ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Złota Piłka 2011
Autor Wiadomość
Camill 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 10, 2012 12:00   Złota Piłka 2011

Trzeci raz z rzędu FIFA Ballon d'Or trafia do Messiego. Tym samym Argentyńczyk zrównuje się więc z Michelem Platinim, który do tej pory jako jedyny odbierał tą nagrodę trzy razy z rzędu.

Poniżej komplet laureatów gali Fifa:

Najlepszy piłkarz: Lionel Messi (Barcelona).

Jedenastka roku: Iker Casillas (Real Madryt) - Dani Alves (Barcelona), Gerard Pique (Barcelona), Siergio Ramos (Real Madryt), Nemanja Vidić (Manchester United) - Andres Iniseta (Barcelona), Xabi Alonso (Real Madryt), Xavi Hernandez (Barcelona) - Lionel Messi (Barcelona), Cristiano Ronaldo (Real Madryt), Wayne Rooney (Manchester United).

Nagroda prezydenta FIFA: Alex Ferguson (menedżer Manchesteru United).

Gol roku, nagroda im. Ferenca Puskasa: Neymar (FC Santos, gol w meczu ligowym z Flamengo)

Najlepszy trener: Pep Guardiola (Barcelona).

Najlepsza zawodniczka: Homare Sawa (Japonia, Kobe).

Najlepszy trener w piłce nożnej kobiet: Norio Sasaki (trener reprezentacji Japonii, mistrzyń świata w Niemczech).

Nagroda Fair Play: Japońska Federacja Piłki Nożnej.

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Wto Sty 10, 2012 12:44   

Za dużo o dwóch zawodników MU :)
I pomyśleć ze tylko w Hiszpanii tak dobrze graja :)

pan_lucas 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 10, 2012 20:14   

jak dla mnie to to jest jakieś poj**ne że 2 MU a reszta RM i Barca, przecież jest masa mega dobrych zawodników poza tymi klubami :/

EmaS 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 10, 2012 21:50   

pan_lucas napisał/a:
jak dla mnie to to jest jakieś poj**ne że 2 MU a reszta RM i Barca, przecież jest masa mega dobrych zawodników poza tymi klubami :/

fakt jest wiele inncy hzawodnikow ktorzy dali popis umiejetnosci w tym roku, dla mnie porazka bylo przyznanie zlotej pilki Panu Messiemu...

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 10, 2012 22:05   

EmaS napisał/a:
dla mnie porazka bylo przyznanie zlotej pilki Panu Messiemu...

Oj, chętnie posłucham argumentów i prosiłbym jeszcze o piłkarzy, którym bardziej się należało.

Niech zgadnę, Xavi? ;)

Edit: W "Jedenastce Roku" widziałbym T. Silvę, a czy kosztem Pique, czy Serba, nie robi mi to żadnej różnicy, gdyż obaj są świetni i obaj leczyli się prawie przez pół roku.
Na miejscu Casillasa powinien znaleźć się... chyba Neuer.
Nie pasuje mi tu też Alonso, ale z drugiej strony ciężko mi wymienić zawodników, którzy mogliby go zastąpić, a rozumiem, że graczy Barcelony nie ma już sensu wciskać. ;)
No i chciałbym zobaczyć tutaj Zlatana, szkoda tylko, że Szwed nie potrafi utrzymać wysokiej formy przez cały rok.

Dondamajk 
Milanista

Wysłany: Wto Sty 10, 2012 22:48   

A gdzie Thiago ja się pytam... dla mnie te wszystkie plebiscyciki, to o kant tyłka można potłuc... wzajemny brandzling, a nie plebiscyt.

123 
Milanista

Wysłany: Śro Sty 11, 2012 08:18   

no, ale gdyby tam byli naszi gracze, to spiewka juz inna by byla... dlatego uwazam, ze niezaleznie od wyborow, omijajmy te rankingi szerokim lukiem :) )

mamy przeciez swoj - gdzie kazdy milanista wygrywa, hehe

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Sty 11, 2012 21:57   

Camill napisał/a:
Gol roku, nagroda im. Ferenca Puskasa: Neymar (FC Santos, gol w meczu ligowym z Flamengo)
A propos ładnych goli - gol z naszej primavery, którego zapewne wielu z Was nie widziało, nie jest to bramka roku, ale warta zobaczenia: http://www.youtube.com/watch?v=KXCd3SH8DXM
rivaldoACM napisał/a:
Oj, chętnie posłucham argumentów i prosiłbym jeszcze o piłkarzy, którym bardziej się należało.
Podbijam.

Venomik 
Juventino

Wysłany: Czw Sty 12, 2012 00:39   

To jakiś szczególny mecz zawodnika primavery? Gracze Milanu strasznie się cieszą, a rywale denerwują z tej straty.

bogiel 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 12, 2012 03:10   

carlos napisał/a:
rivaldoACM napisał/a:
Podbijam.

Pato!

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Czw Sty 12, 2012 12:01   

bogiel napisał/a:
Pato!
:piwo:

Argumentacja: młody, wybitnie zdolny, diament, przyszłość Milanu. Największy sukces: zdobycie serca Barbary B. :)

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Czw Sty 12, 2012 19:57   

Venomik napisał/a:
To jakiś szczególny mecz zawodnika primavery? Gracze Milanu strasznie się cieszą, a rywale denerwują z tej straty.
Ostatni mecz ligowy primavery, nic w nim wyjątkowego.

Il Cavaliere 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 12, 2012 21:49   

Zasadniczo - to za rok 2011 Messiemu należała się ta Złota Piłka. Moim zdaniem absolutnie nie należała się jemu za rok 2010, ale to już przeszłość. :dunno:

Gol Neymara to dla mnie niestety - pomyłka. Zwróćmy uwagę na kilka aspektów: jakiej klasy są obrońcy, którzy grali przeciwko Santosowi? Marnej. A już na pewno nie z pierwszych lig europejskich. W dodatku Neymarowi pomógł kolega z drużyny strzelić tą bramkę. O wiele bardziej zasłużył moim zdaniem Derdiyok oraz Rooney - bramki z lepszymi rywalami i lepszymi obrońcami. No ale trudno, może mu 'dali' tą nagrodę dla zachęty?

Co do jedenastki, to jest dla mnie śmieszna, ale akurat już mi się nawet nie chce argumentować tego - każdy, kto interesuje się piłką, na pewno wie których piłkarzy być nie powinno - zaczynając od bramkarza... :grrr:

EmaS 
Milanista

Wysłany: Czw Sty 12, 2012 23:03   

[quote="rivaldoACM"]
EmaS napisał/a:
dla mnie porazka bylo przyznanie zlotej pilki Panu Messiemu...

tylko nie mów że jest fanem jego "talentu" bo strzela bramki jak każdy a większośc piłek dostaje od Xaviego ktoremu bardziej sie owa Pilka nalezy (o innych asystentach ktorzy go wyreczaja nie ma co wspominac) duzo by pisac kolego :D ja akurat go nie lubie ale sa tacy co uwazaja inaczej , kwestia gustu :D a o gustach ie nie dyskutuje :P

bajer 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 13, 2012 04:27   

rivaldoACM napisał/a:

Moim zdaniem i Xavi i Ronaldo bardziej zasłużyli na Złotą Piłkę, ale oczywistym jest to, że Messi dostanie ją jeszcze z 3 razy z rzędu jeśli tylko będzie grał a nie złapie poważnej kontuzji, która go wykluczy na ponad pół roku. Sad but true. A w tym roku Messi niczym na tyle wielkim się nie wyróżnił. Chyba że wystarczą sukcesy klubu do zwycięstwa, wtedy jak najbardziej, co by nie mówić, Barcelona nie miała sobie równych w zeszłym roku i tylko najmniej istotny Puchar Króla im przeszedł koło nosa ;) ale wtedy ZP dla Xaviego, rok temu dla Sneijdera. Tylko z pierwszą nagrodą dla Argentyńczyka jestem w stanie się zgodzić, każda kolejna to już tylko medialna zagrywka promująca "wielkiego" Leo.

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 13, 2012 14:52   

EmaS napisał/a:

tylko nie mów że jest fanem jego "talentu" bo strzela bramki jak każdy a większośc piłek dostaje od Xaviego ktoremu bardziej sie owa Pilka nalezy (o innych asystentach ktorzy go wyreczaja nie ma co wspominac) duzo by pisac kolego :D

Tylko na to czekałem. ;)
Zapraszam na krótki seans: http://www.youtube.com/wa...player_embedded

EmaS 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 14, 2012 14:06   

rivaldoACM napisał/a:
EmaS napisał/a:

tylko nie mów że jest fanem jego "talentu" bo strzela bramki jak każdy a większośc piłek dostaje od Xaviego ktoremu bardziej sie owa Pilka nalezy (o innych asystentach ktorzy go wyreczaja nie ma co wspominac) duzo by pisac kolego :D

Tylko na to czekałem. ;)
Zapraszam na krótki seans: http://www.youtube.com/wa...player_embedded

taki filmik ma kazdy zawodnik lol nawet Milanu :)

rivaldoACM 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 14, 2012 14:29   

EmaS napisał/a:

taki filmik ma kazdy zawodnik lol nawet Milanu :)

Koleś zaliczył kilkanaście asyst w niecałe pół sezonu, z czego ponad połowa to piłki, które stworzyły stuprocentowe sytuacje. Bramek ma w tej chwili chyba już ponad 30, a to tylko statystyki.

Nie chce mi się prowadzić dłuższej dyskusji, bo już widać, że to nie ma sensu.

Zastanawia mnie tylko dlaczego niektórzy tak bardzo chcą wyróżniać innych, skoro widać, że to właśnie Messi jest z innej planety...

Odpowiedz do tematu