ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
FIFA 2007
Autor Wiadomość
kuba1899 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 15, 2007 07:20   

Wszystko zależy jaki masz sposób grania (jak w prawdziwej piłce). Jeżeli gra się chociaż troszeczkę twardziej, to 5 jest niegrywalna absolutnie. PES4 arkejdowy??
Cytat:
Baaardzo ciezko odebrac pilke dobremu graczowi i zdarza sie, ze jednym pilkarzem przebiegnie sie boisko cale i bramke strzeli

mi jeszcze się nie zdarzyła taka sytuacja... Jeżeli ktoś za długo biegnie i atakuje z piłką to dostaje kosę i akcja się kończy... jak w piłce... nie graj wtedy z dobrymi zawodnikami to nie będzie tego problemu ;P
A mi w 6 każda bramka wpada w inny sposób... no może nie za każdym razem, ale wszystko zależy jak grasz... jak biegasz non stop i atakujesz skrzydlami, potem wrzucasz, to co się dziwisz że tylko tak ci te bramki wpadają?? Różnica między PES a FIFA w tym wypadku jest taka, że w FIFIE takie dośrodkowanie na 90% kończy się bramką. W PES daję najwyżej 30-40%.

korsi 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 15, 2007 10:55   

W Fife grałem odkąd pamiętam a w zasadzie chyba gdzieś od 2000 i fajnie się grało w te gierki..... ale trwało to ze 3 tygodnie! Miałem swoje sposoby na strzelanie bramek w fife 2000 i w zasadzie w dalszych częściach można było grać takim samym schematem, gdy oddawałem strzał z pewnego miejsca pod odpowiednim kątem to nie ważne kim bym nie strzelał gol był pewny. W jednej części nie wiem której (chyba 2002) najłatwiej o bramki było po akcji skrzydłem i wrzutce, przewrotka głowa nieważne o bramki było bardzo łatwo.Jedyna wersja gry, która się trochę różniła od wszystkich innych części to była Fifa world cup 2002, powiem szczerze, że ciężko mi się w nią grało i mimo, iż nie byłem pierwszym lepszym ogórkiem miałem problemy z wygrywaniem mistrzostwa na najwyższym poziomie gry. Tak czy owak zmierzam do sedna sprawy. Po pochlebnych wypowiedziach o starszych wersjach gry oraz po newsie o rekordzie sprzedanych płyt w bodajże pierwszym tygodniu, postanowiłem ściągnąć sobie piracką wersję gry( i bardzo jest mi przykro z tego powodu :lol2: ) w celu przetestowania. Początkowo jakoś to dziwnie wyglądało, akcje dało się przeprowadzać płynnie znanymi schematami z fify, ale jakoś na 30 metrze robiło się ciężko.... A strzały na bramkę to jakaś paranoja się wydawała, wszystko w kosmos itd... No ale nic zauważyłem pewne plusy, sposób poruszania się walka bark w bark, przywilej korzyści, porządne kartkowanie itd itp... Po paru tygodniach(wciąż nieśmiałych próbach) postanowiłem kupić sobie pada i wtedy zacząłem w tą grę grać nałogowo.W porównaniu z Fifą porażające jest to, że bramki padają w dziwacznych okolicznościach, rykoszety przepychanki dobitki i można by wymieniać w nieskończoność, nawet wyjście sam na sam z bramkarzem to nie jest 100% sytuacja bo jak się gra z kimś kto umie się nim poruszać to przy obrońcy na plecach najzwyczajniej możemy sobie piłkę za daleko wypuścić.Strzały też w takich sytuacjach nie zawsze kończą się bramką. Gram z komputerem i jest ciekawie czasem ostro się bronię i wygrywam tylko dzięki klasie swoich zawodników, zazwyczaj gdy się nie skupię na grze tak to się zazwyczaj kończy, że nie daje rady zdominować komputera. Ale największą przyjemność z tej gry czerpię mimo wszystko z gry przeciwko swoim kolegom. To są dopiero mecze !! Czasem grając nawet z dużo słabszym od siebie graczem nie moge mu strzelić bramki mimo, iż go gniotę, a trzyma się tylko dzięki nieporadności Oliveiry (czy też innego tuza) dobrej grze bramkarza bądź obramowaniu bramki. Zdarzało się, że przegrywałem nawet bo jegomość zrobił jedną kontre i wygrywał. Mało tego można mieć 20 strzałów a nie strzelić bramki, a można mieć 5 i strzelić 5 :wow: Gra jak dla mnie jest bardzo realistyczna, i bardzo wymagająca, idealna do gry przy piwku :] Wówczas to większą radość niż strzelenie bramki daje mina i przekleństwa przeciwnika :lol2: Nic tak nie rajcuje po strzelonej bramce jak możliwość ironicznego skomentowania bramki :brew: Ciekawe jest to, że mimo iż część z moich przeciwników przegrywa 90% spotkań i mówi, że ta gra jest głupia to i tak wciąż wraca i chce się zmierzyć bo wiedzą, że są wstanie wygrać. Podczas gdy w Fifie przy takiej dysproporcji umiejętności, przy podobnej klasie zespołów mecze kończyły się 4 bramkami różnicy na ich nie korzyść. Ogólnie mimo, iż powinienem być wiernym fanem Fify bo grałem już w tyle wersji to jestem pewien, że nigdy się na tą grę już nie przerzucę, bo niby dlaczego miałbym to zrobić?? Bo Eto wygląda jak małpa a nie jak Eto ?? Dla chcącego nic trudnego łatek i ogólnie patchy jest w sieci od zaje.... i po odpowiednim gracze wyglądają już równie dobrze jak w Fifie, w dodatku można sobie fajnie upiękrzyć menu, muze, stadiony i ogólnie wygląd gry. Może to i nielegalne( a może i legalne) ale jako rasowy pirat wogóle się tym nie przejmuje :dunno:

Podsumowując Pro Evolution nie da się wogóle porównać z Fifą, tak jak nie da się porównać czekolady mlecznej z kosmicznie czekoladopodobną. Gra jest po prostu mistrzowska i nawet po wielu tygodniach gry większość graczy będzie niedoszkolona, bo podania za plecy czy też loby to jak dla mnie wciąż bardzo trudna sprawa....

chef 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 18, 2007 11:17   

Kuba wlasnie o tym mowa, ze jezeli mnie pamiec nie myli to w PES4 wlasnie wiekszosc dosrodkowan konczylo sie bramkami :) Podobnie jest w PES6. W 'piątce' z kolei dobry gracz, ktory wie jak sie zachowac w polu karnym przy dosrodkowaniach w 95% bez problemu nie dopuszcza przeciwnika do strzalu po dosrodkowaniu :)
Ale ja sie nie znam :]
Kuba jezdziles po jakis turniejach kiedys? :P
I czy grasz na kompie czy na konsoli? A raczej czy na klawiaturze czy na padzie?

Marco7 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 18, 2007 14:28   

Dla mnie PES5 był zdecydowanie najlepszy. NIe przypominam sobie też, żeby co wejście sędzia gwizdał faul. Jeżeli wchodziło się slizgiem jak szalony na każdą piłkę to może i tak było, ale jeśli dobrze wyczekiwało się przeciwnika to nie było takiego problemu. PES6 mnie niestety mocno rozczarował. Napastnicy przechodzą przez obronę jak przez mgłę. W PES5 akcja jeden na jednego była dla strony atakującej jakimś wyzwaniem, w najnowszej wersji można śmiało atakować jednym napastnikiem nie tylko w kontrze, ale i przy ustawionej obronie. Moim zdaniem PES5 najlepiej oddawał piękno piłki nożnej. Mordercza walka w środku pola, nieliczne okazje i ta jedna jedyna sytuacja, która zapewnia zwycięstwo :) .
W PES6 mecze kończyłem wynikami 8:6 itp. Może to wina mojej kiepskiej gry w obronie, ale problemy mieli przecież również moi sparingpartnerzy
Akcje przestały być kombinacyjne, gra uległa znacznemu uproszczeniu i w moim odczuciu zbliżyła się właśnie do FIFY.

kuba1899 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 18, 2007 18:40   

Chef napisał/a:
Kuba wlasnie o tym mowa, ze jezeli mnie pamiec nie myli to w PES4 wlasnie wiekszosc dosrodkowan konczylo sie bramkami :)

Pamięć cię myli ;P

Chef napisał/a:
Kuba jezdziles po jakis turniejach kiedys? :P

nie jeżdżę po turniejach - już niestety nie te czasy bym miał na takie rzeczy czas. Ale turniejów ze znajomymi na miejscu graliśmy setki.

Chef napisał/a:
I czy grasz na kompie czy na konsoli? A raczej czy na klawiaturze czy na padzie?

Gram (a właściwie grałem) tylko na konsoli (czas przeszły, ponieważ konsola wymieniona na nowszy model, a na nim nie ma na razie ani PESA ani FIFY).

Marco7 napisał/a:
Jeżeli wchodziło się slizgiem jak szalony na każdą piłkę to może i tak było, ale jeśli dobrze wyczekiwało się przeciwnika to nie było takiego problemu.

To może ja nie wiem w co ja grałem, bo w "moim" PES 5, nie trzeba było być rzeźnikiem, tylko normalnie puknąć człowieka z barku i za każdym razem sędzia gwizdał... może tam sa jakieś ustawienia i niechcący coś przekręciłem z czułością sędziego?? ;P

Marco7 napisał/a:
W PES6 mecze kończyłem wynikami 8:6 itp. Może to wina mojej kiepskiej gry w obronie, ale problemy mieli przecież również moi sparingpartnerzy

A moi jakoś w 6 potrafili tak się ustawić że nasze mecze kończyły się wynikami 1-0, 1-1, czasami 3-0 lub 3-2 :P a tak to pięknie wszyscy bronili...

nie będę się kłócił... znam osobę która w PES 4 rozwalała wszystkich a w piatce nie potrafił strzelić bramki, ale tez jej nie tracił, natomiast w 6 notorycznie przegrywał. Znam i odwrotne sytuacje, że ktoś z bolka przeradzał sie w króla trąbki... widać każdemu inna część pasowała... przynajmniej jesteśmy zgodni że PES bije Fife na głowę ;)

konrad_acm 
Milanista

Wysłany: Wto Cze 19, 2007 07:22   

kuba1899 napisał/a:
To może ja nie wiem w co ja grałem, bo w "moim" PES 5, nie trzeba było być rzeźnikiem, tylko normalnie puknąć człowieka z barku i za każdym razem sędzia gwizdał... może tam sa jakieś ustawienia i niechcący coś przekręciłem z czułością sędziego?? ;P

Kuba, masz racje z tym odgwizdywaniem ''fauli'' tylko niepotrzebnie używasz sformułowania, które pogrubiłem ;) napisz ''większość'' lub ''6 na 8'', a koledzy przestaną się czepiać :P
''Czułości'' sędziego niestety nie można ustawić (bądź wyłączyć), ale mam nadzieje, że w nastepnych częściach będzie lepiej, a może już jest bo w ''szóstke'' jeszcze nie grałem.

szakuś 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 20, 2007 14:46   

Znowu znawcy na mnie wjechali :>.

@kuba1899:

Pewnie w życiu nie widziałeś kawałka kodu trójwymiarowej gry, dlatego twierdzisz, że EA nie robi absolutnie nic. Odnośnie animacji - nie jestem pewien, czy do końca wiesz, co to jest animacja. Mianowicie nie chodzi o AI, tylko o to, w jaki sposób zrealizowane są ruchy piłkarzy. A wszystkie są animacjami zrobionymi z użyciem motion capture, lepszych raczej nie uzyskasz ;) . W PES'ie różnie to bywa, niektóre są niezłe, niektóre wyglądają tragicznie. Co do przewidywalności - motasz, o ile gry komputerowe są przewidywalne(wszystkie, czy FIFA, cz PES - chyba, że multiplayer z udziałem kilku osób), bo wirtualni piłkarze są tylko lekko zrandomizowanymi skryptami, o tyle prawdziwa piłka nożna to tak jak niebo a ziemia ;>. Modele w FIFIE są lepsze niż w PES'ie (chodzi mi o anatomię), jak zrobisz jakieś ładne, uargumentowane porównanie + pokażesz mi jakiś lepszy model swojego autorstwa, niż którykolwiek z tych w FIFIE, uznam, że masz racje, bo póki co fanatycznie bronisz PES'a. ;]

@Soja:

W PES'ie grafika robi niezaprzeczalnie lepszą atmosferę. Jest mnóstwo szczegółów, które składają się na to, co na stadionie zawsze być powinno. Nie są piękne, tak jak w FIFIE, ale sprawiają lepsze wrażenie. Tu przyznaję Ci rację, natomiast co do "gry dla gimnazjalistów [...]" - wszystkie gry najbardziej żerują na ludziach w grupie wiekowej od 11 do 17 lat :) PES nie jest wyjątkiem.

A tak w ogóle, uważam że większość gier piłkarskich, które próbują być symulacją to mogiła, w ogóle symulacje to mogiła :P .

Pozdro,

szakuś

Soja 
Milanista

Wysłany: Śro Cze 20, 2007 18:49   

kuba1899 napisał/a:
znam osobę która w PES 4 rozwalała wszystkich a w piatce nie potrafił strzelić bramki, ale tez jej nie tracił, natomiast w 6 notorycznie przegrywał. Znam i odwrotne sytuacje, że ktoś z bolka przeradzał sie w króla trąbki... widać każdemu inna część pasowała... przynajmniej jesteśmy zgodni że PES bije Fife na głowę

PES 4 był zdecydowanie najbardziej schematyczny, było parę tych schematów, które po jakimś czasie każdy był w stanie w stopniu wystarczającym opanować. To był mój pierwszy PES, który sprawił że pokochałem całą serię. Jedyne co denerwowało to zachowanie bramkarzy.
PES 5 zdecydowanie najbardziej z wszystkich promował grę defensywną. Ja też miałem kolegę, który praktycznie bramek nie strzelał ani tym bardziej nie tracił. Grał na jedną jedyną sytuację, problem w tym że ją wykorzystywał i często wygrywał ze mną i z innymi po 1-0.
PES 6 z początku wydawał się jeszcze trudniejszy, z uwagi na to że praktycznie niemożliwym jest oddanie udanego strzału z nieprzygotowanej pozycji. Ale po "wdrożeniu się" zdarzają się hokejowe wyniki typu 7-1 i to na poziomie "Czempion". Wydaje mi się, że ta część jest najbardziej zbliżona do FIFY ale i tak bije ją na głowę.

szakuś, odniosę się najpierw do tego co napisałeś do kuby1899. Wydaje mi się, że koledze chodzi o to (z czym się zgadzam) że EA nie robi nic żeby zbliżyć grę do realiów prawdziwego meczu. FIFA już dawno osiągnęła pewien poziom realizmu ponad który ciężko się jest jej się wyrwać. Może animacje są dobre, ale co z fizyką w grze?
-Mocny strzał, pasek dochodzi do końca zakresu, a tutaj piłka odbija się od poprzeczki i spada na 3-5 metr.
-Piłka nie chce wychodzić na aut, zero poślizgu na murawie, odbija się też jakoś anemicznie od ziemii, słupków, bramkarzy jakby nie było w niej powietrza.
-Podania dokładnie do nogi, zero niedokładności w zagraniach. Zawodnik naciskany, podaje z półobrotu za swoje plecy idealnie, z centymetrową dokładnością.

Osobna sprawa to powtórki: za grosz nie przypominają tych co możemy oglądać w TV.

Podsumowując to że FIFA staje się bardziej zaawansowana technicznie nie znaczy że jest lepszą grą.

Co do tego na kim żerują gry to się zgadzam. Chodziło mi raczej o to że FIFA to prosta do opanowania gierka, która nie wymaga wiele treningu aby osiągnąć poziom "world class". Jej fenomen tkwi raczej w ilości licencji i "dopieszczeniu" różnych Barcelon aby grało się niemi naprawdę łatwo gładko i przyjemnie...

carlos napisał/a:
Abate to fizol, który porusza się po boisku jak wieża po szachownicy

szakuś 
Milanista

Wysłany: Pon Cze 25, 2007 13:48   

Cytat:

Podsumowując to że FIFA staje się bardziej zaawansowana technicznie nie znaczy że jest lepszą grą.

Bingo, chociaż to, co się uważa za lepsze, zależy jeszcze od... hmm... "gustu"? Nie wiem, jak to nazwać. W każdym razie seria FIFA bardzo wyraźnie jest pieszczona pod względem bajerków technicznych (choć - uwaga - efekt zmiany ogniskowej kamery pierwszy pojawił się w PES'ie, to chyba była czwarta część), a twórcy Pro Evo zdecydowanie stawiają na rozgrywkę. Jedno i drugie uważam za coś, czego i tak nigdy nie doprowadzi się do poziomu w połowie przypominającego prawdziwą transmisję, ale próbować zawsze można. :)

heniek 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 24, 2011 09:48   re

Kolekcjonuje fify od 2005 roku i fifa 2007 niby jest na początku fajna ale jak się już po gra rok to już się nudzi . Twarze Piłkarzy były nie dopracowane i zachowanie piłkarzów . Teraz gram w fife 11 i jest lepsza od fify 2007 . Grafika jest w ogóle lepsza , zachowanie piłkarzów jest lepsze. Pozdrawiam :ok: :) :banan:

arekk20 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 24, 2011 14:33   

fifa 07 jest najbardziej grywalną fifą w którą grałem
Chyba że ty tylko grasz na kompie z komputerem to ina sprawa

morpex 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 24, 2011 20:45   

ja tam najbardziej lubie fife 08 mam fife 11 ale jakos srednio mi sie podoba

arekk20 
Milanista

Wysłany: Pią Cze 24, 2011 21:52   

fifa 08 jest to delikatna przeróbka 07 dodano pixel shrader przez co mi nie chodzi na kompie :D

Odpowiedz do tematu