ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Atmosfera na meczach Milanu...
Autor Wiadomość
pepe 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 27, 2017 22:31   

Świetny liczbowo wypad Milanistów.

Sassuolo-MILAN

Qba69 
Milanista

Wysłany: Wto Lut 28, 2017 12:29   

Oglądałem transmisje na bet365 bez komentatora. Trzeba przyznać że cały mecz ostry doping i wrażenie że to Milan jest gospodarzem.

majlech
Milanista

Wysłany: Śro Mar 01, 2017 00:03   

Dużo kibiców Milanu siedziało także na sektorach neutralnych. Na liczbę naszych kibiców miało wpływ - moim zdaniem - także to, że na Sassuolo bilety na sektor gości można nabyć bez CR.

pepe 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 05, 2017 00:02   

MILAN-Chievo

Na tym zdjęciu tego nie widać dobrze, ale Milan zrobił chyba jakieś porządki w zakresie strefy dopingującej. Na innych fotach widziałem rozgraniczoną strefę na tych co dopingują i stoją oraz tych co już przeszli w tryb januszowania (hahaha, istne mistrzostwo to stwierdzenie, zapisuję je sobie na stałe w swoim słowniku wybitnych debilizmów). Kiedyś tego nie było, młyn zlewał się z pozostałą częścią Curva Sud. Znów nie było mnie rok czasu w Milano i znów mam braki wiedzy. Nie ma to jak rozmowy na żywo z samymi zainteresowanymi. Trzeba spiąć dupę i ponownie tam zawitać.

Edit - takie foto znalazłem - to odnosi się do (póki co) niedoszłej akcji z przejęciem Milanu?

pepe 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 14, 2017 08:32   

Juventus-MILAN

Bardzo dobrze widoczna flaga na drzewcach Milan Club Polonia. Brawo!

zychu9 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 21, 2017 09:42   

pepe coś zaspał, więc wrzucam

inter

+
Curva Sud Milano na derbach Belgradu
w pogardzie mając każdy targ.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pią Kwi 21, 2017 15:47   

Patrząc pod kątem Milanu - tego wyjazdowego, jedne z najlepszych derbów ostatnich lat.
Natomiast sama decyzja o wieszaniu na drugim kręgu flag FdL i BRN - dla mnie przedziwna.
Nie pozwolono funkcjonować Tigre, tymczasem zapełniono płot innymi nieaktywnymi grupami, umieszczając ich płótna nawet "na wyjeździe", o czym same grupy powiadomiły już kilka dni przed meczem.
Z detali, podobają mi się staranne wycięcia i wykonanie w tym transparencie, który towarzyszy sektorówce CSM, u Włochów wielokrotnie jakość tego, co w trakcie "dania głównego" wisi na płocie, pozostawiała wiele do życzenia.
Tradycyjna już derbowa akcja - cała Sud na czerwono, przynosi bdb efekt.

Cieszy sensowna ilość piro po obu stronach, wczesnym popołudniem dymy wyszły znacznie lepiej od rac.
Kolejny raz kratownice i podła gra świateł San Siro zepsuły jedną z prezentacji, tyle tylko, że tym razem padło na Inter i obnażenie przeciętnych malowań ogromnej sektorówki :P

Tutaj to do czego piję, w b.dużym rozmiarze:

I - jak zwykle, wybrane przeze mnie foty:

Jeszcze filmy:

https://www.youtube.com/watch?v=WsWy6VMnIHA

https://www.youtube.com/watch?v=hM9aHCRtZdU

https://www.youtube.com/watch?v=OMULibg51yg

pepe 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 19, 2017 11:44   

Sporo zaległości jest widzę...

MILAN-Genoa

Pescara-MILAN
Taniec tyłem - to jest część rzemiosła kibicowskiego, w której my Polacy jesteśmy prekursorami

Crotone-MILAN

MILAN-Roma
Czy to chodzi o Pacio - jednego z liderów CSM?

Atalanta-MILAN

BRESCIA-Trapani
Wsparcie ze strony CSM

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 19, 2017 13:45   

Ten sam mecz, tu w podobny sposób CSM wita się z jednym z przedstawiciel starej gwardii Brescii.

Mecze z Romą, Atalantą i wyjazd na wsparcie Brescii to "powitanie" wracających zakazowiczów.
Czy to nie Marco "Pacio" Pacini był jedną z osób, która przytuliła daspo 8 lat temu, po ataku na dolny krąg niebieskiej, w starciach, gdzie jeden z kibiców Interu stracił oko? Jedna z najważniejszych osób odpowiedzialnych za choreografie już pod szyldem Curva Sud Milano. Dla innego Pacio by nie fetowali powrotu na taką skalę.

Sprawa była dość głośna, a zaczęło się od zniszczonych elementów oprawy, wystających na dół z Curva Sud, jak gospodarzem derbów był Inter...
https://www.youtube.com/watch?v=IP6QkOPEywE

Luca=Luca Lucci, jeden z sympatycznych :P liderów CSM

pepe 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 19, 2017 14:35   

Też tak mi się wydawało, że to on. Tyle, że wtedy chyba nie chodziło o elementy oprawy, lecz po prostu normalny regularny wjazd Milanu na trybunę Interu - byli wtedy o krok od wytrzepania flagi "Banda Bagaj" - chyba piknikowej ekipki Interu, z tego co tam kiedyś się o nich dowiadywałem.
Podobają mi się te transy Milanu na dwóch kijach z napisem BANDITI CURVA SUD MILANO. :)

A co chcesz od Luca Lucciego? Nie podoba Ci się :D ?

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 19, 2017 15:17   

Dobrze, że wróciłeś, bo tu nawet derby przeszły bez echa.
Co do zajścia, prawda leży gdzieś pośrodku. Mogło być tak, że odpowiedzią Interu na ten atak, było poszarpanie elementów oprawy i schodzącego na dolny poziom transparentu Milanu.

pepe napisał/a:
A co chcesz od Luca Lucciego? Nie podoba Ci się :D ?

Nawet się uśmiałem :lol2:
Nie wiem dlaczego, ale zamieniłem osoby. To Luca był skazany po tych derbach za atak, który pozbawił wzroku jednego z Interistów, ale sprawa cały czas ta sama.

1. Co sądzisz o tym, że Fossa i Brigate wisiały z powrotem na drugim kręgu "na wyjeździe" na derbach?
Przed tamtym weekendem do sieci pchnięto nawet jakieś oświadczenie, że tak będzie... część grup dawno uległa samorozwiązaniu, część zniknęła przez rządy "zjednoczonej" Curva Sud Milano, a jak płot miał świecić pustkami, to...

2. Ile trwają wzajemne kontakty na linii CSM-Animals? Musiało się zacząć na Partizanie i od Partizana. Wszystkie foty z drugiej połowy kwietnia - dwie pierwsze to Sofia, dwie następne Belgrad. Kolejność odwrotna - dolne są z 18.04, górne z 29.04

pepe 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 20, 2017 16:54   

Co ja sądzę o FdL i BRN - już to pisałem wcześniej. Jedynie dodam, że wieszanie flagi BRN podczas, gdy CSM jest grupą, która de facto kontynuuje działalność BRN jest jakimś bezsensem. Nowa krew to już jest CSM. Owszem - kontynuują dzieło stworzone przez te dwie zasłużone ekipy. Ale co z tego? Z tego, co mi wiadomo, nie mylisz się w tym co napisałeś. Że flagi po to zostały powieszone, by ukrócić wieszanie flag innych ekipek. Zresztą zauważ, że na młynie już nie wiszą żadne oprócz tych podstawowych ekip + może jeszcze Finche Vivro. Spójrzcie na oflagowanie derbowe - od lewej: FdL, FV, VM, CSM, ER, BRN. Wsio. A co z wyjazdami? Wystarczy spojrzeć parę postów wyżej - nie wiszą żadne płótna oprócz związanych bezpośrednio z bandą. Może to i dobre rozwiązanie?

Kontakty z Animals zaczęły się oczywiście od Partizana. Przecież Grobari to wieloletnia zgoda głównej ekipy CSKA Sofia - Animals. Sam byłem mocno zaskoczony tymi wypadami CSM do Bułgarii. Mnie to osobiście chyba cieszy, że Milan całkowicie zrywa ze stereotypem zamkniętych tylko na siebie Włochów. Faktycznie tak jest, że włoskie ekipy nie mają zbyt szerokich międzynarodowych kontaktów. Ich scena kibicowska mocno pod tym kątem przypomina naszą - sojusze i zgody zawierane są tylko na lokalnej scenie. Tymczasem Milan jako jedyna ekipa z tych czołowych w Italii uderza we flankę wschodnią - to oczywiście od czasów CSM, wcześniej, gdy numerem 1 była FdL zupełnie nie było takich trendów. I chyba dobrze, bo taki agresywny fanatyzm właśnie w całym byłym bloku wschodnim jest na wysokim poziomie. Nie oszukujmy się - reszta Europy preferuje styl - "rzucę krzesłem i uciekam". Fajnie - pewnie, że jest wtedy sporo szumu, dzieje się. Ale z taką twardą, realną chuliganką nie ma to nic wspólnego. Rzadko kiedy dochodzi tam do faktycznej walki wręcz. Milan dzięki temu Partizanowi fajnie się wyrobi :) .

rangiz 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 20, 2017 18:26   

Eee... zapewne się domyślasz, że z kibicowaniem nie musi mieć to wiele wspólnego.
Jak na razie wygląda to na same kontakty "decyzyjnych" - coś, jak WSH z Irriducibili :D

pepe 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 20, 2017 22:15   

Kontakty między CSM i Animals zaczęły się podczas ostatnich derbów Partizan-Crvena Zvezda. Z tego co wiem to osobą łączącą wszystkie te ekipy jest właśnie Luca Lucci. To, że to nie musi być sprawa li tylko kibicowska - wiem doskonale. Nie musi, ale może. I ja wierzę w tą wersję :) .

rangiz 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 20, 2017 22:33   

Zrozumiałem :P
Co by powrócić do tematu - jeszcze fotka z prac przed Wielkanocnymi derbami. Przyglądając się temu składakowi - foto po prawej na dole. Rozłożona jest już cała sektorówka, której to poszczególne elementy nie były w trackie meczu jakieś mega czytelne.
To daje grubo do myślenia, ile farb, ile środków i ile czasu trzeba poświęcić, żeby zaprezentować jakieś konkretne płótno, typu wieczerza z Leonardo...
Dużo wygodniej byłoby pozostać przy klasycznej opcji z folijkami, prostym wzorem i jednym transparentem, ale z ekipą nie musi być wcale tak źle, jak to pewien czas przestoju prognozował. :ok:

pepe 
Milanista

Wysłany: Sob Maj 20, 2017 23:05   

Zmobilizowałeś mnie tym swoim postem - i wiesz. Ty faktycznie masz rację. Nigdy na to nie zwracałem uwagi. Tak wielkich sektorówek, to Milan wykonał ledwie kilka w całej swojej historii kibicowskiej! A w czasach FdL - 3... Przez 37 lat istnienia ekipy. Pierwsza to był sezon 1992/93 i Milan-Brescia (fetowanie tytułu - malunek całej drużyny), druga sezon 2002/03 i Milan-Inter (chłopcy w barwach Milanu plażujący i pomiędzy nimi płaczący chłopcy z barwach Interu), trzecia sezon 2005/06 Milan-Inter (z wizerunkiem wojownika i transem wyśmiewającym Inter). Poza tym jeśli była użyta sektorówka, to malutka z wypełnieniem kartonów, balonów, folii. Fotki Milanu przeglądam notorycznie od małolata i jakoś na to nie zwróciłem uwagi...

rangiz 
Milanista

Wysłany: Nie Maj 21, 2017 09:18   

Milan nie jedzie na ostatni mecz sezonu do Cagliari
Cytat:
Vogliamo con queste poche righe comunicare che abbiamo deciso di saltare la trasferta di Cagliari, il motivo è uno ed è semplice. La Lega Calcio ad oggi, ossia a 7 giorni dall'evento, non ha ancora stabilito un calendario ufficiale per l'ultima giornata. Questo come sempre a discapito di chi vuole seguire una passione e che, per colpa dei padroni del calcio, si trova a dover convivere sempre con disagi.Abbiamo accettato di giocare di Lunedì per tre volte, di venerdì o mercoledì e sono tutte cose che con il dovuto preavviso siamo riusciti a sostenere, ma questa volta, andare a Cagliari pagando quasi 300 euro un volo che un mese fa ne costava 50, solo per i comodi della lega ci sembra davvero troppo.

Troviamo vergognoso che i tifosi non vengano mai rispettati da chi li vede solo come un portafogli da svuotare.

Sempre col Milan nel cuore

Curva Sud Milano

pepe 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 22, 2017 07:43   

Porę meczu zmienili wpierw na 20.45, by 2 godziny później przywrócić jednak na 15.00. I to na tydzień przed meczem. Ludzie pobukowali bilety, pobrali wolne, a tu takie numery. Jednak odpuszczenie meczu przez ekipę z takiego powodu?

MILAN-Bologna

https://www.youtube.com/watch?v=WO6JtBZyV_0

rangiz 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 22, 2017 11:48   

Jeżeli koszt tylko samego transportu rośnie z ok. 50 do jakichś 300 eurosów to już grubo, pewnie kwestia wcześniejszej rezerwacji lotu...
Muszę przyznać, że w ostatnich miesiącach Curva pozytywnie mnie zaskakuje - głównym oprawom nie można zarzucić braku kreatywności i pójścia na łatwiznę z samymi folijkami, jednak jest jeszcze na trybunie niebieskiej jakieś życie poza derbami, a wczorajszy dzień także na plus.
Jak na obecne realia kibicowskiej Italii, Milan chyba ma za sobą całkiem udany sezon, a jeśli dostrzega to osoba, która jako pierwsza szuka minusów, zamiast plusów, to coś musi być na rzeczy :P

pepe 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 06, 2017 08:03   

Nawet chopcy z CSM poruszyli temat, który rozgrzewa ostatnio kibiców Milanu:

rangiz prosimy o koment kipiący fatalizmo-defetyzmo-pesymizmo-katastrofizmem. Dziękuję.

Kzr 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 06, 2017 20:43   

Jak już jesteście koledzy tacy oblatani z włoskiego, to może z grubsza opowiecie co tam CSM komunikuje?

lord bass 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 06, 2017 20:46   

Kzr,
Tłumaczenie z acmilan24

Piszemy wbrew sobie te słowa, ponieważ stworzona została szalona sytuacja przez "przypadek Donnarummy". Mówimy o fenomenie, w bardzo młodym wieku, który w rękach agenta bez skrupułów znalazł się w sytuacji coraz bardziej nerwowej, nie tylko dotyczącej kierownictwa, ale także nas - kibiców. To niesamowite jak jedna postać może trzymać w garści całą społeczność Milanu, a także 18-letniego chłopca, który zamienia całowanie koszulki w każdą niedzielę na dyskusję w sposób nieunikniony, ponieważ wydaje się, że pieniądze to cel sam w sobie. Wola samego zawodnika musi pogodzić się z wolą Milanu. Nie jest możliwe, że niektórzy ludzie nie mają skrupułów i mogą pozwolić sobie na takie zachowanie. Głównym celem tego agenta jest podpisanie umowy i zawarcie w niej klauzuli na własną korzyść, jak to miało miejsce z Juventusem i Pogbą, by potem zgarnąć fortunę przy okazji transferu. Rozmawiamy w chwili obecnej o włoskiej piłce w głębokim kryzysie, która ekonomicznie znaczy mniej niż inne nacje futbolowe, ale trudno marzyć o rozwoju, jeśli panujące reguły pozwalają pewnym osobom wyciągać ze świata piłki pieniądze, aby powiększać stan własnego konta. Chodzi o miliony euro, które wypływają z obiegu i już nigdy do niego nie wrócą. Są kluby zagraniczne, które z pewnymi agentami zakończyły współpracę. Niestety w Milanie byli i tacy, co szeroko otworzyli drzwi tym osobom, a dziś niestety widoczne są efekty takiego zarządzania. Życzylibyśmy sobie, aby nowe władze mogły się w końcu uwolnić od tych ludzi i zacząć od nowa, nie narażając się na niepotrzebne szantaże. Mamy głęboką nadzieję na interwencję zarząduu, aby ograniczyć władzę spoczywającą w rękach agentów, po to by wszystkie elementy piłkarskiego świata kierował się zasadami nastawionymi na rozwój naszej piłki nożnej, a nie na wypychanie kieszeni ludzi pośredniczących między klubami a piłkarzami. Gigio prosimy, aby po raz kolejny pokazał charakter i miłość dla Milanu, ale za pomocą konkretnych faktów, ponieważ miłości nie wyraża się tylko przez całowanie herbu, lecz także poprzez wielkie czyny.

Kzr 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 06, 2017 20:54   

Dzięki. No ciekawa sprawa, czy serio Gigio jest pod tak silnym wpływem spaślaka, że dojdzie do jakiejś sytuacji której możemy i my i chłopak potem żałować.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 06, 2017 21:32   

Pepe - przecież swoje zdanie wyraziłem jasno w temacie dotyczącym zawodnika.

pepe 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 07, 2017 08:02   

Jak zwykle mocno na czasie :rotfl:

Zgoda Milan-Brescia przed zeszłorocznym finałem Pucharu Włoch:

https://www.youtube.com/watch?v=8FoN53YbtW4

Odpowiedz do tematu