ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Koszulki
Autor Wiadomość
rangiz 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 23, 2015 16:10   

Po takim czasie, cena w granicach 25 euro jest już jak najbardziej normalna, do tego są w rozmiarówce, której chińczyki nie podrabiają w pełni.
Wysyłka z kraju, a nie 3 tygodnie czekania na podrabiany towar z Azji.

Kojak 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 26, 2015 11:57   

Jak rozpoznać czy koszulka jest oryginalna? Jakieś szczegóły? Zaryzykowałem i zamówiłem tą z tego linka co podał rangiz ( http://allegro.pl/domowa-...5061954894.html ) i na pierwszy rzut oka robi wrażenie. Fajny materiał, metki, naszywki i w ogóle wygląda cacy - ale jak już mówię, nie znam się na tym i jak rozpoznać czy to nie ściema? :)

Camill 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 26, 2015 12:46   

Jak bedzie dobra podróbka to pewnie nie rozpoznasz... ja kupowałem koszulkę we Włoszech w Milan Store przy okazji meczu z Barcą i pamiętam, że był komplet kilku metek, bodajże nawet jakieś hologramy i co mnie zadziwiło - opis na metce w kilku językach, w tym w języku polskim.

Ale kiedyś byłem w Turcji i zobaczyłem na targu koszulkę Milanu za śmieszne pieniądze - Turek przyznał, że to podróba, ale wyoglądałem ją ze wszystkich stron i nic nie wzbudziło moich wątpliwości. Mimo wszystko nie kupiłem. Generalnie jesli chodzi o kupno koszulek to uznaje tylko Milan Store - wiem, że to drogi interes, ale tak już mam.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 26, 2015 15:02   

Widziałem absolutnie idealne podróby. Widać było dopiero przy bezpośrednim porównaniu z oryginałem.
Zazwyczaj nieoryginalne mają trochę bardziej twarde napisy, np. sponsora. W oryginalnej to jest miękkie, prawie nie czuć jak się zgina. Ale trudno wyczuć nie mając dwóch takich samych.

Powiedziałbym, że wizualnie może i nie ma różnicy, ale jednak jest potężna różnica w trwałości.

Kojak 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 26, 2015 15:06   

No właśnie się zastanawiam, bo jest pełen pakiet metek - te doczepiane papierowe z logiem Milanu, opisem Climacool oraz zalecanymi metodami prania w 6 językach + na końcu polska informacja z rozmiarami. Oprócz tego są dwie metki, jedna mała przy kołnierzu a druga na dole koszulki po wewnętrznej stronie. Ta przy kołnierzu zawiera jakiś numer katalogowy(?), gdy próbuje go googlować ukazują się jakieś koszulki Milanu z sklepów w Polsce i Anglii :P Ta na dole od wewnętrznej strony ma informacje o producencie (jakiś oddział adidasa w Amsterdamie), a na następnych stronach informacje o praniu w 23 językach i z jakiego materiału jest wykonane(100% włókno poliestrowe).

Jeżeli jest to podróba, to powiem szczerze że genialnie wykonana, bo wszystkie siateczki, znaczki, zakończenia są w tym miejscu co powinny(porównując z zdjęciami oryginalnych) a napis sponsora jest giętki.

rafal996 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 26, 2015 15:08   

Stawiam na to, że masz oryginał.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 26, 2015 15:13   

To po prostu przecenione, tzw. leżaki magazynowe. Cena jak za podróbkę, ale to firmy sprzedające oryginały, mające towar na miejscu, a nie jakiś gość, który zamawia Ci koszulkę bezpośrednio z Azji, będąc tylko zarabiającym pośrednikiem, a towaru nigdy na oczy nie widział.

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Lut 26, 2015 17:10   

Aby rozroznic podroba/oryginal, to trzeba sie na tkaninach znac (tak, jest roznica :P ).Generalnie oryginalki maja jedna z metek z hologramem (podrabianie holo podnosi koszty).Jak rangiz napisal, raczej nie masz sie co bac, ktos gdzies oproznia magazyn bo niedlugo trzeba bedzie nowa kolekcje dac na wieszaki, a aktualna schowac

Gimlord 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 26, 2015 22:03   

A tak w ogóle, kupił ktoś z was może koszulkę wyjazdową z bieżącego sezonu, tą z kulką? Ciekaw jestem jak idzie jej sprzedaż.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Czw Lut 26, 2015 22:41   

Najbardziej byłbym ciekaw zestawienia jej sprzedaży w Europie vs poza nią. Azjatyccy turyści w przeciwieństwie do włochów, czasem mogli być wniebowzięci, z nimi nigdy nic nie wiadomo.

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 27, 2015 01:17   

Gimlord napisał/a:
A tak w ogóle, kupił ktoś z was może koszulkę wyjazdową z bieżącego sezonu, tą z kulką?

tak,ja kupiłem :)

Gimlord 
Milanista

Wysłany: Pią Lut 27, 2015 14:50   

Pawko IRL, pytam, bo wygrałem ją w konkursie i szczerze mówiąc żałowałem, że nie domówkę, ale gdy przyszła do domu... Po prostu cudo, piękna rzecz. Oprócz wspomnianej kulki oczywiście. Ciekaw jestem czy ci co kupili mają podobne zdanie.

rangiz napisał/a:
Najbardziej byłbym ciekaw zestawienia jej sprzedaży w Europie vs poza nią. Azjatyccy turyści w przeciwieństwie do włochów, czasem mogli być wniebowzięci, z nimi nigdy nic nie wiadomo.

Dokładnie. Obstawiam, że w takiej Japonii koszulka sprzedaje się świetnie.

Emil_Bulls 
Milanista

Wysłany: Sob Lut 28, 2015 13:43   

rangiz napisał/a:
http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=16341491&order=d&string=milan&search_scope=userItems-16341491&bmatch=s0-spt-0113

http://allegro.pl/listing...tch=s0-spt-0113

Dobre ceny koszulek z sezonu 12/13.

Nie zajrzałem na forum i wczoraj zamówiłem tę koszulkę za 179 :wall2: Mam nadzieję, że uda się anulować zamówienie.

FORZA MILAN

rangiz 
Milanista

Wysłany: Sob Lut 28, 2015 17:12   

179? To nawet te z poprzedniego sezonu stoją już taniej.

Te, o których wspominałem jeszcze schodzą z cen, obecnie 99zł:
http://allegro.pl/listing...s0-default-0113

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Sob Lut 28, 2015 17:15   

Gimlord napisał/a:
Pawko IRL, pytam, bo wygrałem ją w konkursie i szczerze mówiąc żałowałem, że nie domówkę, ale gdy przyszła do domu... Po prostu cudo, piękna rzecz. Oprócz wspomnianej kulki oczywiście. Ciekaw jestem czy ci co kupili mają podobne zdanie.

masz racje koszulka jest piękna,co do kulki hmmm mi tam ona osobiście nie przeszkadza-to wciąż przecież AC Milan... ;)

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Lut 28, 2015 19:31   

Pawko IRL napisał/a:
,co do kulki hmmm mi tam ona osobiście nie przeszkadza-to wciąż przecież AC Milan... ;)

To, wlasnie to, jest przykladem absolutnie blednego rozumowania.
Kupujac koszulke z kulka wskazujesz swoim portfelem ze dasz rade przelknac ja tez na pierwszym komplecie...
Owszem, koszulka jest ladna, ale poniewaz nie chce widziec kulki wiecej na naszych strojach, nie kupie takiej, nie wezme za darmo, moge co najwyzej spalic ja na oczach calego zarzadu, aby nie mieli watpliwosci ze ten numer nie przejdzie.

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Sob Lut 28, 2015 20:17   

Veleno sam z nimi nie wygrasz,ja już to zrozumiałem,zrozum i Ty...myślisz że to coś zmieni jeśli jak nie kupie czy Ty tej koszulki?kolejne 50 milionów ludzi i tak kupi...i nikt do tej pory nie powiedział że ta kulka ma pojawić się na pierwszym komplecie pożyjemy zobaczymy,logo jak na razie wprowadzone jest jako promocja Casa więc nie przesądzajmy od razu z góry że zastąpi ona herb klubu.a jeśli nawet to co automatycznie przestaniesz być fanem Milanu?niestety,niektórych rzeczy nie przeskoczymy :dunno:

rangiz 
Milanista

Wysłany: Sob Lut 28, 2015 21:15   

Ja tam za darmo bym brał, ale na promocji nawet 20 euro za nią nie dam :P
Gdyby miała herb to naprawdę byłaby świetna.

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Mar 01, 2015 09:38   

Pawko IRL napisał/a:
Veleno sam z nimi nie wygrasz,ja już to zrozumiałem,zrozum i Ty...:

Sam oczywiscie nie, ale jesli wiecej osob bedzie tak myslec jak ja to predzej czy pozniej cos sie zmieni.
Sila kibicow wbrew pozorom jest duza, wystarczy sobie to uswiadomic.Dosc powiedziec, puste San Siro co kolejke, to w niewielkiej tylko czesci efekt wynikow, a w duzej akt protestu przeciwko debilizmowi naszych dzialaczy...

zawor___ 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 01, 2015 10:43   

Może mi ktoś napisać dlaczego zdecydowano się majstrować przy herbie na koszulkach?.
Przecież ten herb dotychczasowy (ten owalny, nie ten co jest obecnie na koszulkach domowych) jest piękny i miliony ludzi się do niego przyzwyczaiło. I jeszcze ta kulka na wyjazdowych... Nie mogli jej dać gdzieś niżej na koszulce, tylko musieli dać na piersi?
Jak często zmieniał się herb na koszulkach? Włochom to nie przeszkadza, że majstrują przy tym?
Ja mogę się tylko cieszyć, że kupiłem oryginalną koszulkę z herbem, do którego czuję jakieś przywiązanie.

cortess 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 01, 2015 21:38   

zawor___ napisał/a:
Jak często zmieniał się herb na koszulkach? Włochom to nie przeszkadza, że majstrują przy tym? Ja mogę się tylko cieszyć, że kupiłem oryginalną koszulkę z herbem, do którego czuję jakieś przywiązanie.

Herb się zmieniał kilka razy przez te nasze 100+ lat... Ja sam pamiętam, że jak zakochałem się w Milanie to herb różnił się od obecnego - sorry, ale dla mnie zawsze powinno być "Milan" zamiast "ACM" w herbie... Dodaj sobie wyjątki jak stulecie czy tegoroczny powrót (podkreślam powrót) do tarczy z krzyżem. Nie zapomnij o totalnej zmianie na początku lat '80 - dla nie kojarzących herb z lat 82-86:

ACM było w herbie w latach 70 (73-79), poprzednio po wojnie było "Milan" tak jak później we wspomnianych '90... A same początki - patrz mój avatar - co nosił na piersi H.K.?

A już biorąc konkretnie to co było "na koszulkach"? Włoskie tarcze, puchary, same gwiazdki - jak w kalejdoskopie... Dlatego mnie takie zmiany nie ruszają, to nadal jest mój Milan...

Czy Włosi lubią majstrować przy logach? Niektóre ostatnie zmiany (kosmetyka to też zmiana, bo purystom przeszkadzać może nawet inny kolor czy kształt jednej literki) w herbach drużyn Serie A:

*Inter - 2014
*Juve - 2004
*Roma - 2013
*Empoli - 2013
*Parma - 2014
*Napoli - 2006
*Palermo - 2000
*Cagliari - 2011
*Torino - 2005
*Udinese - 2010
*Fiorentina - 2002
*Lazio - 1998
*Genoa - 1998

[EDIT] Milan (pomijając rok 1999 na stulecie) ma ten sam herb od 1998(?), od umowy z Adidasem o ile dobrze kojarzę jest to całe ACM w miejsce napisu "Milan" w herbie (gdzieś widziałem, że od 1994 - jak komuś chce się szukać to może sprawdzić)...

[EDIT 2] Taka ciekawostka: przed startem sezonu ws. zmian w herbie głosowali fani West Hamu - wyniki na ponad 10,000 głosów 70% było za zmianą, 50-coś tam poparło przedstawiony projekt. Młoty przeprowadzają się na stadion olimpijski i do tego będą miały nowy herb, w którym po raz pierwszy w historii pojawi się nazwa miasta Londyn. Myślicie, że jakby było w Mediolanie? Przeszłoby, nie przeszło? Druzgocąco, na styku? Nie powiem, jeśli wszedłby nowy właściciel + budowa nowego stadionu, to moment na rebranding jest chyba najlepszy (kwestia czy ktoś będzie chciał go przeprowadzać i w jakim stopniu).

zawor___ 
Milanista

Wysłany: Pon Mar 02, 2015 22:25   

Ja sie nie wypowiadam o innych drużynach Serie A, czy o West Hamie. Przyzwyczaiłem się do "ACM" na koszulce Milanu i dla mnie to była norma. Gdyby zamiast ACM byłby Milan, ale w owalu wcale by mi to nie przeszkadzało. Wiem, że "tarcza" była pierwszym herbem Milanu, ale mi się ona nie podoba na koszulce... Faktycznie w latach '80 to był hardcore z tym herbem. Zgadzam się z tobą, mimo tych zmian, Milan to nadal Milan.

korsi 
Milanista

Wysłany: Sob Mar 28, 2015 21:24   

Obecnie jest promocja na 3-ci komplet strojów na milanstore, 20 euro przesyłki to tam standard? Są może jakieś grupy wspólnych zakupów w milanstore na innych forach czy stronach, gdzie ktoś byłby chętny podzielić się kosztami przesyłki?

cortess 
Milanista

Wysłany: Nie Mar 29, 2015 15:13   

Też się przymierzam do zakupów w Milanstorze, w sumie chciałem czekać aż obecne koszulki mocniej zejdą, ale jak widzę ubiegłoroczną za 10 euro to się chyba nie powstrzymam... Chętnie więc przyłączę się do wspólnego zamawiania (myślę też nad przesyłką do kumpla do Niemiec albo na Wyspy - zawsze 8 euro oszczędzone)...

korsi 
Milanista

Wysłany: Wto Mar 31, 2015 19:40   

Dzięki za info odnośnie tańszej przesyłki do Niemiec, jeśli będę coś faktycznie zamawiał to chyba będę kombinował z przesyłką do naszych sąsiadów.

Odpowiedz do tematu