ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mathieu Flamini
Autor Wiadomość
vinci68 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 29, 2014 00:13   

Kzr, sztuka paradoksu..

ozi 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 29, 2014 09:04   

Tyle tylko, że Flamini wszedł w piłkę... Podobne wejście do tego z pamiętnego meczu z Tottenhamen, tam była żółta i wczoraj powinno się na niej skończyć.

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 29, 2014 11:27   

Dwie wyprostowane nogi i żółta? I co piłka ma do tego? Równie dobrze mógł człowiekowi nogi połamać, tak się nie robi. Moim zdaniem dobra decyzja sędziego, trzymać takich oszołomów z dala od murawy.

juwen 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 29, 2014 11:29   

ozi napisał/a:
Tyle tylko, że Flamini wszedł w piłkę... Podobne wejście do tego z pamiętnego meczu z Tottenhamen, tam była żółta i wczoraj powinno się na niej skończyć.

Chyba zatrzymałeś się na latach 90, a przepisy gry w piłkę trochę się zmieniły. Za sam zamiar wjechania dwiema nogami powinny lecieć czerwone kartki, a wejście w piłkę nie ma tu nic do rzeczy.

Gandalf 
Milanista

Ostrzeżeń:
 2/2/2
Wysłany: Śro Sty 29, 2014 11:51   

"Mathieu Flamini nie będzie mógł zagrać w czterech najbliższych meczach Arsenalu. Jest to konsekwencja czerwonej kartki, jaką Francuz obejrzał we wczorajszym meczu z Southampton.

W przypadku, jeśli zawodnik zostanie ukarany w meczu czerwoną kartką, automatycznie zawieszany jest na trzy spotkania, jednak Flamini w obecnym sezonie pauzował już w jednym meczu z powodu pięciu żółtych kartek. W takim przypadku, w sytuacji, jeśli piłkarz obejrzy czerwony kartonik, musi pauzować cztery, a nie trzy mecze.
"

Nie bardzo rozumiem zawsze mi się wydawało, że jeśli zawodnik ujrzy czerwony kartonik to pauzuje tylko jedno spotkanie. Dziwne te przepisy w Premier League.

ozi 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 29, 2014 12:12   

juwen napisał/a:
Chyba zatrzymałeś się na latach 90, a przepisy gry w piłkę trochę się zmieniły. Za sam zamiar wjechania dwiema nogami powinny lecieć czerwone kartki, a wejście w piłkę nie ma tu nic do rzeczy.

Nie ja sędziowałem tamten mecz, który nie był w latach 90tych tylko całkiem niedawno, więc to nie ja się zatrzymałem, ewentualnie arbiter, ale raczej działał w myśl obowiązujących przepisów. ale jeśli się zmieniły przepisy to czy mógłbyś rzucić mi linka jakiegoś do nich?
Chodzi mi bardziej o to, że przepisy nie są jednoznaczne i za to samo lecą żółte, czerwone albo nawet gwizdka nie ma. Powinno być czarno na białym: wyprostowane dwie nogi-czerwona, nieważne czy zaatakował piłkę czy nogi rywala. A tak jest burdel i sędzia może uznać że atak na piłkę ale może uznać też, że naraził rywala na utratę zdrowia i wywalić z boiska. Potem trudno dziwić się Flamsowi, że się wkurza jak raz za to samo wylatuje innym razem nie ma gwizdka nawet.

juwen 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 29, 2014 12:34   

Tu masz cytat Tomasza Musiała:
Cytat:
„Flying attack”. Czyli wślizgi, podczas których nie panujesz nad swoim ciałem, nie jesteś w stanie wyhamować ani podkurczyć nóg i ładujesz się w zawodnika. I nawet w sytuacjach, kiedy przelecisz obok przeciwnika, to i tak będzie odgwizdany rzut wolny. Pierluigi Collina ma takie motto, że powinno być jak najmniej złamanych nóg. Pamiętasz faul Widanowa na Strunie? Trzeba z czymś takim walczyć, ewidentna czerwona kartka. Fajnie takie sytuacje oceniał Iwanow na jednym z naszych szkoleń. Atak prostą nogą po ziemi – żółta kartka, na wysokości kostki – czerwona, na wysokości kolana – dwa lata więzienia.

ozi 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 29, 2014 14:02   

Opinia Musiała czy motto Colliny to nie jest "podstawa prawna". Znalazłem taką stronę:http://sport.wlodkowic.pl/course/view.php?id=22&page=202 . Ciekawa, ale jednak taka sytuacja nie jest jednoznacznie wyjaśniona,a szkoda bo wejścia barkiem itp są dośc precyzyjnie opisane. Także nie ma sensu drążyć tematu bo dojdziemy pewnie do odwiecznego problemu weryfikacji video w trakcie meczu. Cóż kontrowersje były, są i będą.

Gandalf 
Milanista

Ostrzeżeń:
 2/2/2
Wysłany: Sob Wrz 03, 2016 22:06   

Odswiezam. Flamini bez klubu ponoc Milan, Roma sa zainteresowane, nie obrazilbym sie bo trzeba nam DP i trzeba posadzic Montolivo na lawie nawet kosztem kilku czerw i polamanych gnatow :minigun: . Ogolnie trzeba nam przecinaka na srodek znajdzie sie jeszcze pewnie kilku innych graczy bez klubow. Jedyna pozycja bez odpowiedniego zastepstwa chyba ze Kucka albo Poli.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Sob Wrz 03, 2016 22:42   

Flamini? Nie... proszę nie... dość odgrzewanych kotletów, są niesmaczne, nienawidzę ich. :patelnia:

Venomik 
Juventino

Wysłany: Sob Wrz 03, 2016 23:04   

Milanowi by się przydał defensywny pomocnik, zgoda - ale raczej pokroju tego, który dobrze czyta mecz, ustawia się, uspokaja dzięki temu grę - a nie Flamini. Nie mówiąc o tym, że chłop ma 32 lata i od lat więcej siedzi niż gra.

theoden92 
Milanista

Wysłany: Sob Wrz 03, 2016 23:07   

A ja jestem za. Na pol roku, jak bedzie spoko, przedluzyc na kolejny. Nie moge patrzec na Montolivo, Locatelli go chyba nie wygryzie, a Sosa to inna pozycja. Zapraszam Flaminiego i niech sie kapitano bardziej postara. Flamini moze i wirtuozem nie jest, ale ma charakter, nie to, co nasz bezjajeczny kapitan.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Nie Wrz 04, 2016 02:32   

Van Bommel by się przydał, a nie Flamini ;) Nie uwłaczając, bo mam sympatię do Francuza ;)

rafal996 
Milanista

Wysłany: Nie Wrz 04, 2016 13:57   

Absolutnie nie. Chyba żartujecie i nie pamiętacie jak on gra, jeśli uważacie że będzie lepszy od Montolivo.

Aiver 
Milanista

Wysłany: Nie Wrz 04, 2016 17:08   

Nie wydaje mi się, żeby Flamini był nam do czegokolwiek potrzebny. Tak z ciekawości przejrzałem sobie tych wolnych zawodników i z jednego z nich, jakby mu dać roczny kontrakt to bym się ucieszył. Chodzi mi o Ricardo Carvalho. Już widzę ten hejt :lol2: Owszem ma 38 lat, ale w ostatnim sezonie zagrał dla Monaco 48 spotkań, czyli więcej niż jakikolwiek z naszych zawodników. Był na euro, gdzie zagrał w 3 pierwszych meczach. Jak widać fizycznie nie jest z nim źle. A doświadczenie ma ogromne. Z rocznym kontraktem, jako mentor od którego Romagnoli, Gomez czy Ely mogliby się czegoś nauczyć. Moim zdaniem nie byłoby to wcale takie głupie posunięcie, jak się może w pierwszej chwili wydawać.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Nie Wrz 04, 2016 19:33   

Wow, nie zorientowałem się, że Carvalho ma aż tyle lat! W ogóle tego nie widać po jego grze.

Odpowiedz do tematu