ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gustavo Gómez
Autor Wiadomość
Gandalf 
Milanista

Ostrzeżeń:
 2/2/2
Wysłany: Czw Sie 04, 2016 22:41   Gustavo Gómez

Gustavo Raúl Gómez Portillo (ur. 6 maja 1993 w San Juan Bautista) – paragwajski piłkarz występujący na pozycji obrońcy w argentyńskim klubie Lanús oraz w reprezentacji Paragwaju. Wychowanek Libertad. Znalazł się w kadrze na Copa América 2016. Wypożyczenie z opcją wykupu za 7/8 milionów euro - na takich warunkach Gustavo Gómez ma zasilić szeregi Milanu. Trener Montella oczekiwał doświadczonego stopera.

theoden92 
Milanista

Wysłany: Czw Sie 04, 2016 23:36   

Wypadli Zapata i Ely, nie jest to zly ruch moim zdaniem, szczegolnie, ze nie kosztuje duzo i wcale nie musi u nas zostac. Jesli mialbym liczyc tylko na Palette i nie daj Boze Zapate, to bardziej mi sie podoba ta opcja. Wyglada na walczaka, dobrze grajacego glowa. Zobaczymy :)

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pią Sie 05, 2016 07:49   

Czy jest ktoś na sali, kto jest w stanie przybliżyć profil tego chłopaka? Dla mnie to kompletny anonim.

Rzut oka na statystyki - plusem jest fakt, że chłopak w tym roku jest podstawowym stoperem reprezentacji. Paragwaj to żadna potęga, ale to mimo wszystko jakieś wyróżnienie. Również w klubie gra regularnie, według transfermarkt jest najbardziej wartościowym środkowym obrońcą w zespole. Jest aktualnym mistrzem Argentyny, jego zespół stracił najmniej bramek w swojej grupie (10 w 16 meczach). Nie jest za wysoki jak na stopera (185 cm).

Na pierwszy rzut oka nie ma się do czego przyczepić, ale nie oszukujmy się liga argentyńska nie ma startu choćby do brazylijskiej.

Ciekawe czy ma jakiekolwiek szanse na pierwszy skład.

lord bass 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 05, 2016 12:13   

Renesco napisał/a:
Czy jest ktoś na sali, kto jest w stanie przybliżyć profil tego chłopaka? Dla mnie to kompletny anonim.
Zbytnio go nie kojarzyłem, ale po paru skrótach i urywkach meczu można coś wywnioskować. Na pewno jest silny (ale w Argentynie trochę mniej fizyczni są zawodnicy ofensywni), dobrze gra na wyprzedzenie i w powietrzu, ale żeby nie było zbyt kolorowo to kuleje u niego trochę wyprowadzanie piłki oraz w pojedynkach 1 na 1 gra bardzo ryzykownie. Gra też agresywnie, ale to ani wada ani zaleta. Ogólnie przypomina mi naszego Vergare z kilku turniejów młodzieżowych: dominacja fizyczna, agresja i dużo ryzyka i gry na raz.
Renesco napisał/a:
Na pierwszy rzut oka nie ma się do czego przyczepić, ale nie oszukujmy się liga argentyńska nie ma startu choćby do brazylijskiej.
No nie do końca, na pewno są w niej mniejsze pieniądze, ale czy poziom słabszy? nie powiedziałbym o czym świadczą ostatnie 3 rozgrywki Libertadoes (2 wygrane przez Argentyńczyków i jeden przez Kolumbijczyków).

kamilus 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 05, 2016 14:38   

Nie żebym polegał na 'radomowych' wpisach z Twittera, ale wczoraj natknąłem się tam na taką opinię odnośnie Gomeza:

https://mobile.twitter.com/TheBeelanGuy/status/760943593251012609

maslok 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 05, 2016 17:16   

Gustavo Gomez oficjalnie nowym zawodnikiem Milanu. Podpisał kontrakt do 2021 roku.

lord bass 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 05, 2016 19:08   

Widać, że oszczędzamy. Lapadula podpisywał pusta kartkę, a dla Gomeza został tylko stół. :rotfl2:

kamilus 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 06, 2016 12:50   

Jakby ktoś był zainteresowany, wczoraj ScoutNationHD wrzucili na YT kompilację odnośnie naszego nowego nabytku: https://www.youtube.com/watch?v=mAedZRk0EEI

Wiem, że kompilacja prawie z każdego gracza może zrobić "mistrza", ale zapewne zdecydowana większość z nas jeszcze tydzień temu nie słyszała o graczu nic, to przynajmniej można zobaczyć go w grze. :)

lord bass 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 06, 2016 20:06   

Ogólnie wbrew wcześniejszym informacja, nie posiada on paszportu UE.

Szybki 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 12, 2016 21:05   

Czyli raczej kolejna zapchajdziura niż wzmocnienie składu? :-?
#10 Rui Costa per sempre!

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Pią Sie 12, 2016 23:44   

Szybki napisał/a:
Czyli raczej kolejna zapchajdziura niż wzmocnienie składu? :-?

trudno powiedzieć. Chlopak jest powoływany do reprezentacji Paragwaju (16A) a jego poprzedni klub skończył bodajże pierwszą fazę rozgrywek (nie orientuje sie jakim oni system grają) na 1 miejscu będąć podstawowym stoperem. Niby było zainteresowanie nim ze strony Fiorentiny i Villareal

Odpowiedz do tematu