśmy teraz mogli nieśmiało zerkać w kierunku Ligi Mistrzów.

Majkel 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 15, 2017 10:09   

zino napisał/a:
Derby Inter-Milan 15 kwietnia w sobotę o... 12.30
Jaja, jak to na Wielkanoc.

A biletów na stronie Interu już mi się kupić nie udało :(

jarles 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 15, 2017 20:05   

zino, nie wchodzę, bo mogą skończyć na 7, a wtedy przegram z Tobą, choć będzie to zgodne z tym, co powiedziałem :wink: Nie będą na 6 bądź wyżej - w to idę :P

zino 
Milanista

Wysłany: Czw Mar 16, 2017 12:07   

Napisałeś 7-8 :) Ja ich obstawiam własnie na 7. No to bez zakładu hehe.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 19, 2017 17:00   

No i elegancko, Inter i Lazio tracą punkty, dobra kolejka.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 22, 2017 11:53   

Kolejny mały skandal z udziałem sędziego i Juve. W roli głównej nasz ulubiony sędzia :)
https://youtu.be/4aqyjiDwUBM
W sumie co tu więcej pisać. Pjanic strzela Napoli gola i nikt o tym pamiętać nie będzie. Tak jak o przerwanych wznowieniach gry kiedy Juve się nie zdążyło ustawić dobrze.

U nas zagrożony zawieszeniem jest De Sciglio i znając życie przed derbami dostanie kartkę za to, że ktoś mu stanął na bucie lub złamał nogę.
Ma ktoś informacje ile czerwonych kartek rozdano przeciwnikom w meczach z Milanem? Jak ja sięgam pamięcią to jedną, z Cagliari, która i tak wynikała z drugiej żółtej. Przy tylu brutalnych wejściach łamiących kości i faulach ostatniego obrońcy to jakaś kpina.

Edit. Bym zapomniał, zagrożony jest też Ocampos. Ten zapewne dostanie kartkę jak ktoś go kopnie w parterze i zacznie się zwijać z bólu. Jak pewien wychowanek Interu grający w Juve.
Zagrożony jest też Pasalic, ale jemu za kilka ostatnich spotkań to akurat się należy. :P

alessandro1977 
Juventino

Wysłany: Śro Mar 22, 2017 14:19   

No, podobnie jak Rizzoli nie uznał prawidłowej bramki Pjaniciowi na San Siro, co ? Albo jak ten sam sędzia podyktował karniaka Milanowi po nabiciu piłką pleców Isli :ok:
O takich rzeczach się nie pamięta, co ?
W obu przypadkach decyzje wypaczyły mecze bo Milan wygrał 1-0 :rotfl:
Hipokryzja na całego.

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 22, 2017 15:01   

Nie ma się co rzucać, bo niektórych rzeczy nie da się obronić. Im lepiej i regularniej grają zespoły goniące(ostatnio Napoli i Roma), tym głośniej jest o błędach na korzyść Juventusu. I tak jest od kilku sezonów. Inaczej się to interpretuje w zależności od strony po której się stoi. Że druk - bo błędy faktycznie mają miejsce, lub spisek - bo "sędziowie mylą się w obie strony i zawsze wychodzi na zero".
Ja tam siedzę okrakiem, ale zastanawia mnie jak to jest, że te błędy na korzyść Juventusu zawsze pojawiają się, kiedy złapią lekką zadyszkę.

E: A przywoływanie karnego z 12/13 to już chyba żart. I później niektórzy się dziwią, że screen z bramką Muntariego jest nadużywany...

Bubu 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 22, 2017 15:16   

alessandro1977 napisał/a:
No, podobnie jak Rizzoli nie uznał prawidłowej bramki Pjaniciowi na San Siro, co ?

Mówimy o sytuacji gdzie po wrzutce w pole karne wbiegło dwóch zawodników, którzy absorbowali bramkarza z czego jeden z nich był na spalonym? Hmm.
alessandro1977 napisał/a:
Hipokryzja na całego.
Pachniesz juvepoland.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 22, 2017 15:52   

alessandro1977, rozumiem, że przyszedłeś nawrzucać, rozgrzać dyskusje, zamiast się odnieść do tej sytuacji i kilku podobnym, które ostatnio się dzieją na J-Stadium?
Poza tym mój cały post dotyczył jakiegoś już abstrakcyjnego rozdawania kartoników w tym sezonie.
I wiesz co? Oddałbym wam te 3 pkt z października jeżeli:
- Romagnoli i Ocampos w meczu z wami nie dostaliby żółtka ostatnio za...za co właściwie ?
- De Paul dostałby czerwoną po zmiażdżeniu kostki De Sciglio i nie strzelił kilka sekund później gola
- Tonelli dostałby czerwo w pierwszej połowie meczu Milan - Napoli jak Pan Bóg przykazał w takich sytuacjach
- Milan dostał doskonałą sytuację bramkową z pierwszego meczu Fiorentina - Milan (0:0), a ich obrońca czerwoną kartkę.
- ogólnie jeżeli Milan nie musiałby wychodzić na mecze przetrzebiony zawieszeniami po wątpliwych kartkach i kontuzjami, kiedy przeciwnicy mogą łamać naszym kości bez żadnej konsekwencji.
- i już w ogóle dużo bym dał by powtórki na J-Stadium były rzetelne, linie spalonego rysowane prawidłowo, a akcje jak aut Deulofeu i wznowienie gry Chiellieniego nie zostały pominięte w transmisji.

Powyższe sytuacje dałyby więcej niż 3 punkty za zwycięstwo z Juve.

Odnieś się do tego, albo nie przychodź prowokować. Poza tym jak już chcesz wyciągać trupy z szafy z przed kilku sezonów, to zgadzam się rivaldoACM. Sytuacje obie zresztą miały miejsce, kiedy nie było sędziów za bramką. W zeszłym sezonie jak Pogba strzelił gola po faulu sędzia bramkowy był obok, a De Paul faulował De Sciglio tak blisko, że ślepy kret by to zauważył, że należy się czerwona. Podejrzewam, że przychodząc prowokować zapomniałeś w ogóle o tej pierwszej sytuacji, zgadza się?

Będąc na twoim miejscu, to w ogóle oddałbym zwycięstwa ostatnie z Interem, Milan i Napoli (które i tak w końcowym efekcie nie zmienią waszej sytuacji na obu frontach, Serie A i CI) byleby za każdym razem mecze na J-Stadium nie kończyły się skandalami. Chyba, że śmierdzące 3 punkty są ważne tak samo jak kurczowe trzymanie się trofeów z 2005 i 2006 roku, to nie dziw się, że ktoś je kiedyś w szatni wam roz...wali. Te zabrane już puchary zresztą i tak bym na twoim miejscu odpuścił byleby nie musieć się produkować bez sensu na forum obcego klubu i przypominać goli z 89 roku + jakiegoś gola Pjanicia. Pozdro :ok:

Wracając do wcześniejszego tematu (nie tego piątaka co Pjanić dał Tagliavento), czy nie jest to niepoważne, że sędziowie, którzy tak chętnie nas kartkują (często słusznie zresztą) zapominają wzbogacić naszych przeciwników?

P.S. Ja tu z Juventusu chyba tylko Venomika zaakceptuję.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Śro Mar 22, 2017 20:08   

miszcz napisał/a:
I wiesz co? Oddałbym wam te 3 pkt z października jeżeli:

Nie wiem co kolega po szalu miał na myśli, ale chyba średnio się zgadaliście. Przynajmniej takie mam wrażenie - IMO pisał, że to nie jest tak, że sędziowie w tym sezonie czy też ogólnie ten konkretny sędzia co może daje Juve.
Niepotrzebnie chyba odniosłeś to do Milanu (i zacząłeś wymieniać problemy Milanu z sędziami).

Akurat to, że Milan ma w tym sezonie nie po drodze z sędziami to rzecz raczej łatwa do zaobserwowania, nawet mimo komicznego karnego Bakki ;)

miszcz 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 22, 2017 21:15   

Venomik, bo mi głównie o Milan chodzi, akcje związane z Juve to póki co smaczek, niech się w Napoli i Rzymie denerwują.
Jeżeli byłbym na miejscu kibiców Napoli czy Romy, to by te "dziwne akcje" mnie rozwścieczały, bo nikt o tym nie mówi, a tak naprawdę wpłynęły w jakimś stopniu na dany lub przyszły mecz. Patrząc na Juve ostatnio, to brak Pjanicia jest sporym osłabieniem.
Nie uważam też zresztą, żeby ta czy inna kontrowersja związana z karnym czy kartką miała wpływ na końcową tabelę, po prostu budzi to spory niesmak.

Póki co rozwścieczają mnie sytuacje z meczów Milanu, bo ile jakiegoś karnego z dupy czy nieuznaną bramkę od święta mogę przełknąć(zwłaszcza, że w drugą stronę też może się coś zdarzyć), to taki obraz rzeczy jest kpiną.

Zmieniając temat, ponoć w Lega Serie A mają problem z porozumieniem się co do wpływów z transmisji.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Śro Mar 22, 2017 21:56   

miszcz napisał/a:
Venomik, bo mi głównie o Milan chodzi, akcje związane z Juve to póki co smaczek, niech się w Napoli i Rzymie denerwują.

No, właśnie, drugiej stronie chyba inaczej, stąd ta dysproporcja.
Nevermind.
Ale Roma to akurat ostatnia ekipa, która w tym sezonie mogłaby marudzić na to, że rywale w tabeli mają po drodze z sędziami.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Czw Mar 23, 2017 07:53   

Co nie zmienia faktu, że przydałoby się odnieść do tego co zostało przytoczone, a nie brać się za wspominki, które i tak kończą się niekorzystnie. Chyba, że jest się zwykłym prowokatorem zaklinającym rzeczywistość, których sporo na innych stronach.
Swoją drogą, jak to jest, że za każdym razem jak się przytoczy te sytuacje to kibice Juve odwracają kota ogonem zamiast się odnieść ?

Venomik 
Juventino

Wysłany: Czw Mar 23, 2017 23:46   

miszcz napisał/a:
Swoją drogą, jak to jest, że za każdym razem jak się przytoczy te sytuacje to kibice Juve odwracają kota ogonem zamiast się odnieść ?
Głównie dlatego, że w meczach Juventusu sędziowie po prostu nie popełniają nigdy większych/ważnych błędów na korzyść Juve. Zgodnie z przyjętą retoryką takie sytuacje nie mają po prostu miejsca.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Sob Mar 25, 2017 01:13   

Weszło, przegląd prasy z 24.03.2017:

Cytat:
W Juventusie afera – klub jest podejrzewany o związki z ludźmi delikatnie mówiąc szemranymi

Afera jest do bólu typowa dla włoskiego futbolu. Turyńczycy mieli wynegocjować z ultrasami – zwanymi najbardziej „zagorzałymi” lub „radykalnymi” kibicami – spokój na stadionie w zamian za przywileje, m.in. tańsze lub darmowe bilety i karnety, którymi odbiorcy mieli potem handlować na czarnym rynku. I sprzedawać je bez rejestrowania tożsamości kupujących, co łamie prawo o bezpieczeństwie publicznym.

Dochodzenie prowadzą i turyńska prokuratura, która bada interesy mafii w mieście, i włoska federacja piłkarska reprezentowana przez byłego prefekta rzymskiej policji. Dotyczy i byłych, i obecnych działaczy klubu. Jedno z oskarżeń – formalnie wszyscy indagowani mają na razie status świadków – sformułowanych przez władze sportowe brzmi: Andrea Agnelli osobiście uczestniczył w kilku spotkaniach z przedstawicielami przestępczości zorganizowanej i współpracujących z nią grup ultras. Padają nawet konkretne nazwiska kryminalistów. Jak Rocco Dominello, domniemany reprezentant klanu kalabryjskiej mafii ‘Ndrangheta.

Qba69 
Milanista

Wysłany: Sob Kwi 01, 2017 20:15   

Ale te Lazio jest irytujące w tym sezonie ;)

zino 
Milanista

Wysłany: Nie Kwi 02, 2017 00:13   

Co nie? To samo myślę. Mam wrażenie, że większość meczów wygrywają golami w minutach 80+, ech... no cóż, raczej skupmy się na wyprzedzeniu Atalanty. Btw Berardi powinien w końcówce wyrównać dziś.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 03, 2017 22:44   

Inter - Samp 1-2
No i jak po wczorajszym blamażu się nie ucieszyć?

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 03, 2017 23:04   

To co zrobił Brozović, to jakaś komedia. Fakt faktem, jeden gol po spalonym, ale Sampdoria w tym sezonie potrafi wielu mocnym napsuć krwi.

Inter się odgrażał, że walczy o LM, a teraz walczyć będzie z Milanem i Atalantą o LE. Pamiętać trzeba, że za plecami czai się Fiorentina. Robi się coraz goręcej. O LM to teraz Lazio walczy, a z ich niesamowitym fartem, to wszystko się może zdarzyć.

Jednego nie rozumiem, Roma zmniejszyła dystans na 6 punktów do Juve, bezpośredni mecz w zanadrzu, a po wczorajszym remisie Napoli komentatorzy mówią o jeszcze bardziej pewnym tytule. Może i jest to ciągle sporo punktów i Roma ma większy problem z regularnością, ale ja wole wierzyć, że walka będzie do samego końca.

jarles 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 03, 2017 23:37   

W tabeli zrobiło się naprawdę ciekawie, ale z jednym zastrzeżeniem - nie dla nas. Ten ścisk powoduje, że duzi chłopcy z jajami najprawdopodobniej wyjdą z tego zwycięsko. Obstawiałem, że upokorzona Atalanta spuchnie, a ci się pozbierali. Nie wróżyłem Fiorentinie powrotu z zaświatów, a jednak na powrót pukają do pucharów bram. Inter miał atakować LM i nagle balon pękł. Nieobliczalne Lazio wytrzymuje presję i zdaje się, że nie odpuści do samego końca, a ma do tego odpowiednie zasoby. Będzie bardzo ciężko, bo nie możemy sobie już za bardzo pozwolić na błędy.

zino 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 04, 2017 07:20   

jarles napisał/a:
nie możemy sobie już za bardzo pozwolić na błędy

uwielbiam tą maksymę, przyświeca nam już od wieelu tygodni :D

Faktycznie zrobił się niezły bajzel, jest ciekawie :) Niestety też się obawiam, że rywalizacja z Lazio już nie dla nas, oni raczej z 5-tki nie wypadną, a przy farcie, którego im nie brakuje, mogą się zakręcić koło 3 miejsca (oby nie, bo nie wyobrażam sobie mimo wszystko patrzeć na nich w LM zamiast Napoli). Atalanta daje radę, ja jakoś czułem, że klęskę z Interem wezmą na klatę jak każdą inną porażkę. Jakby nie patrzeć, za 7-0 jak i 1-0 są 3 pkt. Najbliższy mecz mają dom Sassuolo, raczej punktów nie stracą. Samp-Viola, Lazio-Napoli - tu nasi rywale (lub teoretyczni rywale) mogą potracić punkty, na kolejną wtopę Interu z Crotone na wyjeździe bym nie liczył. Świąteczne derby będą mega ważne, jak każde, ale wygląda na to, że stawką będzie poważne zbliżenie się do LE.

Majkel 
Milanista

Wysłany: Wto Kwi 04, 2017 07:59   

Z jednej strony cieszy, że Inter nam pomógł utrzymać się w grze, a z drugiej jeszcze bardziej boli, że nie wykorzystaliśmy idealnej okazji, żeby przesunąć się na szóste miejsce.

Odpowiedz do tematu