ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jose Sosa
Autor Wiadomość
Szybki 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 18, 2016 15:37   Jose Sosa

Imię i nazwisko: José Ernesto Sosa
Data i miejsce urodzenia: 19 czerwca 1985, Carcarana, Argentyna
Pozycja: pomocnik
Wzrost: 183 cm

7,5 mln. euro za 31 latka z ligi tureckiej - ciężko cokolwiek powiedzieć tym bardziej że w swoich byłych klubach nie odgrywał znaczącej roli, przynajmniej ja osobiście nie kojarzę go z gry w Bayernie, Napoli czy Atletico. Patrząc na kompilacje z jego udziałem pozytywnie się nastroiłem bo widać że facet wie co to technika i jest szansa że aby trochę rozrusza tą skostniałą drużynę. Martwi wiek bo 31-latek to piłkarz na 1 góra 2 sezony, śmierdzi mi kopią Alvareza z Interu :-? Pozostaje liczyć że wpasuje się w zespół i będzie realnym wzmocnieniem na nadchodzący sezon.
#10 Rui Costa per sempre!

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Sie 18, 2016 17:59   Re: Jose Sosa

Szybki napisał/a:
ciężko cokolwiek powiedzieć tym bardziej że w swoich byłych klubach nie odgrywał znaczącej roli, przynajmniej ja osobiście nie kojarzę go z gry w Bayernie, Napoli czy Atletico.

Odgrywał, wypromował się w Estudiantes, potem odgrywał znaczącą rolę w Metaliście i w Besiktasie, czyli w sumie poza Bayernem w każdym klubie w którym zakotwiczył na dłużej.

Szybki napisał/a:
Patrząc na kompilacje z jego udziałem pozytywnie się nastroiłem bo widać że facet wie co to technika i jest szansa że aby trochę rozrusza tą skostniałą drużynę.

Jeśli utrzyma formę z ostatniego sezonu to na pewno.

Szybki napisał/a:
Martwi wiek bo 31-latek to piłkarz na 1 góra 2 sezony

Czy martwi? Na pewno szkoda, bo zawsze lepiej mieć młodszego piłkarza w drużynie, ale nie przesadzałbym z tym 1, góra 2 sezonami. Dla mnie istotne jest, żeby w ciągu najbliższych lat grał tak, żeby Milan zaprowadzić do gry w LM.

Szybki napisał/a:
śmierdzi mi kopią Alvareza z Interu :-?

Tego porównania zupełnie nie rozumiem. Inny wiek piłkarza w momencie transferu, zupełnie inna historia i status. My kupujemy piłkarza, który stosunkowo późno się wybił już w Europie po falstarcie, natomiast Alvarez przychodził jako dużo młodszy piłkarz do swojego pierwszego klubu w Europie. Porównywalny status to miał Sosa jak odchodził z Bayernu do tego jaki Alvarez ma teraz. Z resztą tylko status, bo podobieństw w grze większych nie dostrzegam.

Ja jestem umiarkowanie zadowolony. Na pewno cieszy zakup POMOCNIKA, w dodatku takiego, który gra do przodu. Ja mam nadzieję przede wszystkim na to, że Sosa ma motywację, żeby teraz odegrać finałową, bardzo pozytywną rolę w swojej karierze. Oczekiwania wobec niego były kiedyś ogromne, ma szanse na to, żeby coś w poważnej lidze osiągnąć jako pierwszoplanowa postać, a marzenia o występach na Mundialu w 2018 roku na pewno ma.

maslok 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 20, 2016 12:09   

milannews.it napisał/a:
Su Sosa: "Nella scelta dei calciatori bisogna considerare il budget che si ha a disposizione. Poi un allenatore deve dare delle valutazioni dal punto di vista tecnico-tattico. Ci può stare da questo punto di vista nella nostra rosa. Naturalmente ho chiesto anche Iniesta ma non c'è stata nessuna possibilità, anche se hanno la stessa età (ride, ndr). E' un centrocampista che è abile a giocare negli spazi e a verticalizzare, ad oggi è una mezzala offensiva".

No to już wiemy, gdzie Sosę widzi Montella.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 20, 2016 15:47   

Kto wie ten wie ;)

Venomik 
Juventino

Wysłany: Sob Sie 20, 2016 15:51   

Środkowy ofensywny pomocnik

bogiel 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 20, 2016 16:07   

Trequartista to una mezzala ofensiva? Jesli tak, to wtedy w składzie zmieszczą się Sosa, Bonaventura, Niang i Bacca. Jesli nie, to dla ktoregos braknie miejsca. Zwłaszcza przy 4-2-3-1. Chyba, że Bonaventura na prawym skrzydle.

maslok 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 20, 2016 16:28   

Mezz'ala to półskrzydłowy. Czyli Montella widzi go w środkowej trójce w 4-3-3. Nie na boku ataku, nie jako trequartistę.

rutheford 
Milanista

Wysłany: Śro Sie 24, 2016 10:47   

Mnie się marzy diament w środku. DCM Kuco a ACM może być ten Sosa, albo inny Honda. Nie są to Gatto i Kaka, ale to są ostatnie moje dobre wspomnienia.

MN 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 25, 2016 20:19   

rutheford napisał/a:
Mnie się marzy diament w środku. DCM Kuco a ACM może być ten Sosa, albo inny Honda. Nie są to Gatto i Kaka, ale to są ostatnie moje dobre wspomnienia.

A kiedy to Gattuso grał, jako DM? Ja sobie osobiście nie przypominam, poza pojedynczymi wyjątkami, gdy kontuzjowani byli jednocześnie Pirlo i Ambrosini (był chyba początek sezonu 2007/08 lub 2008/09 kiedy z Willym musieli się tam zmieniać przez kilka kolejek).

Natomiast co do samego zestawienia pomocy, to Montella do tej pory chyba preferował podobny układ do Carletto, tyle że obudowywał to raczej wahadłowymi, niż wspierał bocznymi obrońcami, bo takich box-to-box'ów, jak Seedorf i bocznych obrońców, jak Maldini i Cafu to we współczesnej kopanej nie ma ani jednego.

Pozdrawiam,
MN

Gandalf 
Milanista

Ostrzeżeń:
 2/2/2
Wysłany: Sob Sie 27, 2016 00:36   

MN, Fabregas w formie o i Maicon skoro nie On to np. Dani Alves.

MN 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 29, 2016 00:02   

Gandalf napisał/a:
MN, Fabregas w formie o i Maicon skoro nie On to np. Dani Alves.

Po pierwsze wymieniłeś samych ćwierć- i półemerytów, którzy z naszymi byłymi gwiazdami mieli okazję spotkać się na boisku w meczu o stawkę. Po drugie to Cesc nigdy nawet koło box-to-boxa nie stał :)

Gandalf 
Milanista

Ostrzeżeń:
 2/2/2
Wysłany: Pon Sie 29, 2016 22:03   

MN Nie wcale tylko jak gral wczesniej w Chelsea i Arsenalu. W parze z Maticiem np. Jeszcze nosi numer 8 typowy box to box obdarzony fenomenalna technika. Owszem zdarzalo mu sie wystepowac jako ofensywny pomocnik czy w Barcelonie jako falszywa 9. Dani Alves pol emeryt a Cafu kim byl? niby zobaczymy jak ten pol emeryt bedzie hasal w ofensywie w Juve.

maslok 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 29, 2016 22:44   

Tymczasem media spekulują, że Montella może, w obliczu braku alternatyw dla Montolivo, próbować Sosy jako registy.

Odpowiedz do tematu