ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Piłkarz Roku 2013
Autor Wiadomość
Porek 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 16, 2014 15:41   

Abbiati wg mnie tyle co ratował tyle samo baboli wpuścił, albo trzeba się było martwić czy da radę dokończyć mecz... poza tym jego gra nogami woła o pomstę do nieba...

Pazzo bardzo lubię ( zmieniłem o nim zdanie o 180 stpni) ale nie zasługiwał na wygraną w 2013 roku, przez kontuzję głównię... i jemu życzę żeby 2014 był mniej kontuzjogenny ;)

rangiz 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 16, 2014 16:22   

Szary i Pazzo prawie nie grali, Kaka jest za krótko, Abbiati co drugi mecz wpuszcza szmaty to nawet nie było kogo wybrać.

Kojak 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 16, 2014 16:57   

Dlatego Balotelli to był jedyny słuszny wybór bo wśród ślepych jednooki królem :P Pazzini rozegrał dobry SEZON a nie rok, to samo tyczy się Kaki i NDJ którzy rozegrali dobre pół sezonu. Poli zagrał raptem z 10 dobrych meczów, El Sharaawy kompletnie zniknął w tym roku(również dobre pół sezonu ubiegłego roku) a Abbiati przeplatał dobre mecze ze słabymi. Dlatego moja trójka wyglądała tak:

1. Balotelli - wlał entuzjazm w nasz zespół i w poprzednim sezonie ciągnął cały wózek a w tym mimo wszystko pare goli strzelił.
2. Mexes - profesura w obronie + gol na wage LM i nie najgorsza dyspozycja w tym sezonie.
3. Montolivo - w pierwszym półroczu ostoja pomocy, a w obecnym sezonie tak jak Abbiati przeplatał mecze słabiutkie z dobrymi, mimo wszystko za całokształt roku się mu należało.

Problemem jest to że ludzie bardzo często sugerują się całym poprzednim sezonem(Pazzini/SES) a nie kalendarzowym rokiem. Dlatego warto by się było zastanowić nad zmianą turnieju na piłkarz sezonu lub dodać osobno drugi turniej. Ale to już tylko moje zdanie :P

Qnen 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 16, 2014 19:52   

Balotelli 503 punkty.
Rok wcześniej dałoby mu to 4 miejsce.
Dwa lata wcześniej miałby prawie dwa razy mniej punktów niż zwycięzca Thiago i zająłby... 7 miejsce. Taki sezon, wygrał bo któż inny miał wygrać ten plebiscyt? Balotelli wepchał nas do LM i jest najskuteczniejszym zawodnikiem jesieni. A to, że wali ściemę co jakiś czas to już inna bajka.

Marcu 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 16, 2014 20:05   

Moja trojka:
1.Montolivo
2.Balotelli
3. de Jong
Zwyciestwo Balo nie jest dla mnie zaskoczeniem.

SineCere 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 16, 2014 20:48   

Placor napisał/a:
Wiedzialem ze tak bedzie, dlatego zbojkotowalem w tym roku plebiscyt.

Skoro zbojkotowałeś, to jak mogło być inaczej? Jeżeli nie korzysta się ze swoich praw, to nie można potem narzekać, że inni to zrobili.

TomekW 
Administrator

Wysłany: Czw Sty 16, 2014 21:57   

Qnen napisał/a:
Balotelli 503 punkty.
Rok wcześniej dałoby mu to 4 miejsce.
Dwa lata wcześniej miałby prawie dwa razy mniej punktów niż zwycięzca Thiago i zająłby... 7 miejsce.

To nie wina Balotellego, że tylko 60 osób raczyło wysłać swoje głosy. Nie ma sensu porównywać w ten sposób ilości punktów między kolejnymi edycjami. Jeśli już koniecznie chciałbyś to zestawić, to trzeba podzielić wynik zwycięzcy danej edycji przez ilość oddanych głosów, a wówczas wyjdzie nam, ile dany osobnik otrzymywał średnio punktów. W ostatnich pięciu edycjach wyglądało to tak:
2013 - Balotelli 8,38 (60 głosujących)
2012 - El Shaarawy 9,11 (85)
2011 - Thiago Silva 8,95 (111)
2010 - Ibrahimović 8,44 (67)
2009 - Pato 8,26 (105)
Wnioski każdy może sobie wyciągnąć sam ;)

Qnen 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 16, 2014 23:29   

Dzięki Tomek, mimo wszystko coś jednak w tym jest. Średnia to też nie jest najlepsza forma porównania, bo może być dwóch faworytów, na których rozłożą się punkty i średnia leci w dół. Albo gdy 10-tka jest wyrównana - bo jest słaba jak w tym roku ;)
Zapewne mniej osób głosowało z racji tego, że piłkarze nie zasłużyli na miano "Plebiscytu Piłkarz Roku 2013".

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pią Sty 17, 2014 09:12   

To co Tomku zaprezentowałeś, czyli średnia z głosów, mówi jedynie o bardziej wyrównanym poziomie i nie ważne czy to jest poziom 'wszyscy grali świetnie' czy 'wszyscy słabo'. Idąc dalej: w tego typu głosowaniach na podstawie liczb nie da się pokazać, że jakiś rok jest słaby. To wszystko zawsze jest wyznaczane w stosunku do gry innych zawodników (Balotelli dostał takie miejsce bo był lepszy od innych, a nie dlatego, że był genialny w ogóle).

TomekW 
Administrator

Wysłany: Pią Sty 17, 2014 11:05   

Zgadza się, Venomik. Ale zauważ, że ja nigdzie nie pisałem o sprawdzaniu, który rok był lepszy, a który słabszy. Stwierdziłem jedynie, że pisanie "rok wcześniej dałoby mu to 4 miejsce" nie ma sensu bez uprzedniego sprowadzenia danych do wspólnego mianownika :) Wie to każdy, kto nie spał w podstawówce na wprowadzaniu ułamków ;)

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pią Sty 17, 2014 11:45   

Czylli to ma taki sam sens jak: 'Auto ma 80 koni mechanicznych. Jakby spojrzeć na 80 i uznać, że to jest prędkość maksymalna, to auto byłoby... bardzo wolne!'.
Niby racja, ale jaki jest sens pisania czegoś takiego? ;]

Odpowiedz do tematu