ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Konsole
Autor Wiadomość
Suchcik 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 16, 2015 06:56   

Platformówka to nie gra zręcznościowa? Chociaż w sumie nie wiem, dawno w nic nie grałem.

Zależy mi na grach z użyciem kinect, gdzie dziewczyna będzie skakała przed telewizorem (9 lat).

Taki zestaw rozważam, tylko czy 4GB wystarczy?

Sulej 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 16, 2015 12:06   

Zainteresuj się też Nintendo Wii.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Mar 16, 2015 16:24   

Zastanawiałem się nad wyborem wątku, bo pytanie będzie dotyczyło TV, ale z racji tego, że podłączona pod niego ma być konsola to piszę tutaj ;)

Szybkie pytanie: poszukuję telewizora, o przekątnej mniej więcej 37-42 cale, który służyłby głównie jako ekran do konsoli. Jeśli chodzi o telewizję to jest zupełnie zbędna, tj. parametry, które wpływają na jakość odbioru są dla mnie nieistotne. Do TV chciałbym od czasu do czasu podłączyć laptopa np. w celu włączenia meczu/filmu.

Jeśli chodzi o budżet to na pewno zależy mi na ekonomicznej opcji (co nie oznacza, że najtańszej). Po prostu nie chcę przepłacać za zbędne bajery, ale zdaje sobie sprawę, że pewne właściwości do komfortowego grania są wymagane (kiedyś widziałem fajną stronę z rankingami TV pod konsole ze względu na bodaj "czas reakcji").

Istotna jest pewnie kwestia konsoli... Cóż - tutaj niestety nie jestem jeszcze do końca zdecydowany, między innymi dlatego, że nie wiem ile więcej musiałbym dopłacić np. za lepszy TV do wykorzystania wydajności next-gena (o ile taki problem w ogóle istnieje). Niemniej wybór ogranicza się raczej do PS3/4.

Pippo 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 16, 2015 17:44   

Sam przymierzam się do kupna i mój wybór padnie na pewno na:

http://hdtvpolska.com/pag...kdl-32w705-r814

Telewizor ponoć z rekordowo niskim input lagiem, dedykowany dla graczy. ;)

Tylko zastanawiam się jeszcze, czy brać 32 czy 42; będę siedział przed ekranem ledwo w odległości 1,25 m - 1,5 m. Z jednej strony jest obawa, że zaraz stwierdzę że 32 jest dla mnie za mały, z drugiej biorąc 42 zaraz stwierdzę, że ten TV jest dla mnie za duży, oczy wychodzą mi na wierzch itp. - muszę się jeszcze dobrze zastanowić. ;)

http://www.psxextreme.inf...56#entry3363621 - tutaj znajdziesz trochę komentarzy na temat użytkowania tego TV.

http://www.displaylag.com/display-database/ - tutaj znajdziesz bazę ekranów różnego typu z input lagiem.

patrykw1990
Milanista

Wysłany: Pon Mar 16, 2015 18:15   

Suchcik, z mojej strony polecam Xboxa 360. Grałem różdżkami z Playa (Ps move) jak i na xboxie z użyciem kamery kinect (zestaw który posiadam) i w moim odczuciu Xbox jest lepszy.
Co do samej konsoli. Polecam kupić od jakiegoś prywatnego przedsiębiorcy przerobioną konsole (z gwarancją), o ile dziewczyna ma ogarniętych rodziców którzy mogliby jej ściągnąć gry z neta, przerobić w 1 programie i wrzucić na twardy dysk konsoli. Cała operacja zajmuje 20min, gra się bez płyt - i co najważniejsze "za darmo".
Podsumowując polecam Xboxa 360 przerobionego (z dyskiem 250 albo 320gb) + kamerkę Kinect. Minus? Nie podłączać do neta
W zestawie który zaproponowałeś, są 2 gry: Kinect Sports (6 dyscyplin) i Kinect Adventures (też około 6 gierek do wyboru), szybko się znudzi, a oryginały jednak trochę kosztują...

Gol 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 16, 2015 18:57   

Kinect dla 9 latki jest jak znalazł, zwłaszcza że wciąż są na niego wydawane nowe gry.
Nintendo jest mało popularne w Polsce, więc jest też problem z grami, pozatym Wii nie jest już wspierane.
Move 9 latce może wypaść i uszkodzić się, bo np. Nie zapnie smyczy.

4GB wystarczy tylko dla Kinecta i gier z okresu od 2005 do 2012, później niektóre gry wymagały instalacji dodatkowych danych, więc o ile Tatuś nie postanowi pograć w GTA V, powinno być dobrze.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pon Mar 16, 2015 23:10   

Suchcik napisał/a:
Platformówka to nie gra zręcznościowa?

Dokładnie, zręcznościowa. I jedna osoba na forum utożsamiała grę platformową (gdzie postać rusza sie cały czas w prawo/do przodu) z określeniem 'gra ruchowa'.
Stąd wolałem spytać zawczasu czy faktycznie pyta o gry z odpowiednim kontrolerem czy zwykłe gry zręcznościowe na pad.

Suchcik 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 17, 2015 07:08   

Dzięki za komentarze. Sporo mi rozjaśniły i pewnie niedługo kupię X360.

Co do "piracenia" gier to odpada - jeśli rodzice kuzynki sami konsolę podłączą do TV to już będzie sukces ;)

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Mar 17, 2015 09:32   

@Pippo

a brałeś może pod uwagę Samsunga UN40EH5300? Ma swoje lata, ale parametry wydają się niezłe i można go dostać w Media Markcie za 1300 zł.

Pippo 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 17, 2015 11:02   

Raczej nie, przeglądając różne oferty TV, robiłem to pod kątem:

- co najmniej 200Hz częstotliwości odświeżania; więcej nie trzeba, ponoć ludzkie oko i tak nie jest w stanie tego zauważyć już.

- smart TV jako miły dodatek, ale nie musi być rozbudowany.

- 3D może być lub też nie, ja planuję zakup bez tego.

- Rozdzielczość: Full HD

- rozmiar 32-42 cale

Dużo rzeczy rozbijało się o to, aby podczas grania obraz nie tracił swojej ostrości przy szybszych akcjach w trakcie gry oraz niski input lag. Jeżeli chodzi o input lag, zaglądałem do różnych recenzji, gdzie mogłem ten parametr znaleźć. Niestety w sklepach, gdzie mamy podane resztę parametrów, nie jest to nigdzie podane.

Jeżeli chcesz Samsunga, popatrz na coś od serii 6xxx. Również możesz przyjrzeć się modelom Philipsa, jeśli podoba Ci się Ambilight. Tylko pamiętaj, że im nowsze TV z coraz to większą ilością bajerów, lepszymi matrycami nie oznacza koniecznie że będzie się nadawać do grania.

Wg tamtych zestawień, które podałem Ci wcześniej w linku, przyjmij sobie input lag w granicy max 40 ms. - czytając różne komentarze internautów, natknąłem się na wiele stwierdzeń, że jest to wystarczająca wartość do komfortowego grania.

Jeszcze większy? Może i da się komfortowo grać, ale on-line, lub gra w wyścigówki czy inne shootery to już może być problem. Objawi się to tym, że polecenia które wydasz na padzie, pojawią się zbyt późno na ekranie, będziesz miał wrażenie że coś tam "szarpie" lub zdziwisz się mocno, czemu grając w samochodówkę nagle lądujesz na bandzie na zakręcie. ;) Chodzi o to, że konsola swoje tam wygeneruje, potem TV w nieco innym czasie swoje.

Camill 
Milanista

Wysłany: Sob Mar 21, 2015 17:34   

Jak masz kawałek "dobrej" ściany to polecam projektor.

ozzy69 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 22, 2015 15:48   

Ja przymierzam się do projektora, ale jestem kompletnie zielony. Coś polecasz? Albo czym się kierować przy wyborze. Chodzi mi tylko o filmy, konsole mam gdzie indziej, tv nie oglądam z wyjątkiem meczów.

Camill 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 23, 2015 09:43   

Zasadnicze pytanie brzmi: jaką kwotę możesz przeznaczyć na zakup projektora.

Potem:

Odległość projektora od ściany/ekranu: najdroższe są maszyny z technologią Ultra Short Throw, która umożliwia wyświetlanie obrazu o dużej przekątnej z odległości kilkunastu cm. Zaletą takiego sprzętu jest również mobilność - bierzesz takie pudełko do znajomych i nie musisz szukać specjalnego miejsca, bo kładziesz projektor praktycznie pod ścianą i masz kinowy obraz. Jednak taki projektor kosztuje tyle co dobrej klasy 55 calowy telewizor.

Żywotność lampy: lampy to nie są tanie rzeczy, ale projektor ze średniej półki będzie Ci służył przez 5-6 lat przy oglądaniu np. jednego filmu dziennie.

Rozdzielczość: uważam, że minimum to 1280x800, a jak to będzie mało to w zupełności wystarczająca będzie 1920x1080 czyli FullHD.

Jasność świecenia: im większa tym lepiej, ale ja np. lubię zasiadać do filmu wieczorkiem kiedy panuje już półmrok albo całkowity mrok. Jeśli chcesz oglądać przy świetle dziennym to kupno projektora nie ma sensu. Chyba, że planujesz na ten cel wydać kilkadziesiąt tysi.

Aha i projektory ze średniej półki zawsze generują jakiś szum, aczkolwiek zakładam, że planujesz go podłączyć pod kino domowe z odpowiednim dźwiekiem więc to nie powinno Ci przeszkadzać:)

Jeśli mogę coś polecić nie wiedząc jakim budżetem dysponujesz:

Acer H6510BD

Technologia DLP czyli bardzo dobry kontrast i głęboka czerń, FullHD, 3D...

ozzy69 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 23, 2015 19:18   

Wielkie dzięki za odpowiedź.
Nie znam dokładnych wymiarów pokoju, bo to w drugiej chałupie, ale na oko 5 x 2,5 m i chcę go przeznaczyć tylko do tego. Oglądanie to raczej dużo rzadziej niż napisałeś, bo czasu za dużo nie ma i tak jak wspomniałeś tylko wieczorem i tylko z kinem domowym. Chce sobie odświeżyć wszystkie filmy, które lubię i zamierzam kupować nowości na blurayu. Podjąłem taką decyzję po ostatniej wizycie w kinie na "Wolnym strzelcu". Jeden siorbał napój, drugi chrupał a gość przede mną śmiał się przez cały film z byle czego. Pomijam już ludzi, którzy co chwila korzystają z telefonów i gadają. Wyjście do kina było spontaniczne, w kolejce stałem 20 minut,bilety dostaliśmy w innych rzędach, a kosztowały tyle co 1 film na blurayu. Nigdy więcej. Od teraz tylko komfortowe warunki na moich zasadach!
Do kina pójdę tylko na nowe star wars :)

żeby nie było offtopa - skońcxzyłem Driver San Francisco, świetna gra. Polecam. Swieże spojrzenie na wyścigi, bardzo nietypowe.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 31, 2015 22:39   

Kupiłem okazyjnie Watch Dogs - w komisach wołają ok.80zł, dałem 50 razem z przesyłką za polską wersję na PS4.
Niby sympatyczna gra, gdyby nie to, że dawno skończyłem GTA V a kolejność przechodzenia tytułów powinna być zupełnie odwrotna... :help:

Gandalf 
Milanista

Ostrzeżeń:
 2/2/2
Wysłany: Czw Lip 30, 2015 22:42   

Ps3 super slim dobry zakup? 799zl plus Fifa 15, 99zl.

Gol 
Milanista

Wysłany: Pon Sie 10, 2015 01:26   

Generalnie kupno Past-Genów średnio się w obecnym czasie opłaca.
Fifa 15 na X360/PS3 to Fifa 14 po liftingu którą dostaniesz za 30 zł gdzieś w sklepie z używanymi grami czy na aukcjach typu "Kupie/Zamienie", a samo PS3 do wyjęcia za 400-500 zł jak dobrze trafisz.
Cena 800 zł to absurd bo za 1000 zł można już mieć Ps4/XO (używane).
Fifa 14 na XO/PS4 to kwestia 100 zł może nawet znajdziesz taniej.

EDIT - Chwilę poszukałem i znalazłem taką oferte - http://www.konsolki.pl/fi...03/ps4/sportowa

29 zł Fifa 14 (PS4) + Używane PS4 za 999 zł na tej samej stronie.

Odpowiedz do tematu