ACMilan.PL Strona Główna ACMilan.PL
Forum polskich kibiców Milanu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Piłkarz Roku 2010
Autor Wiadomość
TomekW 
Administrator

Wysłany: Nie Gru 26, 2010 22:38   Piłkarz Roku 2010

W dniach od 26 grudnia do 6 stycznia wybierać będziemy Piłkarza Roku 2010 w Milanie.

REGULAMIN WYBORU PIŁKARZA ROKU

- Uprawnione do oddania głosu są wszystkie osoby zarejestrowane na forum, mające aktywne konto w czasie trwania elekcji, zarejestrowane nie później, niż 25 grudnia 2010 roku.
- Każdy użytkownik forum ma prawo do oddania tylko jednego głosu.
- Głosujemy poprzez wysłanie prywatnej wiadomości na forum do użytkownika TomekW. Wiadomość taką można wysłać poprzez kliknięcie ikony priv przy dowolnej wypowiedzi tego użytkownika lub w jego profilu, bądź też po prostu klikając tutaj.
- Wiadomość powinna mieć temat 'Piłkarz Roku 2010'.
- Głosowanie odbywa się poprzez sklasyfikowanie najlepszej dziesiątki piłkarzy Milanu w formie uszeregowania ich od miejsca 1 do 10. Zawodnik sklasyfikowany na pierwszym miejscu otrzyma 10 punktów, na drugim 9 punktów, na trzecim 8 punktów, aż do jednego punktu w przypadku dziesiątego miejsca.
- Trzeba wybrać całą dziesiątkę. Zagłosowanie na mniejszą liczbę zawodników spowoduje, że głos będzie nieważny.
- Wyboru można dokonywać spośród 25 zawodników nominowanych przez Redakcję strony ACMilan.PL.
- Głosowanie rozpoczyna się 26 grudnia, a kończy 6 stycznia o godz. 23:59.
- W porównaniu z poprzednimi edycjami tym razem zmianie ulega sposób prezentacji wyników głosowania. 7 stycznia od razu odsłonięte zostaną miejsca od 25 do 11, a począwszy od 8 stycznia rozpocznie się prezentacja zawodników z miejsc od 10 do 1. Codziennie w aktualnościach odsłaniane będzie kolejno jedno miejsce, aż do ogłoszenia zwycięzcy, którego poznamy 17 stycznia.
- Wszelkie niejasności wyjaśniane będą w tym temacie.

NOMINOWANI PIŁKARZE
- Ignazio Abate
- Christian Abbiati
- Massimo Ambrosini
- Luca Antonini
- David Beckham
- Kevin Prince Boateng
- Daniele Bonera
- Marco Borriello
- Dida
- Giuseppe Favalli
- Mathieu Flamini
- Gennaro Gattuso
- Klaas-Jan Huntelaar
- Zlatan Ibrahimović
- Filippo Inzaghi
- Marek Jankulovski
- Alessandro Nesta
- Massimo Oddo
- Pato
- Andrea Pirlo
- Robinho
- Ronaldinho
- Clarence Seedorf
- Thiago Silva
- Gianluca Zambrotta

LAUREACI Z POPRZEDNICH LAT

2009 - Pato
2008 - Kaká
2007 - Kaká
2006 - Kaká
2005 - Kaká
2004 - Andriy Shevchenko
2003 - Paolo Maldini
2002 - Paolo Maldini

kwoznica 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 27, 2010 00:17   

http://www.acmilan.pl/int...ilkarz_roku.php - przy pilkarzu roku 2009 jest zly link, odsyla do wynikow z 2008 roku :)

[ Komentarz dodany przez: TomekW: Pon Gru 27, 2010 01:04 ]
dzięki, poprawione :)
TomekW

Phalcore 
Milanista

Wysłany: Pon Gru 27, 2010 02:29   

Możemy tu umieszczać informacje kto na kogo postawił?

www.facebook.com/MCPRzeszow
www.facebook.com/UnitedFansAgainstBarcelona

Venomik 
Juventino

Wysłany: Pon Gru 27, 2010 02:38   

Wcześniej nikt nie robił problemów :)

TomekW 
Administrator

Wysłany: Pon Gru 27, 2010 02:44   

Jeśli ktoś ma ochotę wyjawić, na kogo głosował, nie widzę przeciwwskazań. Prosiłbym jednak, aby do tej informacji dołączyć na przykład krótkie uzasadnienie swojej decyzji, aby temat nie przerodził się w wyliczankę.

PacheL 
Milanista

Wysłany: Śro Gru 29, 2010 01:02   

No to ja zacznę :) Oto moja 10tka z krótkim komentarzem:
1wsze miejsce oczywiście dla T. Silvy. Nie wyobrażam sobie, aby w tym roku ktoś inny wygrał nasz plebiscyt. Jeśli tak się nie stanie to wypisuję się stąd :P Umieszczenie kolejnych nazwisk w rankingu stanowiło już dla mnie duży problem. 2gie miejsce jednak dla Nesty, który jako chyba jedyny (po za Silvą) grał dobrze i równo przez CAŁY ROK.
1. Silva
2. Nesta
Kolejne nazwiska to wyróżniające się postaci w zespole, ale tylko przez połowę roku.
3. Ibrahimovic
4. Ronaldinho
5. Boateng
6. Abiatti
7. Boriello
Ostatnia trójka miewała świetne spotkania, niestety zbyt rzadko.
8. Seedorf
9. Pato
10. Gattuso
Na równi z ostatnią trójką dałbym jeszcze Pirlo, Flaminiego, Ambrosiniego i Robinho.
Ostatnio zmieniony przez PacheL Śro Gru 29, 2010 01:07, w całości zmieniany 1 raz  

Bubu 
Milanista

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Śro Gru 29, 2010 01:07   

Czas na bramkarza! Oby wreszcie doceniono genialnego Krystiana!

PacheL 
Milanista

Wysłany: Śro Gru 29, 2010 01:10   

Abiatti bronił b. dobrze. Pamiętajmy jednak, że oceniamy cały rok, a z tego co mi się kojarzy to wszystkie występy Christiania w pierwszej połowie roku można zliczyć na palcach jednej ręki..

scheva
Milanista

Wysłany: Śro Gru 29, 2010 11:23   

to ja podam swoją 10, dość podobna do PacheLa:
1. Nesta - profesor
2. Thiago Silva - razem z Nestą tworzą najlepszą parę stoperów w Serie A, ale to on uczy się od Nesty, a nie odwrotnie
3. Ambosini - grał dobrze cały rok, a przesunięty na pozycję typowego defensywnego pomocnika spisuje się wyśmienicie
4. Zlatan - genialna gra, ale tylko w jednej rundzie,
5. Abbiati - bardzo dobra gra, ale w niepełnym sezonie
6. Ronaldinho - zaczął rok z najwyższego pułapu, niestety z każdym kolejnym miesiącem było coraz gorzej
7. Pirlo - mózg drużyny, ale nie błyszczy już tak jak kiedyś
8. Pato - pomimo licznych kontuzji strzelił swoje
9. Gattuso - słaba runda wiosenna, i bardzo solidna jesienna
10. Boateng - dobra gra w jednej rundzie

niewybrani: Abate i Antonini - liczne błędy w obronie, Zambrotta - nieprzydatny w ataku, niezły w obronie, Seedorf - grał bardzo dużo i bardzo przeciętnie, Flamini - raz grał dobrze, raz źle, a czasem w ogóle, reszty nie brałem pod uwagę.

bounty_fire 
Milanista

Wysłany: Śro Gru 29, 2010 13:25   

1 Thiago Silva no tu wątpliwości nie mam, świetny rok i będziemy mieć z niego pociechę
2 Christian Abbiati równy, stabilny poziom, bez jakiś mega kiksów. Były pojedyncze przygody, ale bardziej pamiętamy jego znakomite interwencje ;)
3 Alessandro Nesta kluczowa dla nas postać, ale jednak błędów w obecnym sezonie trochę było
4 Massimo Ambrosini nie schodził w tym roku poniżej krytyki, to że ma opaskę kapitana to nie przypadek
5 Zlatan Ibrahimovic, Takiego napastnika Milan szukał od odejścia Shevy i Szwedzki Bośniak okazał się kapitalnym wzmocnieniem
6 Pato byłoby wyżej gdyby nie kontuzje i trochę mnie irytuje to jego gwiazdorzenie
7 Kevin Prince Boateng bardzo mocne wzmocnienie i wejście smoka
8 Gennaro Gattuso za Leonardo nie istniał, Allegri przywrócił moc Rhino
9 Marco Borriello
10 Ronaldinho

ostatnia dwójka za te pierwsze pół roku w Milanie

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Gru 29, 2010 14:35   

W tym roku było trochę trudniej - przybyły nowe twarze, które z miejsca podniosły jakosc, ale grały połowę rundy... Nie bardzo wiedziałem jak to wszystko rozegrac... Na dodatek byli też piłkarze, którzy grali świetnie w pierwszej rundzie, a teraz dużo osób chętnie by się ich pozbyło ( Ronnie, Seedorf) lub na odwrót - słaba pierwsza runda i bardzo dobra obecna ( Rino Gattuso).

1. Zlatan Ibrahimovic - wiem, że tylko jedna runda, ale to piłkarz (pod względem umiejętnosci) wyjątkowy - od razu wzniósł nas o poziom wyżej, strzela, asystuje. Nie było takiego lidera od czasów Kaki, na którym możemy oprzec grę...
2. Thiago Silva - dla mnie najlepszy obrońca Serie A. Świetny w powietrzu, elegancki na boisku, groźny przy stałych fragmentach ( kilka bramek po wrzutkach z wolnych zdobył), szybki i pewny + dobra współpraca z Sandro.
3. Alessandro Nesta - mało kto wierzył, że Sandro wróci do dobrej dyspozycji po problemach z kręgosłupem i opuszczeniu niemal całego sezonu 2008/09... Sandro wrócił, jest pewniakiem, bardzo dobry sezon u Leonardo, a i w tym ( mimo kilku błędów) radzi sobie dobrze. Jeden z symboli Milanu ostatniej dekady.
4. Christian Abbiati - pewny punkt naszej drużyny. Niektórzy go nie tolerują ( bo Amelia jest młodszy... ), ale Marco musi jeszcze sporo potrenowac, by wygryzc Christiana z naszej bramki... Jakie to miłe uczucie kiedy przy zagrożeniu pod naszą bramką serduszko bije wolniej niż w ostatnich sezonach Nelsona D. :]
5. Pato - Gra jak gra, może jeszcze nie wykorzystuje całego swojego potencjału, ale statystyki przemawiają za Kaczorem. Jeśli będzie zdrowy i w formie, a Robinho i Zlatan utrzymają (czy, w przypadku Robsona, jeszcze poprawią) formę to możemy byc nieosiągalni dla reszty w lidze włoskiej.
6. Ronaldinho - Bardzo dobry poprzedni sezon, niezła inauguracja obecnego, a potem... Niestety czas Dinho w Milanie minął, a szkoda, bo widmo "poker d'assi" działało na wyobraźnię każdego kibica...
7. Filippo Inzaghi - specjalista od ratowania wyniku i zwycięskich goli. Lata lecą, a Filippo Inzaghi wciąż ten sam... No może poza zdrowiem, które z wiadomych przyczyn już takie samo nie jest. Ja jednak liczę na jeszcze jeden sezon po czym Pippo odejdzie w blasku chwały :) ( może wygrana i gol w finale LM?)
8. Kevin Prince Boateng - jedna runda, ale nie jest to piłkarz klasy Ibry ( dlatego niżej). Mimo wszystko wniósł do zespołu wiele ożywienia, rozruszał przestarzałą i momentami stojącą pomoc... Zadziorny, potrafi odebrac, ale bez problemów radzi sobie też w ofensywie. Świetny transfer. Jeden z moich ulubionych piłkarzy :) Zresztą jego nie da się nie lubic ;)
9. Clarence Seedorf - w poprzednim sezonie napędzał ofensywę razem z Dinho. Piłka do Pato na 3-2 z Realem - majstersztyk. W tym bez błysku. Tzn. umiejętności wciąż na wysokim poziomie, ale szybkosc, motoryka powoli daje o sobie znac... Może jeszcze będzie lepiej, wszak Clarence nieraz zamykał usta krytykom... Mimo wszystko liczę, że nasza współpraca dobiegnie końca po sezonie. Pora na robienie miejsca młodym zdolnym...
10. Robinho - Niemrawy początek, problemy ze skutecznością, w końcu (podobnie było z Crespo) z biegiem czasu zaskoczył. Świetny zastępca Pato, energiczny, dobrze dryblujący... Wierzę, że będzie jeszcze lepszy i nie odda tak łatwo miejsca Alexowi ;)

Tuż poza 10. a zasługujący na wyróżnienie

Gattuso - nie najlepiej u Leo, problemy ze zdrowiem... Teraz wrócił i nawiązuje do najlepszych lat. Jeden z pewniaków do składu.
Ambrosini - Dobry sezon u Leo, w tym gorzej - kontuzja + kilka meczów bez błysku. Jestem pewien, że po Nowym Roku będzie grał o wiele lepiej, zwłaszcza na tej nowej pozycji...
Borriello - Bardzo dobry sezon, kilka efektownych bramek, ale nie oszukujmy się - Ibrahimovic to dla niego poziom nieosiągalny i nie dziwię się, że uciekł do klubu, gdzie ma pewne miejsce...

Venomik 
Juventino

Wysłany: Śro Gru 29, 2010 15:33   

Zastanawia mnie na ile imponuje niektórym żywiołowość i wybieganie Boatenga po długim okresie ślamazarnej pomocy Milanu czy ja trafiam na słabsze mecze w jego wykonaniu. Z Juventusem zagrał przeciętnie, z Interem nie lepiej, a ostatni mecz z Romą był zwyczajnie bardzo słaby.
Na podstawie tego co widziałem w żadnym razie nie potrafiłbym go dać wyżej od takiego, chocby Borriello.

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Śro Gru 29, 2010 15:54   

A kto z pomocników ( i nie tylko pomocników) wybił się ponad przeciętnosc w meczach z Juve i Romą ;) Ogólnie w tych meczach zawiodła cała drużyna.

Co do meczu z Interem to trochę inna historia. Prince wszedł na jakieś 20 minut, już po kartce Abate, gdzie gra się totalnie posypała. Z przebiegu obecnego sezonu można śmiało stwierdzic, że Boateng i Gattuso z pomocników prezentowali się najlepiej.

Ogólnie jestem optymistą co do naszej pomocy - Ambro na pewno będzie miał lepszą rundę, szkoda tylko Pirlo, bo na nowej pozycji radził sobie coraz lepiej, ale może jeszcze nas zaskoczy w drugiej częsci sezonu.

edit:
co do wspomnianego Borriello - to on chyba z Interem, Romą, Juve itp. też się nie popisywał tak jak z Parmami, gdzie bawił się w Rivaldo ;)

jarles 
Milanista

Ostrzeżeń:
 4/2/2
Wysłany: Czw Gru 30, 2010 19:56   

W tym roku chyba najtrudniej było mi wybrać wiodącą 10-tkę. Lider nie był już tak oczywisty jak w poprzednich latach, a jeszcze więcej problemów przysporzyło mi wybranie kolejnych miejsc. Dlaczego? Otóż, doszło do sporych zmian, co zawsze pociąga za sobą wątpliwości i zmianę punktu widzenia. Z jednej strony transfery, które okazały się aż nadto trafione, dalej zmiana ustawienia i pomysłu na drużynę, kończąc na tym, że trzeba wziąć pod uwagę rok kalendarzowy a nie poszczególne sezony, które różni wiele (nowy trener, drastyczne różnice w ocenie za poszczególne części roku - przypadek Ronaldinho, spora liczba zawodników, których trzeba ocenić tylko za jedną rundę - zaróno tych nowych jak i tych, którzy odeszłi). Ja już wybrałem i mój wybór poniżej przedstawiam. Jednocześnie chciałbym prosić wszystkich tych, którzy jeszcze swojego głosu nie oddali, żeby podeszli do sprawy profesjonalnie i obiektywnie, biorąc pod uwagę tylko okres roku 2010, bo padają np. argumenty z meczów z Realem, który został rozegrany w 2009 i nie powinno się ich brać pod uwagę. Osobiście skorzystałem ze statystyk i archiwum tej strony, których nie sposób znaleźć na konkurencyjnych portalach. W takim razie jedziemy...

1. Thiago Silva - w przekroju całego roku najrówniejszy formą, u boku Nesty zyskujący na klasie i doświadczeniu, absolutny pokaz czystych umiejętności, poświęcenia, chęci i zaangażowania, słowem - niezastąpiony. 0 żóltych kartek!

2. Alessandro Nesta - zastanawiałem się troszkę nad "wrzuceniem" Sandro na pierwszą pozycję, ale niestety miał swoje gafy (Suarez, Rooney i parę pomniejszych). Pozycja wciąż jednak zasłużenie b. wysoka, bo nasz "profesor" pokazuje, że jego miejsce w pierwszym składzie Rossonerrich jest bezdyskusyjne i, moim zdaniem, na kolejne 2 lata. Szybkość już nie ta, ale co klasa to klasa. Stoper to pozycja, która wymaga doświadczenia, a Nesta wraz z Silvą tworza parę stoperów dających połączenie młodości i doświadczenia, oferujących przy tym niespotykane nigdzie indziej umiejętności techniczne i nie uciekanie się do chamstwa (1 kartka Nesty we wszystkich rozgrywkach daje tej parze zadziwiający w tej statystyce wynik - niech ktoś mi pokaże podobny przykład!)

3. Zlatan Ibrahimović - piłkarz decydujący i - jak się okazuje - mimo swego charakteru, potrafiący się dostosować i udowodnić co trzeba ciężką pracą. Jako napastnik wywiązał się, biorąc pod uwagę nowy klub, z nawiązką z pokładanych w nim nadziei. Gdyby był w Milanie przez cały rok, prezentując podobny poziom, byłby przez mnie umieszczony bezsprzecznie na 1 pozycji.

4. Pato - wkradły się tu mieszane uczucia...Sporo bramek w tamtym sezonie (w tym decydujące), również statystycznie rzecz biorąc, b. dobry wynik strzelecki w tym sezonie. Jednak mam obawy, że ten chłopak, na którego wybuch formy, adekwatnej do potencjału, czekamy, może jej nigdy nie doczekać. W porządku - jest wciąż młody, ale mam wrażenie, że za szybko "wbił" sobie do głowy, że jest absolutną gwiazdą AC Milan i przestał iść wolną acz skromną drogą, jaką wciąż podąża Messi. Oby "eksplodował", bo porównianie do Ronaldo zacznie się oddalać
5. Ronaldinho - zwłaszcza w obliczu obecnych wieści troszkę łezka się w oku kręci. W swoim czasie czarodziej potencjałem bijący chyba nawet Maradonę, wracający pod batutą Leonardo do swoich rewirów, i właśnie - w tym sezonie gubiący to, na co pracował tyle lat. All in all - najlepszy z milanistów w pierwszej połowie 2010, odsunięty na bok przez nowego trenera w tym sezonie i jednocześnie nie wykorzystjący szans przez niego mu danych - ale to chyba już taki piłkarz, że musi grać i być w rytmie meczowym (jak za Leo), żeby dać magię drużynie. Moja nota wynika z tego, że zasług z pierwszej części sezonu nie można mu odebrać a i mam wzgląd na to, że Allegri powinien mu dac więcej szans. Mam nadzieję, że zostanie choć pół roku jeszcze i powalczy.

6. Christian Abbiati - wiele świetnych interwencji składających się na zaledwie 13 goli straconych w lidze. Jestem przekonany, że gdyby nie Antonini i Abate po bokach, wynik oscylował by w granicach 8-9. Uważam, że potencjał bramkarski ma, mimo wszystko, mniejszy niż Dida, ale ten okres w Milanie zapisze jako szczyt swojej kariery. Lepszy już nie będzie, nie rozwinie się, ale na pewno nie wpłynie in minus na poczynania Milanu.

7. Marco Borriello - strzelił sporo ważnych i ładnych bramek, za co trzeba go wynagrodzić miejscem w tym rankingu. Byłby wyżej, gdyby - przy założeniu utrzymania podobnej formy - nie opuścił szeregów Diavoli.

8. Massimo Ambrosini - zazwyczaj równy i momentami zadziwiający in plus. Wciąż ważny, przede wszystkim w aspekcie gry głową, zaangażowania i mentalnego wpływu na drużynę. Za rok, z racji wieku i konkurencji w pomocy, widzę go jednak w roli zmiennika i piłkarza dającego swój wkład w postaci rad i doświadczenia młodszym.

9. Andrea Pirlo - spada nam nasz Andrea z roku na rok. Wciąż nie mamy kogoś o podobnych charakterystykach. Konkurencja i rotacja narzucona przez Allegriego dała mu trochę do myślenia i wskrzesiła nowe siły, co objawiło się przebłyskami i nadzieją na zagrania dające nam wiele radości z jego strony. Wciąż jednak ważny i nieprzeceniony.

10. Gennaro Gattuso - tu miałem duże wątpliwości, ale Rino wygrał u mnie tę pozycję tym, co w nim najbardziej charakterystyczne - walką do końca, pierwszorzędną rolą mentalną w drużynie i nie poddawaniem się. Ostatecznie na dzień dzisiejszy wygrał miejsce w skłądzie i nikt nie powie, że sobie na to nie zasużył. A były wątpliwości i wielu, któzy w to nie wierzyło. Byłby na 3-4 miejscu za ten sezon, ale spisywał się fatalnie w poprzednim. Dla mnie to jednak on zamyka ranking kosztem Prince'a i Inzaghiego.

esem 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 01, 2011 12:08   

1. Zlatan Ibrahimović - cóż mogę napisać, prawdziwy lider drużyny (pod względem sportowym). Z jego przyjściem od razu Milan z "walki o LM" stał się "głównym kandydatem do Scudetto". I to z dnia na dzień :)
2. Christian Abbiati - głównie za ten sezon, choć i w tamtym kilka meczy nam uratował (z Chievo na przykład). W tym roku wszedł jednak na poziom niedostępny dla innych bramkarzy Serie A. Może to przez kontuzje Julio Cesara i Buffona, ale zawsze.
3. Alexandre Pato - za nim świadczą statystyki (8 meczy 6 bramek, jak było w poprzedniej rundzie nie chce mi się sprawdzać, ale też nie najgorzej). Generalnie jak już grał, to grał dobrze. Gdyby nie kontuzje byłby pewnie znacznie wyżej, no ale to chyba wszyscy wiedzą.
4. Thiago Silva - jak teraz o tym myślę, to nie wiem, czy nie powinienem go zamienić miejscami z Pato. Równa gra przez cały sezon, niewiele błędów, a tych na prawdę rażących to chyba brak (ostatni w meczu z Romą na jesieni 2009?). Prawdopodobnie najlepszy stoper ligi, a i czołówka światowa.
5. Alessandro Nesta - Sandro jest tu tak wysoko głównie dzięki poprzedniej rundzie. W tej zdarzały mu się błędy, nieliczne, ale zawsze. Nadal potrafi zachwycić interwencjami, co mnie bardzo cieszy, bo to mój ulubiony zawodnik Milanu na dzień dzisiejszy.
6. Andrea Pirlo - może i lekko za wysoko, ale Andrea nadal ma to "coś" co pozwala czynić mu różnicę. Przykłady? Gol z Parmą, asysta w meczu z Genoą. W tym sezonie widać progres w stosunku do poprzedniego, miejmy nadzieję, że za rok wpiszę go tutaj trochę wyżej :)
7. Clarence Seedorf - dobra poprzednia runda. Byłby wyżej, gdyby nie to, że strasznie mi działa na nerwy w tym sezonie słabą grą. Za napastnikami radził sobie nawet nieźle... przez trzy czy cztery spotkania. Od niego wymaga się niestety więcej.
8. Marco Borriello - trochę tych bramek z nożyc nastrzelał, tego mu odmówić nie mogę. W zeszłym sezonie wyróżniał się też tym, że zwykle mu się chciało, nawet, gdy zespół grał na stojąco. Byłby pewnie wyżej, gdyby nie jego pyskówki w stronę Milanu.
9. Ronaldinho - Fenomenalna poprzednia runda, tragiczna ta. Może i powinien być wyżej na tej liście, ale, że nie rokuje w żaden sposób na przyszłość, umieszczam go tu gdzie jest.
10. Ignazio Abate - całkiem niezła ta runda, stawił czoła Cristiano i zaczął grać lepiej. Prawdopodobnie jedyny zawodnik ACM, który nie da się łatwo wyprzedzić Bale'owi :)

carlos 
Milanista z Klasą

Ostrzeżeń:
 1/2/2
Wysłany: Sob Sty 01, 2011 22:05   

Tak jak pisał jarles, ciężko w tym roku dokonać wyboru. No ale skoro trzeba to trzeba. ;)
1.Thiago Silva - Tu chyba raczej wszystko jasne. Cały rok na równym, wysokim poziomie.
2.Zlatan Ibrahimovic - tylko jedna runda w naszym klubie, za to na wysokim poziomie. W tym roku to wystarczyło.
3.Nesta - profesor powrócił, błędów się jednak nie ustrzegł.
4. Ronaldinho - skoro Zlatan jest na drugim miejscu za półroczne dokonania, może być i on. Niech zeszłosezonowy R80 powróci w nowym klubie. Powodzenia!
5. Ambrosini - gdy gra, a gra często, zazwyczaj robi to bez zarzutu. Najstabilniejszy piłkarz Milanu ostatnich lat. Zasłużona opaska kapitańska, nie dziwię się wcale (i nie dziwiłem), że to on, a nie Kaka był pierwszym wyborem.
6. Abbiati - gdyby nie kontuzja byłoby wyżej. Przy dobrym zdrowiu może wskoczyć na podium za rok.
7. Borriello - zastanawiałem się nad Pato w tym miejscu, wybór padł jednak na Włocha. O poziomie Zlatana nie ma co marzyć, mimo to grał u nas naprawdę solidnie. Szkoda że odszedł - Pippo się starzeje a to byłby idealny ławkowicz.
8. Pato - Zbyt irytujący, zbyt łamliwy, zbyt jednopłaszczyznowy. Pato to jednak Pato i gdyby nie kontuzja byłoby pewne podium, jego walory fizyczne są tu nie do przecenienia.
Myślę, że pod Allegrim (i, co za tym idzie, odejściu R80) odżyje - lewa strona straciła króla, może jednak odzyskać księcia. Brazylijczyk na lewej jest po prostu lepszy, może schodzić na środek i uderzać spoza pola karnego (Oczywiście wiem, że skrzydłowi odeszli z Milanu wraz z Leo, jednak Pato będzie uciekał na tą stronę w zupełnie naturalny sposób). Z drugiej strony przy takiej konkurencji miejsca pewny być nie może - co też powinno mu dobrze zrobić, może trochę spokornieje i skupi się na samodoskonaleniu.
9. Seedorf - musiało się znaleźć miejsce dla lidera mojej ubiegłorocznej klasyfikacji, i się znalazło.
10. Gattuso - Nie za formę - pół roku dobrej gry jako solidny "czyściciel" nie wystarczyłoby, a już na pewno nie po jego zeszłosezonowej formie. Ot, serce i charakter Milanu - to cały on. Wielki plus za radę dla Cassano - "Gdy poczujesz, że coś strzela ci do głowy, zamknij się w pokoju i wyrzuć klucz. Przyjdziemy po ciebie."

Paolo#3 
Milanista z Klasą

Wysłany: Sob Sty 08, 2011 13:15   

Mamy już pierwsze wyniki - Pippo na 10. Ogólnie trudny rok dla naszego sępa, u Leo się nie nagrał, a u Allegriego nie zdążył się nagrac :( Ale dwie bramki z Realem i ta ze sparingu z Barcą - coś wspaniałego :)

zino 
Milanista

Wysłany: Sob Sty 08, 2011 14:21   

Moje podium:
1. Thiago Silva - za cały udany/b.udany sezon - zdecydowanie.
2. Ibrahimović - za pół bardzo udanego sezonu w naszym barwach.
3. Inzaghi - za całokształt, 2 brameczki z Realem, osobowość, determinację.

ozzy69 
Milanista

Wysłany: Pią Sty 14, 2011 01:31   

Dlaczego nie ma kolejnych wyników głosowania?

TomekW 
Administrator

Wysłany: Pią Sty 14, 2011 12:22   

Już są. Dziś nadrobimy zaległości. Chyba się starzeję :P

Odpowiedz do tematu