ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kulinarnie
Autor Wiadomość
Szybki 
Milanista

Wysłany: Pią Lis 09, 2012 16:48   Kulinarnie

Może mamy tutaj na forum jakiś kulinarnych wirtuozów :D Co lubicie jeść? czego najwięcej a czego nie. Gotujecie sami czy raczej ktoś inny no i czy w ogóle lubicie spędzać czas w kuchni? Ja uwielbiam kombinować, mieszać, eksperymentować z różnymi przyprawami, potrawami itd. ale gotować nie potrafię. Mimo wszystko w niedalekiej przyszłości chcę zacząć już coś samemu pichcić, uczyć się robić jakieś przeróżne dania bo mimo że jestem chudy to zjeść lubię i to dużo.

O, dzisiaj mam placki :-D

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Sob Lis 10, 2012 14:13   

ja uwielbiam gotować :) i nieskromnie pochwale się że wychodzi mi to całkiem całkiem ;) a i wybredny nie jestem więc zjem raczej wszystko zależy tylko od dnia i zachcianek. wiec i może dla tego wyglądam tak jak wyglądam :dupa:
u mnie dziś na obiad pierść z kurczaka nadziewana serem i pieczarkami do tego brokuły a wszystko polane sosem z borowików i prawdziwków.a wszystko przekąsze z surówką z kapustki kiszonej :toast:
wieczorem ----> browarek i take away ;)

Hornet 
Milanista

Wysłany: Nie Lis 11, 2012 08:50   

Ja mam dziewczynę, która świetnie gotuje :) Czasem jej pomagam w kuchni, ale sam się za gotowanie nie biorę. Najlepiej jej wychodzi domowa Pizza i Twistery :D

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Nie Lis 11, 2012 20:52   

dziś była zupa brokułowa taka na śietance mmnnnnniaaaaammmmmmmmmmmmm :)

a wieczorkiem...... browarek i take away standard :devil:

Szybki 
Milanista

Wysłany: Nie Lis 11, 2012 21:39   

Ja jak zwykle rosołek a na drugie rolada, kluski i czerwona kapusta :prayer:
#10 Rui Costa per sempre!

Szybki 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 08, 2013 20:16   

Co prawda z gotowaniem to ma mało wspólnego ale nie mogę odmówić truskawkom, wczoraj i dzisiaj wsunąłem po niecałym koszyku a miejsce na kolejną porcję jeszcze jest, uwielbiam truskawki, do tego śmietana, cukier, ijeeesus niebo w gębie :D

:prayer: :prayer: :prayer:

Polecicie może jakieś tego typu desery z owocami?

Kargool 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 08, 2013 21:34   

Ja polecę inne desery i inne owoce:
http://czarownie.blox.pl/html
smacznego :)

rangiz 
Milanista

Wysłany: Śro Lip 10, 2013 02:11   

@Rossonero - Ameryki nie odkryję, jak stwierdzę, że świetne jest to samo co pokazałeś, ale w wersji malinowej :ok:

Szybki 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 13, 2013 15:45   

Sezon na grzyby uważam za rozpoczęty, wczoraj korzystając z chwili wolnego czasu wybrałem się do lasu wcześniej oczywiście pytając dziadka w które miejsca najlepiej iść i przyniosłem prawie pełne wiadro, masa podgrzybków, parę kozaków i kani :brew: kolacja była przepyszna, smażone grzybki z cebulką = niebo w gębie.

A u was jak jest z grzybami, lubicie zbierać/konsumować? czy tylko chodzicie na halucynki? :P

:banan:

Marcu 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 13, 2013 18:53   

Ja osobiście uwielbiam zbierać i konsumować. Co roku muszę odpowiednią ilość ususzyć na zupę grzybową, czy do bigosu. Mniam.

SineCere 
Milanista

Wysłany: Pią Wrz 13, 2013 19:05   

Mieszkam w takim miejscu, że las pełen grzybów mam tuż koło domu. Problem w tym, że o tej porze, to co dwa kroki spaceruje tam grzybiarz, więc muszę odjeżdżać kilka kilometrów dalej, cały tłum zostawiając za sobą. Ostatnio w godzinę uzbierałem tyle tego, że starczyło na obiad dla całej rodzinki (a i porządnie wyciszyć się przy tym można). I o ile grzyby są dobre w każdej postaci, o tyle wprost nie mogę się oprzeć duszonym grzybom w sosie śmietanowym i z makaronem :prayer: Ciężkostrawne, ale dopóki leżą na talerzu, to nie umiem im odmówić. Obojętnie jak ich dużo ich jest, przygarnę wszystkie ;) Polecam, SineCere :D

PrzeM 
Milanista

Wysłany: Sob Wrz 14, 2013 20:04   

A ja nie lubię grzybów :P

Majkel 
Milanista

Wysłany: Nie Wrz 15, 2013 07:53   

Ja nie cierpię zbierania, ale konsumpcję owszem ;-) Tak jak kolega napisał grzyby w sosie śmietanowym z makaronem rządzą. A jak dodać do tego, boczek i cebulę to już w ogóle ;-)
lì a casa il cuore sentirà!

smigol 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 16, 2013 11:34   

ja uwielbiam robić lajtowe potrawy i one najwięcej frajdy mi sprawiają

STARY TIROWIEC 
Milanista

Wysłany: Pon Wrz 16, 2013 12:45   

smigol napisał/a:
ja uwielbiam robić lajtowe potrawy

To smacznego, cokolwiek to oznacza ;) .

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Nie Sty 19, 2014 08:39   

coś nt cukru,masakra :help:
http://biznes.onet.pl/cuk...31,1,news-detal

Szybki 
Milanista

Wysłany: Nie Cze 01, 2014 19:07   

Jeśli chodzi o filety z ryb w puszkach które polecacie najbardziej i z jakich firm? ostatnio kupiłem śledzia opiekanego w cytrynowym sosie, dosyć spory był i zapłaciłem za niego ponad 10zł, narobił mi smaka a po paru kęsach puszka poleciała do kosza bo nawet mój kot nie chciał się tego chwycić, teraz żeby nie cudować (choć wiadomo gusta smakowe są różne) zdam się na waszą pomoc bo ogólnie do tej pory jadałem bardzo mało ryb więc jestem zielony całkowicie w tym temacie :help:

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Nie Cze 01, 2014 22:15   

ŻADNYCH! kup sobie świeżą rybke z której można wszystko zrobić i nie będziesz miał problemu.co do puszkowanych ryb to bym jednak trzymał się z daleka,chyba że mają min 85% rybki w sobie,poczytaj etykiety a sam się przekonasz.wracając do świeżynki to polecam łososia ;)idealna na wszystkie sposoby do przyrządzenia ;) u nas w domu jemy od surowego po omlet łososiowy,o innych wynalazkach już nie wspomnę ;)miód w gębie :prayer:

maslok 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 02, 2014 10:39   

Kup sobie np. pstrąga na tacce, wypatroszonego. Odcinasz łby, skrzela, myjesz, przyprawiasz, obtaczasz w mące i na rozgrzaną patelnię. Wydasz na to 10-12 zł i będziesz zadowolony.

Szybki 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 04, 2014 10:31   

Wirtuozem w kuchni nie jestem ale coś spróbuję upichcić, dzięki :ok:

Odpowiedz do tematu