ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiana zasad w Serie A?
Autor Wiadomość
Bart668 
Milanista

Wysłany: Nie Lut 26, 2006 15:14   Zmiana zasad w Serie A?

Podobno w lidze włoskiej mają być zmienoine zasady. Słyszałem, że niedługo będzie większa kara za faul na lepszym zawodniku. I to słyszałem o tym na Canal+, więc to chyba nie jakaś plotka byle jaka.

BoReK99 
Milanista

Wysłany: Pon Lut 27, 2006 22:42   

ciekawe jak wybrac lepszego zawodnika ? to by byly przkerety, wezmy zawodnika jest jakies 3-4 lata czolowa psotacia a pozniej, gra slabiej i bedzie traktowany jak ten lespzy? nie sadze zeby tak bylo, to dyskryminacja :idea:

malutki 
Milanista

Wysłany: Wto Lut 28, 2006 01:00   

Jeśli rzeczywiście słyszałeś to na Canal+, to może słyszałeś także na jakiej podstawie zamierzają wyznaczać lepszego zawodnika? Broń Boże, nie jest to pytanie agresywne.

Nie umiem sobie tego wyobrazić. Ktoś fauluje Mirko Vucinica tak samo, jak Andrija Shevchenkę, ale za faul na pierwszym zawodniku dostaje żółtą kartkę, natomiast na drugim kartkę czerwoną? Tylko dlatego, że Shevchenko jest zawodnikiem "lepszym" (bezsprzecznie jest, dałem tutaj dwa różne i jasne przykłady), zdobył Złotą Piłkę, koronę króla strzelców, podnosił Puchar Europy? A Vucinic jest snajperem słabiutkiego Lecce? Tak, jak dla kibiców Milanu ważny jest Sheva, tak dla kibiców Lecce ważny jest Vucinic. Dlatego wprowadzenie takich przepisów byłoby totalną bzdurą i jawną niesprawiedliwością dla piłkarzy. Bo czemu piłkarz o gorszych umiejętnościach ma być dyskryminowany? Może mieć mniej talentu, a zostawiać tyle samo serca na boisku. Byłoby to także policzkiem dla kibiców słabszych drużyn.

Ps. Oczywiście zupełnie nie wierzę we wprowadzenie takich przepisów, nie mniej jednak chciałem się na ten temat wypowiedzieć.

Ps2. Nazwiska piłkarzy zostały dobrane przypadkowo i proszę nie doszukiwać się tutaj żadnych związków :)

kuba1899 
Milanista

Wysłany: Wto Lut 28, 2006 08:14   

Wszystko to powstalo pewnie po faulu na Tottim. Uwazam tak jak przedmowca, ze sam pomysl podzialu na lepszych i gorszych zawodnikow jest poroniony, nie mowiac juz o tym jak pozniej ten przepis bylby egzekwowany. Uwazam natomiast, ze za wyjatkowo brutalne faule, ktore maja na celu polamanie nog lub wykluczenie zawodnika z gry, powinny byc wyjatkowo surowo karane, lacznie z długoterminowymi dyskwalifikacjami. Co innego walka, twardy wslizg w celu wybicia pilki a co innego atak na wiezadla...

Radeo 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Lut 28, 2006 12:44   

To oczywiste, że to bezsens i nie ma sensu nawet tego wyjaśniać. Podejrzewam, że może chodzić tu o jakiś antenowy dowcip komentatorów próbujących znaleźć sposób na takie faule i na to, że przez takie głupie wybryki dobrych zawodników może zabraknąć na mundialu.

droc 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Mar 08, 2006 10:15   

Sędzia powinien po odgwizdaniu faulu wyjąć oficjalną klasyfikację Serie A i zobaczyć, czy faulowany piłkarz mieści się w kategorii A, B lub C. Inny pomysł to oznaczenie koszulek "lepszych" graczy specjalnymi kolorami lub też dodatkowym symbolem przy numerze zawodnika. Na przykład Sheva miałby na koszulce numer 7A.

:lol:

pzdr,

Venomik 
Juventino

Wysłany: Śro Mar 08, 2006 16:09   

Nie da się ukryć - pomysł idiotyczny. Zastanawiam się, czy nie powiedział to po prostu jakiś sfrustrowany kibic (choćby Romy - czemu sie im dziwić szczególnie nie można) i nie zostało to podane na Canal + jako ciekawostka, a nie faktyczny zamiar czy nawet pomysł.
Wiem, że wielu z nas mocniej boli jak zostanie kontuzjowany lepszy piłkarz - mnie także.
W końcu słysząc o kontuzji zupełnie nieznanego mi zawodnika Ascoli nie zmartwię się tak jak słysząc o kontuzji Gattuso (podlizuję się :twisted: - ale i tak nie kłamię, ogólnie mam sentyment do Milanu).
Jednak zmiana przepisów to zupełnie inna sprawa.
Raz, że byłoby mnóstwo problemów dla sędziego.
Dwa, że byłyby problemy organizacyjne.
Trzy, że dyskusje wobec podziału lepszy/gorszy nie miałyby końca.
Cztery, że jest to ogólnie niesprawiedliwe - większość fauli popełnianych jest przypadkowo, po ataku na piłkę i niezamierzonym trafieniu w rywala.

Paweł Strzelecki 
Milanista

Wysłany: Śro Mar 08, 2006 23:14   

Nie będę powielał tego, co napisali koledzy przede mną. Po prostu bubel roku. Na Śląsku przyznawane są specjalne nagrody za różnego rodzaju kiksy - szmacianki. Odpowiednią kandydaturę właśnie znaleźliśmy.

watson70 
Milanista

Wysłany: Sob Paź 11, 2014 11:57   

Podobno w lidze włoskiej mają być zmienoine zasady. Słyszałem, że niedługo będzie większa kara za faul na lepszym zawodniku. I to słyszałem o tym na Canal+, więc to chyba nie jakaś plotka byle jaka. :gol:
:minigun:

Venomik 
Juventino

Wysłany: Sob Paź 11, 2014 20:36   

Serio? Rejestracja, żeby napisać coś takiego?

Qnen 
Milanista

Wysłany: Sob Paź 11, 2014 22:13   

Chyba również BOT. Coś się tego dziadostwa namnożyło ostatnio. Forum zostało zaatakowane jakimś badziewiem?

rangiz 
Milanista

Wysłany: Nie Paź 12, 2014 17:50   

Nie wiem czy jedno z drugim ma cokolwiek wspólnego, ale ostatnio niektóre skanery podnoszą alarm, nie na głównej, tylko na samym forum, sugerując: Malware site lub podobne robactwo.

Odpowiedz do tematu