ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Skoki narciarskie
Autor Wiadomość
STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 19, 2015 11:30   

Soja napisał/a:
Nie wiem do końca czy to gra pod publikę czy naprawdę jest takim przygłupem

Mam podobne odczucia. Do przewrażliwionych nie należę. Słuchając jego wypowiedzi czuję się jednak trochę zażenowany poziomem głupawki jaka mu towarzyszy. Miałem nadzieję, że ktoś z bliskiego otoczenia uświadomi go jak jest dobierany lub sam, po oswojeniu się z telewizją, wejdzie na właściwy poziom.
Dobrze, że przynajmniej wywiadów udziela dla polskiej telewizji. Bo gdyby inne nacje rozumiałyby jego słowa i zachowanie, utrwaliłby się obraz Polaka-przygłupa.

patrykw1990
Milanista

Wysłany: Pon Sty 19, 2015 17:47   

Muszę obronić Żyłę, ponieważ on nie jest od gadania, tylko od skakania Panowie. Ja słuchanie jego wypowiedzi po skoku przestałem po 1 okazji, kiedy zaczęła się moda na niego. Nic mądrego nie powie i koniec.
Z drugiej strony... jest to jedyny skoczek w tym sezonie który trzyma jakąś formę. Raz lepszą, raz gorszą ale jest 20 w klasyfikacji, ma 181pkt. podczas gdy reszta Polskich gwiazd tego sportu nazbierała aż 110pkt! (oczywiście nie uwzględniam w tej klasyfikacji Stocha, bo to logiczne) :rotfl:
Uważam, że dopóki nie znajdzie się 3 lepiej skaczących od niego zawodników + Kamil, dopóty może nawet tyłem ruszać z belki. Też mnie irytuje jego pozycja dojazdowa, ale jak pisałem wyżej ma więcej pkt. niż reszta, więc do niego akurat nie można mieć aż tak dużych zastrzeżeń.
Co do mistrzostw świata w drużynówce nie liczyłbym na żaden medal niestety. Skoro nie udało się w zeszłym roku, to w tym tym bardziej widząc znaczący regres formy Kubackiego czy Ziobry. O Kocie nie warto wspominać, bo chłop się totalnie pogubił zdobywając w tym sezonie 8pkt. :o

Soja 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 20, 2015 11:47   

patrykw1990 napisał/a:
jest to jedyny skoczek w tym sezonie który trzyma jakąś formę

Z wielkim naciskiem na "jakąś". Jedynym argumentem, który go broni jest to, że na tą chwilę "lepszych nie mamy". Dokładnie na tej samej zasadzie, co dawniej skakali Tajner Jr, Skupień i Mateja.

Może w takim razie nie tyle należy czepiać się Żyły co pytać trenera a w dalszej kolejności prezesa jakie są efekty treningu oraz programów typu "Szukamy następców Mistrza". Może po prostu następców Mistrza Małysza nie znaleziono (z wyjątkiem Kamila), teraz trzeba znowu X lat czekać na następców Mistrza Stocha...o ile ich znajdziemy...

carlos napisał/a:
Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy

rangiz 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 24, 2015 10:44   

Dziś rano żaden z naszych nie oddał dwóch równych skoków, nawet Stoch zawalił pierwszą próbę. Żyła tradycyjnie jeden skok dno, a drugi był nawet na poziomie... podium. To, co Zniszczoł, Ziobro i Kot wyskakali ;) w pierwszej próbie, to popsuli w drugiej. Cała kadra bez powtarzalności, chyba nikt nie byłby w stanie wyłonić czwórki do drużyny na MŚ, jeśli trzeba by to zrobić w chwili obecnej.
Następne skakanie w japońskim konkursie porannym, u nas w środku nocy.

vinci68 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 25, 2015 17:15   

Soja napisał/a:
Przy okazji nie wiem, czy nie pokazuje to, jaki to autorytet ma Kruczek.
Pozwolę sobie zacytować ten fragment, bo jest on dosyć istotny. Myślę, że Kruczek nie jest złym trenerem, ale nie znam jego relacji z poszczególnymi skoczkami. Realia mamy takie jakie mamy, a złe skoki są wynikiem stanu psychicznego skoczków, a nie braku umiejętności. Może i technicznie nie są na jakimś wysokim poziomie, ale nawet i bez tego są w stanie lepiej skakać. Oczywiście dobrze byłoby to poprawić, ale bez względu na to, problemem jest ich nastawienie.

Jeżeli Kruczek w przyszłym sezonie wystartuje w podobny sposób, to nawet zastanawiałbym się nad zmianą trenera na miejscu PZN, bo to już byłoby normą. Ale oczywiście bez pochopnych decyzji. Przede wszystkim trzeba ocenić jak można popracować z psychiką naszych skoczków.

Jeżeli chodzi o Żyłę, to nie krytykowałbym go jakoś szczególnie. Ma skoki relatywnie udane i kompletnie nieudane. Problem w tym, że nie oddaje dwóch równych. Ale przez cały sezon trzyma się w tej 30, tylko kilka razy z niej wypadł. Żyła skacze równo w ujęciu całosezonowym, od kilku lat z pewnego poziomu nie schodzi. Wiadomo, każdy by chciał, żeby zajmował jak najwyższe miejsca, ale w jego przypadku, trzeba się cieszyć, że regularnie z 30 nie wypada. Jeżeli uda mu się pokonać barierę psychiczną, to może nawet skakać lepiej, bo dojazd nie jest aż tak wielkim problemem przy jego wybiciu, ale musiałby popracować bardziej nad powtarzalnością i walczyć z blokadami, które ma w głowie.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 25, 2015 17:17   

Akurat w nocy bardzo dobre, dość równe skoki naszych w Sapporo, jak na złość, poprawili coś, na co narzekałem zaledwie kilkanaście godzin wcześniej.

vinci68 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 25, 2015 17:38   

To czy poprawili okaże się w kolejnych konkursach, bo jeden nie najgorszy konkurs wiosny nie czyni.

Ale to już kolejny sezon, w którym forma skoczków nie jest nawet stosunkowo równa. Wieczne wahania. Regres jest widoczny.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 25, 2015 17:46   

W sumie, Kot i Ziobro powinni skakać lepiej i kończyć zawody w pierwszej 20-tce i nic poza tym. Zamiast nich pojawił się Zniszczoł.

vinci68 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 25, 2015 22:12   

To fakt, Zniszczoł częściej występuje. W poprzednich sezonach raczej rzadziej, ale to pewnie ze względu na wiek. Tak w ogóle to Zniszczoł kojarzy mi się z Zakopanem, chyba mu tam kilka lat temu poszły zawody o ile dobrze pamiętam. Ale nie powiedziałbym, że zamiast Ziobry i Kota pojawił się Zniszczoł, bo to jednak zasadnicza różnica pomiędzy poprzednim, a tym sezonem. W poprzednim nasi skoczkowie mieli ponad 300 pkt(kilku, zarówno Żyła, Kot jak i Ziobro) także nie ma co porównywać, tym bardziej, że Zniszczoł nie ma chyba nawet 50. Wiem, że to tylko liczby, ale jednak wyniki te się znacznie różnią.

Zniszczoł może w przyszłości lepiej skakać, bo wiadomo, że nie od razu się osiąga wyniki, ale ważne, żeby się nie przyblokował, tak jak Ziobro. Bo jeżeli chodzi o Kota to się zgodzę, że w 20 mógłby być, ale raczej wyżej nie będzie nigdy, chociaż chciałbym się mylić. Tak jak wcześniej wspomniałem, moim zdaniem oni nie mają problemów tylko ze skokami, ale w znacznym stopniu z psychiką i ciężko powiedzieć z czego to wynika. Jeżeli się odblokują to mogą nieźle skakać. Kluczową sprawą jest dotarcie do ich psychiki i odblokowanie.

Bo nie jest tak, że my nie mamy skoczków. Mamy, tylko w innych reprezentacjach potrafią spowodować, że młodzi skoczkowie wierzą we własne możliwości. I dlatego mają lepsze wyniki od naszych reprezentantów.

vinci68 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 30, 2015 20:30   

A tymczasem Stoch kolejny raz wygrywa. Dobra wiadomość w tym sezonie, że Kamil wraca do swojej dyspozycji. Cieszy też 15. miejsce Zniszczoła, całkiem niezły drugi skok. :)

Qnen 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 30, 2015 20:47   

Kamil na pewno będzie walczył o złoto na MŚ.
Świetna wiadomość.

Martwi postawa Żyły, po raz kolejny jego drugi skok to paranoja.

Soja 
Milanista

Wysłany: Sob Lut 28, 2015 20:15   

Niespodziewanie mamy medal w drużynie na MŚ. Pachniało nawet srebrem przez dłuższy czas.
Co by nie mówić, to Murańka i Ziobro złapali formę na najważniejsze zawody w sezonie, Żyła wreszcie się ogranął i skoczył 2 skoki na poważnie, a Stoch pokazał, że klasy mu odmówić nie można.

Kamil indywidualnie dzisiaj 3., Żyła 6., Murańka 9.
Można myśleć, że szkoda, że to nie był konkurs indywidualny, ale z drugiej strony medal w drużynie smakuje jednak poczwórnie.

Brawo chłopaki, brawo trener!

P.S. Aż wstyd, że przed konkursem obstawiałem 6. miejsce naszych...

carlos napisał/a:
Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy

Marcu 
Milanista

Wysłany: Sob Lut 28, 2015 20:39   

Nie spodziewałem się medalu. Tym bardziej cieszy. Mamy drugi medal na tych mistrzostwach i drugi w drużynie. Brawo.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Sob Lut 28, 2015 21:18   

Medal bardzo cieszy, żal tylko, że Ziobro nie skoczył w pierwszej próbie 2-2,5 metra więcej. Byłoby srebro, ale i tak jest dobrze.

Stoch jednak ma pecha, bardzo często przed jego skokiem wiatr zaczyna szaleć na tyle, że trzeba go zdejmować z belki. Można się tylko zastanawiać, co by było, gdyby dostał zielone światło za pierwszym podejściem, zwykle żaden zawodnik po długim oczekiwaniu nie jest w stanie skoczyć na 100% możliwości.

Nie było presji, nikt sukcesu się nie spodziewał i nasi odpalili :ok:

Qnen 
Milanista

Wysłany: Sob Lut 28, 2015 21:50   

Jakby Stocha puścili w warunkach w jakich leciał Freund to byłoby srebro. To co zrobili sędziowie to jakiś absurd.
Brawo za kolejny medal, który w pewien sposób broni Kruczka.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Sob Lut 28, 2015 21:52   

Albo skok powyżej 140 metrów i kolejna kontuzja.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Sob Lut 28, 2015 22:00   

Bez przesady. Widzę, że większość nie pamięta już, że Stoch miał lepsze warunki niż pozostali w serii pierwszej, gdzie wszyscy będący w dobrej formie skoczkowie skoczyli kilka lub kilkanaście metrów gorzej niż Stoch. Bynajmniej nie ze względu na swoje błędy.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 01, 2015 01:28   

Nie o to chodzi. Można mieć pretensje o to, że Freunda wypuscili w kosmicznych warunkach. Dlaczego? Bo to MŚ? Reszta ok, każdy miał pod górkę lub z górki. W sumie pewnie wyszlo na zero.

patrykw1990
Milanista

Wysłany: Nie Mar 01, 2015 01:48   

Super, że medal. Ciekaw jestem tylko ile mogą pociulać na punktach jeśli chodzi o wiatr. Nie snuję tutaj spisków żadnych, ale jak sędziowie nie mogą to próbują w inny sposób...

Bubu 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 06, 2017 19:50   

Ale się porobiło :O
Wygrana Stocha to nie takie zaskoczenie, ale Żyła na drugim... Kot 4. Szok!
Małysz, Małyszem ale teraz mamy dream team niemal :)
Gratulacje!

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 06, 2017 22:04   

Plus wyraźne prowadzenie w Pucharze Narodów.

Śmieję się, że Żyła trochę ukradł Stochowi show, bo o ile w wygraną Kamila można było wierzyć, to drugie miejsce Piotrka w TCS to jakieś kompletne science fiction ;) A jednak! Ustabilizował formę, wreszcie to nie są pojedyncze wybryki, tylko regularne, dalekie skakanie. No i efekty widać. Kot to samo. Mamy trzech zawodników na pierwszą dziesiątkę, a pozostali też bez problemów meldują się w trzydziestce i punktują. Niesamowita sytuacja.

To już teraz jest najlepszy sezon w historii naszych skoków, a przed nami jeszcze wiele do zdobycia. Adaś aż się popłakał ze wzruszenia ;)

Piękny dzień!

rangiz 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 07, 2017 15:42   

Nie ukrywam, że miałem wczoraj łzy w oczach. W miarę możliwości, oglądam regularnie prawie wszystkie zawody, oglądałem też większość poprzedniego, ciężkiego sezonu, który należy przemilczeć.
Doczekałem się, cuda, cuda ogłaszają... :ok:

Pamiętajcie tylko, że nie znaczy to, by wiele lat pracy Kruczka i jego sztabu postrzegać tylko przez ten ostatni, nieudany sezon. Wcześniej też robili swoją robotę, uważam po prostu, że cykl ten był już zbyt długi, za dużo było rozprężenia, rutyny i koleżeństwa.
Niech "nowa miotła" działa jak najdłużej, jest wspaniale. A teraz w perspektywie jeszcze nasze konkursy, czy w ogóle może być lepiej? :P

Odpowiedz do tematu