ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Milan - Sampdoria
Autor Wiadomość
Venomik 
Juventino

Wysłany: Nie Lut 05, 2017 20:57   

theoden92 napisał/a:
rafal996, tez mi sie wydaje, ze nie rozegralismy jakos duzo slabszego meczu niz zwykle. Blad przy karnym i za malo zimnej krwi- domena budujacej sie druzyny.
Meczu nie ogladalem, ale dość obszerny skrót i mam podobne wrażenie. Sytuacji było sporo, tylko skuteczność niska. W wielu meczach zespół był chwalony, choć nie wypracował połowy tego co dziś.
Można marudzić na skuteczność, ale na samo wypracowywanie okazji?

Horrorist 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 05, 2017 21:06   

Dawno mnie tu nie było, ale ostatnie wyczyny naszego zespołu zdeterminowały mnie do napisania kilka zdań. Miesiąc temu były zadatki na walkę o LM, minął miesiąc, a my znaleźliśmy się w dupie, której głębokość jest wprost proporcjonalna do ch*ja jakiego położyliśmy na ostatnie 5 występów. Czyli mamy to co w ostatnich latach, miejsce w tabeli poza pucharami. Wydaje się że do ostatniej kolejki będziemy walczyć o miejsce gwarantujące grę w LE.

Mnie zastanawia pewna bierność w poczynaniach Montelli. Dlaczego dzisiaj nie wprowadził Lapadulę za Pasalica czy Sose przechodząc na 442? Bacca mając u boku 2 napastnika mógłby coś więcej podziałać, podobnie było tydz temu. Wydaje mi się że Montella musi przemyśleć swoją koncepcję ustawienia zespołu, wyciągnąć wnioski że 433 na chwilę obecną się nie sprawdza. Już w środę na mecz z Bologną trzeba wyjść na murawę z czymś nowym, co będzie miało szansę zadziałać. Trzeba zbierać pkt, bo będzie licho na koniec sezonu.

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Nie Lut 05, 2017 21:48   

Venomik napisał/a:
podobne wrażenie
Tak, mecz nie był słabszy niż wiele innych, jednak co innego łyknąć gorzką pigułkę raz na jakiś czas, co innego kilka pod rząd.
I chyba też dlatego jestem taki zły, bo po pierwszej połowie wydawało mi się, że będzie dobrze. Kryzysowe trzy pierwsze kwadranse minęły, więc liczyłem na gola czy dwa, które dadzą nam komplet punktów.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 05, 2017 23:22   

Horrorist napisał/a:
Dlaczego dzisiaj nie wprowadził Lapadulę za Pasalica czy Sose przechodząc na 442?

I tak zrobił sporo zmian, bo z tego co widziałem, to chyba przeszliśmy potem na coś w rodzaju 4-2-3-1 i nawet nieźle to działało, fajnie wyglądał Suso w środku i było kilka dobrych rozegrań, w tym ta nieszczęsna setka Lapaduli. Tak że ja bym nie miał tutaj jakichś zastrzeżeń, zmieniliśmy ustawienie i przyniosło to efekty w postaci sytuacji, a że ich nie potrafiliśmy wykorzystać to już inna sprawa.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 05, 2017 23:38   

Przecież te problemy ze skutecznością i niemożność przełożenia optycznej przewagi na gole, trwają kolejny miesiąc. Wiele fragmentów spotkań wygląda tak, jakby wszyscy liczyli na:
https://www.youtube.com/watch?v=YKH68Vl66fY
lub co gorsza, próbowali te wjazdy naśladować, a z tym poradzi sobie nawet Bereszyński.
Alternatywnie, oferujemy tylko strzały kończące się podaniem do bramkarza, takie jak Pasalić style, lub obijanie wysokich płotów - Niang/Sosa style.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 05, 2017 23:54   

Wow, jak niewiele trzeba by zmienić u niektórych diametralnie zdanie o zespole. Może tutaj się to tak nie objawia, ale na innych stronach zdarzają się często ludzie żądający głowy Montelli.
Na świeżo po meczu to akurat rozumiem, ale jak się ochłonie to nie widzę sensu w skrajnym pesymizmie.

Wyniki fatalne, dramatyczna serie porażek, ale nie zaczynałbym od razu wieszczyć tragedii. Kto wie, może nawet Milan nie awansuje do LE, pierwsza trójka ligi jest raczej jasna, a o trzy kolejne miejsca ciężko będzie walczyć Lazio, Fiorentiną i Interem gdy jeszcze dochodzi Atalanta.
Jednakże mimo to czuje, że sezon się nie zakończy hańbą jak ostatnio.
Wystarczy popatrzeć na wypowiedź Montelli po meczu. Sezon temu w takiej sytuacji w zespole panował chaos i bardzo złe nastroje, a fakt ten potęgowała obawa trenera przed zwolnieniem. Tym razem widać, że Montella nie ma się o co martwić i jest w stanie zachować spokój w drużynie mimo trzech przegranych spotkań. Jeżeli uda mu się utrzymać spokój w drużynie, to tak jak mówił, nadejdą lepsze czasy.
Wiadomo jednak, że jak przegra kolejne pięć spotkań, to sam się poda do dymisji. :P

Co do spotkania, to nie mogę zrozumieć jak Milan nic nie trafił i to kolejny raz. Jakoś od meczu z Empoli celowniki w ataku są dramatyczne, a wystawianie Bacci nie pomaga.
Co do taktyki, to akurat mi się chwilami podobała, Kuco na prawej stronie już z Juve fajnie grał i chyba właśnie wtedy Milan grając 3-4-3 cisnął Juve w 10-tke. Locatelli czy Montolivo w formie zamiast Sosy i Jack zamiast Bertolacciego i byłoby cacy :)

Co do sędziów, to pomogli nam wygrać ostatnio z Sampdorią, a później z Juve, więc chyba się w ostatnich dwóch spotkaniach zemściło.
Co nie zmienia faktu, że niesamowicie mnie wkurza gdy w innych meczach widzę czerwone kartki za ostre faule lub faul ostatniego obrońcy gdy napastnik idzie sam na sam, a podczas spotkań Milanu sędzia o tym kolorze zapomina, np. mecz z Napoli czy Udine.

Majkel 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 06, 2017 00:41   

Wkurzył mnie ten mecz nieziemsko, bo powinien być wygrany. Niestety nie wychodziło, to co powinno wychodzić. Z kreacją sytuacji, o zgrozo nie było tak źle, ale wykończenie żenujące. W obronie dorzuciliśmy kilka klopsów i po jednym nas skarcili. Dołek jest, trzeba go jak najszybciej przełamać. Brak Bonaventury bardzo widoczny, ale Delefeu robi co może i IMO już teraz wnosi dużo więcej od Nianga.

Natomiast bardziej niż mecz, wkurzyły mnie komentarze przeczytane. Wszedłem do domu kwadrans temu, zmęczony, bo wstałem o 4:30, wściekły jak osa, że głupio straciliśmy punkty, i sobie lekturę zrobiłem... Jeszcze miesiąc temu się jaraliśmy i były teksty o walce o podium, a teraz już zwalniamy trenera, piłkarzy, wszystkich. Bo w grudniu byli geniuszami, a teraz są patałachami. Ludzie, weźcie się trochę ogarnijcie. Macie wahania nastrojów jak baba w ciąży. Weźcie na klatę, że nie jesteśmy tuzami gramy charakterem w dużej mierze. Niestety kontuzje plus mała zacinka i mamy czarną serię. Nie jest to powód, żeby od razu podcinać sobie żyły, widzieć nas w Serie C i zwalniać cały klub. Walczymy dalej, mimo wszystko trzeba dużo złej woli, żeby nie widzieć, że się coś buduje.

A poza tym jest marnie, co zrobić, serce nie sługa. Serio, mniej jęczenia. Rozumiem konstruktywną krytykę, ale to co część z Was uprawia, można by miejscami podciągnąć pod potępieńcze wycia.

:forzamilan:
lì a casa il cuore sentirà!

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pon Lut 06, 2017 10:32   

miszcz napisał/a:
Co do sędziów, to pomogli nam wygrać ostatnio z Sampdorią, a później z Juve, więc chyba się w ostatnich dwóch spotkaniach zemściło.

Jak nam pomogli z Samdoria? https://www.youtube.com/watch?v=rIoch7zRaMI Tu nic takiego nie widać.
Z Juve masz na myśli anulowanie gola gdzie dwóch zawodników absorbowało uwagę bramkarza, a jeden z nich był na spalonym? Problem w tym, że sędzia miał prawo anulować gola, a przy wczorajszej sytuacji z Bacca czy poprzedniej z De Sciglio mamy do czynienia z wielbłądami.
p.s jak wygramy w środe z Bologną to mamy tylko 2pkt straty do LE... :)

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 06, 2017 12:07   

Bubu, https://youtu.be/tSRjfkerVLI
Chodzi o pierwszą sytuację. Co do akcji z Juve to też była kontrowersja, jak dla mnie gdyby uznali wtedy bramkę to nie można byłoby mieć pretensji. Mieliśmy w tych sytuacjach szczęście, że wygraliśmy. Nie zmienia to faktu, że wiele skandalicznych decyzji Milan ostatnio dotyka. Czerwone kartki dla naszych przeciwników są ostatnio chyba zakazane. Tylko z Cagliari pamiętam, a przecież Napoli powinno grać w 10-tke, tak samo Udine lub wcześniej Fiorentina.

Najlepiej by było się nie oglądać za innymi tylko konsekwentnie punktowac.

Odpowiedz do tematu