ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Milan - Fiorentina
Autor Wiadomość
pandoktor 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 19, 2017 23:00   

Stec na twitterze:

Gdybym przeprowadził w swoim łbie plebiscyt na najbardziej wnerwiającego napastnika w historii Milanu, Bacca zebrałby 100 proc. głosów

Dobrze prawi...

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 19, 2017 23:06   

Jeszcze naszło mnie takie przeczucie w trakcie meczu - jeśli kupimy Bernardeschiego to będzie grał jako tako, a w tym czasie Chiesa stanie się dwa razy lepszym piłkarzem. ;)

Forzamilan2 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 19, 2017 23:19   

Chiesa ma wielki potencjał. W pierwszej połowie aż zaniemówiłem, Milan niesamowicie zaskoczył i ręce same składały się do oklasków.
Obawiałem się, że może skończyć się podobnie jak z Interem, gdzie zagraliśmy bardzo dobry mecz, a oni wpakowali nam fartem w końcówce. Tym razem zakończenie z happy endem :)
Następna kolejka i to nieszczęsne Sassuolo z Berrardim, który gole chyba strzela tylko nam.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 19, 2017 23:20   

Nagana za drugą połowę?
Trochę się ogarnijmy... Panowie...
Za co? Za to, że Fiorentina nie miała ani jednej sytuacji by wyrównać? Bo chyba nie liczycie tych anemicznych strzałów zza linii pola karnego.

Po pierwsze to nagana należy się obu sędziom liniowym. Zostaliśmy ewidentnie skrzywdzeni w dwóch przypadkach i oba miały wpływ na wynik meczu. Po drugie naganne to było zachowanie Gomeza, który mógł wylecieć z boiska i Vangioniego za fruwające ręce przy ciele. Nie można w ten sposób podjudzać sędziego to wyciągnięcia kartki... Po trzecie Montella zaczął coś nowego kombinować. Abate raz pomocnikiem, raz obrońcą i dzięki temu miał patelnię na 3-1 ale ją w słabym stylu zmarnował. Bertolacci (krytykowany za opieszałość) zagrał mu fantastyczną prostopadłą piłkę ale to był jedyny plus kolejnego słabego meczu Włocha. Zapata wszedł na prawą obronę by odciążyć Ignazio i wspomóc kiepskiego Gomeza. Nie popełnił błędu, był raczej tam gdzie miał być powinien. Sosa dobre zawody ale druga połowa go fizycznie zajechała. Deulofeu pierwszy gol ale w drugiej połowie również padł. Podobnie jak Suso, który wyraźnie potrzebuje odpoczynku. Kategorycznie beznadziejny Bacca. Kolejny raz jego występ będzie mi się odbijał czkawką. To taki napastnik od dupy strony. Biega między obrońcami a jak dostaje prostopadłą piłkę to ta mu się odbija od pięty. Kołkowaty, bez dryblingu, nudny i denny. Szkoda, że na ławce nie ma godnego przeciwnika bo mam wrażenie, że dawno go by posadził na ławce, Lapa widocznie na treningach jest słabszy od Kolumbijczyka... Tak to mi się widzi...

edit:
oceny milanlive.it
MILAN: Donnarumma 7; Abate 5,5, Gustavo Gomez 5+, Paletta 6, Vangioni 6; Kucka 6,5 (Dal 71′ Bertolacci 5,5), Sosa 6,5 (Dall’85’ Poli s.v.), Pasalic 6; Suso 6+, Bacca 5, Deulofeu 6+ (Dal 71′ Zapata 6). All. Montella 6.

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 19, 2017 23:26   

pandoktor napisał/a:
Najlepszy chyba Abate, zgadza się, ale ta setka...

Ja bym proponował ogólnie nie mówić - najlepszy - w stosunku do Abate, bo żeby tak określić piłkarza, to musi prezentować jakiś porządny poziom sportowy.

Abate to może najwięcej biegać, najszybciej biegać, dwa razy coś uratować wślizgiem, ale nie może być najlepszy, bo nie jest piłkarzem, nie umie grać w piłkę. Piłka mu przeszkadza w grze i obnaża podstawowe braki.

Oglądając ten mecz nie można było nie przyuważyć, jak w pigułce, całego obrazu Abate - prawą stronę względnie trzyma fizycznie, ale nigdy nie patrzy gdzie wrzuca, nigdy nie patrzy jak strzela itd. Kiedy wchodził do Milanu, to wyglądał jak jakiś śmieszny żart na tle dogorywającej złotej ery (kiedy np. Rooney robił z niego pośmiewisko w Lidze Mistrzów), a teraz wygląda na pierwszy rzut oka na jednego z czołowych zawodników. Tak nisko upadliśmy...

Trzy punkty z nożem na gardle, ale po meczu dwóch przeciętnych drużyn. Wieźliśmy ten wynik przez 45 minut!

Deulofeu wygląda bardzo dobrze, może jeszcze w Evertonie czy jakimś Southampton mają ze 2-3 piłkarzy na trybunach, którzy podnieśliby nam poziom? Sosa wreszcie niezły występ. Generalnie co do wszystkich ocen pomeczowych, to - poza Abate - raczej na forum pełna zgoda.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 19, 2017 23:33   

Przedziwny mecz, szczęśliwie zakończony po naszej myśli. To mi wystarczy, są 3 punkty, nadal jesteśmy w grze, z której wypada Viola.

Sędziowanie to podobny skandal, jak występy niebezpiecznego dla otoczenia i - przede wszystkim dla wyniku Gomeza. W porównaniu z nim, wejścia Zapaty są oazą spokoju :P
Równie kiepski występ Bakki - gość jest w głębokim dołku, swoją frustrację wylewa na arbitrach, a przegrywa najprostsze pojedynki biegowe z rosłymi i mało zwrotnymi stoperami. To akurat nie wina liniowego...

Najlepsi w naszych szeregach? Tu nie mam wątpliwości - Sosa i Deulofeu, dziś klasa. Plusik także dla harującego Abate i Kuco.

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 19, 2017 23:38   

Yahoo323 napisał/a:
pandoktor napisał/a:
Najlepszy chyba Abate, zgadza się, ale ta setka...

Ja bym proponował ogólnie nie mówić - najlepszy - w stosunku do Abate, bo żeby tak określić piłkarza, to musi prezentować jakiś porządny poziom sportowy.

Abate to może najwięcej biegać, najszybciej biegać, dwa razy coś uratować wślizgiem, ale nie może być najlepszy, bo nie jest piłkarzem, nie umie grać w piłkę. Piłka mu przeszkadza w grze i obnaża podstawowe braki.

Ale czy to nie jest właśnie opis naszego Milanu teraz? Pamiętasz, jak się na forum śmialiśmy z Kucki? A teraz trudno sobie wyobrazić drugą linie bez niego. Niestety... Mamy elektrycznych, kolekcjonujących czerwone kartki albo biegających od linii do linii obrońców, przecinaków w polu i drewnianego napastnika (dziś znów przyjął jedną piłkę piętą...)

rangiz 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 19, 2017 23:43   

Zgoda. Dlatego też, rozpaczliwie bronimy się przed odpadnięciem z wyścigu o same eliminacje do Ligi Europy.
Od kilku lat, dokładnie ten sam scenariusz, oby tylko ktoś tam namieszał w papierach i trochę podkoloryzował zakończenie sezonu 16/17 :)

pandoktor 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 20, 2017 00:13   

Forzamilan2 napisał/a:

Następna kolejka i to nieszczęsne Sassuolo z Berrardim, który gole chyba strzela tylko nam.

No i mecze na szczycie - Inter z Romą, a Napoli z Atalantą. Jest szansa, że przynajmniej Atalanta będzie miała 0.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 20, 2017 10:57   

Patrzę na tabelę. Z jednej strony, strasznie sobie to skomplikowaliśmy. Gdybyśmy "zgodnie z planem" pokonali Samdorię i Udinese, wyglądałoby to zupełnie inaczej. Ale z drugiej strony, tak naprawdę statystyki nie są po naszej stronie i chyba trzeba się cieszyć z tego, co mamy.

Biorąc pod uwagę pierwszą dziesiątkę, tylko Sampdoria strzeliła mniej bramek od nas. W pierwszej "pucharowej" szóstce wszyscy mają przynajmniej o kilka goli więcej, nie mówiąc o podium, do którego mamy przepaść. Natomiast obronę mamy najgorszą w czołówce, wspólnie z Lazio. Oba elementy do poprawy, jednak ja bym się skupił na ataku. O dziwo obrona w tym sezonie gra dość równo i jakoś tam sobie radzi, natomiast atak zawodzi dość mocno. I to przy stwarzanych wielu sytuacjach.

Wierzę jednak, że będzie lepiej i kryzys za nami. Oczekuję poprawy wraz z powracającymi do kadry piłkarzami i lepiej zgrywającymi się nowymi (Deulofeu czy Sosa, którego uważam za nowego, bo dopiero zaczyna naprawdę grać). Przed nami Sassuolo i Chievo, które musimy bezwzględnie pokonać, jeśli chcemy się liczyć. Inter w tym czasie będzie miał szansę stracić punkty z Romą, Atalanta z Napoli i Fiorentiną. Trzeba to wykorzystać.

zino 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 20, 2017 11:23   

Atalanta w najbliższych trzech kolejkach ma Napoli, Viola i Inter. My Sassuolo, Chievo i Juve. Jeśli w tych meczach przynajmniej się z nimi nie zrównamy to kiepsko to widzę dalej.

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pon Lut 20, 2017 12:49   

I trzeba cały czas pamiętać, że w Bergamo jest ostatnia kolejka Serie A - Atalanta-Milan. Byłoby pasjonująco, gdyby ten mecz decydował o tym, która z drużyn zagra w europejskich pucharach.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 20, 2017 13:11   

Ja bym jednak zdecydowanie wolał, żeby to był mecz o prestiż i pozytywne zakończenie udanego sezonu, w którym Atalanta jak i Lazio, a najlepiej też Inter już długo oglądają nasze plecy ;)

A mówiąc poważnie, to pierwszą trójkę odpuszczam, ale druga jest jak najbardziej w zasięgu. Inter ma lepszą kadrę od nas, ale nie grają wielkiej piłki (za to regularną). Lazio prezentuje podobny poziom do nas, ale na pewno nie jest silniejsze, z kolei Atalanta dysponuje najsłabszą kadrą, ale wyniki mają tak dobre, że nie wolno ich lekceważyć. Sądzę jednak, że i u nich musi przyjść jakiś kryzys i oby dopadł on też w końcu Rzymian.

Wszystko jednak zależy od samego Milanu. Czy stać nas na solidność i regularność?

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 20, 2017 13:54   

Coś się zmieniło, czy w ostatniej kolejce Milan jednak gra z Cagliari?

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 20, 2017 14:06   

O fakt, zasugerowałem się wpisem pepe.

Z Atalantą graliśmy ostatni mecz w roku, ale przedostatni w rundzie.

Odpowiedz do tematu