Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Serie A 2020/2021

Czyli "nasza" liga komentowana przez Was ze wszystkich stron i oceniana pod każdym kątem.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

ODPOWIEDZ
plakat33
Milanista
Milanista

Re: Serie A 2020/2021

Post autor: plakat33 »

Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Czy ja wiem. Stopklatka może i wygląda brutalnie, ale samo zajście w rzeczywistym tempie nie wygląda tak strasznie. CR7 atakował piłkę i to bramkarz rzucił się na jego nogę tak naprawdę. Jakaś kara mogłaby być dana, ale nie powiedziałbym, że należy się na 100% czerwona kartka.
Judge not lest ye be judged yourself
plakat33
Milanista
Milanista

miszcz dla mnie to jest czerwo. Weź po uwagę na jakiej wysokości ta noga była podniesiona i to że ostatecznie trafił go w twarz korkami ;) Nie podejrzewam Ronaldo o żadną brutalność i celowość, ale fakt jest faktem.

Edit: Poza tym bramkarz nie rzucał się na nogę Ronaldo, a był w polu bramkowym i rzucał się na piłkę, która była na znacznej wysokości ;)
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Nie wydaje mi się, żeby sędziowie za to dawali czerwone kartki. Przypominają mi się sytuacje gdy Gigio dostawał z buta od Mandzukicia czy Pjanicia. Ogólnie mnóstwo jest sytuacji gdy podczas walki w polu karnym ktoś dostaje z buta. Musiałby być naprawdę potężny i intencjonalny wjazd z buta w twarz według mnie, by na 100% dać czerwoną.

Myślę, że powinna być żółta kartka, ale niech Tomek się wypowie, czy w przepisach jest jednoznacznie ustalona kara za takie przewinienie :)
Ostatnio zmieniony 15 mar 2021, 9:54 przez miszcz, łącznie zmieniany 1 raz.
plakat33
Milanista
Milanista

To są mecze u siebie i na wyjeździe, które czekają zespoły aspirujące na dzień dzisiejszy do top 4. Lista nie jest ułożona kolejkami. Według mnie w naszej sytuacji najwięcej będzie wynikać od zdobytych punktów z pozostałymi, teoretycznie słabszymi zespołami i tam się rozstrzygnie batalia o LM. Jak tego nie zawalimy i weźmiemy pod uwagę, że możemy stracić punkty z Atalantą i Juventusem to bez oglądania się na innych powinniśmy dopiąć celu. Dlatego tak ważne będą mecze z ''innymi'' poczynając od Fiorentiny.

Atalanta - Milan
Lazio - Milan
Juventus - Milan

Juventus - Milan
Juventus - Inter
Atalanta - Juventus

Atalanta - Juventus
Atalanta - Milan
Roma - Atalanta

Napoli - Inter
Napoli - Lazio
Roma - Napoli

Roma - Napoli
Roma - Atalanta
Roma - Lazio
Inter - Roma

Lazio - Milan
Roma - Lazio
Napoli - Lazio

Pozostałe mecze Milanu:

Fiornetina W
Sampdoria D
Parma W
Genoa D
Sassuolo D
Benevento D
Torino W
Cagliari D
plakat33
Milanista
Milanista

miszcz dla jasności ja się przy czerwonej nie upieram w kontekście przepisów, ponieważ są one dla mnie już od dawna absurdalne i niezrozumiałe. Chętnie poznam opinię TomkaW w tej sprawie. Kiedyś był chyba przepis o zbyt wysoko podniesionej nodze, niebezpiecznym zagraniu... Ja widziałem za takie zagrania czerwone kartki i zawsze nie rozumiałem innej decyzji czy przepisów które by to rozgrzeszały żółtą kartką albo tym że najpierw trafił w piłkę.

Facet w pełnym biegu, w walce o piłkę, wyskakuje, unosi bardzo bardzo wysoko nogę jak karateka, załóżmy nawet że trafia najpierw w piłkę, a następnie trafia w ryja przeciwnika i go kasuje. Dla mnie jest to niebezpieczne zagranie, podejmuje świadomie lub nie ryzyko i powinien ponieść konsekwencje. Obojętnie czy to Ibra, Ronaldo czy ktoś inny. Ale jest to moje własne zdanie.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Moim zdaniem dociągniemy, ale postraszy nas Napoli z Atalantą i to między nimi rozegra się walka o 4 miejsce.
Na 99% wystarczy 73 pkt, czyli 17 pkt w 11 meczach. Nie widzę żadnych szans na to by zarówno Napoli, Atalanta, Roma jak i Milan zdobyły ponad 70 pkt. Ktoś zostanie pod tą kreską z najprawdopodobniej max 5 drużyn ją przekroczy. Milan musiałby naprawdę zawalić wszystko po całości czy chociaż tych 15 pkt nie zdobyć do końca sezonu. A przecież planujemy powrót Zlatana do gry.
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

Wczoraj na Eleven mówili jak to Napoli gra coraz lepiej, etc. ale moim zdaniem w meczu z nami nic wielkiego nie pokazali. Tym bardziej szkoda tej straty punktów...
Oglądałem też drugą połowę Parmy z Romą i Rzymianie prezentowali się naprawdę kiepsko.
W Lazio nie wierzę (miszcz chyba też nie bo nawet ich nie wspomniał :wink: )
Też myślę, że dociągniemy. Co więcej, wierzę w podium.
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
plakat33
Milanista
Milanista

Gdybyśmy nie mieli tylu absencji również miałbym sporą pewność, nawet przy naszej grze w kratkę. Ale jak dodam do tego brak wartościowych zmienników to mam nadzieję że się uda i wierzę w nasz zespół, ale do kasyna obstawiać nie pójdę, ponieważ inni mają jakość i potencjał, kalendarz jest wyrównany, margines błędu się skurczył i wszystko jest możliwe. Wydaje mi się, że Inter będzie 1, Juventus 2, a dalej będzie ciężko chyba że nasi konkurenci sami się wykoleją tak jak to zrobiła np. Roma w tej kolejce. Napoli albo dociągnie albo skończy jak Milan pod wodzą Gattuso, gdzie zabrakło niewiele. Lazio traktuję jako drużynę, która narobić może komuś problemu ale jakoś najmniej w nich wierzę.
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Roma ma najwięcej meczów z czołówką i dotąd takie mecze przegrywała. No, niestety my też. W najbliższej kolejce Roma - Napoli, idealny by był remis.

Powoli możemy mówić o decydującej fazie sezonu. Niestety przewiduję dużo nerwów i niespodziewanych wyników. Nadal czekam na to, kto spuchnie i oby to nie był Milan. Rzymskie drużyny są chyba w tej chwili najmniej stabilne, Napoli też dupy nie urywa. No i nie urywa też nic Milan. Ciężkie tygodnie przed nami. Kluczowe może okazać się zdrowie. Jeśli pokonamy obecny kryzys z kontuzjami, to może dogramy sezon względnie pewnym składem i będzie można odetchnąć.
zino
Milanista
Milanista

Post autor: zino »

Bardzo bym nie chciał, żeby ostatnia kolejka była dla nas decydująca o bycie w TOP4, bo gramy bodajże z Atalantą a widzimy jak oni nam "leżą" ostatnio... Kibicujmy im dziś z Realem ;) tzn ja i tak życzę im dobrze w Europie.
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Oni i tak na sterydach jadą, więc trudy sezonu im nie straszne :P U nich kluczowi to Ilicic, Zapata, Muriel... i nieobecny już Papu. Bez nich nie są aż tak straszni i dobry trener sobie poradzi. Ale jak Ilicic ma swój dzień, to niestety pozostaje się tylko modlić. Na nasze nieszczęście, ostatnie nasze porażki z nimi to były takie dni właśnie. Z kolei w ostatnich tygodniach zawodzi... :dunno:
rafal996
Milanista
Milanista

Co z tego, że zawodzi, jak Atalanta wygrywa.
Awatar użytkownika
Venomik
Juventino z Klasą
Juventino z Klasą
Kontakt:

Post autor: Venomik »

plakat33 pisze: 15 mar 2021, 8:46
Venomik jakiś komentarz?
Zakładałem, że wrzucone filmy wystarczają za komentarz. W takich sytuacjach zdjecia potrafią bardzo dużo przekłamać, ale po filmie dla mnie jest wyraźne czerwo.
Co ciekawe jak sobie w paru miejscach czytam komenarze to zaksakująco dużo kibiców Milanu czy Interu uważa, że żółta jest spokojnie do wybronienia. Więcej niż wśród kibiców Juve.
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

A to nie jest tak, że zmienił się medialny trend wobec CR7 i stąd może być taki rozkład opinii? Czytałem ostatnio kilka wywiadów, np. Capello miał sporo do zarzucenia.
Kibice innego klubu niż Juve zazwyczaj nie dawali się ponieść absurdalnej wręcz czasami kampanii w mediach. Na pewno większość doceniła i cieszyła się, że w lidze znalazł się taki gracz, ale po 74 okładce LGDS z rzędu czy 15-tym ogłoszeniu że został najlepszym strzelcem w historii mieli już dość. Także sobie używają śmiejąc się z tego, że z nim Juve nie zaszło dalej niż 1/8 LM, a kosztował klub już ponad 200 mln.
Z drugiej strony, nie upatrują jak kibice Juve w nim wszystkich problemów, bo jeżeli jakieś Juve ma to ich nie obchodzą. Nie czują potrzeby dowalenia bardziej, przez co do takich sytuacji podchodzą bardziej obiektywnie. Nie była to jakoś wielce kontrowersyjna sytuacja, a takowa stała się chyba głównie przez media. Dziwne że jak działy się faktyczne kontrowersje z Dybalą*(ohydne symulki, uwłaczające powagi calcio), to była cisza.
Podobnież jest ze Zlatanem w Milanie. W 2011 wielu kibiców widziało w nim problem, zwłaszcza gdy dostawał te absurdalne kartki. Teraz też jest wielu kibiców, którzy tylko czekają by mu dowalić. Zlatan i CR7 to dwójka takich ponadnaturalnych mistrzów, że ciągle wzbudzają kontrowersje. Do tego mają czelność po 35 roku życia dalej być na topie, co powoduje zwarcie wielu mózgów, nawet takich którzy pracują w futbolu :P

*Właśnie, co się z nim stało. Gdzie jest Dybala? Mam wrażenie, że zniknął z powierzchni ziemi, jakby nie istniał. Co to za tajemnicza kontuzja?

Edit. Widzę że napisałeś o nim gdzie indziej. Ale to wciąż zagadka, zwłaszcza ta cisza wokół niego. Zaniolo też jest długo nieobecny, ale media o nim często wspominają.
Venomik pisze: 16 mar 2021, 15:47
Btw: jak już później wspominałeś Juve to trzeba było wstawić Dybale zamiast jednego z tamtych trzech graczy. W końcu to MVP poprzedniego sezonu, a w tym trapi go już czwarty chyba problem zdrowotny, przez co nawet Bennacer spędził na boisku kilka godzin więcej od Argentyńczyka.
To Mvp... Ciągle uważam to za jakiś żart ;)
zino
Milanista
Milanista

Inter w ciągu dwóch dni ma 4 potwierdzone przypadki Covida i w związku z tym mają zakaz "działalności", niedzielny mecz z Sassuolo przełożony. Sam nie wiem co o tym myśleć, pierwsze co mi przychodzi do głowy to nierówne traktowanie klubów, choć może mam egoistyczne i nieczułe podejście do tematu i panującej sytuacji we Włoszech...
Kzr
Milanista
Milanista

Post autor: Kzr »

Włochy od poniedziałku weszły w hardy lockdown, ale w przypadku klubów można przecież zastosować inne środki zaradcze, jakieś "bubble" czy inne takie. 4 przypadki to nic w porównaniu do tego co przechodziły niektóre kluby, moim zdaniem mocno nierówne traktowanie.
rafal996
Milanista
Milanista

Kolejny raz wychodzi nasz brak farta.
Kiedy u nas był wirus, sytuacja była inna i traktowanie było inne. Wtedy mówiło się, że nie ma i tak wolnych terminów, a poza tym że trzeba grać itd. Dziś terminy się pozwalniały, bo taki Inter czy Juve odpadli z pucharów, a do tego jest więcej zarażeń. Moim zdaniem zasady powinny być jednak równe, skoro inne kluby grały, to teraz też powinni grać.
Awatar użytkownika
TomekW
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: TomekW »

plakat33 pisze: 15 mar 2021, 10:17 miszcz dla jasności ja się przy czerwonej nie upieram w kontekście przepisów, ponieważ są one dla mnie już od dawna absurdalne i niezrozumiałe. Chętnie poznam opinię TomkaW w tej sprawie.
Akurat w tym przypadku przepisy są jasne i zrozumiałe. Tego typu wejście to zawsze czerwona kartka.
Abbiamo un grande sogno in fondo al nostro cuore
vedere il grande Milan che vince il Tricolore
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Ciekawy artykuł na temat sytuacji ekonomicznej klubów Serie A: https://sempremilan.com/gds-financial-s ... d-juventus

Nie wiem, na ile wiarygodne są przedstawione te liczby, ale nie są zbyt optymistyczne (nawet w kontekście całej ligi).
rafal996
Milanista
Milanista

Stan meczów wyrównany.

Inter 11 punktów przewagi, myślę że szampany już się mrożą. Nie wiem, co by musieli zrobić żeby to zmarnować.
A za nimi? Jedna porażka może nas zrzucić na 4 miejsce. Trudno, żeby tam było bardziej gęsto.
zino
Milanista
Milanista

Nie ma zmiłuj. Juve, Napoli i Lazio wygrywają dziś, o Interze nawet nie ma już co pisac. Walka o LM będzie mega zacięta. Fajnie,jakby chociaż Viola postawiła się Atalancie, co by chociaż jakiś plus dodatkowy był w tej kolejce.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Najważniejsze, że i my wygraliśmy, bo i tak musimy patrzeć przede wszystkim na siebie.
zino
Milanista
Milanista

W pierwszej kolejności oczywiście musimy patrzeć na siebie. Ale nie ma się co czarować, będziemy jeszcze tracić punkty, więc trzeba też "liczyć" na innych. Niestety wygląda na to,że w tej kolejce całe Top7 wygra, bo Viola jest okrutnie cienka i Atalanta robi z nimi co chce.
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

Włączyłem Viole z Atalanta i rzeczywiście Viola jest bardz słaba, a poziom obrony jest wręcz katastrofalny. Milenkovic za 50m, czy ile tam chciał Commisso, to jakiś żart. Vlahovic też przegrywa prawie każdy pojedynek. Amrabat ma przebłyski, ale też nie zachwyca. I to by było na tyle z zawodnikow, którymi podobno się interesujemy.
Z Violi najchętniej bym wziął Dragowskiego, gdybyśmy mie dogadali się z Gigio.
Aha, czuję jakiś sentyment do Jacka, ale to cień piłkarza, którym był u nas przed kontuzja.
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
ODPOWIEDZ