ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: dezali
Śro Sie 15, 2012 21:35
Liga Mistrzów 2011/2012
Autor Wiadomość
GPower 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 21, 2012 11:00   

Żal mi po finale Robbena lubię chłopaka, fantastyczny gracz ale jak psuje wyborne sytuację w decydujących momentach to koszmar.

Di Matteo dał pokaźnego pstryczka w nos Romanowi, coś o czym marzył od początku swojej przygody z piłką zdobył dzięki niechcianemu trenerowi.

Najbardziej z tego wszystkiego szkoda Tottenhamu, charyzmatyczny trener, mocna kadra a przegrywają wszystko jak leci.

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 21, 2012 17:46   

GPower napisał/a:
Żal mi po finale Robbena lubię chłopaka, fantastyczny gracz ale jak psuje wyborne sytuację w decydujących momentach to koszmar

ale on to już ma chyba we krwi :D spartaczone sytuacje w kadrze czy klubie to jego specjalność,bardzo dobry piłkarz ale w najważniejszych momentach jest po prostu słaby psychicznie :dunno: wystarczy tylko przypomnieć sobie jak przegrał mistrzostwo Niemiec dla Bayernu nie strzelając ważnego karnego w meczu z Dortmundem,tu teraz porażka w dogrywce z Chelsea...
GPower napisał/a:
Di Matteo dał pokaźnego pstryczka w nos Romanowi, coś o czym marzył od początku swojej przygody z piłką zdobył dzięki niechcianemu trenerowi

z całym szacunkem dla Włocha ale żeby nie było podobnie jak z "rozchwytywanym i wychwalanym pod niebiosa"po zeszłorocznym finale Pucharu UEFA- André Villas-Boas'em :brew: a wszyscy wiem jak skończył...

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 21, 2012 18:37   

Jedyne czego zadroszczę Chelsea i Di Matteo to kupa szczęścia(no i może Maty ;) ).
Z Barceloną zagrali gorzej niż Milan zarówno w defensywie, jak i w ofensywie, jednak przeszli dalej. Ok, zdarza się. Ale żeby w finale przez 120 minut czekać na karne(poza tą chwilą kiedy gonili wynik) to trzeba być naprawdę bardzo niepewnym swoich umiejętności. Londyńczycy bronili się przez 300 minut, a mimo to sięgnęli po najbardziej pożądany puchar europejskiej piłki! Dla mnie jest to zjawisko przebijające nawet Grecję zdobywającą Mistrzostwo Europy.

Zgadzam się z sentencją przeczytaną w jednym z komentarzy na blogu R. Steca. Nie ma przypadku w tym, że Grecja czy Inter sięgają po tytuł raz na pięćdzięsiąt lat, a takie firmy jak Milan, Man. Utd, czy Barcelona wygrywają stosunkowo często. Żeby wygrać, trzeba grać. ;)

maslok 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 21, 2012 19:35   

rivaldoACM napisał/a:
(no i może Maty ;) ).

Przecież od blednięcia z mocnymi rywalami mamy już Ibrahimovica. ;)

pionka 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 21, 2012 20:33   

rivaldoACM napisał/a:
Z Barceloną zagrali gorzej niż Milan zarówno w defensywie, jak i w ofensywie

A możesz rozwinąć temat i wytłumaczyć skąd taki wniosek?

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Pon Maj 21, 2012 21:24   

Nie ma czego rozwijać.

Zagrali gorzej w defensywie, bo Barcelona stworzyła w dwumeczu z Chelsea znacznie więcej sytuacji niż w spotkaniach z Milanem.
Z przodu The Blues stworzyli z kolei mniej sytuacji niż Milan, a z litości pominę chociażby statystykę posiadania piłki. ;)

Pawko IRL 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 22, 2012 01:41   

http://pl.uefa.com/uefach...w+uefa+liczbach
Liga Mistrzów okiem UEFA :wink:

pionka 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 22, 2012 08:59   

rivaldoACM napisał/a:
Zagrali gorzej w defensywie, bo Barcelona stworzyła w dwumeczu z Chelsea znacznie więcej sytuacji niż w spotkaniach z Milanem.
Z przodu The Blues stworzyli z kolei mniej sytuacji niż Milan, a z litości pominę chociażby statystykę posiadania piłki. ;)

Bo mi się wydawało, że Milan w dwumeczu z Barcą zdobył 1 bramkę tracąc 3 a Chelsea strzeliła 3 tracąc 2.

A jeśli chodzi Ci o ilość sytuacji to Barcelona w dwumeczu z Chelsea oddała 11 celnych strzałów. W dwumeczu z Milanem 13.
Chelsea w dwumeczu z Barceloną oddała 4 celne strzały (zdobywając 3 gole!). A Milan aż 3.
W strzałach niecelnych: dwumecz Barca - Chelsea 25-7, dwumecz Barca - Milan 25-5.

Czy dalej jesteś pewny, że to co piszesz jest prawdą?

Anathem 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 22, 2012 09:59   

Statystyki to nie wszystko :) Liczy się też ogólne wrażenie. A statystyki strzałów niecelnych masz? One też pokazują kto ile miał sytuacji.
Milan już w pierwszych minutach u siebie miał 2 setki. A w Londynie Sanchez i Fabregas pudłowali aż miło, mimo że mieli świetne okazje. Ba, nawet Messi karnego nie strzelił (a Cech nie obronił).
Ja uważam podobnie jak rivaldoACM. Chelsea nie zagrała z Barcą lepiej niż Milan, a nawet gorzej. Problem w tym, że Barca zagrała z nimi o niebo gorzej (bardziej nieskutecznie) niż z Milanem :)

pionka 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 22, 2012 10:12   

No przecież podałem niecelne. I też pokazuja, że Chelsea zagrała skuteczniej niż my. A to, że Fabregas strzelał na dach to też zasługa dobrej gry obronnej bo gdyby mial miejsce i czas to raczej by nie mial problemu z trafieniem do bramki :)

Anathem 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 22, 2012 10:18   

Ups ;) No faktycznie podałeś :) Sorki nie doczytałem. Czyli jednak tylko wrażenie Milan robił lepsze, grając dalej od swojej bramki, co niestety nie przełożyło się na nasze okazje, a za to przełożyło się na okazje Barcy :(
No to zwracam honor, choć nadal mnie się bardziej widział Milan z Barcą niż Chelsea. Ale nie ma co ich styl był skuteczniejszy.
No i oni mieli szczęście, a my nieszczęście ;)

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 22, 2012 14:09   

Zmarnowane sytuacje Barcy nie mają nic wspólnego z rzekomo dobrą grą w obronie Chelsea. Można to nazwać brakiem szczęścia, frajerstwem, czymkolwiek, ale jeżeli zawodnik z kilku metrów nie trafia w światło bramki to nie ma to nic wspólnego z umiejętnościami drużyny broniącej.

Ja jestem ciekawy jakie opinie panowałyby po przegranym przez Chelsea finale. "Że dobrze, bo brzydko", "że kunktatorstwo nie popłaca", "że wygrał futbol", a zamiast tego mamy bzdury o wybitnych defensorach i genialnej taktyce.

pionka napisał/a:
Czy dalej jesteś pewny, że to co piszesz jest prawdą?

Widzisz, statystyki to tylko liczby. Ile razy Milan był pod polem karnym Barcy i zamiast uderzyć szukał dziwnych rozwiązań? Nie powiem, że dużo, ale porównując do Chelsea, całkiem sporo. Rossoneri przynajmniej próbowali, Chelsea nawet nie udawała, że chce grać w piłkę. Ok, wygrali, zdarza się, ale więcej w tym przypadku, niż czyichkolwiek zasług.

pionka 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 22, 2012 17:26   

Chyba się nie dogadamy. Ty mi wmawiasz, że Milan próbował a Chelsea nawet nie udawała, że chce grać w piłkę. To ja się Ciebie pytam jakim sposobem londyńczykom udało się strzelić 3 bramki? I to wszystkie z akcji. Jedyny niezależny od Chelsea przypadek na ich korzyść w tym dwumeczu to przestrzelony karny Messiego.
Milan próbował? Tak, przez pierwsze 10-15 minut meczu u siebie kiedy to zmarnował dwie setki.
Wyjechałeś mi z sytuacjami, które stworzyły drużyny to Ci je wyliczyłem, podałem na tacy i okazało się, że bredzisz. Teraz piszesz, że liczby to nie wszystko bo Milan przed polem karnym zamiast uderzać to szukał dziwnych rozwiązań. Chelsea nie szukała tylko uderzała i w ten sposób stworzyła sobie więcej sytuacji a co więcej potrafiła je wykorzystać.
Na tym właśnie polega piłka nożna.

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 22, 2012 17:54   

pionka napisał/a:
Chyba się nie dogadamy. Ty mi wmawiasz, że Milan próbował a Chelsea nawet nie udawała, że chce grać w piłkę. To ja się Ciebie pytam jakim sposobem londyńczykom udało się strzelić 3 bramki? I to wszystkie z akcji.

Pierwsza zasadnicza rzecz - nic Ci nie wmawiam. Myśl sobie co chcesz, co mnie to obchodzi? Widać różnicę zdań, ale ja nie postawiłem sobie za cel coś Ci udowodnić.

A co do bramek. Chyba nawet w Londynie nie wiedzą jak im się udało je zdobyć. Skuteczności można zazdrościć, tyle.

pionka napisał/a:
Jedyny niezależny od Chelsea przypadek na ich korzyść w tym dwumeczu to przestrzelony karny Messiego.

Cała faza pucharowa to jeden wielki fart. Od Napoli po Bayern, a dwumecz z Barceloną był chyba najbardziej jednostronnym widowiskiem jakie pamiętam. I co z tego, że Chelsea strzeliła więcej bramek od rywali, skoro nie o tym jest dyskusja. Przecież nie będę polemizował z faktami. Chodzi mi o to, że strzelili, chociaż de facto nie grali w piłkę, a nie stracili(stracili mniej) tylko ze względu na niewyobrażalne szczęście.

pionka napisał/a:
Wyjechałeś mi z sytuacjami, które stworzyły drużyny to Ci je wyliczyłem, podałem na tacy i okazało się, że bredzisz. Teraz piszesz, że liczby to nie wszystko bo Milan przed polem karnym zamiast uderzać to szukał dziwnych rozwiązań. Chelsea nie szukała tylko uderzała i w ten sposób stworzyła sobie więcej sytuacji a co więcej potrafiła je wykorzystać

Ja statystyki widziałem inne, ale w ogóle to mało mnie one w tej chwili obchodzą. Jak napiszę, że Chelsea zrobiła gorsze wrażenie od Milanu to będzie ok?
Po myśli The Blues ułożyło się absolutnie wszystko, a myślę, że nawet oni sami nie wierzyli w takie zrządzenie losu. Nie wiem jakie czary odprawiali w szatni, ale zadziałało.

pionka 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 22, 2012 19:15   

rivaldoACM napisał/a:
I co z tego, że Chelsea strzeliła więcej bramek od rywali, skoro nie o tym jest dyskusja.

No nie o tym. Zapytałem dlaczego uważasz, że Milan był lepszy od Chelsea. Odpisałeś, że dlatego ponieważ Barcelona stworzyła sobie więcej sytuacji z nimi niż z nami oraz dlatego, że Milan miał więcej okazji od Chelsea. Udowodniłem Ci liczbami, że tak nie było. I tutaj dyskusja powinna się zakończyć

rivaldoACM napisał/a:
Jak napiszę, że Chelsea zrobiła gorsze wrażenie od Milanu to będzie ok?

Jeżeli napiszesz, że na Tobie zrobiła gorsze wrażenie to będzie ok ;)
Na mnie zrobiła lepsze wrażenie bo widziałem straszną chęć zwycięstwa w dwumeczu i tyranie za dwóch. Dosłownie za dwóch bo nie zapominajmy, że prawie cały mecz rewanżowy grali w 10 na 11. Oglądając Milan w rewanżu przy stanie 3-1 odnosiłem wrażenie, że już są pogodzeni z losem i nie widziałem żadnego pomysłu na to, żeby coś ugrać. Zresztą jak często w tym sezonie. Przecież po meczu można było powiedzieć, że to przez sędziego.

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Wto Maj 22, 2012 20:40   

Tymi liczbami bym się tak nie chwalił, bo na whoscored wygląda to trochę inaczej. Co nie zmienia faktu, że to tylko statystyki i nie uwzględnia się chociażby tego, czy dany strzał to pudło po 'sam na sam', czy uderzenie z połowy w stylu Drogby.

pionka napisał/a:
Jeżeli napiszesz, że na Tobie zrobiła gorsze wrażenie to będzie ok ;)

Ależ właśnie to miałem na myśli. Wydawało mi się, że jest to jasne. ;)

123 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 23, 2012 08:04   

pionka napisał/a:
Na tym właśnie polega piłka nożna.

chyba tu powinniscie szukac "porozumienia" (tylko bez komentarzy, ze wam cos wmuszam :) )
jeden (rivaldoACM), chce pilki noznej a'la barcelona, dla drugiego (pionka), licza sie liczby... neverending story...

od siebie dodam, ze mnie zdecydowanie blizej do liczb, bo to za nimi stoja trofea i puchary!! dlatego wole style a'la catenaccio, autobus, niemiecki rygiel, "szachy", czy inne "mordowanie futbolu"... bo kto za 20 lat bedzie pamietal (w sensie doslownym) styl w jakim dana druzyna wygrala??

poza tym, zeby grac ladnie, musisz rowniez nauczyc sie brac brzydko/cynicznie :)

Anathem 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 23, 2012 08:53   

123 napisał/a:
bo kto za 20 lat bedzie pamietal (w sensie doslownym) styl w jakim dana druzyna wygrala??

Ja pamiętam niektóre mecze sprzed 20 lat, a przynajmniej styl w jakim Milan wygrywał :)
Myślę że fani Bayernu, (być może Barcelony) a na pewno Chelsea będą za 20 lat pamiętać styl w jakim Chelsea wygrało LM w roku 2012 :) I tylko fanom Chelsea będzie to latać ;)

123 
Milanista

Wysłany: Śro Maj 23, 2012 09:25   

tak jak napisales, jednostki sposrod zaiteresowanych na pewno, reszta pilkarskiego swiata NIE... a jezeli nawet TAK, to bedzie juz bez znaczenia.

TomekW 
Administrator

Wysłany: Śro Maj 23, 2012 09:47   

123 napisał/a:
dlatego wole style a'la catenaccio, autobus, niemiecki rygiel, "szachy", czy inne "mordowanie futbolu"...

Rygiel był szwajcarski :P

Anathem 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 20, 2012 08:20   

Tak właśnie sobie przeglądałem stronę UEFA i zauważyłem że na ostatniej LM Milan zarobił sporo kasy. nie wiem jak to się stało ale zarobiliśmy od UEFY niespełna 40 mln euro. Najbardziej mnie zastanawia to że jest to 4 wynik. Po obu finalistach i Barcelonie. Co ciekawe Bayern i Barcelona byłyby za nami gdyby nie bonusy za finał, czy półfinał (odpowiednio) :) Nieźle

EDIT, No to Śląsk nie trafił źle. Z Helsinborgiem w 3 rundzie zagrają. Szkoda że pierwszy mecz u siebie, ale i tak szanse na awans będą :)

GPower 
Milanista

Wysłany: Pią Lip 20, 2012 17:35   

Anathem napisał/a:

EDIT, No to Śląsk nie trafił źle. Z Helsinborgiem w 3 rundzie zagrają. Szkoda że pierwszy mecz u siebie, ale i tak szanse na awans będą :)

Nie jest źle, chodzą słuchy że Sląsk pozyskał Jodłowca i Dwaliszwilego. Póki co rozważne i przemyślane wzmocnienia, zwłaszcza Patejuk.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi