ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Transfery Milanu (cz. 29)
Autor Wiadomość
rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 23, 2017 22:52   

Wiadomo, że ewentualne pieniądze działają na dziennikarzy. Ale nieco mnie zaskakuje, że media nie robią jakichś niebosiężnych planów. To są wciąż nazwiska w zasięgu.

Byłbym bardzo zadowolony, jak byśmy faktycznie sprowadzili Fabregasa. Ma wszystko - głośne nazwisko, umiejętności, doświadczenie i mimo wszystko głód gry. A nam potrzeba autorytetów.

Musacchio to dla mnie mocno wątpliwa opcja.

Szybki 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 24, 2017 17:36   

Fabregas to byłoby coś, od odejścia Pirlo modlę się o kogoś kreatywnego do środka pola, w zasadzie to od jego odejścia środkowa strefa Milanu jest skostniała i totalnie sparaliżowana. Moim zdaniem właśnie porządny regista to powinien być priorytet!
#10 Rui Costa per sempre!

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Lut 27, 2017 19:42   

Venomik napisał/a:
W zasadzie to ja się niemal zgadzam ze wszystkim co napisałeś wyżej, ale nic z argumentów pokroju 'Diawara ma 19 lat', 'Jorginho poprzedni sezon miał naprawdę fajny' czy 'Koulibaly jest lepszy od Romagnoliego' nie jest argumentem za 'klasą europejską' kogokolwiek z wymienionych, więc w sumie nie bardzo wiem co Ci odpowiedzieć teraz ;)
No ja też nie wiem co odpisać. Może to, że wyraźnie różnimy się co do definicji klasy europejskiej. Dla Ciebie to pewnie ktoś, kto będzie mógł utrzymać ligowy poziom Juventusu (a tym jest/będzie 6 scudetto z rzędu) i umożliwić skuteczny atak o puchar LM, gdy dla mnie awans do tejże i wyjście z grupy to w tym momencie naprawdę duży skok jakości. A wymienieni przeze mnie piłkarze (oprócz szukającego formy Jorginho) to zdecydowanie wyróżniający się piłkarze w SA i nie mający swoich odpowiedników jakościowych w obecnym Milanie.

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Wto Lut 28, 2017 11:19   

rafal996 napisał/a:
Byłbym bardzo zadowolony, jak byśmy faktycznie sprowadzili Fabregasa. Ma wszystko - głośne nazwisko, umiejętności, doświadczenie i mimo wszystko głód gry. A nam potrzeba autorytetów.
Też byłbym zadowolony, ale to jednak pięć lat za późno. Może się okazać, że będzie tym, kim Pirlo był dla Juve, a może się okazać Fernando Torresem.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Lut 28, 2017 13:38   

No pewności nie ma. Ale jest jednak pewna różnica - Torres szukający od dawna formy, przychodzący do drużyny w rozsypce, która liczy na cudotwórcę od zaraz, a nie ma nawet linii pomocy, która by miała wspierać napastnika. Tymczasem Fabregas wciąż jest w przyzwoitej formie i przyszedłby do drużyny - miejmy nadzieję - w budowie, ale już ustabilizowanej, do tego budowanej mądrze, której potrzebne będzie jego doświadczenie i jakość. Dla mnie ma to sens, chociaż wiadomo, że nikt nie może dać gwarancji, że coś takiego wypali.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Wto Lut 28, 2017 19:43   

carlos napisał/a:
Może to, że wyraźnie różnimy się co do definicji klasy europejskiej. Dla Ciebie to pewnie ktoś, kto będzie mógł utrzymać ligowy poziom Juventusu (a tym jest/będzie 6 scudetto z rzędu) i umożliwić skuteczny atak o puchar LM, gdy dla mnie awans do tejże i wyjście z grupy to w tym momencie naprawdę duży skok jakości.

Mogę spróbować sprecyzować.
Zawodnik klasy europejskiej to taki, który daje możliwie duże prawdopodobieństwo gry na wysokim poziomie w pojedynkach LM (oraz oczywiście będący silnym punktem czołowej ekipy w lidze). To oznacza dwie rzeczy: odpowiednio wysoką, równą formę przed odpowiednio długi okres.

Dlatego Reina odpada, bo jest na takie określenie za słaby.
Dlatego Jorginho odpada, bo on w najwyższej formie pukał do takiego miana najwyżej, a obecnie w najwyższej formie na pewno nie jest.
Dlatego takim zawodnikiem nie jest Diawara, bo on dopiero puka do europejskiej piłki i niewiadomo czego się po nim spodziewać. Podobnie jak Zieliński.

Swego czasu Nocerino też prezentował się bardzo dobrze, Krasić ciągnął Juve i potrafił ustrzelić hattricka, a... właśnie, a Momo Sissoko dał kopa słabiutkiej wówczas pomocy Juve. I to jest świetny przykład, bo swego czasu był jednym z bohaterów meczu z Realem w Madrycie, gdzie Juve wygrało 0-2 i po meczu pisało się, że Momo (mając obok siebie Tiago i Marchionniego :D ) momentami samodzielnie niszczyl całą pomoc Realu.
No też nie byli zawodnicy klasy europejskiej, bo jeszcze niczego w piłce nie udowodnili, i z perspektywy czasu wydaje się zabawne, że swego czasu takie określenia w ich kierunku zwyczajnie padały.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Lut 28, 2017 22:53   

Venomik napisał/a:
Mogę spróbować sprecyzować.
Wyszło Ci, tyle powiem. Jasne, precyzyjne, logiczne.
W takim razie miejsce na podium w SA musi być dla kogoś, kto posiada piłkarzy niekoniecznie (w najlepszym wypadku już/jeszcze) europejskiego formatu, bo miejsc na podium jest 3, a Juve jest tylko jedno. :P
I odnosząc to do tematu, to powtórzę po raz kolejny, że Cesc to dla mnie chyba pierwsze nazwisko, na które wydałbym konkretne pieniądze, chociaż niekoniecznie piłkarzem europejskiego formatu w Milanie być musi. A na kolejne nazwiska tej klasy raczej mamy niewielkie szanse, bo piłkarz taki
Venomik napisał/a:
oznacza dwie rzeczy: odpowiednio wysoką, równą formę przed odpowiednio długi okres.
. Czyli wydatek (nie licząc zawodników wolnych, bez kontraktu) rzędu 40 mln, bo: wysoka forma, długi okres, czołowa ekipa, silny punkt. Tyle to kosztuje.
Skupiłbym się na poszerzaniu kadry w opcje, jakości (tej w marę pewnej) nadawałbym później.

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Nie Kwi 16, 2017 09:50   

http://pilkanozna.pl/inde...i-deulofeu.html

Karuzela się zaczyna. Nie ma szans, żeby Barcelona nie chciała tego dopiąć.

Gimlord 
Milanista

Wysłany: Nie Kwi 16, 2017 10:09   

No to pozachwycać Deulofeu możemy się jeszcze tylko przez 6 spotkań. Ogromna szkoda. A sam Gerrard pewnie za rok znowu będzie szukał klubu, bo nie ma wątpliwości, że nie wygryzie ze składu Messiego, Suareza ani Neymara.

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Kwi 16, 2017 10:36   

Pytanie - czy sam Gerard chce wracać do Barcelony?

kamilus 
Milanista

Wysłany: Nie Kwi 16, 2017 12:12   

W biznesie nie ma sentymentów i jego wola może mieć tu małe znaczenie. U Katalończyków zapewne za wiele nie pogra, ale moim zdaniem spokojnie znalazłyby się kluby np. w Anglii, które byłyby w stanie wyłożyć na niego 30+ mln euro. Barcelona nie będzie na nas patrzeć, tylko sprzeda go dla tej drużyny, która da więcej, bo i sami (według plotek) szykują się na ostre przewietrzenie składu, a więc każde euro im się przyda.

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Kwi 16, 2017 12:46   

W Anglii juz byl i furory nie zrobil...
30 baniek? Po niezlym pol roku w sredniaku serie A?W mysl Twojej logiki w lato za Suso nam beda dawac conajmniej 50 baniek....

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Kwi 16, 2017 13:21   

VelenoRosso napisał/a:
30 baniek?
Rynek jest taki, że kwoty faktycznie mogą być właśnie takie. A za takie kwoty to nie tyle można, co wręcz trzeba, rozglądać się za innymi opcjami. Bernardeschi w tym roku mocno wystrzelił z ceną, dlatego ja optuję za tańszą i nieco słabszą opcją Felipe Andersona. Ich dwóch z pewnością stawiam wyżej niż naszego sprintero-symulanta (dwie wyróżniające go najbardziej cechy).

A teraz pytanie do Was. Kogo byście z naszego składu odstrzelili jako pierwszych, najlepiej z 5-7 nazwisk. Bo dla mnie byliby to: Vangioni, Zapata, MDS, Pasalic, Mati Fernandes, Ocampos, Honda, a w dalszej kolejności Poli i Bertolacci.

Gimlord 
Milanista

Wysłany: Nie Kwi 16, 2017 13:31   

Honda, Ocampos, Poli, Vangioni, Paletta, De Sciglio, Pasalic. Kolejnosc nieprzypadkowa.

Generalnie z obecnych srodkowych obrońców dla mnie mógłby zostać Romagnoli, reszta out. Każdy z nich ma swoje zalety, ale i mnóstwo wad, przez które jestesmy w tabeli na tym miejscu, na którym jestesmy. Nad Mattią zastanawiałem się dobrych kilka minut i doszedłem do wniosku, że jednak nie chcę go więcej widzieć w Milanie, chociaż na początku myslalem nad jeszcze jednym, ostatnim sezonem próby.

Potem jednak sobie przypomniałem, że to już trzeci taki sezon. Niech idzie, byle daleko.

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Nie Kwi 16, 2017 13:33   

5-7? Po odejsciu wypożyczonych wiele do odstrzalu nie pozostaje.

Honda, Poli, Vangioni, ale w sumie to poza Romagnolim, Suso, Bonaventura i Donnarumma to nikt nie zasluguje na bycie w konkurencyjnym Milanie.

Kacapa92 
Milanista

Wysłany: Nie Kwi 16, 2017 19:15   

Jeżeli Barcelona ma przywilej do wykupu Hiszpana za 12mln to potem już tylko i wyłącznie ich decyzja czy zostawią go w składzie czy opchną za drugie tyle. Business is business, wybaczcie ale zawodnika z takim potencjałem łatwo nie odpuszczą. Jeśli chcielibyśmy zostawić Gerard u nas to bez grubej gotówki się nie obejdzie. Ja bym go chętnie widział w składzie, ale to telenowela na jakiś czerwiec/lipiec podejrzewam.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Kwi 16, 2017 21:31   

Yahoo323 napisał/a:
5-7? Po odejsciu wypożyczonych wiele do odstrzalu nie pozostaje.
No właśnie, jak to jest, tzn raczej ilu? Ocampos, Pasalic, Matias i Delofeu? Na boisku tylko ten ostatni pokazał coś takiego, że w ogóle można myśleć o wykupie.
W każdym razie ilość zmian wyklucza ich wielkość/głośność, brak LM też o wielkich nazwiskach myśleć raczej nie pozwala. No ale to jak w seksie, nie musi przecież być głośno, żeby było dobrze.
kamilus napisał/a:
tylko sprzeda go dla tej drużyny, która da więcej
Co najwyżej może próbować, bo wola zawodnika jest kluczowa. Kaka w City przecież nie wylądował ostatecznie. Ja obstawiam, że wobec skrzydłowych to tam mają jakby wyraźnie większe standardy, niż prezentuje Gerard.

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Nie Kwi 16, 2017 21:48   

Są głosy, że Montella chce by Mati został wykupiony, koszt niewielki, do rotacji owszem przejściowo może zostać

Obserwujemy, a raczej Mirabelli kilku lewych obrońców i ten fakt cieszy mimo wszystko ;)

cortess 
Milanista

Wysłany: Nie Kwi 16, 2017 21:52   

carlos napisał/a:
A teraz pytanie do Was. Kogo byście z naszego składu odstrzelili jako pierwszych, najlepiej z 5-7 nazwisk.

Abate, Pasalic, Ocampos, Zapata, Mati, Sosa, Bertolacci. Ogólnie przy dobrych ofertach to pozwolił bym odejść prawie wszystkim czy to Bacca czy Suso wsio rawno. Odwracając pytanie to jakbym miał zostawić tylko 7 nazwisk to byliby to: Donnarumma, Romagnoli, Bonaventura, Locatelli, Kucka, De Sciglio i Montolivo (albo Calabria).

zino 
Milanista

Wysłany: Nie Kwi 16, 2017 22:30   

carlos napisał/a:
A teraz pytanie do Was. Kogo byście z naszego składu odstrzelili jako pierwszych, najlepiej z 5-7 nazwisk. Bo dla mnie byliby to: Vangioni, Zapata, MDS, Pasalic, Mati Fernandes, Ocampos, Honda, a w dalszej kolejności Poli i Bertolacci.

Odpowiem na dwa sposoby. Na pewno "odstrzeliłbym": Honda, Bertolacci, Paletta, MDS jeśli np Juve go chce, Ocampos, Poli, Montolivo.
Na pewno zostawiłbym: Donnarumma, Romagnoli, Kuco, Deulofeu, Suso, Jack.
Pozostałych zostawiłbym do uzupełnienia, w zależności od ruchów transferowych lub jako zmienników, do rotacji, np Bacca pod warunkiem, że byłbym naszym drugim napadziorem (czy to za Benzemą czy Aubameyangiem powiedzmy), co jednak będzie mało prawdopodobne bo transfer jakiegoś kozaka = Bacca out.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Nie Kwi 16, 2017 22:34   

Dwie osoby chcą sprzedać Palettę. Ciekawe ... Myślą, że jak kupimy Musacchio lub innego, to z miejsca bedzie lepszy?
Jak dla mnie w tym sezonie Paletta to nasz najlepszy obrońca i nie ma żadnych powodów, by nie grał w przyszłym sezonie w Milanie.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Nie Kwi 16, 2017 22:36   

cortess

???
Suso byś oddał??????? Dlaczego?

Szybki 
Milanista

Wysłany: Nie Kwi 16, 2017 22:50   

carlos napisał/a:

A teraz pytanie do Was. Kogo byście z naszego składu odstrzelili jako pierwszych, najlepiej z 5-7 nazwisk.

Tylu to bym zostawił :D Co do ostrzału na pierwszy ogień rzuca mi się Zapata, Montolivo, Honda, Kucka, Vangioni - reszta tak jak wcześniej powiedziano, jako uzupełnienie ok w zależności od naszych ruchów transferowych.

Tak sobie luźno myślę że fajnie byłoby w przyszłym sezonie wypożyczyć takiego Matriala z Manchesteru (to tak apropo dzisiejszej dyskusji o nowym napastniku). Mourinho go trochę tam dusi i chłopak nie może pograć za bardzo tym bardziej że teraz wystrzelił młodziak Rashford, pytanie tylko co po sezonie zrobi Ibra, jeśli zostanie to próbowałbym zapukać do ich drzwi po młodego Francuza, kawał chłopa z niego, fantastyczna technika i zmysł killera, zresztą reprezentacji Francji szykuje się duet pokroju niegdyś Trezeguet-Henry w postaci właśnie Matriala do spółki z Mbappe.
#10 Rui Costa per sempre!

zino 
Milanista

Wysłany: Nie Kwi 16, 2017 23:32   

bogiel napisał/a:
Dwie osoby chcą sprzedać Palettę. Ciekawe ...

Wg mnie gość jest strasznie "elektryczny". Owszem, grywał spoko, super mecze nawet, ale grywa też tragiczne, u niego nie ma czegoś pośredniego mam wrażenie. Jak "ma dzień" to przy każdym wejściu, interwencji pachnie czerwo/żółtkiem/karnym itp. Niestety ilość czerwieni czy spowodowanych karnych jest pokaźna, do mnie on nie przemawia i jeśli mamy mieć spokój w tyłach (nie oczekuje drugiego Nesty od razu, żeby nie było) to Paletta nie może grać w podstawie, takie moje zdanie.

Kargool 
Milanista

Wysłany: Pon Kwi 17, 2017 01:21   

Gdzieś tam napisałem, że piłkarze będący dwa lub więcej lat w Milanie to tylko wartość dodana do obecnej mizerii. Po prostu mają to coś, czego nie da się opisać wykonanymi dryblingami. Doświadczenie.
Dlaczego to piszę? Bo jak widzę, że tu się chce oddawać Abate (ok, może i porusza się jak wieża po szachwonicy), De Sciglio (którego chce Allegri w Juve), Kuckę (sam nie wiedziałem że to napiszę kiedykolwiek, ale ma jaja pokroju Gennaro) czy Montolivo (tak wiem, kontuzja, lata, ale to człowiek jak Pirlo, im starszy tym lepszy) to odczuwam duży niepokój, że wraz z przyjściem nowych Łysych chce się tu robić market jak Paryżu czy Manchesterze.
Tak żeby konkretnie. Deulofeu robi wiotyr i tyle. Barca go weźmie za 12, ale będzie miała kupca, który da jakieś 20-25 baniek. I będzie to na pewno ekipa typu West Ham czy coś w ten deseń. A jak my damy więcej tośmy jelenie pierwszej wody. Tak w ogóle po ostatnich rewelacjach Gerard jest najczęściej wyszukiwanym nazwiskiem na transfermarkt ;)
Szybki napisał/a:
zresztą reprezentacji Francji szykuje się duet pokroju niegdyś Trezeguet-Henry w postaci właśnie Matriala do spółki z Mbappe.

Tyle że zanim wspomniany duet zaczął grać i strzelać dla Kogutów to wcześniej nie łapali się choćby w Mediolanie. Dla mnie ci dwaj, a zwłascza Martial to takie przypadki sztucznego pompowania. Jeden dobry sezon i transfer za 50 baniek, a potem klapa. I tak może wyglądać kariera Mbappe, jesli odejdzie z Monaco, bo właśnie to spotkało Martiala. Który zresztą jest bardziej skrzydłowym niż środkowym chyba.
VelenoRosso napisał/a:
W mysl Twojej logiki w lato za Suso nam beda dawac conajmniej 50 baniek....

To żadna super logika. Taki jest rynek. Takie są w nim chore pieniądze. Suso wycenia się na 13-15 baniek. "Drożej" stoją: Donnarumma, Bacca, Bonaventura i Romagnoli. Suso ma dobry sezon, jeśli Milan awansuje do pucharów to on będzie jego głownym autorem, więc cena x3 w stosunku do wyceny realna, a kwota ok, 40-45 mln nie jest już dziś czymś niezwykłym (vide Martial, Witsel czy chińskie zakupy)

Odpowiedz do tematu