ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Alessandro Matri
Autor Wiadomość
kamilus 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 20, 2016 09:26   

Po co? Żeby sfinansować Juventusowi transfer Teveza. :)

Kzr 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 20, 2016 14:47   

rangiz napisał/a:
I najważniejsze pytanie: po co to było?

O ile pamiętam Matriego chciał jego znajomek z Cagliari - Max Allegri i życzenie trenera zostało uszanowane. To że się nie sprawdził też nie było łatwe do przewidzenia - Allegri go znał i wiedział jak użytkować jego umiejętności, a w poprzedzających sezonach sam Alessandro dawał radę, zwłaszcza w Juve pokazywał się zazwyczaj z dużo lepszej strony niż potem w katastrofalnym sezonie w Milanie (wszyscy tu chyba pamiętamy jak pudłował setę za setą przyprawiając nas o zgrzytanie zębami). Nic w tym dziwnego że nikt go potem nie chciał z taką pensją jaką miał u nas zagwarantowaną. Pretensje można mieć co najwyżej do samego Matriego że obniżył loty i okazał się sępem którego ciężko się pozbyć, no ale powiedzmy że to jego zbójeckie prawo.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Sob Sie 20, 2016 15:06   

Akurat przejście zrozumieć nie jest aż tak źle - gorzej przychodzi zrozumienie ceny (jestem przekonany, że Juve by go oddało za mniej niż połowę tej kwoty) oraz pensje dla niego. On dostał sporą już od Juve, ale wtedy byliśmy przyparci mocno do muru i gracz był w lepszym okresie swojej kariery.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 20, 2016 15:17   

kamilus, w dalszym ciągu nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Jakie źródło podało informacje o opłacaniu pensji Meneza w Bordeaux, że Milan miał ją dementować? Wystarczy mi link do byle szmatławca ;)
I jakich piłkarzy Milan opłacał po ich odejściu na zasadzie transferu definitywnego? To powinno być proste skoro twierdzisz, że "Milan jest z tego znany". :dunno:
Konstruktywna krytyka :galliani: wysokich lotów

Co do kwoty za Matriego, to może faktycznie była przesadzona, ale czy nie bardziej przesadzona była kwota za Pazziniego przy wymianie z Cassano?

kamilus 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 20, 2016 16:33   

miszcz,
A czy ja napisałem, że Milan jest znany z dopłacania przy transferach definitywnych? Nie - użyłem słowa "transferach". Wypożyczenie to również transfer, tyle że czasowy...

I linki, o które tak prosisz:

28.07
http://www.getfootballnew...r-jeremy-menez/

30.07
http://www.acmilan24.com/...sie_z_Sosa.html

miszcz 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 20, 2016 16:52   

No i git, ta informacja mnie ominęła.
Wypożyczenia to norma. Do Milanu też na takiej zasadzie trafiali piłkarze, jeżeli się nie mylę to chyba nawet Torres.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 20, 2016 18:03   

Przypominam, że gwiazdor ten przychodząc do Milanu dostał jeszcze podwyżkę, a kwota transferu? Śmiali się wszyscy i w Turynie i Mediolanie.
Logicznego wytłumaczenia nie ma, podobnie jak na zaciąg szrotu z Genoi, czy jawne przepłacanie Romie za półprodukty piłkarskie.

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 20, 2016 19:36   

rangiz napisał/a:
Logicznego wytłumaczenia nie ma, podobnie jak na zaciąg szrotu z Genoi, czy jawne przepłacanie Romie za półprodukty piłkarskie.

Jako, że są to argumenty wręcz legendarne, to chciałbym w końcu przeczytać listę tego szrotu i tych półproduktów. Bo coś mi się wydaje, że w ogólnym rozrachunku Milan tymi transferami zyskał na jakości.
Oczywiście można zacząć gdybać, że grosz do grosza i w miejsce tego rzekomego szrotu przyszedłby James Rodriguez, ale serio, ktoś w to wierzy? Anonimowe talenty z Belgii czy innej Holandii też mnie nie przekonają.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 20, 2016 22:15   

To może inaczej: na których konkretnie sportowo zyskał? A może chociaż przepuścił przez klub i zarobił.

Stephan 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 15, 2016 22:48   

https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be

Spójrzcie jakimi umiejętnościami popisuje się nasz wychowanek :D

Odpowiedz do tematu