ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
PIŁKA NOŻNA KOBIET
Autor Wiadomość
STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 27, 2015 08:34   PIŁKA NOŻNA KOBIET

Wczoraj oglądałem mecz ćwierćfinałowy mistrzostw świata kobiet Niemcy - Francja. Niemki wygrały w karnych, choć ogromną przewagę przez niemal cały mecz miały Francuzki. Ale wynik podaję niejako "na marginesie"...
Nie spodziewałem się, że mecz piłki nożnej kobiet będzie taki ciekawy i to nie dlatego, że biegały kobiety zamiast mężczyzn, ale z powodu walorów sportowych. Naprawdę przyjemnie się to oglądało, choć piłka nożna kobiet jest INNA. Powolniejsza, znacznie mniej agresywna, słabsze strzały, za to gra jest bardzo płynna, zawodniczki rozgrywają bardzo mądrze. Jakoś mniej strat (może dlatego, że kobiety nie mają aż tyle siły w nogach, więc zamiast długich przerzutów, piłka przechodzi od nogi do nogi), bardzo mało piłka znajduje się poza boiskiem ( w jednym momencie odniosłem wrażenie, że więcej razy były wykonywane rzuty rożne niż auty)przez co jest duża płynność gry, czas "netto" w którym piłka jest na boisku a nie poza nim wydawała mi się naprawdę ogromna. Nie było przerw, bo było bardzo mało agresywnych wejść, choć i one się zdarzały. Ale za to kobiety nie zachowywały się jak "boiskowe męskie panienki" i nie symulowały fauli.
Mając do wyboru mecz kobiet na światowym poziomie, albo powiedzmy przeciętny mecz polskiej ekstraklasy wybrałbym mecz kobiet.

cortess 
Milanista

Wysłany: Sob Cze 27, 2015 11:13   

Chyba różne mecze oglądaliśmy... Ogromna przewaga Francuzek? Gdzie? Mecz był bardzo wyrównany, wystarczy spojrzeć nawet na statystyki, gdzie praktycznie równo w każdym aspekcie. Jedyne z czym się zgodzę to, że Francja miała lepsze sytuacje - w tym właściwie piłka meczowa w dogrywce. Niemki trochę jak ich koledzy obecnie, niby grają dobrze, ale oczekiwania są większe. W sumie podobnie do kolegów na MŚ los rzuca im kłody w postaci samych mocnych przeciwników. Od jakiegoś czasu lekkim rozczarowaniem dla mnie jest to jak przestała się rozwijać Alexandra Popp. Kurde, panna w młodzieżówce trzepała niemiłosiernie, technika, kopyto w lewej nodze, wykorzystywanie siły fizycznej - wyglądała jak kobieca wersja Rooneya, szkoda że stanęła w miejscu. Czeka nas teraz podejrzewam przedwczesny finał: USA-Niemcy. Ja spokojnie wybieram takie spotkania jak to z Francją czy zapowiadane z USA zamiast pachołów z Copa America.

Odpowiedz do tematu