ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012

Ile Polska zdobędzie medali na IO Londyn 2012?
0-3
19%
 19%  [ 4 ]
4-7
19%
 19%  [ 4 ]
8-10
33%
 33%  [ 7 ]
11 i więcej
28%
 28%  [ 6 ]
Głosowań: 21
Wszystkich Głosów: 21

Autor Wiadomość
Kargool 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 27, 2012 23:20   Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012

Właśnie oglądam, pewnie jak większość z nas, ceremonię otwarcia. Jako, że zawodowo zajmuję się sportem to mam zamiar sporo obejrzeć i szeroko komentować.
Dla Polski liczę na 8-10 medali, już jutro możemy mieć pierwszy krążek za sprawą Sylwii Gruchały. A jak Wy stawiacie?

zychu9 
Milanista

Wysłany: Sob Lip 28, 2012 10:27   Re: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012

Osobiscie nie bardzo interesuja mnie te cale IO, ogladne siatkarzy i to wszystko ( no chyba, ze akurat trafie na cos ciekawego).
Co do medali to jak zwykle wole się milo rozczarowac niż załamać od pompowania balonika(czyt zaznaczyłem pierwsza opcje w ankiecie).
Miłego ogladania ;)
w pogardzie mając każdy targ.

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Sob Lip 28, 2012 10:42   

Ja za to wolę pompować balonik i obstawiam "więcej" :ok:
Igrzyskami interesuję się bardzo, to jest taki okres kiedy można obejrzeć nawet łyżwiarstwo figurowe (zima;) czy gimnastykę. Postaram się oglądać w miarę mozliwości jak najwięcej, ale z głównym nastawieniem na Polaków.

Sylwia Bogacka w fantastycznym stylu (1.miejsce) awansowała do finału w konkurencji karabinka pneumatycznego (10m)! Finał o 12.
TRZYMAMY KCIUKI!

arekk20 
Milanista

Wysłany: Sob Lip 28, 2012 10:44   

Wybrałem 4 opcję :prayer: jestem optymistą

PS:
na IO pojechało 12 siatkarzy(chyba),
a więc mamy raczej już 12 medali :idea2:

Adin 
Milanista

Wysłany: Sob Lip 28, 2012 11:08   

Głównie nastawiam się na reprezentację Brazylii w piłce nożnej. Hiszpania nic nie pokazała. Japończycy maja samych Robinho. Przepraszam oni sa lepsi od niego w knoceniu sytuacji. Byłoby 7:0 dla Japonii. Urugwaj juz trochę lepiej,a Senegal ma samych koszykarzy prawie. Egipcjanie spodobali się za waleczności i kilku fajnych grajków mają.Siatkówka rzecz oczywista, bo nasi tu mają realne szansę na złoto, lub inny medal. Może pływanie, kajakarstwo, lekkoatletyka. Pewnie będę oglądał wyrywkowo.

Jestem optymistą dla odmiany xD.

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Sob Lip 28, 2012 11:27   

Mamy SREBRNY medal! Wielkie brawa dla Sylwi Bogackiej!

TopekMilano 
Milanista

Wysłany: Sob Lip 28, 2012 11:33   

Brawo Sylwia Bogacka!!! Nie wiedziałem, że to strzelanie może być tak emocjonujące ;) . Dużo do złota nie zabrakło, ten jeden strzał. Też jestem optymistą i zaznaczyłem ostatnią opcję. A teraz lece kibicować Kubotowi i wioślarzom!!!

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Sob Lip 28, 2012 16:15   

Kolarstwo bez słuchawek to jest piękno.

Brawo dla Winokurowa i reszcie za utarcie nosa peletonowi i Brytyjczykom, że świetnym Cavendishem który miał tu wygrać

Kargool 
Milanista

Wysłany: Sob Lip 28, 2012 20:04   

bounty_fire napisał/a:

Racja. Kapitalnie się oglądało jak się wszystko mieszało, na ucieczki bez jakiegoś planu kontry itd. Szkoda Cancellary, ale popełnił tak prosty błąd, że aż wydaje się to niemożliwe. Natomiast Vino był klasą na ostatnich kilometrach. Doświadczenie wzięło górę.
Co do Sylwii Bogackiej to piękne strzelanie, choć trzeba przyznać, że dwa strzały w finałowej rozgrywce nieco jej zeszły. Ale w ostatnim strzale pokazała stalowe nerwy.
Więcej jednak dzisiaj zawodów: florecistki, tenisiści (choć debel o włos), mogło być też lepiej w pływaniu i we wspomnianym wyścigu kolarskim. Na złoto czy medal nie liczyłem, ale miałem nadzieję, że Kwiatkowski pokaże się w jakiejś akcji, w sumie on uchodzi za talent w kontekście klasyków, więc miałem nadzieję, że szarpnie.

Aiver 
Milanista

Wysłany: Nie Lip 29, 2012 11:41   

Kargool napisał/a:
Natomiast Vino był klasą na ostatnich kilometrach. Doświadczenie wzięło górę.

Kapitalnie rozegrał ostatnie metry z Uranem. Akurat kiedy Kolumbijczyk się rozejrzał ten zaatakował. Ma czego żałować Uran, gdyby złapał koło Kazacha to kto wie. A Vino lepszego zakończenia swojej wielkiej, ciekawej i kontrowersyjnej kariery nie mógł sobie wymarzyć.

Cytat:

:ok:
Ale niestety nie ma co liczyć na to, że je usuną. Do następnego wyścigu bez słuchawek trzeba będzie czekać znowu 4 lata.
Dla uczciwości trzeba też dodać, że ten wyścig wyglądał tak również dlatego, że składy drużyn były tak mało liczne. Gdyby Brytyjczycy mieli 8-9 kolarzy to pewnie kontrolowali by go tak samo jak Sky TdF.

TopekMilano 
Milanista

Wysłany: Pon Lip 30, 2012 22:31   

No wczorajszy i dzisiejszy dzień myślałem, że mnie zniszczy psychicznie. Wszyscy pokolei przegrywali. Agnieszka, Paweł Zagrodzki, Partyka, Wang, Augustyn, wioślarskie ósemka i czwórka, Piekarska... dobrze, że uratowali honor siatkarze tak halowi, po cudownej wygranej, jak i plażowi po świetnym spotkaniu ze stalowymi faworytami z USA. Siostry Radwańskie też swoje zrobiły. No i Paweł Korzeniowski wywalczył finał. Wieczór zdecydowanie lepszy od całego dnia- mimo to, wiele "szans medalowych" uciekło.

A zamieszanie z Koreanką i Heidemann w półfinale szpadzistek?!...masakra

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 31, 2012 07:44   

TopekMilano moja psychika też dostała popalić, zbyt optymistycznie podszedłem do tematu ;) ale to jeszcze nie koniec ;)

TopekMilano napisał/a:
A zamieszanie z Koreanką i Heidemann w półfinale szpadzistek?!...masakra

W naszej szpadzie też było zamieszanie, w podnoszeniu ciężarów kobiet tak samo, a w judo to już przez chwilę medal mieliśmy, tragedia co oni wyprawiają.

TopekMilano 
Milanista

Wysłany: Wto Lip 31, 2012 09:20   

konrad_acm napisał/a:
a w judo to już przez chwilę medal mieliśmy

Ta sytuacja zdenerwowała mnie najbardziej...ewidentny ippon, nawet komentator, sędzia główny i tablica wyników pokazywali 100 pkt....i co? Tylko waza-ari. Z drugiej strony to trzeba oddać Japończykowi, bo co rzucił naszym judoką w dogrywce to jego ;)

A o zamieszaniu z podnoszeniem ciężarów tylko słyszałem i widziałem łzy Klejnowskiej, także dokładnie się nie orientuje. Tak, czy siak, jest dużo błędów i zamieszania, a nie tego oczekuje się po igrzyskach.

EDIT : Całkowicie straciłem wiarę w naszych zawodników...coś wygrają-OK brawo dla nich, ale to co się widzi to jest jakaś całkowita masakra. Pierwszy czas w półfinale-finał jest siódma. W półfinale płyną ok, są szanse na medal- finał są ostatni...lepiej dać się miło zaskoczyć, niż tak rozczarować..za dużo tego.

Kargool 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 04, 2012 22:19   

TopekMilano napisał/a:
Całkowicie straciłem wiarę w naszych zawodników

Ja tam wiary nie straciłem, choć wczoraj liczyłem jeszcze na Czerniaka. Ogólnie widać taką regułę: faworyci wygrywają (Majewski, Zieliński, dwójka wioślarek), ale kompletnie zawodzą ci, którzy mogliby zaskoczyć (Fajdek, Kawęcki, Sawrymowicz). Szkoda, że nie potrafią na najważniejszej imprezie zrobić kroku wprzód.
Igrzyska ujawniły dwie zapaści w naszym sporcie. Po pierwsze szermierka. Kompletna klapa, ignorancja, nieprzygotowanie. W Pekinie były skandale, potem miało być lepiej, a dalej jest wielkie g. Druga to sporty walki. Nie wygrywamy nic w dyscyplinach, w których zdobywaliśmy medale seryjnie (zapasy, judo, kiedyś boks). Nie umiemy się bić?
No i nie pozostanę obojętny wobec gwiazdki. Najpierw jęczy, że nikt jej o rolę chorążego nie prosił, potem że sukienka za długa, a na koniec rzuca tekstem, że IO to byle jaki turniej i nie ma w nim po co grać. Więc po co, ja się pytam, ta "księżniczka z Krakowa" tam jechała? A wbijania szpili, że dla niej IO to żadna impreza, gdy dla większości z naszej kadry medal z Londynu to marzenie życia, ngdy, ale nigdy jej nie zapomnę.
Szacunek natomiast dla tych, którzy po porażce potrafią powiedzieć jak Czerniak: "Nie wiem co się stało, czas był słaby, ja byłem słaby" czy Fajdek: "Zawaliłem, przepraszam trenerów, kibiców."
I ten pięknie zaśpiewany hymn przez Zielińskiego. Adrianowi z Mroczy nikt nie podskoczy :king:

TopekMilano 
Milanista

Wysłany: Sob Sie 04, 2012 22:42   

Na zawołanie dostałem od razu 3 medale na poprawę wiary. A co do Radwańskiej...szkoda słów. Tyle osób wierzyło, że będzie medal, a tu wielka pani, że co to za turniej, przecież za tydzień jest następny...

Dzisiaj trochę szkoda mi było Bogackiej, zwaliła sobie sytuację kwalifikacjami.
Pływanie i szermierka to rzeczywiście totalna klapa...no cóż, coś trzeba zmienić.

Teraz czekamy na siatkarzy(chciałbym, żeby plażowi zaskoczyli nas miło), Dołęge i może jeszcze nasi lekkoatleci coś pokażą. Oby!

Odpowiedz do tematu