ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Najwspanialsze stadiony Europy
Autor Wiadomość
Paweł Strzelecki 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 09, 2005 12:01   

We wrześniu miałem okazję zwiedzić Olympia Stadion w Berlinie oraz obejrzeć (niestety tylko z zewnątrz :( ) Camp Nou. Stwierdzam, że bardziej podobał mi się ten pierwszy obiekt. Czuć w nim, jak to się czasem mawia, ducha historii. Wg mnie on ma w sobie to coś, natomiast obiekt ze stolicy Katalonii zrobił na mnie wrażenie na... widokówce ;-) , gdzie był ukazany z lotu ptaka. Może gdybym miał więcej szczęścia i zwiedził go wewnątrz zmieniłbym co nieco zdania.
PS. Bilet do muzeum FCB kosztuje 10 E, czy samo wejście na stadion jest płatne? Tego nie zdążyłem się dowiedzieć.

Sajfer 
Milanista

Wysłany: Śro Paź 26, 2005 19:01   

ten stadion olimpijski to nic szczegolnego, boisko jakak kazde inne, pare tablic upamietniajacych olimpiade hitlera itd, moze podczas meczu , z zapelnionymi trybunami zrobil by na mnie wieksze wrazenie, co nie zmienia faktu ze w polsce o takim stadionie mozemy tylko pomarzyc....

http://www.plewinski-art....hp?page=galeria

=======================================

Szybki 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 26, 2013 17:01   

Tak sobie przeglądam projekty stadionów na MŚ 2018 w Rosji i jestem pełen podziwu, obiekty robią wrażenie a wiadomo że Ruski mają kasy w cholerę to pewnie będą je notorycznie usprawniać, modyfikować i dbać o nie a wiadomo jak ważna jest infrastruktura, liga rosyjska rozwija się w niesamowitym tempie i jeśli Włosi dalej będą siedzieć z założonymi rękami to Calcio niedługo całkiem pójdzie do lamusa...

1. Stadion Zenitu St. Petersburg - planowany czas ukończenia prac - 2015r.

2. Fisht Olympic Stadium - planowany czas ukończenia prac - 2013r.

3. Stadion Rubinu Kazań

4. Saturn Stadium

5. Stadion w Kaliningradzie

6. Stadion Samara

7. Stadion Sarańsk

8. Stadion Spartaku Moskwa

a teraz tak dla kontrastu, stadion w Neapolu:

we Florencji:

w Udine

Dalej mi się nie chce, nie wiem czy się śmiać czy płakać, Francuzom również budują się piękne, nowoczesne stadiony, coraz więcej pieniędzy się pojawia w ich lidze, wszystko idzie do przodu oprócz Serie A :rip:
#10 Rui Costa per sempre!

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 26, 2013 19:23   

Stadion w Udinese jest w tej chwili bieżąco modernizowany do tego efektu

Bieżnia ma zostać skasowana, zadaszenie stadionu i ma zostać główna trybuna w sumie bez zmian

Napoli coś tam chciało budować ale nawet nie zaczęli ;P Roma też miała plany co do nowego obiektu

Szybki 
Milanista

Wysłany: Czw Cze 27, 2013 11:50   

Wiadomo kiedy oni mają przebudować ten stadion? Co do Napoli to oni tam mieli wykonać jakieś drobne remonty co by stadion spełniał warunki UEFA.

bounty_fire napisał/a:

Roma też miała plany co do nowego obiektu

No ok, ale to wciąż tylko plany, Roma to już od 2 lat chyba ma budować ten stadion a do dziś jeszcze nie znaleźli nawet miejsca na niego, Inter nawet planu nie ma a wiadomość o budowie nowego obiektu wypuścili dość dawno temu, jak w taki sposób Włosi do tego podchodzą to ja się nie dziwię że wszystko leży i kwiczy, jakby tam pracowali ludzie z odpowiednią mentalnością i zapałem do pracy to może nie byłoby takiej sraki a tak to i za 20 lat Serie A nie dojdzie do ładu i składu, już nie mówiąc o tym żeby wrócić na 1 miejsce bo to będzie arcytrudne.

Szybki 
Milanista

Wysłany: Czw Mar 27, 2014 18:31   

Muszę się uderzyć w pierś po tym co napisałem wyżej. Roma zaprezentowała nam projekt swojego nowego obiektu, pojemność 60 tyś miejsc (prawie 20tyś więcej od Juve :rotfl2: ) a stadion ma być gotowy na sezon 2016/17. Ciesze się że w końcu coś się dzieje w sprawie infrastruktury w Serie A, może to będzie impuls dla innych klubów do takich inwestycji.

gorylmagila 
Milanista

Wysłany: Pią Mar 28, 2014 07:05   

A o nowym stadionie Milanu cisza ... :cry2:

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Pią Mar 28, 2014 11:34   

gorylmagila, zamiast beczeć pomyśl jakie głupoty piszesz. Milan jako jedyny wyraził chęć kupienia terenów po Expo i trzeba poczekać czy się dogadają finansowo, a takie negocjacje nie trwają 5 minut. Wtedy dopiero będzie można chwalić się makietami, a nie teraz kiedy jeszcze nie ma pewności gdzie ów stadion powstanie.

lord bass 
Milanista

Wysłany: Pią Mar 28, 2014 21:37   

Nie zapominajmy o licznych przetargach.

Szybki 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 19, 2014 18:21   

Szperając po necie na temat infrastruktury sportowej we Włoszech natknąłem się na ciekawą rzecz. Mianowicie Olimpia Milano - zespół koszykarski z Mediolanu w którym swoje udziały ma również (podobno) Galliani będzie miał nowy stadion, podobno idea urodziła się już parę lat temu. Nowy 13-tysięczny stadion + oczywiście wielkie centrum handlowe ma niby powstać w Mediolanie na przestrzeni paru lat, pytanie kto na to wyłoży pieniądze?

Info z tamtego roku o nowym stadionie Sampdorii -> http://forzaitalianfootba...or-new-stadium/

Projekt Palermo:

Fiorentina:
http://www.corrieredellos...%20prime%20foto
https://www.youtube.com/watch?v=TJ-SOgogm_w

Jak widać coś tam się dzieje, pytanie tylko czemu na tym się kończy i nie widać żadnych konkretów :help:

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Pią Gru 19, 2014 18:46   

Rossonero_ napisał/a:
Jak widać coś tam się dzieje, pytanie tylko czemu na tym się kończy i nie widać żadnych konkretów

Nie widać NA RAZIE żadnych efektów, dlatego że proces budowy trwa bardzo długo. Tzn. od wypowiedzenia pomysłu że budujemy do momentu, w którym wbijamy pierwszą łopatę w ziemię, trzeba przejść przez bardzo długą i uciążliwą procedurę papierkowo-biurokracyjną. Projekty, pozwolenia zabierają mnóstwo pracy i czasu, a choć prace już idą to nie widać jeszcze żadnych efektów w postaci wykopów, murów itp. Samo stawianie "szupy" trwa później stosunkowo krócej (oczywiście jak są pieniądze) ale znowu końcówka to kolejna droga przez mękę (odbiory i reszta papierów). Kto już miał okazję budować to wie o czym mówię.
Więc nie dziwmy się, że na razie jest dużo gadania a nic jeszcze nie widać :) .

Odpowiedz do tematu