ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Piłkarz Roku 2014
Autor Wiadomość
Venomik 
Juventino

Wysłany: Nie Gru 28, 2014 03:05   

SineCere napisał/a:
Było grane rok czy dwa lata temu. I raczej nie byłoby lepiej, większych różnic to nie spowoduje. Bez różnicy czy w mizerii trzeba grzebać w grudniu, czy w lipcu.

Nie zgadzam się.
Przede wszystkim sam pisałeś, że: 'wygrał dzięki temu, że w Milanie był przez cały rok, a nie przez sześć miesięcy'. A letnich transferów jest znacznie więcej niż zimowych, zwlaszcza tych waznych. Już samo to ulatwia wybór odpowiedniego zawodnika.
Ale głównym dla mnie argumentem jest ludzka pamięć. Sezon to zamknięta całość, człowiek wszystko ogarnia, łatwo może sprawdzić statystyki. A rok? Serio ktoś pamięta czy dwie bramki z Livorno, w tym jedna kapitalna, miała miejsce w 2013 czy 2014? A jak strzelał w 87 minucie bramkę przeciwko Cagliari, ostatecznie kluczowy moment dla trzech punktów Milanu - jaki to był rok?
Oczywiście da się sprawdzić. Ale ile osób to robi? Ile analizuje, a ile kieruje się wyczuciem, które przy ocenie rocznej jest znacznie bardziej zawodne? Ile osób łatwo znajdzie statystyki za sezon, a za rok kalendarzowy już nie będzie potrafiła/nie będzie chciało im się liczyc samodzielnie?

Qnen 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 28, 2014 10:00   

Też sugeruję zmianę na sezonową. Teraz mam sporą zagwozdkę by złożyć sensowną 10tkę.

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 28, 2014 10:37   

Też popieram na sezonową.
I pytanie ma następujące: czy trzeba oddać głos na 10 czy wystarczy tylko na kilku? Bo kilku mógłbym wyróżnić, natomiast 10 to byłby wybór na siłę, na zasadzie mniejsze zło.
A teraz doczytałem regulamin, więc wszystko jasne. post do skasowania.

SineCere 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 28, 2014 12:10   

Venomik, masz rację z transferami, ale różnica nie jest aż tak znacząca, by determinować zmianę regulaminu.
Ludzka pamięć. No cóż, to najlepszy argument. Jeżeli jednak o miejscu kandydata decyduje jeden mecz na przełomie roku, to oznacza to, że ma on za sobą bardzo słaby rok. Przy lepszych graczach zadecyduje i tak wrażenie z całego roku, bo będą istotnymi postaciami przez dwanaście miesięcy. A słabsi, u których decyduje ten jeden mecz? Punkt w tę czy w tę nie robi wielkiej różnicy, to i tak niskie pozycje.
Co do sprawdzania statystyk. Myślę, że kto ma sprawdzać, ten sprawdzi. Jeśli komuś nie chce się zerknąć na wiosenny bilans (bo jesienny z grubsza pewnie każdy pamięta), to nie sprawdzi statystyk także za cały sezon.
Ponadto "lepsze jest wrogiem dobrego". A ja uważam, że teraz jest dobrze i nie ma potrzeby zmieniać ;)

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Nie Gru 28, 2014 12:32   

1 deJong - każdy wie za co
2 Rami - pewny na środku, mocny punkt obecnej drużyny
3 Menez - na razie nas ciągnie w tej rundzie
4 Balotelli - kilka bramek jednak strzelił dla nas
5 Honda - głównie za drugie półrocze
6 Lopez - zaskakująco dobrze zastąpił Krystiana czego się nie spodziewałem po rezerwowym bramkarzu
7 Kaka - również kilka bramek strzelił w poprzednim sezonie
8 Taarabt - robił to co teraz robi Menez, choć nieco mniej spektakularnie
9 Mexes - za kilka ostatnich występów
10 Montolivo - bo ktoś musiał zając dziesiąte miejsce

Gdyby była możliwość wysłania mniej niż dziesięciu kandydatów to wysłałbym tylko trzy pierwsze nazwiska. Reszta nieco na siłę została wybrana, no bo kogos musiałem wpisać.

Novantadue 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 30, 2014 14:37   

U mnie wygląda to bardzo podobnie.

1. Nigel De Jong - nasz najlepszy pomocnik, równa forma przez większość roku.
2. Adil Rami - Solidny defensor, dobrze gra głową przez co jest przydatny do stałych fragmentów i strzelił kilka bramek.
3. Jeremy Menez - 8 bramek i asysta, pamiętna bramka z Parmą i ciągnięcie całej drużyny.
4. Mario Balotelli - Dał nam kilka punktów w poprzednim sezonie, strzelił bodajże 7 bramek wiosną.
5. Adel Taarabt - Pozytywna runda wiosenna, kilka ładnych dryblingów i bramek. Szkoda tylko, że tyle wystarczy żeby znaleźć się w pierwszej 10 piłkarzy dzisiejszego Milanu. :wall2:
6. Keisuke Honda - Świetny początek obecnego sezonu, chociaż po jakimś czasie przygasł. Niżej od Taarabta, bo w ofensywie często kompletnie niewidoczny.
7. Diego Lopez - Dobry zastępca Abbiatiego, przewyższający go pod kilkoma względami. Prznyjmniej na bramce mamy spokój.
8. Kaka' - Strzelił kilka ładnych bramek, w bardziej poukładanej drużynie pewnie dałby nam więcej, no i do tego dochodzi trochę sentymentu. :)
9. Philippe Mexes - Miewa słabe mecze, ale wciąż to nasz najlepszy obrońca obok Ramiego.
10. Ignazio Abate - Świetny początek sezonu, w końcu nauczył się wrzucać. Tyle wystarczy, bo żadnej poważnej konkurencji nie ma jeśli chodzi o naszych bocznych obrońców.

Ale również najchętniej wybrałbym w tym roku tylko pierwszą trójkę. Miejsca 3-10 w sumie możnaby zamienić miejscami w większości przypadków, albo wcisnąć tam chociażby Montolivo. Od reszty drużyny jakoś nie oddstają.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Śro Gru 31, 2014 00:25   

Nie pytajcie dlaczego tak....

1 Nigel de Jong
2 Jeremy Menez
3 Adil Rami
4 Adel Taarabt
5 Mario Balotelli
6 Sulley Muntari
7 Keisuke Honda
8 Ignazio Abate
9 Riccardo Montolivo
10 Giacomo Bonaventura

Majkel 
Milanista

Wysłany: Śro Gru 31, 2014 16:58   

1. Jeremy Menez - Tylko pół roku, ale to jest lider jakiego nasza ofensywa potrzebowała i jakim nigdy nie był Balotelli. Dla mnie świetny transfer. Wiadomo, że jemu też się zdarzają słabsze mecze, ale ogólnie jest świetny i bierze na siebie ciężar gry.
2. Nigel de Jong - chyba nie trzeba tłumaczyć. On i Rami to najrówniej grający piłkarze w naszej kadrze, a Nigel oprócz tego, że równo gra, to jeszcze naprawdę dobrze.
3. Adil Rami - właściwie ctrl+c i ctrl+v tego co napisałem powyżej.
4. Giacomo Bonaventura - nikt się tego nie spodziewał, ale Jack wniósł nową jakość do naszej siły kreatywnej. Moim zdaniem, to bardzo fajny piłkarz i jeszcze ma szanse się dalej rozwinąć.
5. Riccardo Montolivo - Praktycznie pół sezonu w plecy przez kontuzję, ale jak tylko jest na boisku, to zazwyczaj widać dlaczego.
6. Ignazio Abate - Zazwyczaj trzyma określony poziom + świetny starty w sezon 14/15. Wolę nasz blok defensywny z nim, niż bez niego.
7. Mario Balotelli - Ostatnie pół roku już spuścił z tonu, ale jednak wciąż był bardzo ważny.
8. Keisuke Honda - Słaby zeszły sezon, dobry początek tego. Ostatnio nieco słabiej, ale wciąż przydatny dla drużyny.
9. Diego Lopez - gdyby nie kontuzja, chętnie bym go umieścił wyżej. Nowa jakość w bramce Milanu. Dawno nie widziałem tak dobrze grającego nogami bramkarza.
10. Christian Abbiati - łysy jak grał, to jednak jakiś poziom zapewniał. Może bez szału, ale dzięki swojemu refleksowi, też nas czasem parę razy uratował.

Nieobecni:

Faraon - w zeszłym sezonie kontuzja, a w tym po prostu rozczarowuje. Mam nadzieję, że gole z Realem dodadzą mu wiary w siebie i znowu zobaczymy Faraona z tej jednej, magicznej rundy.
de Sciglio - no nie, po prostu nie. Na zachętę, go nie umieszczę. Lubię Mattię i wierzę, że się na tej liście jeszcze znajdzie.

Wyróżnienie honorowe: Mexes. Niech gra tak jak gra, to będę go chciał dalej oglądać z Ramim i uwierzę, że możemy mieć w miarę pewny blok defensywny.
lì a casa il cuore sentirà!

acmilan1899 
Milanista

Wysłany: Śro Gru 31, 2014 18:49   

1. Jeremy Menez - świetny transfer; spora kreatywność
2. Nigel de Jong - bardzo solidny; szkoda tylko, że obecnie to wystarczy by być czołowym graczem Milanu
3. Adel Taarabt - było wiele dobrych momentów; bardziej za poprzedni sezon
4. Ignazio Abate - lepszy niż dawniej; to już nie tylko wieża szachowa
5. Keisuke Honda - lepsze statystyki niż gra
6. Adil Rami - niezła forma
7. Giacomo Bonaventura - pozytywne zaskoczenie
8. Kaká - z sentymentu
9. Diego Lopez - bo nie było kogo wybrać
10.Cristian Zapata - jw.

..pewnie wygra de Jong, Menez będzie drugi, a Rami 3.

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 01, 2015 02:37   

Mi osobiście nagrody za rok, nie sezon, odpowiadają. Natomiast im dłużej przyglądam się listom w tym temacie , tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że głosowanie co sezon miałoby większy sens. Mam wrażenie, że bardzo krótka jest pamięć forumowiczów, co rzutuje, rzecz jasna, na wyniki.

Hornet 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 01, 2015 21:09   

Też bym wolał sezonowe głosowanie.
Takie coś mi wyszło:
1.Jeremy Menez
2.Adil Rami
3.Nigel de Jong
4.Mario Balotelli
5.Adel Taarabt
6.Kaká
7.Riccardo Montolivo
8.Philippe Mexes
9.Keisuke Honda
10.Giacomo Bonaventura

zadi 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 04, 2015 00:05   

też jestem za nagrodami za sezon a nie rok

Camill 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 05, 2015 12:48   

Być może byłoby łatwiej zachować formę tzn. wybór piłkarza roku, ale wprowadzić jedną modyfikację - wybierać najlepszego piłkarza każdej formacji. Najlepszy obrońca, napastnik itd.

Moja dziesiątka:

1. De Jong
2. Rami
3. Menez
4. Honda
5. Abate
6. Balotelli
7. Bonaventura
8. Taarabt
9. Muntari
10. Montolivo

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Sty 05, 2015 21:01   

Miałem sobie odpuścić, ale też się zabawię:

1. Nigel De Jong
2. Jeremy Menez
3. Adil Rami
4. Keisuke Honda
5. Adel Taarabt
6. Ignazio Abate
7. Mario Balotelli
8. Giacomo Bonaventura
9. Philippe Mexes
10. Diego Lopez

GPower 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 05, 2015 22:16   

1 .Adil Rami
2. Jeremy Menez
3. Nigel de Jong
4. Adel Taarabt
5. Philippe Mexes
6. Keisuke Honda
7. Mario Balotelli
8. Ignazio Abate
9. Kaká
10. Giacomo Bonaventura

lord bass 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 05, 2015 22:16   

U mnie tak:
1. De Jong
2. Rami
3. Menez
4. Balotelli
5.Monolivo
6. Abate
7.Honda
8. Kaka
9. De Sciglio
10. Bonavetura

Kargool 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 05, 2015 22:30   

Ja tam rozumiem dlaczego wybór jest "roczny", a nie sezonowy. Przy tej formie musimy od zawodników wymagać więcej niż, powiedzmy, częściowego zaangażowania (tak wiem, zawodnicy Milanu mają wyczesane na nasze głosy), w tym sensie, że latem nie myślą oni o transferach, tylko skupiają się na przygotowaniu do sezonu i w pewnym sensie, zachowaniu wierności barwom klubowym. W tym roku dochodzi jeszcze jeden ciekawy czynnik, bo mamy w kadrze piłkarzy, którzy grali za kadencji trzech trenerów.
Głosując na piłkarza sezonu mielibyśmy podobne trudności, bo także dwie rundy, bo przerwa, bo mercato i dojście konkurenta, bo wyjazd na jakiś puchar itd...
rivaldoACM napisał/a:
Mam wrażenie, że bardzo krótka jest pamięć forumowiczów, co rzutuje, rzecz jasna, na wyniki.

Przy całym sezonie byłoby podobnie. Teraz wiemy jak gra np. Honda, ale już nie wszyscy pamiętają, że wrzesień to był jego miesiąc, podobnie może być na koniec sezonu. Teraz np. De Jong nie gra wybitnej piłki, ale w kwietniu wypali i przyćmi słabe występy z grudnia.
No i jeszcze jedno spostrzeżenie odnośnie samej materii. Kiedyś ten plebiscyt "przegrywali" Seedorf, Inzaghi, Gattuso, Imbrahimovic czy nawet Ambrosini. Mam wrażenie, że dziś nawet Kaladze wciągnąłby nosem obecnych zawodników Milanu. A przecież od występów wyżej wymienionych nie minęło aż tak wiele czasu. Zresztą wspomniał o tym w pewnym sensie Sinecere w dzisiejszym felietonie...

lord bass 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 06, 2015 12:37   

Widzę jak co roku, komuś pomyliła się kolejność;)

Venomik 
Juventino

Wysłany: Wto Sty 06, 2015 19:41   

Kargool napisał/a:
J
rivaldoACM napisał/a:
Mam wrażenie, że bardzo krótka jest pamięć forumowiczów, co rzutuje, rzecz jasna, na wyniki.

Przy całym sezonie byłoby podobnie.

Byłoby podobnie, ale w znacznie mniejszym zakresie. Dużo łatwiej rozróżnić 'to był mecz we wrześniu minionego sezonu, czy też w maju poprzedniego' niż 'to był mecz w grudniu czy styczniu poprzedniego sezonu'

Odpowiedz do tematu