ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Liga Mistrzów 2016/2017
Autor Wiadomość
Bubu 
Milanista

Wysłany: Pią Mar 10, 2017 20:45   

rivaldoACM napisał/a:
Drugi karny z innej perspektywy:
https://gfycat.com/BowedOnlyChicken

Tylko na pierwszym linku widać jak upada zaraz po "ciosie" :) I kolejny raz przypomne, że to sport kontaktowy i dotknięcie rywala nie zawsze oznacza faul.
rafał ma racje, sędzia był ok, decyzje podejmował dobre a zawiesili go pewnie po lekturze hejtów w necie a nie po powtórkach [']

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pią Mar 10, 2017 21:17   

Cytat:
Najśmieszniejsze, że gdyby faktycznie były powtórki wideo, to sędzia prawdopodobnie widząc to, podtrzymałby decyzję.

Ja się w pełni zgodzę z Bubu wyżej. Nie widze powodu aby przy powtórkach sędzia nagle akceptował argumentację 'sędzia, dotknięto mnie, dej karnego' ;)

Collina ponoć bardzo ostro wypowiedział się o sędziowaniu w tym meczu.

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Sob Mar 11, 2017 10:45   

Kibic Juventusu na forum Milanu pisze o Barcelonie podczas meczu tych dwóch pierwszych, koniec świata ;) :ok:

a w temacie - ja oddaję swój głos na NIE dla takich karnych i dla takiej Barcelony...
W tej kosmicznej końcówce panów N. i S. już nie powinno być na boisku...

Qnen 
Milanista

Wysłany: Sob Mar 11, 2017 13:49   

Venomik...
Dzisiaj nie krzyczałem na sędziego ;)
A co do meczu o którym dyskusja to zapewne gdyby to dotyczyło Milanu to moja ocena sytuacji byłaby na pewno nie obiektywna.

Jarles...
Karny według mnie ewidentny i nie interesuje mnie czy obrońca się przypadkowo wywrócił albo i nie. Co tutaj trzeba tłumaczyć?

To tak jak z dzisiejszą ręką. Sorry wczorajszą. To nie ważne w jaki sposób do tego doszło. Ręka zatrzymała piłkę i koniec tematu.

rzepinho 
Milanista

Wysłany: Sob Mar 11, 2017 23:19   

a czy ręka Maszczerano w pierwszej połowie, nie zatrzymała piłki we własnym polu karnym?

Qnen 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 12, 2017 09:55   

Nie widziałem, bo nie oglądałem pierwszej połowy.

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 12, 2017 10:14   

rzepinho napisał/a:
a czy ręka Maszczerano w pierwszej połowie, nie zatrzymała piłki we własnym polu karnym?

Rzekomo wątpliwy karny, bo naturalne ułożenie ciała. Że niby w tyłek sobie nie mógł tego wsadzić, bo przecież jechał na wślizgu.

Tylko, że takie tłumaczenie to bzdura, bo inaczej ręka De Sciglio też była w pewnym sensie fizjonomiczna, zapewniała równowagę dla ciała. I upadek Meuniera też był fizjologiczny.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Wto Mar 14, 2017 00:07   

konrad_acm napisał/a:
Kibic Juventusu na forum Milanu pisze o Barcelonie podczas meczu tych dwóch pierwszych, koniec świata ;) :ok:

Globalizacja piłki pełną gębą ;)

A tak poważnie to zaleta dwóch monitorów. Na jednym oglądam mecz, na drugim lubię sobie pokomentować z kibicami w trakcie przerw. A że to mecz naszych ekip to bylem i tu na forum :)

jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Śro Mar 15, 2017 20:25   

No to jak to dzisiaj będzie - Monaco da radę odrobić straty i awansować, czy frajerstwo w pierwszym meczu zadecyduje o awansie City? Moim zdaniem będzie ciężko, ale - tak czy inaczej - obstawiam, iż czeka nas kolejny emocjonujący mecz.

Gospodarze prezentują zabójczą i niespotykaną skuteczność, która nie wynika tylko i wyłącznie z wykończeń, ale z doskonałych dograń ze skrzydeł jak i środka pola. Tutaj nasi boczni obrońcy powinni zaczerpnąć materiał szkoleniowy. Idąc za tym, myślę, że Monaco stać na wbicie nawet 4 goli Anglikom. Pytanie tylko, iloma odpowiedzą przyjezdni. Marzy mi się wynik 4-2, bo zdecydowanie kibicuję Francuzom.

Swoją drogą, to, co do tej pory zaprezentowała ekipa z Księstwa, zasługuje na najwyższe uznanie. Zapewne po sezonie drużyna zostanie rozsprzedana i trzeba będzie budować od nowa, ale bardzo chciałbym, żeby doszli chodź do półfinału LM i wygrali ligę, pisząc chwalebną kartę w swojej historii. Ponadto, mielibyśmy do czynienia z kolejną fantastyczną niespodzianką w europejskiej piłce. Nie to, co Leicester w zeszłym sezonie, ale wciąż petarda!

Btw, ma ktoś jakiś stream na Sopcast? Wywaliło mi przed momentem ten z lfootball.ws

edit : I jadą z nimi podręcznikowo...Tak trzymać!

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 15, 2017 23:03   

Fantastyczne jest to Monaco. Rozumiem porównania do Leicester, ale to jednak inna półka. Angole męczyli bułę, a zespół z Księstwa ogląda się kapitalnie. Nieprawdopodobny jest w tej drużynie balans między techniką a fizycznością, wygląda to chyba jeszcze lepiej niż w Atletico z primetime'u. Mam nadzieję, że w następnej rundzie mocni trafią na siebie i np. Bayern wyeliminuje Juve, Barca Real, a Monaco po cichutku zajdzie przynajmniej rundę dalej. ;)

Szybki 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 15, 2017 23:04   

Kto by pomyślał że zakręcenie kurka przez ruskich wyjdzie księstwu na dobre, świetną zmontowali drużynę ale tak jak mówisz jarles, pewnie po sezonie giganci wyciągną 2-3 perełki z tego składu z Mbappe na czele i trzeba będzie budować na nowo. Też chciałbym aby nie dali się wyprzedzić Paryżanom w lidze i zdobyli majstra. Byłem dziś spokojny o Monaco, po pierwszym meczu wiedziałem że na swoim terenie dadzą radę odrobić straty.

Ciesze się że City odpadło, jest to jeden z klubów które strasznie mnie irytują. Szkoda mi było wczoraj Sevilli - blamaż totalny :doh: oczywiście Leicester awansowało zasłużenie ale jakoś wkurzają mnie te kołkowate angielskie zespoły.
#10 Rui Costa per sempre!

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 15, 2017 23:16   

Znakomity mecz Monaco, byłem pełen podziwu, jak potrafili wygrywać pojedyncze pojedynki, jak udawało się zdominować przeciwnika. City doszło do głosu, ale to było za mało. Awansował zespół, któremu bardziej zależało i przez to był lepszy w każdym aspekcie.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 15, 2017 23:28   

No dobra, końcowy triumf - Bayern czy Real? :P
Liczę, że któraś z tych drużyn pokara Barcelonę beż możliwości przekręcenia dwumeczu przez arbitrów...

jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Śro Mar 15, 2017 23:49   

Ależ pięknie się z nimi rozprawili, nie musząc przy tym sięgać do granic swoich możliwości. Przefajnie ogląda się tę drużynę - grają zupełnie bez kompleksów, do bólu skutecznie i przy tym widowiskowo. Po zniechęcających "rzygach" w Barcelonie, na nowo wraca czar LM.

Gzikuu 
Milanista

Wysłany: Pią Mar 17, 2017 12:36   

Moim zdaniem, w tym roku teoretycznie mamy najciekawsze pary ćwierćfinałowe. Przede wszystkim z uwagi na zbliżony poziom sportowy prawie każdej pary.
Monaco-Borussia, to moim zdaniem najciekawsza para i powiew świeżości w LM. Młodość kontra młodość na boisku. Mocno trzymam kciuki za Francuzów.
Juventus-Barcelona, ciekawe komu tym razem będą sprzyjali sędziowie :P Tak czy siak interesujący mecz z uwagi na to czy obrona Juve poradzi sobie z naporem Barcy.
Real-Bayern, zapewne dwumecz na wykończenie. O ile Bayernowi uda się zatrzymać Ramosa, to nie powinni mieć problemu z awansem. :D
Leicester-Atletico, obie drużyny pod formą, grające minimalistyczny futbol, jednak myślę, że Hiszpanie dadzą sobie radę.

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Pią Mar 17, 2017 13:04   

Bardzo podoba mi się to losowanie. ;) Zakładając, że Juve dostanie oklep od Barcelony, a Real od Bayernu, ale na dzień dzisiejszy wiele na to wskazuje. Real wygrywa indywidualnościami lub szczęściem a najczęściej mieszanką obu. Na Bayern to może być za mało. Z kolei Barcelona pokazała, że nadal potrafi zamknąć przeciwników w swoim polu karnym i myślę, że nawet tak doświadczona ekipa jak Juventus, na Camp Nou będzie miała pełne gacie.
Pozostałe dwie pary to po prostu ciekawe mecze. Będę delikatnie trzymał kciuki za Monaco i Atletico.

zino 
Milanista

Wysłany: Pią Mar 17, 2017 13:55   

Co za pary.
Juve-Barcelona - to dla mnie wybór między dżumą a cholerą, komu życzyć awansu.. najlepiej jakby odpadli jedni i drudzy, bo szczerze nie cierpię ich :) ale większe szanse na awans daję jednak tym od Unicefu.
Leicester-Atletico to wg mnie najnudniejsza para i jakiś wielkich meczów i poziomu tam się nie spodziewam, awans Atletico stawiam.
Real-Bayern będzie kosa, 50/50
Monaco-BVB bardzo fajna para, widowiskowo grające, ofensywnie drużyny, z Polakami. Też ciężki mi tu wskazać faworyta, chyba jednak 51% dałbym BVB.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Mar 17, 2017 14:24   

Bardzo fajne pary, wyrównane, wszędzie będzie walka i nikt nie jest bez szans.

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Pią Mar 17, 2017 14:27   

zino napisał/a:
Juve-Barcelona - to dla mnie wybór między dżumą a cholerą

Lepiej bym tego nie ujął :) .
Juve-Barca, oraz Real-Bayern to takie dwa przedwczesne finały, no niech będzie półfinały ;) .
Gzikuu napisał/a:
Monaco-Borussia, to moim zdaniem najciekawsza para i powiew świeżości w LM

Też racja, bo te wszystkie Realy, Barcelony i Bayerny to mi się już przejadły i ta LM zaczyna się kisić we własnym sosie jak dla mnie.
A końcowego sukcesu życzę Monaco, gdzie gra zawodnik z mojego miasta :) .

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pią Mar 17, 2017 20:00   

Po tym losowaniu pojawił się jeden, poważny problem... niestety ktoś z dwójki Juve-Barca musi przejść dalej, ciekawe, kto ma lepsze wtyki u międzynarodowych arbitrów :P

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Pią Mar 17, 2017 22:04   

To raczej oczywiste, że Barcelona, ale jak się kiedyś spotkają w serie A to wiadomo, że Hiszpanie są bez szans :rotfl:

Voltelson 
Milanista

Ostrzeżeń:
 2/2/2
Wysłany: Pią Mar 17, 2017 23:53   

konrad_acm napisał/a:
To raczej oczywiste, że Barcelona, ale jak się kiedyś spotkają w serie A to wiadomo, że Hiszpanie są bez szans :rotfl:

Dokładnie o tym samym pomyślałem. W Serie A Juventus jest odpowiednikiem Barcelony w Lidze Mistrzów.

Co do tej pary w rozgrywkach UEFA, to ostatecznie, choć oczywiście z dużą dozą obrzydzenia, wolałbym, aby Juventus przeszedł dalej, jest to wciąż jakaś promocja włoskiej piłki, a z drugiej strony, nie ma po prostu bardziej znienawidzonego przeze mnie klubu niż Barcelona.

Real - Bayern - najciekawsza para moim zdaniem i prawdopodobnie również najbardziej wyrównana. Uważam Bayern za nieznacznego faworyta w tym meczu ze względu na dosyć mizerną formę Realu od stycznia.

cortess 
Milanista

Wysłany: Nie Kwi 09, 2017 12:52   

rangiz napisał/a:
Po tym losowaniu pojawił się jeden, poważny problem... niestety ktoś z dwójki Juve-Barca musi przejść dalej, ciekawe, kto ma lepsze wtyki u międzynarodowych arbitrów :P

W pierwszym meczu sędziuje "ulubieniec polskich kibiców" - pan Marciniak z kolegami Listkiewiczem i Sokolnickim... no to chyba Juve.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Nie Kwi 09, 2017 13:33   

Marciniak sędziował PSG - Barcelona 4:0 zatem zobaczymy. Piłkarze Barcy raczej się nie cieszą, bo Marciniak pozwalał na ostrą grę, a nie na aktorstwo.

Voltelson 
Milanista

Ostrzeżeń:
 2/2/2
Wysłany: Wto Kwi 11, 2017 19:00   

Podobno był jakiś wybuch bombowy w autokarze Borusii. Ranny Bartra.

Odpowiedz do tematu