ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Roma - MILAN
Autor Wiadomość
Stephan 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 15, 2016 22:45   

do usunięcia

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 15, 2016 23:37   

miszcz napisał/a:
Zły De Sciglio? Spoko, wróćmy do Mesbaha czy Taiwo. Jak Niang zły to można grać Cercim czy Taarabtem, a zamiast Locatelliego dać Essiena :) W końcu za swoje dostanie Donnarumma, to myślę, że odkurzyć trzeba będzie Kalaca czy Amelie.
Pisałem o tym ostatnio w kontekście Nianga. A dokładnie, że jest to słabe. ;)
Co ma celu taka licytacja? Między Taiwo a Maldinim jest De Sciglio, Jankulovski, Serginho i jeszcze kilku innych. Zależnie od kontekstu można sobie zażyczyć "powrotu" do każdego z nich. W żaden sposób nie wpływa to jednak na grę chwalonego bądź krytykowanego piłkarza. Dziwicie się, że niektórzy nawiązują często do Wielkiego Milanu(obojętne którego ;) ), a sami budujecie linię obrony na zasadzie "ostatnio byli gorsi".

P.S. Nie zamieniłbym dziś Nianga na Taarabta, ale czysto piłkarsko to jest dalej przepaść na korzyść tego drugiego.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 15, 2016 23:59   

Yahoo323 napisał/a:

No mecz dwóch równorzędnych drużyn był, ale niestety obu prezentujących się akurat w tym meczu słabo, by nie rzec bardzo słabo.

Tak. Ale ponownie powtarzam banał, że gra się tak, jak przeciwnik pozwala. Obie drużyny mogłyby rozwinąć skrzydła, gdyby nie umiejętnie grający przeciwnik. Tym razem akurat nie doprowadziło to do stworzenia widowiska, tylko festiwalu pomyłek, ale zadajmy sobie pytanie, na ile były to pomyłki wynikające z braku umiejętności czy koncentracji, a na ile z dobrej gry przeciwnika. Zwyczajnie było duże napięcie, trudna walka, dlatego taki Dżeko podawał w aut. Chociaż niektórzy wolą uważać, że zawodnik przewodzący klasyfikacji strzelców czołowych lig świata jest po prostu słabym piłkarzem. Tak jak zawodnicy Milanu.

miszcz napisał/a:
Ktoś inny jeszcze stara się dogryźć, że Locatelli to najwyżej będzie na poziomie Ambrosiniego nie zdając sobie sprawy jak duży to komplement.

To jest bardzo dobry argument! Ja bym był zachwycony, gdyby Locatelli osiągnął kiedykolwiek poziom Ambrosiniego z najlepszych lat. Mimo że Massimo nigdy nie był moim faworytem, ale wtedy, kiedy miał dookoła siebie największych artystów ówczesnej piłki.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pią Gru 16, 2016 00:21   

Czasem mnie zadziwia jak ludzie reagują na krytykę na forach i dopisują sobie wiele do nich.
Przykładowo ostatnio przy okazji dyskusji o Ruganim przypomniał się użytkownikom Sorensen. Taki młody (ledwie 18-letni) obrońca Duński, który ściągnięty do primavery okazał się na tyle przydatny, że zagrał kilkanaście meczów w pierwszym składzie na prawej obronie (miał za rywali Grygerę i Mottę wtedy). Choć teoretycznie był środkowym obrońcą.
Napisałem wówczas, że był świetny w odbiorze 1 na 1, ale ustawiał się słabo i łatwo mu było spod krycia uciec.
W odpowiedzi usłyszałem, że jestem hejterem, oczekuję od niego gry jak seniora i w ogóle śmiech i żal.

Domyślasz się do czego piję, miszcz?
To że ktoś stwierdza, że Milan zagrał słaby mecz - to jest po prostu stwierdzenie, że Milan zagrał słaby mecz. Podobnie jak ktoś twierdzi, że obie drużyny zagrały słabo.
Wbrew temu co piszesz wcale nie oznacza, że oczekuje samych wygranych przez cały sezon, że oczekuje wyłącznie wykorzystanych karnych oraz sugerowanie im powrotu do Mesbaha czy Taiwo... po co? Poważnie pytam: po co?
Tak samo jak Dzeko zagrał słaby mecz to po prostu zagrał słaby mecz. Zdarzało się dużo lepszym od niego.

Pozwólmy krytyce jednego meczu pozostać krytyką jednego meczu.
Nie kłóćcie sie z poglądami, które nigdy nie padły i nie sugerujcie opinii, do których nikt się kompletnie nie zbliżył

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 16, 2016 20:04   

Venomik, masz rację jak najbardziej, ale mój post nie był odpowiedzią na krytykę jednego meczu tylko niejako wsparcie Stephana i Pepe w tonowaniu niektórych rozgoryczonych.

Nie tak dawno na tym forum każdy temat meczowy to było wylewanie ogólnych żalów na Milan, na szczęście w związki z dobrymi wynikami się to skończyło, ale przyszła JEDNA porażka z pretendentem do tytułu i zjawia się jakiś kibic, który jeździ z góry do dołu po całym zespole jak oni się do niczego nie nadają i skończą na 10 miejscu, kiedy pozytywy nawet przy przegranym meczu są widoczne. Przynajmniej w porównaniu do zeszłego sezonu.
Piłkarz, który zalicza słabszy mecz lub nie daj Boże dwa z rzędu jest od razu skreślany i ogólnie WON z klubu.
No i klasyczne i chyba wygrywające wszystko - argument "nie znasz się na piłce" :help:
Sam jestem krytykiem jednego meczu, ale bez przesady.

Mam wrażenie, że ogólnie takie czasy (i przez brak Ancelottiego, który wie, że najpierw potrzebne jest mleko by zrobić ser), że żaden klub już nie może zaliczyć wpadki z Lecce, Ceseną czy Genoą, bo od razu jest skreślany. Teraz mam nadzieję, że wiesz do czego ja pije ;)
Przykładowo Roma wygra jutro z Juve, to będzie równorzędnym rywalem w walce o Scudetto, ale jak przegra znów z Atalantą, to taki komentarz będzie wyśmiany, a po kolejnej pechowej porażce o LM z Porto będą największym pośmiewiskiem Serie A w Europie... dopóki nie zjawi się Inter.
Zresztą to samo będzie z Juve jak przegrają w 1/8 finału.

W twoim podkreślonym zdaniu słowo "jeden" jest kluczowe :)

rivaldoACM, w tym wszystkim kluczowe jest właśnie to, że byli gorsi, ale już są lepsi, jest progres i co raz więcej pozytywów, a my kibice mamy się z czego cieszyć :)
No, ale masz rację, argument słaby, bo pisany pod wpływem chwili i nie miał być nawet argumentem ;)

Odpowiedz do tematu