ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Milan - Chievo
Autor Wiadomość
Kargool 
Milanista

Wysłany: Sob Mar 04, 2017 22:59   

Bubu napisał/a:
Gzikuu napisał/a:
Przecież Ocampos zarył butem w murawę i to spowodowało jego upadek. Komiczny karny.

Camill napisał/a:
Z tym że polegał on na tym że Ocampos kopnął w wystawioną nogę obrońcy...

Który będąc za nim wsadził mu tą nogę w nieprzepisowy sposób.

Na jednej z powtórek było widać jak zahacza nogą o murawę, ale "na żywo" wyraźnie kopnął w nogę. Ponieważ sędzia na całe szczęście widzi tylko raz to podyktował. I teraz kłania się znów sprawa powtórek w meczach: które brać za wiarygodne, bo tak jak napisałem, na jednej z nich faulu widać nie było...

Bacca pozytywny. Dochodził do sytuacji, był ta gdzie trzeba, dwa razy trafił. Za karnego powinien zrobić jakieś 10 kółek wokół boiska po meczu i tyle. Widoczny brak lewonożnego gracza na skrzydle...

Camill 
Milanista

Wysłany: Sob Mar 04, 2017 23:01   

Bubu

hmmm... pomyślmy... do południa robiłem porządki i zajmowałem się do spółki z żoną dwójką dzieci (czteromiesięcznym i dwuletnim), potem miałem obiad, po którym byłem na zakupach, następnie znowu bawiłem się z dzieciakami, potem bylem na siłowni, skąd ledwo zdążyłem do domu na mecz... mam ci się dalej tłumaczyć? Zdjęcia dzieci wysłać, czy jak?

Że nie wspomnę o tym, że nie śledzę na bieżąco wydarzeń MCP i nie miałem pojęcia o turnieju...

Kargool napisał/a:
Na jednej z powtórek było widać jak zahacza nogą o murawę

Widać powtórki inne oglądaliśmy... Bo ja na dwóch powtórkach wyraźnie widziałem jak kopie w nogę obrońcy.

Kacapa92 
Milanista

Wysłany: Sob Mar 04, 2017 23:09   

Komplet punktów pewne zwycięstwo oczywiście cieszy, ale ciężki w ogóle oceniać ten mecz bo tak naprawdę Chievo w zaden sposob nie było dzisiaj godnym rywalem.

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Sob Mar 04, 2017 23:37   

Gzikuu napisał/a:
Jak patrzę na reakcje po bramkach Lapaduli, to chce mi się płakać ze wzruszenia. :D Widać, że chłop kocha to co robi i wkłada serce w grę oraz oddaje się w całości dla klubu.

Reakcja Bacci na tego gola tez fajna. Jest duch! :forzamilan:

Qnen 
Milanista

Wysłany: Sob Mar 04, 2017 23:43   

Camill napisał/a:

Widać powtórki inne oglądaliśmy... Bo ja na dwóch powtórkach wyraźnie widziałem jak kopie w nogę obrońcy.

Naprawdę? Bo dla mnie to było zarycie butem w trawę ale być może moje czy czegoś nie wychwyciły. Na gorąco ten mecz to kompromitacja sędziego. Nie bedę się po nim wyżywał ale chłop zaliczył okropny mecz ratując się właściwie jedną interpretacją po której dostaliśmy słuszną jedenastkę.
Zasłużone zwycięstwo nad mocno przeciętną ekipą. Bardzo dobry Sosa, to trzeba zauważyć. Nadal poprawny Vangioni. No i odradzający się w bólach Bacca. W jednej minucie najgorszy na boisku by w drugiej zrobić się z siebie bohatera. Jednak wciąż chciałbym więcej szans dla Lapagola. Strzelił gola z karnego i prawie po nim płakał jak dziecko. Sympatyczna postać.

Voltelson 
Milanista

Ostrzeżeń:
 2/2/2
Wysłany: Sob Mar 04, 2017 23:53   

Bubu napisał/a:
No tak, Ocampos nieprzepisowo blokowany to karny z dupy.

Chyba jednak inny mecz oglądałeś.

Camill 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 05, 2017 00:15   

Po tej powtorce ktoś ma jeszcze wątpliwości odnośnie tego w co kopnął Ocampos?

Venomik 
Juventino

Wysłany: Nie Mar 05, 2017 00:32   

Cytat:
Który będąc za nim wsadził mu tą nogę w nieprzepisowy sposób.

Który dokładnie przepis został złamany, Bubu? :)

Camill 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 05, 2017 00:57   

Gość chce kopnąć piłkę, a zamiast tego trafia w nogę podstawioną w to miejsce przez obrońcę... rozumiem, że to wszystko zgodnie z przepisami?

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Nie Mar 05, 2017 08:33   

Voltelson napisał/a:
Bubu napisał/a:
No tak, Ocampos nieprzepisowo blokowany to karny z dupy.

Chyba jednak inny mecz oglądałeś.

Tu w lepszej jakości niz na streamie faktycznie widać, że Ocampos trafia bezpośrednio w ziemie i nie ma kontaktu z nogą obrońcy (no chyba, że da ktoś z innej kamery).
Tym bardziej dziwne są dość "delikatne" protesty graczy Chievo w tak klarownej sytuacji.
Cytat:
Reakcja Bacci na tego gola tez fajna. Jest duch!
W kontekście następnego meczu to bardzo cieszy.
Cytat:
I teraz kłania się znów sprawa powtórek w meczach: które brać za wiarygodne, bo tak jak napisałem, na jednej z nich faulu widać nie było...
To, że jedna sytuacja na sto jest ciężka do oceny na powtórce ma brać pod wątpliwość pozostałe 99, które korygowały by sędziowskie pomyłki i "pomyłki"?

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 05, 2017 09:16   

Jak dla mnie karny dość oczywisty, bo kopnął w nogę rywala i w ziemię. Gdyby nie kopnął w nogę rywala, to nie kopnąłby w ziemię. Nogę podstawił mu rywal, a nie np. Ocampos szukał kontaktu. Nie widzę większej kontrowersji.

Od początku byliśmy, jak na nas, dość konkretni w ataku i nawet mimo karnego Bakki, decydujące trafienia wisiały w powietrzu. Kolumbijczyk jest piłkarzem strasznie trudnym w ocenie, ale na tle dość słabego Chievo oczywiste jest, że powinien strzelić więcej. Zgadzam się, że Ocapmos wreszcie zaprezentował się nieźle.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 05, 2017 10:44   

Kolejny gol po stałym fragmencie gry (rożnym). Brawa głownie dla Sosy. Z Locatellim są mało kompatybilni, wiec liczę na to, że w pozostałych meczach, to młody Włoch będzie częsciej grzał ławę.

Camill 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 05, 2017 20:47   

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Nie Mar 05, 2017 20:58   

Heh, czyli jednak stopa :rotfl:

miszcz 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 05, 2017 21:27   

Panowie, grunt, że wygrywamy pomimo krzywdzących decyzji sędziów ;)
Jak to szło? Silniejsi od niesprawiedliwości i skandali?

rafal996 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 05, 2017 23:01   

Przecież to ujęcie nic nie pokazuje. Kwestia perspektywy, może te dwie stopy dzieli 10 cm, nie mamy prawa tego stwierdzić po czymś takim.

Ja tam nie wiem w sumie jak było, mimo oglądania powtórek. Ale w tym przypadku naprawdę ma to marginalne znaczenie. Karny nie przesądził o wyniku, nie ma o czym mówić.

Camill 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 06, 2017 07:28   

Jak nie jak tak? Prawa stopa Ocamposa jest wyraźnie wyżej od lewej, która stoi na murawie. Gdyby zarył w ziemie, to obydwa buty byłyby na tej samej wysokości, a być może na ujęciu z tej perspektywy but prawy byłby nawet nieco niżej (bliżej kamery). Oglądałem wczoraj wiele razy powtórki i nie widzę innej opcji. Najpierw stopa obrońcy. a potem w konsekwencji murawa. Z resztą zastanówmy się - Ocampos zarył stopą o murawę dokładnie w tym samym momencie i niemal w tym samym miejscu, w którym obrońca podłożył mu nogę? Dodam jeszcze, że to "zdjęcie" oddaje dokładny moment uderzenia stopy Ocamposa w stopę obrońcy.

Karny nie przesądził o wyniku? No nie, w sumie tylko go zamknął :)

bogiel 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 06, 2017 13:53   

miszcz napisał/a:
Panowie, grunt, że wygrywamy pomimo krzywdzących decyzji sędziów ;)
Jak to szło? Silniejsi od niesprawiedliwości i skandali?

Już drugi mecz z rzędu u siebie.

Camill 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 06, 2017 14:12   

A tak na marginesie. Ciekawe statystyki pojawiają się na MN.

Milan nie przegrał meczu z Vangionim w składzie :brew: 4 zwycięstwa i 1 remis.

Po raz pierwszy od sezonu 2011/2012 osiągnęliśmy liczbę 50 punktów po 27 kolejkach :) W sezonie 2012/2013 mieliśmy 48 oczek po 27 kolejkach, które wówczas dawały 3. miejsce w tabeli i ostatecznie zajęliśmy ostatni stopień podium :)

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 06, 2017 15:55   

Czołówka ligi mocno poszła do przodu. Właśnie dziś o tym myślałem patrząc na tabelę - raptem cztery sezony temu mając tyle punktów byśmy byli na podium, a teraz nie starcza na miejsce w pucharach. Zrobiliśmy postęp, ale inni też i bardzo ciasno jest w tej czołówce. Jedno zwycięstwo więcej, choćby z tym nieszczęsnym Udinese i byśmy byli tuż za podium. Wniosek taki, że każda strata punktów może mieć poważne konsekwencje.

SineCere 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 08, 2017 20:23   

Nie tyle czołówka poszła do przodu, co cztery zespoły wyraźnie odstają i dostają w cymbał od każdego, kto im się nawinie. Cztery sezony temu pierwszy pewny utrzymania zespół miał tylko trzy punkty mniej niż obecnie wszystkie drużyny znajdujące się w strefie spadkowej razem wzięte. A przecież mieliśmy już 27. kolejek. Jeśli więc każdy zbiera punkty na Crotone, Palermo i Pescarze, a ostatnio też na Empoli, to powstaje właśnie wrażenie rozwoju czołówki.

Odpowiedz do tematu