ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Seriale
Autor Wiadomość
cortess 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 21, 2014 07:19   

Venomik napisał/a:
Z kryminałów polecane są jeszcze The Killing (podobny klimat jak Broadchurch, ale lepszy)(...)

Pytałem wcześniej, ale nie uzyskałem odpowiedzi na temat tego amerykańskiego remake'u. Teraz widzę, że kolega Venomik się wypowiada, więc pewnie oglądał to może doradzi: od razu The Killing czy najpierw duński oryginał (kiedyś w TV widziałem ze 2 odcinki)? Jest dokładnie to samo przeniesione w klimaty jankesów, czy można oglądać niezależnie od siebie?

Venomik 
Juventino

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Paź 21, 2014 09:01   

Niestety nie pomogę. Próbowałem kiedyś znaleźć polskie napisy do Forbrydelsen, ale nie było. Z napisami po angielsku oglądam tylko te seriale, gdzie mam pewność, że ewentualny błędne zrozumienie paru zdań nie popsuje mi klimatu albo zagadki.
Ale nie wiem jak z napisami teraz. Niemniej w dyskusjach 'Amerykanie w swoich wersjach filmu/serialu psują wszystko' wlasnie The Killing jest podawany jako przykład, że niekoniecznie.
Obok jest zawsze... Skins? Shameless? Nie pamiętam, a sprawdzać mi się nie chce ;)

Szybki 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 21, 2014 13:08   

Venomik napisał/a:
Jak gangsterski klimat to Gomorra - dla wielu najlepszy serial o tej tematyce jaki kiedykolwiek powstał. Ale to dopiero mam w planach

Widziałem film ale nie wiedziałem że powstał też taki serial, na pewno sprawdzę w niedalekiej przyszłości. ;)

Resztę podanych przez ciebie seriali oglądałem, Luther choć króciutki to godny obejrzenia, The Wire to klasyk i najwyższa półka serialowa nawet jeśli ktoś nie jest fanem czarnej kultury amerykańskich slumsów, True Detective też wbiło w fotel - czekam na 2 sezon. House of Cards kompletnie mi nie podeszło po paru pierwszych odcinkach ale jeszcze dam temu serialowi kiedyś drugą szansę, jeśli chodzi o polityczne wątki to Boss jest zdecydowanie lepszy.

The Killing również widziałem i jest to jeden z tych seriali które mnie opętały :P trzaskałem odcinki za odcinkiem bo tak wciąga, niesamowita fabuła.

Dzięki Venomik, Gomorrę sprawdzę obowiązkowo + Shadow Line w następnej kolejce ;)
#10 Rui Costa per sempre!

Venomik 
Juventino

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Paź 21, 2014 14:01   

Jeśli House of Cards Ci nie podeszło po pierwszych odcinkach to raczej nie widzę szans na zmianę. Klimat serialu pozostaje niezmienny i później przybywa trochę intryg, atmosfera trochę gęstnieje i trzyma w napięciu, ale nie sadzę by to wystarczyło do zmiany opinii o tym serialu.

Hmm... jest jeszcze Utopia. Pierwszy sezon uważam za jeden z najlepszych jakie powstały. Drugi bardzo dobry, ale nie ta półka. Więcej nie ma i nie będzie, ale nie ma żadnej sensacji na koniec, właściwie wszystko wiadomo i nie odczuwa się jakiejś złości, że więcej już nie będzie.
Obejrzyj to:
http://www.youtube.com/watch?v=01VGtX9xfh0
(warto z przynajmniej solidnym dźwiękiem, nie głośniczki z laptopa)
Pierwsza scena, która bardzo dobrze oddaje klimat całego serialu.

Peaky Blinders zbiera świetne opinie. Pierwszy odcinek wyłączyłem po 20 minutach, ale jednak wrócę. The Wire i Shadow Line też wyłączyłem i wróciłem po jakimś czasie. Chyba już czasami tak mam. Podobnie muszę dać jeszcze jedną szansę Mad Man.
Jeszcze Suits jest fajne. W drugim sezonie robi się juz rasowy dramat prawniczy.

Placor 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 21, 2014 16:28   

Ja polecam The Corner, klasyka od HBO. Dla fanów The Wire pozycja obowiązkowa.

GPower 
Milanista

Wysłany: Wto Paź 21, 2014 16:34   

Mnie osobiście ciekawią dwie polskie propozycje z HBO - Wataha oraz AXN - Zbrodnia. Przydało by się coś z rodzimego podwórka co było by warte oglądnięcia bo straszna posucha.

Szybki 
Milanista

Wysłany: Czw Paź 30, 2014 20:42   

No i niestety swój "żywot" zakończył kolejny genialny serial - Boardwalk Empire! Przyznam się szczerze że ostatnim sezonem jak i samym finałem jestem zawiedziony to i tak całokształt zasługuje na notę mocnego 8/10. Serial po prostu zabija klimatem i specyfiką tamtych lat, genialnie odtworzone i zagrane przez aktorów role największych gangsterów w Stanach Zjednoczonych, uwielbiam filmy/seriale o tematyce gangsterskiej więc moja ocena może być nieco spaczona ale sądzę że neutralny widz ogarniający temat doceni tę produkcję. Pewnie jeszcze nie raz w przyszłości śmignę wszystkie sezony od nowa.

Odnośnie ostatniego sezonu, spoiler:
Generalnie nie podobała mi się obrana droga na skróty przez twórców serialu, jakby chcieli nam powiedzieć od pierwszego odcinka ostatniego sezonu "sorry, ale kończymy z serialem i robimy wszystko na szybko". Prawdziwa historia przegrała z chęcią w miarę sprawnego zamknięcia całej opowiadanej historii, nie wiem czy ze względu na budżet czy oglądalność, nie wiem. Ale wiem że świetnie zapowiadały się wątki Capone (a konkretnie jego upadku który został spłaszczony do absurdalnych granic + dojścia do władzy Lansky'ego i Luciano - swoją drogą ten drugi odegrał kapitalną partię w tym sezonie, świetnie się oglądało sceny z jego udziałem). Boli to że w mig z serialu stracił się Masseria a Rothstein nawet nie doczekał się swojego pożegnania tylko w przeskoku sezonów się po prostu stracił.

Renesco 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Paź 30, 2014 22:09   

Jestem świeżo po obejrzeniu Gomorry. Serial oceniam wysoko, wciągnął mnie praktycznie od pierwszych minut. Może czasami był odrobinę przerysowany, ale nie przeszkadzało mi to zbytnio. Przede wszystkim udało się stworzyć wielowymiarowe postacie, gdzie właściwie każdą odrobinę się kocha i nienawidzi - w przypadku tego gatunku nie jest to proste zadanie. Z niecierpliwością czekam na kolejny sezon (o ile powstanie?).

sierpucho 
Milanista

Wysłany: Pon Lis 03, 2014 12:37   

wie ktos kiedy nowy sezon vikingów wychodzi?

Szybki 
Milanista

Wysłany: Śro Lis 05, 2014 20:35   

Placor napisał/a:
Ja polecam The Corner, klasyka od HBO. Dla fanów The Wire pozycja obowiązkowa.

+1
Co prawda serial nie ma konkretnej fabuły, jedynie przedstawia los garstki bohaterów (wzorowanych na prawdziwych postaciach!) dlatego jeśli ktoś szuka akcji i ciągłych strzelanin to się zawiedzie. Co zasługuje na owacje na stojąco to przede wszystkim gra aktorska która zwala z nóg :brawo: serial porusza i daje do myślenia, polecam.

Renesco napisał/a:
Jestem świeżo po obejrzeniu Gomorry. Serial oceniam wysoko, wciągnął mnie praktycznie od pierwszych minut. Może czasami był odrobinę przerysowany, ale nie przeszkadzało mi to zbytnio. Przede wszystkim udało się stworzyć wielowymiarowe postacie, gdzie właściwie każdą odrobinę się kocha i nienawidzi - w przypadku tego gatunku nie jest to proste zadanie. Z niecierpliwością czekam na kolejny sezon (o ile powstanie?).

Właśnie śmignąłem ostatni odcinek i jestem pod wrażeniem. Najbardziej spodobało mi się to że producenci nie brali pod uwagę poprawności politycznej tylko chcieli zrobić coś mocnego i udało im się. Brud, smród, włoskie slamsy, dużo akcji i dużo trupów - tak można w wielkim skrócie przedstawić "Gomorrę", plusem jest też to że nie ma pozytywnych bohaterów ratujących świat w holywoodzkim stylu, wszyscy są źli lub bardziej źli :P Jak rzekł kolega Renesco serial wciąga ale też trzeba być cierpliwym i wyrozumiałym bo z pewnością Gomorra nie przypomina amerykańskich seriali (chodzi głównie o efekty scen). Świetne zdjęcia, świetny klimat południa Włoch i samego Neapolu, te blokowiska w kształcie piramid robią niesamowite wrażenie, masa opuszczonych i nieużywanych boisk, basenów czy przeróżnych budynków gdzie toczy się akcja - generalnie Neapol to nieźle zdewastowane miasto.

Kojak 
Milanista

Wysłany: Czw Lis 06, 2014 22:12   

Właśnie skończyłem The Wire, świetny serial z niesamowitym klimatem który pewnie nie każdy doceni. Trochę specyficzny serial bo ma się wrażenie że przez większość odcinków w danym sezonie niewiele się dzieje, by pod koniec wszystko poskładało się do kupy. Fajnie pokazana polityka, machlojki i praca detektywów. Dodatkowo znakomity humor(shieeeeet) i świetnie zagrane postacie.

A teraz poniżej dyskusja dla tych co już oglądali(SPOILERY):

Serial po pierwszym znakomitym sezonie narobił mi takiego smaka że oglądając kolejne czułem lekki niedosyt, a mianowicie sezony 2 i 4 uważam za mocno przeciętne. O ile w drugim rozpracowywanie Greka i Vondasa było całkiem fajne, tak brak klimatu "ulicy" był dość mocno odczuwalny. Po 3 sezonie i śmierci Stringera byłem mocno zawiedziony bo była to postać która miała jeszcze przed sobą mnóstwo możliwości i myślałem że pociągną to do końca, tak samo odłożenie na bok Avona i tylko epizodyczna rola związana z Grekiem. Piąty sezon to znów majstersztyk, a przynajmniej końcówka. Mimo wszystko serial zaliczam do grona TOP5.

Swoją drogą ilu ten serial "wypromował" aktorów to głowa mała - Carver, D'Angelo, Cutty(The Walking Dead), McNulty(300), Lester, Marlo(Person of Interest), Carcetti(Gra o tron), Klebanow, Bunk(Suits), Herc, Omar(Boardwalk Empire) nie wspominając o Stringerze. Jak ktoś będzie mnie cytował to dajcie informację że są spoilery :)

Szybki 
Milanista

Wysłany: Czw Gru 18, 2014 13:34   

Zwracam honor i cofam wszystko co powiedziałem źle o 4 sezonie Homeland, zrobiła się MIAZGA :prayer:

Camill 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 30, 2014 13:57   

Ktoś ogląda Supernatural? Ja patrzę już z przymusu na 10 sezon, ale serial mógł się spokojnie skończyć jakieś 4 sezony temu. A zapowiedzieli 11:) Strach się bać co jeszcze mogą wymyślić :rotfl:

Obecnie czekam na wznowienie House of Card w reżyserii Agnieszki Holland i Gry o Tron, a na bieżąco oglądam Walking Dead. Rzym też był świetny.

Baresi87 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 30, 2014 22:33   

Rossonero_ napisał/a:
Zwracam honor i cofam wszystko co powiedziałem źle o 4 sezonie Homeland, zrobiła się MIAZGA :prayer:

Szkoda tylko, że ostatni odcinek to straszna kupa, po 11 spodziewałem się dużo lepszego zakończenia.

milan78 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 04, 2015 17:34   

Właśnie skończyłem 4 sezon HOMELAND i tak spapranej koncówki serialu to już dawno nie widziałem. Odcinki 8-10 wbiły mnie w fotel, spodziewałem się utrzymania takiego tempa a tu...wyszło nie wiadomo co! I jeszcze 5 sezon będzie....
W ostatnim czasie dobiłem do 9 sezonu SUPERNATURAL i zgadzam się z Camillem...powinni zakończyć na 4 sezonie
Obejrzane też CASTLE (3 sezony), 2BROKE GIRLS (2 sezony) i 4 sezon GRY O TRON - ten serial jest genialny!
Następne w kolejce Shameless i Gomorra

Venomik 
Juventino

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Nie Sty 04, 2015 19:30   

Sporo osób oglądających Homeland pisało, żeby przedostatni odcinek traktować jak finał, bo ostatni jest co najwyżej dodatkiem i ewentualnie wprowadzeniem do następnego. Ponoć wielu osobom takie podejście znacznie pomogło.
Piszę teoretycznie, bo pierwszy sezon nie spodobał mi się na tyle, żeby oglądać dalej.

milan78 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 11, 2015 19:57   

Właśnie obejrzałem serial GOMORRA. Jednym słowem ARCYDZIEŁO!!! Szczerze polecam.
Małe streszczenie (za Cinemax):

Opowiadający o tajemnicach neapolitańskiej mafii serial kryminalny, oparty na bestsellerowej książce Roberta Saviano i jej kinowej ekranizacji z 2008 roku.
Na ciemnych i wąskich ulicach Neapolu władzę sprawuje kamorra - potężna miejscowa mafia, która oplata swoimi mackami całe miasto i kontroluje życie mieszkańców. Nieoczekiwanie do więzienia trafia Pietro Savastano (Fortunato Cerlino), jeden z przywódców organizacji. Schedę po nim przejmuje zaledwie trzydziestoletni Ciro Di Marzio (Marco D'Amore). W walkę o władzę angażuje się też żona Savastano, Imma (Maria Pia Calzone), oraz jego największy rywal - Salvatore Conte (Marco Palvetti). Zrealizowany na południu Włoch, realistyczny serial odsłaniający największe tajemnice neapolitańskiej mafii. Produkcja jest ekranizacją wstrząsającej książki autorstwa Roberta Saviano, młodego włoskiego dziennikarza, który po opublikowaniu „Gomorry” musiał opuścić rodzinny Neapol w związku z groźbami ze strony mafiosów.

Carlo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Sty 11, 2015 20:01   

Gomorra? Może rzeczywiście sprawnie nakręcony serial, ale dla mnie to patologia w czystej postaci. Generalnie nie polecam, można się nieźle zdołować ;)

Venomik 
Juventino

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Nie Sty 11, 2015 20:04   

W jakim sensie patologia? Odnośnie serialu to jest czy tylko jego fabuły? Bo to właśnie serial, który planuję w najbliższym czasie obejrzeć. Kilka ostatnich pozycji mnie rozczarowało i mam wielką nadzieję, że to nawiąże do moich ulubionych, bo recenzje od osób, których zdanie cenię, są świetne.

Carlo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Nie Sty 11, 2015 20:18   

Chodzi o fabułę. Nie będę spoilerował, ale po niektórych odcinkach miałem naprawdę dość. Nawet mój ulubiony Pitbull i choćby odcinek o psychicznej przemocy ojca wobec żony i dzieci, który kończy się spaleniem przez tego osobnika własnych dzieci w samochodzie, nie dorównuje okrucieństwem niektórym scenom z Gomorry. Brutalność i nihilizm w czystej postaci.

Venomik 
Juventino

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Nie Sty 11, 2015 23:03   

Carlo napisał/a:
Chodzi o fabułę.
Patologiczna fabuła czy patologia w fabule? Bo przemoc i patologia w brutalnym serialu o mafii mi nie przeszkadza

Gandalf 
Milanista

Ostrzeżeń:
 2/2/2
Wysłany: Nie Sty 11, 2015 23:40   

Ja oglądałem ostatnio The Wire serial fajny ale po śmierci Stringera to już dalej nie to samo.

cortess 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 12, 2015 00:57   

W sumie ta Gomorra już jakiś czas wisi na mojej liście, ale tak mi teraz czasu brakuje, że górka "seriale na bieżąco" już tak urosła, że nie wiem kiedy ja to napocznę... I jeszcze mi teraz Broadchurch sezon 2 zaczęli puszczać, jak ja tego amerykańskiego remake'u jeszcze nie miałem okazji skosztować...

Żeby to ułożyć i jakoś sprawniej zarządzać może ktoś mi potrafi coś powiedzieć o następujących tytułach: The Affair, The Knick albo The Fall (2 sezony). Tylko mi nie piszcie o czym są, bo to wiem. Chodzi mi czy ktoś z Was oglądał i w skrócie ocenę swoją mi poda, podpowie czy warto.

Qnen 
Milanista

Wysłany: Pon Sty 12, 2015 01:02   

Ja widziałem The Fall. Boska Gillian Anderson w roli głównej, dla niej warto :)
Na poważnie jednak to serial jest świetny, ciężki, klimatyczny. Jak będziesz po obu sezonach to napisz swoje odczucia, bo ja nie będę Ci nic pisał, żeby nie popsuć Ci wrażeń.

Venomik 
Juventino

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pon Sty 12, 2015 01:04   

Gandalf napisał/a:
The Wire serial fajny ale po śmierci Stringera to już dalej nie to samo.

Gnij w piekle edit :grrr:
;)

/no dobra, akceptuje kartkę, ale nie chciałem cenzurować znanego zwrotu ;)

Odpowiedz do tematu