ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Transfery Milanu (cz. 29)
Autor Wiadomość
rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 23, 2017 22:52   

Wiadomo, że ewentualne pieniądze działają na dziennikarzy. Ale nieco mnie zaskakuje, że media nie robią jakichś niebosiężnych planów. To są wciąż nazwiska w zasięgu.

Byłbym bardzo zadowolony, jak byśmy faktycznie sprowadzili Fabregasa. Ma wszystko - głośne nazwisko, umiejętności, doświadczenie i mimo wszystko głód gry. A nam potrzeba autorytetów.

Musacchio to dla mnie mocno wątpliwa opcja.

Szybki 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 24, 2017 17:36   

Fabregas to byłoby coś, od odejścia Pirlo modlę się o kogoś kreatywnego do środka pola, w zasadzie to od jego odejścia środkowa strefa Milanu jest skostniała i totalnie sparaliżowana. Moim zdaniem właśnie porządny regista to powinien być priorytet!
#10 Rui Costa per sempre!

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Lut 27, 2017 19:42   

Venomik napisał/a:
W zasadzie to ja się niemal zgadzam ze wszystkim co napisałeś wyżej, ale nic z argumentów pokroju 'Diawara ma 19 lat', 'Jorginho poprzedni sezon miał naprawdę fajny' czy 'Koulibaly jest lepszy od Romagnoliego' nie jest argumentem za 'klasą europejską' kogokolwiek z wymienionych, więc w sumie nie bardzo wiem co Ci odpowiedzieć teraz ;)
No ja też nie wiem co odpisać. Może to, że wyraźnie różnimy się co do definicji klasy europejskiej. Dla Ciebie to pewnie ktoś, kto będzie mógł utrzymać ligowy poziom Juventusu (a tym jest/będzie 6 scudetto z rzędu) i umożliwić skuteczny atak o puchar LM, gdy dla mnie awans do tejże i wyjście z grupy to w tym momencie naprawdę duży skok jakości. A wymienieni przeze mnie piłkarze (oprócz szukającego formy Jorginho) to zdecydowanie wyróżniający się piłkarze w SA i nie mający swoich odpowiedników jakościowych w obecnym Milanie.

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Wto Lut 28, 2017 11:19   

rafal996 napisał/a:
Byłbym bardzo zadowolony, jak byśmy faktycznie sprowadzili Fabregasa. Ma wszystko - głośne nazwisko, umiejętności, doświadczenie i mimo wszystko głód gry. A nam potrzeba autorytetów.
Też byłbym zadowolony, ale to jednak pięć lat za późno. Może się okazać, że będzie tym, kim Pirlo był dla Juve, a może się okazać Fernando Torresem.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Wto Lut 28, 2017 13:38   

No pewności nie ma. Ale jest jednak pewna różnica - Torres szukający od dawna formy, przychodzący do drużyny w rozsypce, która liczy na cudotwórcę od zaraz, a nie ma nawet linii pomocy, która by miała wspierać napastnika. Tymczasem Fabregas wciąż jest w przyzwoitej formie i przyszedłby do drużyny - miejmy nadzieję - w budowie, ale już ustabilizowanej, do tego budowanej mądrze, której potrzebne będzie jego doświadczenie i jakość. Dla mnie ma to sens, chociaż wiadomo, że nikt nie może dać gwarancji, że coś takiego wypali.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Wto Lut 28, 2017 19:43   

carlos napisał/a:
Może to, że wyraźnie różnimy się co do definicji klasy europejskiej. Dla Ciebie to pewnie ktoś, kto będzie mógł utrzymać ligowy poziom Juventusu (a tym jest/będzie 6 scudetto z rzędu) i umożliwić skuteczny atak o puchar LM, gdy dla mnie awans do tejże i wyjście z grupy to w tym momencie naprawdę duży skok jakości.

Mogę spróbować sprecyzować.
Zawodnik klasy europejskiej to taki, który daje możliwie duże prawdopodobieństwo gry na wysokim poziomie w pojedynkach LM (oraz oczywiście będący silnym punktem czołowej ekipy w lidze). To oznacza dwie rzeczy: odpowiednio wysoką, równą formę przed odpowiednio długi okres.

Dlatego Reina odpada, bo jest na takie określenie za słaby.
Dlatego Jorginho odpada, bo on w najwyższej formie pukał do takiego miana najwyżej, a obecnie w najwyższej formie na pewno nie jest.
Dlatego takim zawodnikiem nie jest Diawara, bo on dopiero puka do europejskiej piłki i niewiadomo czego się po nim spodziewać. Podobnie jak Zieliński.

Swego czasu Nocerino też prezentował się bardzo dobrze, Krasić ciągnął Juve i potrafił ustrzelić hattricka, a... właśnie, a Momo Sissoko dał kopa słabiutkiej wówczas pomocy Juve. I to jest świetny przykład, bo swego czasu był jednym z bohaterów meczu z Realem w Madrycie, gdzie Juve wygrało 0-2 i po meczu pisało się, że Momo (mając obok siebie Tiago i Marchionniego :D ) momentami samodzielnie niszczyl całą pomoc Realu.
No też nie byli zawodnicy klasy europejskiej, bo jeszcze niczego w piłce nie udowodnili, i z perspektywy czasu wydaje się zabawne, że swego czasu takie określenia w ich kierunku zwyczajnie padały.

carlos 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Lut 28, 2017 22:53   

Venomik napisał/a:
Mogę spróbować sprecyzować.
Wyszło Ci, tyle powiem. Jasne, precyzyjne, logiczne.
W takim razie miejsce na podium w SA musi być dla kogoś, kto posiada piłkarzy niekoniecznie (w najlepszym wypadku już/jeszcze) europejskiego formatu, bo miejsc na podium jest 3, a Juve jest tylko jedno. :P
I odnosząc to do tematu, to powtórzę po raz kolejny, że Cesc to dla mnie chyba pierwsze nazwisko, na które wydałbym konkretne pieniądze, chociaż niekoniecznie piłkarzem europejskiego formatu w Milanie być musi. A na kolejne nazwiska tej klasy raczej mamy niewielkie szanse, bo piłkarz taki
Venomik napisał/a:
oznacza dwie rzeczy: odpowiednio wysoką, równą formę przed odpowiednio długi okres.
. Czyli wydatek (nie licząc zawodników wolnych, bez kontraktu) rzędu 40 mln, bo: wysoka forma, długi okres, czołowa ekipa, silny punkt. Tyle to kosztuje.
Skupiłbym się na poszerzaniu kadry w opcje, jakości (tej w marę pewnej) nadawałbym później.

Odpowiedz do tematu