ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Piłkarz Roku 2015
Autor Wiadomość
rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 28, 2015 11:47   

Venomik napisał/a:
lord bass napisał/a:
Bardziej chodziło mi o sposób wyboru nie za całokształt (chociaż kilkukrotnie tak właśnie została wybierana osoba/ grupa), a za jakiś pojedyncze czyny, wydarzenia.

Prawdęmówiąc dalej nie rozumiem - jaki sposób wyboru? :)

Chyba coś na zasadzie: Cerci strzelił 5 goli w 9 minut, nie ważne jak grał w pozostałych 20 meczach, mamy zwycięzcę. ;)

Resk 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 28, 2015 17:28   

Być może temat powinien zostać zatytułowany "Dlaczego za rok 2015 nie wybieramy Piłkarza Roku".

zino 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 28, 2015 19:01   

Ode mnie 1 miejsce dla Jacka, ale to tak jak kilka osób napisało - na zasadzie "bo ktoś musi". Z całą sympatią i szacunkiem dla niego, to lekki upadek, że piłkarz tego pokroju wg większości (?) z nas jest nr 1 Milanu za 2015 rok. Dalej mimo wszystko (trochę z sympatii, trochę życzeniowo na powrót i udany sezon) Menez, Antonelli, De Jong, Lopez, Bacca, Ignazio, Gigi, Mexes i punkcik dla Ramiego ;)

milanik 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 29, 2015 20:59   

Ranking ciężki, jak ołów... O ile 5, czy nawet 6 kopaczy można nazwać pewniakami, o tyle dobór reszty to czysta loteria... kierowanie się sympatią, potencjałem - czymkolwiek, żeby
do tej dychy dobić. Wygra zapewne Jack, a tym samym znajdzie się w doborowym towarzystwie, obok 3 legend zespołu. Czy pasuje wśród nich ? Możliwości innych nie ma, był najlepszy w kończącym się roku, więc musi. Nazwisko może jeszcze wyrabiać.

Majkel 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 29, 2015 21:22   

Ja tam mam mniejszy problem z daniem 10 punktów Jackowi, niż Nigelowi rok wcześniej ;-)
lì a casa il cuore sentirà!

wasyl 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 29, 2015 23:23   

Ja mam problem z jakimkolwiek zestawieniem bo nikt nie zasluguje na to miano. Wiec poprostu odpuszcze sobie glosowanie w tym roku :-)

jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Śro Gru 30, 2015 00:13   

E tam, już nie dramatyzujcie :wink: Zwycięzca oczywisty i to być może z najwyższą w historii przewagą nad drugim miejscem. Wśród tych naszych "ślepców" znalazł się jeden "jednooki" i trzeba to zaakceptować - jaki obecny Milan, tacy i laureaci. Osobiście, bez większego problemu, wybrałem 14-tu, z których całkiem szybko ośmiu wrzuciłem do mojej selekcji: Bonaventura, Antonelli, Menez, Lopez, Paletta, Bacca, Donnarumma, Romagnoli. Mimo wszystko, sądzę, że da się to wszystko w miarę uczciwie i obiektywnie poukładać w spójną całość. Trzeba się będzie jednak trochę wysilić na ostateczny werdykt. Ogólny chaos w klubie, jak widać, przekłada się również na nasze skromne typy. Będzie pewnie trochę zabawy z wyborem (w moim przypadku) pomiędzy De Jongiem, Alexem, Montolivo, Kucką, Mexesem i Niangiem, ale pewnie i tu da się w miarę sprawiedliwie przydzielić pozostałe lokaty.

SineCere 
Milanista

Wysłany: Śro Gru 30, 2015 01:31   

Jak zwykle uzasadnię pokrótce wybór mojej dyszki.

1. Giacomo Bonaventura - żadna niespodzianka. Po prostu najlepszy piłkarz mijającego roku. I muszę uderzyć się w pierś, bo byłem malkontentem w momencie jego przyjścia. Bardzo pozytywnie mnie zaskoczył, on ciągnął ten wózek mimo słabszego kwietnia. A że trochę nie pasuje, by wymieniać go wraz z Paolo Maldinim czy Kaką? Prawda, ale i tak łatwiej było mi go wybrać, niż najlepszego gracza przez dwa ostatnie lata.

2. Luca Antonelli - solidność. Przez cały rok jego forma była najstabilniejsza spośród wszystkich rossonerich. Może brakuje mu kilku asyst, ale w swoim pierwszym meczu po powrocie strzelił gola Juventusowi. I najważniejszy argument: gdy widzę w składzie jego nazwisko to jestem spokojniejszy, niż gdy go nie ma.
3. Jeremy Menez - momentami irytował niemiłosiernie, ale co nastrzelał to jego. Wiosną wypracował aż 11 (8 goli i 3 asysty) z 21 bramek, które Milan zdobył w meczach z udziałem Meneza. Po prostu wyróżniał się ponad innych.
4. Luiz Adriano - zaskoczeniem może być umieszczenie go tak wysoko, ale to dlatego, że Brazylijczyk zaskoczył mnie. Pamiętam tylko jeden przypadek, gdzie przeszedł obok meczu. I przede wszystkim wyróżniam go za wagę strzelanych goli. On zdobył zwycięską bramkę z Empoli (przy pierwszym trafieniu asystował), on ustalił wynik meczu z Sassuolo, on strzelił jedynego gola w podstawowym czasie gry spotkania z Crotone. Dodatkowo kilka innych goli i ważna asysta z Hellasem. Pożyteczny.
5. Ignazio Abate - bo nie najgorzej broni, bo czasem nieźle zaatakuje, bo robi wiatr w przodzie, bo w miarę stabilny, bo gra przez cały sezon, bo swój. Z kilku małych powodów wyszło mu piąte miejsce.
6. Carlos Bacca - dostaje ode mnie punkty, bo skurczybyk jest dobry. Ale tylko pięć punktów, bo za rzadko to udowadnia. Albo to ja miałem za duże oczekiwania.

7. Alessio Romagnoli - gdyby grał cały rok, to pewnie walczyłby o miejsce na podium. Uporządkował grę z tyłu, w dłuższej perspektywie może być najlepszym transferem tego roku. Chyba znalazł się ktoś, kto udźwignie "nestową" trzynastkę. Choć zdarzają się jeszcze wypadki, jak mecz z Genoą.
8. Philippe Mexes - człowiek-bumerang. Co jest na wylocie z klubu, a nawet już poza nim, to za chwilę wraca. W sezonie 13/14 dopiero od wiosny grał w podstawowym składzie, rok temu od listopada. Za każdym razem skreślany, a jednak wraca. I to golem w pierwszym kontakcie z piłką. Gdyby był bardziej opanowany...
9. Nigel De Jong - no bo jednak kapitan. W pewnym momencie. Z każdym miesiącem grał coraz słabiej, ale jednak startował z dość wysokiego pułapu.
10. Diego Lopez - kilka piłek wybronił, zbyt wielu meczów nie zawalił. Zdarzały mu się klopsy, ale zwykle naprawiał je on lub któryś z partnerów.

Rozważałem też sprezentowanie skromnego punktu Donnarummie, ale musiałbym dwa odebrać De Jongowi. Bo stawianie Gigio ponad Lopezem byłoby niesprawiedliwe. W końcu odpuściłem, młody i tak dostanie jakieś punkty. Gdyby nie ta przeklęta kostka, która przeszkodziła Niangowi na początku sezonu, to Francuz pewnie trochę namieszałby w klasyfikacji. Ale musi poczekać do przyszłego roku.

A może nie uwzględniłem Donnarummy i Nianga, bo nie chciałem poczuć się staro? :hmm: W końcu nigdy dotąd nie przyznałem choćby punktu piłkarzowi młodszemu ode mnie.

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Gru 30, 2015 10:11   

SineCere napisał/a:
A może nie uwzględniłem Donnarummy i Nianga, bo nie chciałem poczuć się staro? :hmm: W końcu nigdy dotąd nie przyznałem choćby punktu piłkarzowi młodszemu ode mnie.

Konkret dylemat. Tym tokiem rozumowania ja mógłbym jedyne punkty przyznać chyba tylko Abbiatiemu. :rotfl2:

SineCere 
Milanista

Wysłany: Śro Gru 30, 2015 11:07   

Śmieję się przecież tylko ;) Prawdziwy dramat, to był pół roku temu, kiedy mój kumpel z podstawówki odszedł z czwartoligowego klubu, bo nie miałby szans na regularną grę, gdyż z końcem sezonu przestał być młodzieżowcem. To było przejście na drugą stronę rzeki. Na szczęście na horyzoncie widzę jeszcze kilka przez które trzeba będzie przejść.

cortess 
Milanista

Wysłany: Śro Gru 30, 2015 11:52   

Żeby dużo nie myśleć nad tą tegoroczną łamigłówką oddałem głos od razu - wykreślanka i sru. Już ja siebie znam i jakbym zwlekał to potem jakieś dziwne myśli by mnie naszły, żeby wsadzić do tej "10" van Ginkela albo Destro, albo co gorsze (i matko jak widzę go w tych Waszych dziesiątkach to się nóż otwiera w kieszeni) naszą krzyżówkę Wawrzyniaka i Marcina "rany boskie" Kikuta... Jaka szkoda, że nie można było oddać głosu na il capitano z lutego tego roku. Ciekaw jestem także ile osób umieści na 1-szym kogoś innego niż Jack...

jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Czw Gru 31, 2015 16:44   

1. Giacomo Bonaventura
2. Luca Antonelli
3. Jeremy Menez
4. Carlos Bacca
5. Diego Lopez
6. Alessio Romagnoli
7. Gianluigi Donnarumma
8. Gabriel Paletta
9. Nigel de Jong
10. Philippe Mexes

Yahoo323 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 02, 2016 16:04   

Moje typy, przy czym bardziej cenię to, co drużyna prezentowała jesienią, a nie wiosną. Wolę też jednak jedną konkretniejszą rundę niż regularne kopactwo przez cały rok.

Wytypować dychę z tej bandy ogórków nie było łatwe.

10. De Jong - wyłącznie za zasługi z pierwszej części sezonu.
9. Ignazio Abate - no nie ma kogo - Nianga za jeden mecz? Leniwego obszczymura Mexesa? Eunucha Montolivo? Zgubionego we mgle Bertolacciego? Katastrofalnego De Sciglio? Abate to jest piłkarski noskill bez papierów na prawdziwy Milan.
8. Luiz Adriano - za chęci i jednak zaskoczenie in plus; nie wygląda na razie na leniwego Brazylijczyka. Parę trudnych bramek strzelił, nie strzela fochów.
7. Gianluigi Donnarumma - w miarę pewny na przedpolu, szybki i skoordynowany na linii, wygląda jakby już trochę więcej pograł w seniorskiej piłce niż w rzeczywistości. Mecz z Atalantą to jego popis, nie wpuścił chyba niczego, czego nie powinien.
6. Diego Lopez - solidny i dość regularny, ale nas niestety nie zbawił; spodziewałem się więcej. Momentami niestabilny jak większość naszych wkładów do koszulek na boisku. Wyżej od Gigiego, bo wiosną miał trochę trudniej i wówczas się wyróżniał.
5. Luca Antonelli - za regularność i stały (niestety, bez błysku) poziom. Sympatyczny typ z sercem do gry. Umiejscowienie go jednak na trzecim miejscu tylko dlatego, że tłukł w miarę sensownie przez cały rok byłoby nadużyciem, zwłaszcza, że to będzie główny powód wygrania klasyfikacji przez Bonaventurę.
4. Jeremy Menez - irytujący i z bożą iskrą, bezcenny w poprzednim sezonie, teraz wyeliminowany z przyczyn zdrowotnych (inaczej niż De Jong, który kompletnie się pogubił). To wciąż lepiej niż kopać trochę na alibi w miarę równo przez cały rok.
3. Alessio Romagnoli - transfer oceniam bardzo pozytywnie, potencjał ma spory, błędów się nie ustrzegł, ale od razu zostawił tych wszystkich pozostałych "stoperów" z tyłu. Jako obrońca lubię doceniać niewidoczną, czarną robotę wykonywaną zwłaszcza przez stoperów - Romagnoli robi swoje.
2. Giacomo Bonaventura - za solidność, regularność, serce (przede wszystkim) i jednak progres. W przekroju całego roku nikt do niego nie ma startu, ale niezależnie od tego, że nie mam nic do Jacka, zwycięstwo tego piłkarza to będzie dowód na upadek tego klubu.
1. Carlos Bacca - ma skład węgla i papy za plecami, a i tak robi to, co do niego należy. Jedyny piłkarz z naszej kadry, którego można zaliczyć do bardzo szerokiego grona najlepszych piłkarzy na świecie. Miał właśnie konkretną rundę i nie mam mu nic do zarzucenia. Wyżej od Bonaventury, bo jest po prostu lepszym piłkarzem.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 05, 2016 00:07   

TomekW trochę zmieniliście zasady wyboru PR2015 :)
Patronat medialny nad plebiscytem objął acmilan24.com a honorowy Milan Club Polonia.
Wyniki za pomocą AIMC trafią do MILANU. Głosujemy aż do 16 stycznia.
Więcej tutaj:
http://www.acmilan.pl/int...ilkarz_roku.php
i tutaj:
http://www.acmilan24.com/...oku_Milanu.html

Zmiana spowoduje napływ nowych użytkowników na forum. Oby byli rozgarnięci :)

Brawo za inicjatywę!

Kargool 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 05, 2016 22:53   

Również uważam to za bardzo dobre posunięcie. Generalnie przyda nam się świeża krew, więcej dynamizmu i mam nadzieję, że takie działania to przyniosą. Chyba pora otwierać się szerzej na świat...

jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Wto Sty 05, 2016 23:48   

Kargool napisał/a:
Również uważam to za bardzo dobre posunięcie. Generalnie przyda nam się świeża krew, więcej dynamizmu i mam nadzieję, że takie działania to przyniosą. Chyba pora otwierać się szerzej na świat...

Wszystko pięknie, tyle że jakość "24.com" pachnie gorzej niż "com.pl", a to jakościowo, etycznie, technicznie i ...cznie miles awat from acmilan.pl, don't ya think Mr. Kargool?

milanik 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 06, 2016 00:00   

jarles napisał/a:

Wszystko pięknie, tyle że jakość "24.com" pachnie gorzej niż "com.pl", a to jakościowo, etycznie, technicznie i ...cznie miles awat from acmilan.pl, don't ya think Mr. Kargool?

Zaskoczyłeś mnie... Co prawda od długiego czasu tam regularnie nie zaglądam, a na pewno już nie czytam komentarzy... ale pamiętam, że jak jeszcze tam klikałem, to było spore grono osób treściwych (część z nich w tym samym okresie była i tam i tutaj na forum...inni jak Renesco przenieśli się później). Chociaż ten okres to coś w latach 2008-2010. Musiałoby wiele się zmienić od tamtego czasu, żeby 24.com spadło za com.pl.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 06, 2016 00:29   

Dla mnie zawsze komentarze na 24 były fatalne, chaotyczne i miałem wrażenie, że mnóstwo tam dzieciarni. Oczywiście pewnie tam też są jacyś wartościowi ludzie, ale niestety giną (ginęli?) w bagnie. Nie wiem, bo od dawna nie zaglądam na komentarze. Ale pod tym względem na com.pl było lepiej, szczególnie do pewnego momentu.

Za to na 24 zaglądam dość często, żeby czytać plotki ;) Z dystansem, traktując to jako takiego milanowego pudelka, ale jakoś tam jest tego najwięcej i czasem można coś ciekawego wyłowić.

Kargool 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 06, 2016 00:59   

jarles napisał/a:
don't ya think Mr. Kargool?

Tak pomyślałem jak Ty na początku. Później jednak przypomniało mi się parę postaci tutaj, które ze względu na niedostosowanie się do poziomu/manier/kultury zwyczajnie zniknęły. Niektóre natomiast dość mocno poprawiły się "jakościowo". Mamy mocny trzon, co widać po komentarzach w "Forumowiczu roku", który raczej nie da się zagłuszyć nowym "zawodnikom" i bezkompromisowych strażników jakości, którzy jak trzeba wyjaśnią, że tutaj pisze się tak, a nie inaczej, herr jarles ;)

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Sty 06, 2016 12:48   

Qnen napisał/a:
Brawo za inicjatywę!
Dołączam. Mimo że rok tak nędzny i trudny, to jednak ta zmiana spowoduje, że i ja się zmobilizuję i wyślę swoją dziesiątkę.

zielu98 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 07, 2016 21:39   

Niestety kolejny słaby rok w wykonaniu naszych piłkarzy. Szczerze mówiąc zawiodłem się na niektórych, liczyłem na jakąś poprawę :-| Ale mimo wszystko też skleję swoją '10'
1. Bonaventura
2. Bacca
3. Antonelli
4. Diego Lopez
5. Menez
6. Romagnoli
7. De Jong
8. Donnarumma
9. Abate
10. Paletta

AdiMilan 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 09, 2016 14:26   

1. Bonaventura
2. Menez
3. Romagnoli
4. Diego lopez
5.Nigel de Jong
6. Abate
7. Bacca
8. Antonelli
9. Mexes
10. Bertalocci

xadi 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 17, 2016 12:29   

Jak widać w tegorocznym głosowaniu brało udział co najmniej 2 trolli.

theoden92 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 17, 2016 12:33   

Tez to zauwazylem :) chyba, ze to miala byc ocena '1' a ktos nie zrozumial zasad.

Odpowiedz do tematu