ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Frekwencja kibiców na meczach Milanu
Autor Wiadomość
pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Sob Wrz 29, 2012 21:30   

Otóż to. Ja akurat z Veleno browara w Milano "obaliłem" więc też co nieco dzięki niemu poznałem, bo w Italii siedzi już ładnych parę lat...

TomekW 
Administrator

Wysłany: Pią Paź 05, 2012 17:01   

Od początku podejrzewałem, że mamy tu do czynienia ze spostrzeżeniami turysty wzbogaconymi opowieściami miejscowego kolegi. Tak samo jak spodziewałem się odpowiedzi typu "mieszkam we Włoszech, więc mam rację" oraz zaproszenia "przyjedź i się przekonaj".

Moglibyśmy się tu przekomarzać w nieskończoność, ale pewnych faktów się nie zmieni. Osoba, która całe życie mieszka w jednym kraju, nie ma porównania i w zrozumieniu różnicy nie pomoże jej zagraniczna wycieczka czy opowieści emigranta. Informacje o zarobkach bardzo działają na wyobraźnię i fajnie się to przelicza na złotówki, podczas gdy kwestia wydatków przechodzi przeważnie niezauważona. I jest to jak najbardziej normalne, bo zwykle jest tak, że możemy o czymś wiedzieć, lecz skalę danego problemu uświadamiamy sobie dopiero wtedy, kiedy przychodzi nam przekonać się na własnej skórze. Mieszkając na wyspach też nie mam pełnego obrazu włoskiej rzeczywistości, ale jeśli pojadę do Italii na kilka dni, to niektóre rzeczy mogę śmiało ocenić poprzez prostą analogię, bo mam ten dodatkowy punkt odniesienia. Dlatego historyjki o cenach żywności takich jak w Polsce do mnie w ogóle nie trafiają. Do opowieści rodaków nauczyłem się podchodzić z dużym dystansem, bo od ludzi, którzy są tu dłużej ode mnie, słyszałem czasem takie bzdury, że szkoda gadać. Powodów takiego stanu rzeczy jest wiele (pozerstwo, leczenie kompleksów względem "tubylców", ocenianie spraw po pozorach itd), ale trochę szkoda mi czasu na robienie tu aż takiego offtopa. Tak czy siak, ewentualnego wspólnego browara w Mediolanie pewnie nie odmówię, a i o realiach chętnie posłucham. Jestem jednak zdania, że będzie to bardziej odzwierciedlenie poglądów opowiadającego niż dokładny obraz rzeczywistości. Bo podejrzewam, że do rodzinki zostawiajacej 150 euro za obiad nie będziemy podchodzić, aby zapytać "wy tak co tydzień czy może świętujecie coś dzisiaj?" A już na pewne nie będziemy dociekać, czy są na zasiłku, czy może jednak on jest przedsiębiorcą a ona prawniczką...

Na koniec dodam, że również jestem zdania, iż poziom życia przeciętnej polskiej rodziny jest niższy, ale nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że "ich poziom życia w kryzysie jest znacznie wyższy niż nasz bez kryzysu. Ba, niż nasz we wzroście gospodarczym". Na pewno nie znacznie i o to mi głównie chodziło. Kryzys obniżył poziom życia na zachodzie: ludzie z konieczności lub na wszelki wypadek przycisnęli pasa. Rezygnują z "luksusów", które ten poziom wyraźnie podwyższały. W tym również z karnetów na mecze Milanu. I tak oto wróciliśmy do tematu tego wątku... Choć oczywiście powodów rezygnacji z wizyt na San Siro jest znacznie więcej ;)

PS: Pudło, pepe. Jestem w Irlandii, gdzie kryzys dał się we znaki prawdopodobnie bardziej niż we Włoszech.

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pią Paź 05, 2012 19:38   

Zgrabnie przeszedłeś do tematu karnetów, ale myślę, że realną ocenę moglibyśmy wyciągnąć znając dane na temat kupna karnetów także i w innych państwach zachodnich. Czy rzeczywiście tam kryzys jest odczuwalny chociażby w ten sposób, że objawia się mniejszymi możliwościami finansowymi chociażby w tym aspekcie.

Swoją ocenę opieram na swoich wizytach we Włoszech i rozmowach z emigrantami, którzy nie siedzą tam pół roku, rok, ani 3 lata, tylko znacznie dłużej. Więc jakiś już pogląd na całość mają wyrobiony.

Anyway :) , dzięki newsowi tutaj na stronie dowiedziałem się, że frekwencja z meczów podawana jest zawsze przy wzięciu pod uwagę ilości sprzedanych karnetów + ilości sprzedanych biletów. Czyli na dobrą sprawę na meczach z Sampdorią i Cagliari frekwencja mogła być znacznie niższa.

TomekW 
Administrator

Wysłany: Sob Paź 06, 2012 11:45   

Według mnie problem jest znacznie bardziej złożony. Kryzys to jedno, rozgoryczenie fanów do drugie. Wielu milanistów poczuło się oszukanych letnią szopką łysych i to pomogło im w wyborze luksusu, na którym trochę przyoszczędzą. Do tego dochodzi jeszcze kwestia tego, jak serwowany jest produkt. Taki Niemiec idzie na stadion i mecz jest - nazwijmy to - częścią pakietu. Włoch oprócz obejrzenia spotkania może co najwyżej zmarznąć. I wielu zostaje w fotelu.

rangiz 
Milanista

Wysłany: Sob Paź 06, 2012 11:48   

Ciekawe, jak idzie sprzedaż biletów na derby, nie przypominam sobie, kiedy piłkarze musieli specjalnymi akcjami zachęcać do przyjścia na stadion. Czyżby nie było kompletu?

TomekW 
Administrator

Wysłany: Sob Paź 06, 2012 11:59   

Wczoraj było prawie 8 tysięcy wolnych biletów na 1. i 3. kręgu. Inter też jeszcze nie zapełnił swojej Curvy.

lord bass 
Milanista

Wysłany: Sob Paź 06, 2012 16:43   

Zapełni się. Najwięcej biletów zazwyczaj jest sprzedawana w ostatnim dniu.

zino 
Milanista

Wysłany: Sob Paź 06, 2012 17:04   

Tak czy siak daawno nie było takiej sytuacji, żeby na derby były jeszcze bilety na dzień przed meczem.

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Sob Paź 06, 2012 21:25   

na wyjazd MCP też długo jeszcze były wolne miejsca,ewenement chyba bo wcześniej to musiały być dodatkowe losowania itp itp by jechać a jeszcze na pare dni przed derbami strona zachęca że "są wolne miejsca" :dunno:

pepe 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Pon Paź 08, 2012 12:07   

Na derbach 73 736 widzów. Jak na formę Milanu, kryzys Włochów objawiający się brakiem kasy na wpieprzanie w każdy weekend uczty całą rodziną w restauracji (TomekW - pzdr :D ), to uważam, że nie ma dramatu.
Pewnie tego nie zweryfikujemy, ale ciekaw jestem czy były do kupienia bilety w kasach przed samym meczem. To byłby chyba pierwszy taki przypadek od kilkunastu lat.

TomekW 
Administrator

Wysłany: Pon Paź 08, 2012 16:30   

To jest to, co pisałem przy okazji dyskusji o minikarnetach: gdybyśmy trafili na Barcelonę czy inny Real, to wynik kampanii abonamentów na LM byłby zupełnie inny. Protest protestem, kryzys kryzysem, ale na najważniejsze mecze ludzie przyjdą. Problem polega na tym, że został jeszcze tylko jeden taki w tym sezonie... Bilety najprawdopodobniej były w kasach, bo Milan informował, że sprzedaż będzie trwała do ostatniej chwili, a kompletu nie było. San Siro może na tę chwilę pomieścić około 75 tysięciu ludzi, więc zostało około 1300 wejściówek. Nie wiadomo jakich, bo w piątek było sporo wolnych miejsc także na CN.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Pon Paź 08, 2012 23:55   

Na Curva Nord było wiele pustych miejsc z tego co widziałem, a tak to ogólnie stadion bardzo ładnie był zapełniony.

Odpowiedz do tematu