ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Liga Europy 2015/2016
Autor Wiadomość
bogiel 
Milanista

Wysłany: Czw Maj 19, 2016 19:14   

No może :)

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 20, 2016 12:09   

Patrzyłem na ten finał z pewnym smutkiem. Tak sobie myślałem, że niektórzy mają fajne, poukładane drużyny z dobrym trenerem. Inni z kolei mają trenera, który dopiero układa, ale gołym okiem widać, że idzie to w fajnym kierunku. Niesamowite, że tak się da.

Nawet smucił mnie taki jeden piłkarz, Adil Rami. Bo mieliśmy go w Mediolanie, był zaangażowany, chętny, grał nieźle nawet w tak zdewastowanej drużynie, ale bardzo leciutko się go pozbyliśmy. Za słaby na Milan, który kolejny raz obejrzy puchary w TV, za to wystarczająco dobry, żeby wygrać LE. Ot, taki paradoks. A u nas znów dyskusja, kto w następnym sezonie zagra na środku obrony, bo poza Alessio wszyscy są właściwie na wylocie. I niektórzy upierają się, że to jest normalny, dobrze zarządzany klub ;)

Novantadue 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 20, 2016 12:24   

Niesamowita jest ta dominacja Hiszpańskiej piłki, 3 sezon z rzędu gdy Hiszpanie zgarną zarówno LM jak i LE. Brakuje jeszcze tylko wygranej na Euro, do której mam nadzieję nie dojdzie bo byłoby zwyczajnie nudno. :P

Rzeczywiście szkoda Ramiego, zwłaszcza po tym cyrku z jego transferem do klubu, i jak człowiek sobie pomyśli że zamiast niego został mistrz Zapata. Niesamowite ilu graczy w ostatnich latach zaczyna dobrze grać po odejściu z Milanu.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 20, 2016 12:26   

Dlatego nadal upieram się, że nasza kadra nie jest aż tak tragiczna, jak myślimy. Jest to spokojnie kadra na ligowe podium, ale w odpowiednich warunkach, z odpowiednim trenerem. Nawet śmiem twierdzić, że być może tego trenera tu mieliśmy, tak jak mieliśmy wielu ciekawych piłkarzy.

SineCere 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 20, 2016 12:53   

Novantadue napisał/a:
Niesamowite ilu graczy w ostatnich latach zaczyna dobrze grać po odejściu z Milanu

Ilu?
Bo Rami grał dobrze już w Milanie, choć błędy też mu się zdarzały. Ale nie jest tak, że zaczął dobrze grać dopiero po odejściu.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pią Maj 20, 2016 13:58   

Saponara, Torres, Shaarawy.
Kogoś pominąłem?

rafal996 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 20, 2016 14:40   

Aubameyang ;)

A tak poważnie, to nie chodzi o to, że magicznie wszyscy stają się gwiazdami po odejściu z Milanu. Chodzi o to, że mamy pewnych zawodników u siebie i często nawet nie próbujemy wydobyć z nich tego, co najlepsze, albo odpuszczamy łatwo po pierwszym niepowodzeniu. To by nie był problem, gdyby ci którzy zostają lub przychodzą w ich miejsce spełniali oczekiwania, ale jak widzimy tak niestety nie jest. Więc może trzeba było poświęcić trochę uwagi tamtym, którzy już byli? Potem się okazuje, że taki Suso jednak gra fajnie, że El Shaarawy strzela nam bramkę, że choćby taki Sokratis jednak umie grać w piłkę, że nasz niewypał Acerbi pojedzie na Euro. A jeszcze wspomniany Saponara czy nawet nieszczęsny Torres. Nikt nie mówi, że to geniusze futbolu i że odmieniliby obraz Milanu, ale fakt pozostaje faktem - w innych drużynach grają dobrze, a Milan gra źle.

Novantadue 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 20, 2016 14:52   

Może źle to ująłem bo chodziło mi o Ramiego (w Milanie pod koniec jednak miał słaby okres), Saponarę, Torresa, SES, Darmiana, wcześniej Aquilaniego, Sokratisa, Aubemayanga, Pirlo, Huntelaara. Czyli niekoniecznie takich którzy odeszli i od razu w następnej rundzie zaczęli mniej lub bardziej błyszczeć w innym klubie, ale po prostu dobrych graczy których Milan "przegapił", pozbył się za wcześnie czy nie potrafił wykorzystać ich możliwości.

lord bass 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 20, 2016 16:21   

Ogólnie to nie potrafimy wykorzystać potencjału zawodników i to nie od kilku lat, ale od dobrych kilkunastu lat. Można długo wymieniać zawodników, którzy na początku XXI wieku zostali kupowani przez Milan, a potem sprzedawni do większych klubów, gdzie osiągneli niemal wszystko. Z najświeższych to chyba Huntelaar z którego na sile próbowaliśmy zrobić skrzydłowego.

kamilus 
Milanista

Wysłany: Pią Maj 20, 2016 17:01   

Jest jeszcze Acerbi, który w Milanie grał co najwyżej przeciętnie, a obecnie jest nawet gdzieniegdzie wybierany do jedenastki sezonu.

Odpowiedz do tematu