ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Piłkarz roku 2011
Autor Wiadomość
Venomik 
Juventino

Wysłany: Czw Sty 12, 2012 13:14   

Tę kolejność można było obstawiać już przed pojawieniem się tematu o wyborze piłkarza roku ;)

esem 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 12, 2012 14:42   

Podium może tak, ale tak wysokie miejsce Abate jest dla mnie dużym zaskoczeniem. Żeby nie było - pozytywnym :)

Fruki 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 12, 2012 18:48   

Według mnie tak wysoka pozycja Cassano to jakaś kpina. A czepialiście się innego Antonia ;)

PrzeM 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 12, 2012 18:55   

Fruki napisał/a:
Według mnie tak wysoka pozycja Cassano to jakaś kpina. A czepialiście się innego Antonia ;)
Nie sądzę. FantAntonio znakomicie wprowadził się do zespołu, w rundzie wiosennej zanotował 4 bramki i 8 asyst w 17 meczach, od początku nowego sezonu był naszym motorem napędowym i w 8 meczach zdobył 2 bramki i 7 asyst (mówię tylko o lidze). Moim zdaniem gdyby nie kontuzja, byłby murowanym kandydatem do podium.

miszcz 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 12, 2012 19:13   

Porównywanie zasług Cassano w 2011 z zasługami Nocerino jest lekko nie na miejscu.
Pełna zgoda z PrzM.
Dał nam jednego z decydujących "kopniaków" w drodze do Scudetto.

esem 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 12, 2012 21:03   

Czy ja wiem? Fajnie rozgrywał piłkę w ataku i dużo asystował, to nie pozostawia wątpliwości, ale taki na prawdę dobry mecz to na wiosnę miał jeden - z Parmą. Cassano grał na miarę podium, ale przez dwa miesiące tego roku, IMO to trochę za mało by go tam umieszczać.

Fruki 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 12, 2012 21:19   

miszcz napisał/a:
Porównywanie zasług Cassano w 2011 z zasługami Nocerino jest lekko nie na miejscu.

Może i masz racje, bo były piłkarz Palermo jeszcze nie przyczynił się do żadnego trofeum zdobytego przez Milan, ale jak miał to zrobić przychodząc w ostatni dzień okienka transferowego. Nie chce też umniejszać zasług FantAntonio, ale na wiosnę był on tylko 4 napastnikiem i więcej dla Milanu wtedy zrobili Robinho oraz Pato czyli 9 i 10 pozycja w rankingu.

Nie jestem obrońcą Nocerino. Chodzi mi tu raczej o to, że Cassano został oceniony tu tylko za 2 miesiące gry. Gry na wysokim poziomie, ale to wciąż są tylko 2 miesiące. To chyba za mało by dać mu miejsce w pierwszej piątce. Tak samo Nocerino nie powinien być wyżej niż Nesta czy van Bommel

PrzM napisał/a:
Moim zdaniem gdyby nie kontuzja, byłby murowanym kandydatem do podium.

Gdyby utrzymał taki poziom to owszem miał by duże szanse.

zychu9 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 12, 2012 21:30   

jedno krótkie pytanko: dlaczego mozna bylo oddawac glosy na Merkela a na Pirlo juz nie? chodzi o to, ze Merkel jest na wspolwlasnoci czy jak?
w pogardzie mając każdy targ.

TomekW 
Administrator

Wysłany: Czw Sty 12, 2012 22:33   

Bo Pirlo rozegrał w 2011 roku 4 mecze w barwach Milanu. To mniej niż Jankulovski, Oddo czy Mexes, którzy również nie byli nominowani, a nikt się jakoś o nich nie pyta ;)

GPower 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 13, 2012 20:53   

Fruki napisał/a:

W tego rocznej postawie Cassano nie było nic co można by było nazwać kpiną. U mnie był na pierwszym miejscu z kilku powodów.

Po pierwsze od pana z brzuszkiem stał się ważnym elementem zespołu.
Po drugie jego forma rosła z każdym miesiącem, całoroczna tendencja wzrostowa, wybierałem po między nim a TS równa wysoka forma chyba jeszcze tylko Abate miał tendencje stabilizacji .
Znalazł wspólny jezyk z Ibra, chemia jaka sę miedzy wytworzyła była bardzo obiecująca.
W tej rundzie może długo nie pograł ale do tej pory w liczbie asyst nikt go nie wyprzedził więc jego wkład był co nie powiedzieć znaczący.

Fruki 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 14, 2012 12:12   

GPower napisał/a:
W tego rocznej postawie Cassano nie było nic co można by było nazwać kpiną.

Czy ja gdzieś coś takiego napisałem? Uważam tylko, że nie zasłużył na 5 pozycje w plebiscycie na piłkarza roku 2011.
GPower napisał/a:
W tej rundzie może długo nie pograł ale do tej pory w liczbie asyst nikt go nie wyprzedził więc jego wkład był co nie powiedzieć znaczący.

Jak w takim razie porównać z nim bramkarza, środkowych obrońców, czy nawet defensywnego pomocnika do których to raczej zadanie ostatniego podania nie należy? :co:

Binki 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 14, 2012 13:04   

No i Mamy Ignazio tuż za podium :) jestem ciekaw kto jeszcze usadzil go na samym szczycie swej listy :)

Umberto 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 14, 2012 14:01   

Jak dla mnie za wysokie miejsce dla Boatenga, po za pięknymi bramkami nic nie pokazuje fajnego.

FORZA /\/\ | |_ /\ |\|
Campione SERIE A 2010/11
Campione SUPERCOPPA ITALIA 2011
Campione CHAMPIONS LEAGUE 2006/07
Campione SUPERCOPPA EUROPEA 2007
Campione CLUB WORLD CUP 2007
FORZA NESTA

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Sty 14, 2012 15:28   

Z tym Boatengiem to się nie zgodzę...

Można się przyczepić, że zdarzają mu się wahania formy, ale stwierdzenie o "fajnych brameczkach i nic więcej" jest trochę krzywdzące w stosunku do Kevina.

Wiadomo, że ze swoimi cechami bardziej pasuje do środka pomocy ( choć i tam łapie kartki za głupie faule), że nie ma przeglądu pola jak Rui i Kaka, ale wyobraź sobie teraz, że resztę sezonu musimy dograć Emanuelsonem i Seedorfem. Jeśli Boa nic nie pokazuje to co można powiedzieć o tych dwóch Holendrach z czego pierwszy może być co najwyżej fajnym dublerem, który rozrusza ospałe towarzystwo, a drugi z sezonu na sezon gaśnie i może zagra ze 4 spektakularne spotkania w sezonie :]

Jeśli Boateng jest za wysoko to kto powinien być przed nim? Silva i Ibra - to oczywiste. Cassano, gdyby był zdrowy, a wcześniej przyszedł bez braków treningowych pewnie też. Abbiatiego też mogę tu wstawić ( sam umieściłem go wyżej od Boatenga).

Reszta? Z całym szacunkiem dla Robinho, Pato, Seedorfa czy Bommela - Kevin wniósł do zespołu więcej niż Brazylijczycy ( Robinho z lepszą skutecznością może i biłby się o TOP 3, ale... Pato natomiast gra według cyklu: średni mecz, słaby mecz, dobry mecz... i kontuzja, a o Clarence i MVB przed Princem nie ma co nawet dyskutować).

Nocerino? Uwielbiam gościa, zaskoczył mnie swoją grą ( choć należałem do zwolenników jego transferu, ale nie spodziewałem się po nim tylu bramek), ale stawianie go ponad Boatengiem też byłoby trochę nie na miejscu.

Pozycja 3-4 jest jak najbardziej optymalna dla Kevina ( bo jest niemal pewne, że zwycięstwo rozstrzygnie się pomiędzy Silvą a Ibrą.

Ibra, Boateng i Silva to trójka bez której nie wyobrażam sobie dzisiejszego Milanu ( no może jeszcze Abate).

Umberto 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 14, 2012 16:46   

Wg. mnie Abbiati i Nesta są za nisko, tak na prawde to oni byli naszymi najważniejszymi postaciami w zdobyciu Scudetto obok Ibry i Silvy, a że zagrał Alessandro pare gorszych meczy na poćzatku tego sezonu to już większość go skreśliła. Nie mówie że Prince jest zły, ale są inni którzy powinni być wyżej, chociażby jeszcze Abate.

FORZA /\/\ | |_ /\ |\|
Campione SERIE A 2010/11
Campione SUPERCOPPA ITALIA 2011
Campione CHAMPIONS LEAGUE 2006/07
Campione SUPERCOPPA EUROPEA 2007
Campione CLUB WORLD CUP 2007
FORZA NESTA

ełek 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 18, 2012 18:22   

Paolo#3 napisał/a:
Jeśli Boateng jest za wysoko to kto powinien być przed nim?

W kolejności: Silva, Ibra, Abbiati, Nesta, kusi wstawienie Abate, a nawet Cassano.

Boateng drugą część ubiegłego sezonu miał zwyczajnie słabą - miało się wrażenie, że przechodził obok meczy, brak mu było zaangażowania. Z początkiem obecnych rozgrywek wziął się nieco w garść. Oprócz strzelania ważnych i często pięknych bramek, wprowadza także nieco ożywienia czy to na skrzydle, czy też przed polem karnym przeciwnika. Nie mniej jednak jego forma jest przeraźliwie nierówna i nadal przeplata solidne spotkania z całkowicie bezbarwnymi...

Odpowiedz do tematu