ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Reklamy na stronie i forum?
Autor Wiadomość
vinci68 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 23, 2013 22:03   Reklamy na stronie i forum?

Odkąd pamiętam nie było na tej stronie, a także na forum żadnych reklam, które by się wyświetlały na środku strony.. Czy coś się zmieniło w tej sprawie? Bo dzisiaj zaczęły mi się takowe wyświetlać i to w bardzo dużej ilości, co bardzo utrudnia korzystanie ze strony, szczególnie z forum.. W dodatku większości tych reklam nie da się wyłączyć i trzeba przeglądać stronę/forum razem z nimi..
Czy was też zaatakowała dzisiaj nawałnica reklam? I przede wszystkim czy jest ktoś w stanie mi wyjaśnić co może się dziać i czy już tak będzie zawsze, czy może można to może jakoś ograniczyć?

PS: Nie jestem przyzwyczajony do takiej nawałnicy reklam, byłbym wdzięczny za odpowiedź, jeśli ktoś wie co może być przyczyną takiej sytuacji ;)

SineCere 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 23, 2013 22:08   

Podejrzewam jakiegoś wirusa, bo u mnie jak zwykle pięknie i czysto.

vinci68 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 23, 2013 22:25   

Wirus? Skąd mógłby się takowy wziąć? I czy na pewno wirus może powodować pojawianie się reklam?

Dodam, że ta sytuacja z reklamami dotyczy tylko tej strony i tego forum.. Każda inna strona chodzi normalnie.. I dlatego pytam o informację, bo to wydaje się dziwne, że tylko na tej stronie taka sytuacja..

frky 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 23, 2013 23:01   

Jaka przeglądarka i ewentualnie jakie rozszerzenia do niej zainstalowane? Najlepiej jakbyś podrzucił screena jak to u Ciebie wygląda, bo u mnie, podobnie jak u SineCere, wszystko jest po staremu.

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Pon Gru 23, 2013 23:07   

vinci68 napisał/a:
Wirus? Skąd mógłby się takowy wziąć? I czy na pewno wirus może powodować pojawianie się reklam?

moze.
tak samo jak odpowiednia sygnaturka moze smieci wyswietlac o ile soft forum jest starszy.
ale pewnie jakies badziewie masz u siebie na kompie, mi jak innym co ci odpisali dziala normalnie.

vinci68 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 24, 2013 01:34   

Opisana sytuacja jest na przeglądarkach takich jak: Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer.. Na Operze wszystko działa normalnie.. I co ciekawsze wszystkie inne strony bez względu na przeglądarkę działają normalnie.. Teraz jest już znacznie lepiej niż było, ale nadal nie jest dobrze.. W tej chwili sprawa wygląda tak(oprócz reklam ciekawa jest też zielona czcionka niektórych liter/wyrazów):
Strona:
http://www.fotosik.pl/pok...171d3045f4.html
Forum:
http://www.fotosik.pl/pok...94be25856d.html
Zamazałem na czarno inne zakładki, bo są one akurat bez znaczenia(wszystkie związane ze sportem)..
Najbardziej dziwne jest to, że tylko te dwie strony nie działają jak należy.. Wszystkie inne po staremu..

TomekW 
Administrator

Wysłany: Wto Gru 24, 2013 01:47   

Na stronie nie ma żadnych reklam poza ISS i wyskakującym od czasu do czasu dodatkowym okienkiem w prezencie od naszego dostawcy statystyk ;) Zielona czcionka i podczepione do niej reklamy świadczą o tym, że w Twoim systemie zagnieżdżone jest jakieś badziewie z rodziny Text Enhance. Sprawdź komputer pod kątem malware'u (polecam Malwarebytes) i to powinno rozwiązać sprawę. To ustrojstwo włazi przeważnie przez dziury we wtyczkach do przeglądarek, a zwłaszcza przez toolbary.

vinci68 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 24, 2013 02:14   

TomekW, dzięki za odpowiedź, spróbuję tak jak radzisz, ale jutro, bo pewnie skanowanie trochę potrwa zważywszy na pojemność dysku..
Mam nadzieję, że to rozwiąże problem, ale jakby ktoś miał jeszcze jakiś konkretny pomysł, to byłbym wdzięczny ;)

VelenoRosso 
Milanista z Klasą

Wysłany: Wto Gru 24, 2013 09:02   

uzywasz firefoxa wiec mozliwe ze ci sie zainstalowalo "przy okazji" instalacji czegos innego.
zajrzyj do Dodan/Usun programy czy jak to tam sie w windowsie nazywa aktualnie i szukaj jak Tomek napisal Text Enchance.
jak nie znajdziesz nic zrob nowy profil w firefoxie (zapytaj googla gdzie sie ukrywa folder z profilem wylacz przegladarke i zmien mu nazwe dodajac np .backup )
Jak jedno i drugie nie pomoze to wtedy masz pewnosc ze masz ukryta paskude i skanuj sie

vinci68 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 24, 2013 13:05   

Przeskanowałem(używając Malwarebytes) wszystko co się dało, usunąłem wszystko co wykryło skanowanie, a problem nadal jest..

PS: Używam Google Chrome, pozostałe przeglądarki zainstalowałem tylko żeby sprawdzić, czy na innych działa normalnie..

GPower 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 24, 2013 13:40   

Miałem jakiś czas temu podobny problem i rozwiązanie podane przez Tomka pomogło w 100%.

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 24, 2013 13:49   

sprawdź w ustawieniach Chrome czy nie masz wtyczek włączonych np. DOwnload keeper 1.6 lub SearchNewTab 1.0

vinci68 
Milanista

Wysłany: Wto Gru 24, 2013 15:58   

Sytuacja opanowana.. Program Malwarebytes pozwolił w znacznym stopniu rozwiązać sprawę, ale trzeba było jeszcze pousuwać samemu parę niepotrzebnych plików, które przez program nie zostały wykryte.. Niektóre były powiązane z przeglądarką i trzeba było ją odinstalować, a po ponownym zainstalowaniu wszystko działa jak należy ;)

Dziękuję za pomoc ;)

Odpowiedz do tematu