Witamy na odświeżonej wersji forum ACMilan.PL!

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy użytkownicy muszą zresetować swoje hasło przed pierwszą wizytą na nowym forum.
Aby to zrobić, proszę wybrać opcję "Nie pamiętam hasła" i uruchomić procedurę resetowania hasła.
Link resetujący zostanie wysłany na adres email przypisany do Twojego konta na naszym forum.
Prosimy o cierpliwość: może upłynąć kilka minut, zanim mail pojawi się w Twojej skrzynce odbiorczej.
Istnieje też ryzyko, że Twoje filtry przeniosą maila z linkiem resetującym do folderu Spam.

W razie problemów z dostępem do forum prosimy o kontakt z redakcją za pomocą formularza "Kontakt z nami".

Dziękujemy,
Redakcja ACMilan.PL

Serie A 2020/2021

Czyli "nasza" liga komentowana przez Was ze wszystkich stron i oceniana pod każdym kątem.

Moderator: Grupa Trzymająca Władzę

Awatar użytkownika
milanik
Milanista
Milanista

Re: Serie A 2020/2021

Post autor: milanik »

No i już kolejny się wykruszył. Padło na Cuadrado. Trochę czasu do meczu zostało, więc kto wie :hmm:
Il Debutto"01.04.2001"Milan - Lazio
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Post autor: Bubu »

Szanse jako tako się wyrównały.
1.12.1993, Milan - Porto 3-0 - wtedy się wszystko zaczęło.
Awatar użytkownika
Qnen
Milanista
Milanista

Post autor: Qnen »

Ciekawe czy mecz się odbędzie. Do akcji wkracza sanepid... 😂
rafal996
Milanista
Milanista

Post autor: rafal996 »

Zaczyna się.

Anulowanie kary dla Napoli to precedens. I nie mam podejrzeń, że to Juventus kombinuje, bo im mecz z osłabionym Milanem jest na rękę. Po prostu zaczynam się bać, czy ten sezon zostanie rozegrany do końca. We Włoszech wiele osób było przeciwko graniu, teraz mogą wywierać presję. Napoli nie przyjechało, Juventus jeśli nie przyjedzie, będzie mieć już dwa mecze zaległe. Pojawi się jeszcze kilka przypadków i rozegranie sezonu stanie się niemożliwe.

Oby to była plotka i mecz odbył się bez przeszkód.
Kzr
Milanista
Milanista

Post autor: Kzr »

Inter zalicza wtopę z Sampdorią, znaczy zostajemy na fotelu lidera niezależnie od wyniku wieczornego meczu. Doskonałe wieści :) Może to zdejmie nieco presji z naszych zawodników dzisiaj.
zino
Milanista
Milanista

Post autor: zino »

Jest już pierwszy pozytyw dziś, nawet przy potencjalnej porażce wieczorem. Inter w końcu stracił punkty. Mieli imponującą serie zwycięstw, ale w wielu z tych meczów grali bardzo średnio i męczyli bule, mieli farta (np z Napoli). Dziś chyba ten zmarnowany karny na starcie ustawił im mecz.
Dopo la mia mamma ama solo Milan.
rafal996
Milanista
Milanista

Po Interze swój popis dało jeszcze Napoli. A zdawali się wychodzić na prostą.

Ta kolejka może naprawdę namieszać. Na razie jest pod Romę. Do tych, którzy skorzystali dołączy Juve lub Milan...
pandoktor
Milanista
Milanista

Post autor: pandoktor »

Pobega - nasz chłopak :-)

Dziś wszystko układa się pod Juve. Najpierw koronawirus u nas, później wyniki. Liczę, że wmieszamy się w to :-)

Forza Milan!
Jak byłem mały, myślałem, że będe grał z Marco van Bastenem...
Kzr
Milanista
Milanista

Post autor: Kzr »

Ależ Napoli straciło dzisiaj punkty w fatalny sposób. Z grającą w dziesiątkę Spezią tak przerąbąć, przy tylu wyśmienitych okazjach. Nie żebym narzekał oczywiście :P U Gattuso pewnie będzie można dostrzec więcej siwizny w następnym meczu.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

W meczu Napoli wszyscy się śmieli z Llorente (https://streamable.com/amy4dn), ale nikt nie pomyślał, że ten brak zrozumienia jest przez to, że Hiszpan zagrał dziś po raz drugi chyba od roku.
pandoktor
Milanista
Milanista

Atalanta rozpędziła się na dobre. Od porażki z Veroną 17 punktów w 7 meczach - ponad 3 bramki na mecz. A nasze spotkanie juz za 2 tygodnie.
Awatar użytkownika
milanik
Milanista
Milanista

Post autor: milanik »

Oglądałem Romę z Interem i zmiany Conte były strzałem w kolano. Tam jeszcze z parę minut i pewnie by się skończyło wygraną Rzymian. Wynik świetny dla nas.
Il Debutto"01.04.2001"Milan - Lazio
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Gola na 1:1 też nie powinno być, bramkarz Romy mial wznawiać grę z 5m...
Awatar użytkownika
miszcz
Milanista
Milanista

Post autor: miszcz »

Dlaczego Bonucci nie wyleciał z boiska?
Judge not lest ye be judged yourself
rafal996
Milanista
Milanista

Cieszy ten remis, idealny wynik. Zacząłem się coraz bardziej obawiać Romy, w kontekście podium mają bardzo duże aspiracje. Podzielili się jednak punktami z Interem i mamy odrobinę oddechu. Dobrze by to było utrzymać do starcia z Atalantą, która też może być bezpośrednim rywalem do miejsca w LM.
Awatar użytkownika
pepe
Milanista
Milanista

Post autor: pepe »

Zastanawiam się, co w baniach mieli wczoraj piłkarze Sassuolo, którzy grając ponad pół meczu w "10" cisnęli Juventus, jakby to oni byli w przewadze. W porządku - rzeczywiście były momenty ich dominacji, ale im bliżej końca, tym bardziej oczywistym się stawało, że Juve przyciśnie. A ci dalej swoje, rzucali siły do ataku, jakby mecz toczył się w wyrównanych liczbach. Nawet delikatna sugestia trenera, który przytrzymał piłkę przy wyrzucie z autu dla Sassuolo nic nie dała. Ci nadal się rzucali na Juve, jakby o życie walczyli, szybko wznawiali grę, nie przetrzymywali, zero piłkarskiego cwaniactwa, wyrachowania. To natomiast pokazali gospodarze, co, do jasnej ciasnej, czułem w powietrzu. Wkurzony jestem, bo po pierwsze wpienia mnie każda pełna zdobycz punktowa turyńczyków, a po drugie świetnie grające Sassuolo zostało zniesione na noszach w stosunku 1-3, przy czym wynik mecz zakłamuje całkowicie obraz jego przebiegu. Juve ma teraz Inter, ma też zaległy mecz z Napoli. Jeśli oba te mecze rozstrzygną na swoją korzyść, będzie gęsto...
"Ten tylko jest w stanie pojąć duszę kibica, kto nim sam został" - "Pamiętnik Kibica", Roman Zieliński
rafal996
Milanista
Milanista

Każdy wynik w tych meczach z Interem i Napoli jest możliwy. Gra Juve nie powala, chociaż powoli się stabilizuje. Natomiast Inter i Napoli grają zrywami i trudno powiedzieć, na co ich będzie stać w danym momencie.
Ja się szczególnie nie zmartwię, nawet jak Juve wszystko wygra. Nie nastawiam się mentalnie na scudetto i nadal za bezpośrednich rywali uważam drużyny aspirujące o miejsca 3 - 4. Chociaż oczywiście kolejne sukcesy Juve by bolały, tak jak i mistrz dla Interu.

A Sassuolo to cóż, taka mentalność. To jest piękne, ale w ten sposób trofeów się nie wygrywa.
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

Jeśli oba te mecze rozstrzygną na swoją korzyść, będzie gęsto...
Raczej szanse niewielkie, raz, że wypadło im trzech graczy dwa, chyba będzie spore cisnienie na sędziów gdyż w ostatnich dwóch spotkaniach powinni kończyć w 10 a kończyli w 11.
Awatar użytkownika
TomekW
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: TomekW »

miszcz pisze: 10 sty 2021, 23:31 Dlaczego Bonucci nie wyleciał z boiska?
Bardzo dobre pytanie. Drugie z tej samej serii brzmi: dlaczego nie interweniował VAR? Były ku temu wszelkie podstawy.
Abbiamo un grande sogno in fondo al nostro cuore
vedere il grande Milan che vince il Tricolore
Awatar użytkownika
Bubu
Milanista
Milanista
Kontakt:

A dlaczego teraz VAR nie zainterweniował? Przecież Felipe Caicedo stał 1m przed samym bramkarzem, albo nawet bliżej...
Awatar użytkownika
TomekW
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: TomekW »

Błąd varisty moim zdaniem.
Abbiamo un grande sogno in fondo al nostro cuore
vedere il grande Milan che vince il Tricolore
rafal996
Milanista
Milanista

Taka ciekawostka. Parę osób przed meczem z Juve (chyba tym poprzednim) zwracało uwagę, że często przed spotkaniami przeciwko nim pojawiają się jakieś niepokojące plotki o Milanie. Tak mi się skojarzyło, że dziwnym trafem właśnie wczoraj i dziś świat calcio mówi o domniemanych problemach finansowych Interu, akurat przed dzisiejszym meczem ;)

Chociaż oczywiście traktuję to z przymrużeniem oka, nie jestem fanem spisków.

Oglądam sobie Napoli z Fiorentiną i wygląda na to, że poukładali sobie wszystko, bo punktują bardzo pewnie. W pierwszej połowie cztery bramki, ładna gra, w drugiej spokojnie sobie czekają na graczy Fiorentiny i jeszcze powiększyli prowadzenie.
Awatar użytkownika
kamilus
Milanista
Milanista

Post autor: kamilus »

Napoli dzisiaj dominuje, ale ma też "trochę" szczęścia, bo na 6 strzałów celnych, do siatki rywala trafili 5 razy. :P
pandoktor
Milanista
Milanista

Rafale, zobacz jak jeden mecz jest w stanie zaburzyć punkt widzenia. Też się na tym łapię czasami. Napoli w ostatnich 5 meczach zdobyło tylko 7 na 15 punktów. Więc trudno mówić o dobrym punktowaniu :-)

A co do plotek, myślę, że to akurat nie przypadek. Element psychologicznej gry z udziałem zaprzyjaźnionych mediów.
Awatar użytkownika
Venomik
Juventino z Klasą
Juventino z Klasą
Kontakt:

Post autor: Venomik »

rafal996 pisze: wczoraj, 14:08 Taka ciekawostka. Parę osób przed meczem z Juve (chyba tym poprzednim) zwracało uwagę, że często przed spotkaniami przeciwko nim pojawiają się jakieś niepokojące plotki o Milanie. Tak mi się skojarzyło, że dziwnym trafem właśnie wczoraj i dziś świat calcio mówi o domniemanych problemach finansowych Interu, akurat przed dzisiejszym meczem ;)
Aha.
Końcówka zeszłego roku to artykuł w Corriere dello Sport o tym, że Zhang mówi stop - w zimowym mercato Inter nie wyda żadnego euro, którego wcześniej nie zarobi na sprzedaży kogoś.
Nieco później, 31 grudnia gazzetta wypuszcza artykuł, że Inter musi szukać nowego sponsora ze względu na problemy - wszystko ilustrowane wykresem o tym, że rok w rok Inter ma coraz gorszy wynik finansowy. Mowa o ograniczaniu wydatków i być może szukaniu inwestora chętnego na akcje klubu - wykup pakietu mniejszościowego od LionRock bądź niewielką część akcji Suning, aby ci pozostali w posiadaniu pakietu większościowego.
Początek roku - okładki z drugiego stycznia mówią o sprzedaży Interu, artykuły rozpisują się o tym, że nowy właściciel ma być lekarstwem na problemy finansowe i miałby pokryć stratę za rok 2020.
Następnego dnia temat jest wałkowany coraz bardziej, mowa o 'oblężeniu Interu', problemach potęgowanych przez wiele czynników - od wysokiej straty za 2020 rok, przez gorszą sytuację Suning po nieprzewidziany w bilansie fatalny występ w Europie.
"konta klubu są w bardzo kiepskim stanie po utraconych dochodach z powodu pandemii koronawirusa i jeszcze surowszych ograniczeniach ze strony Chin. Scenariusz daleki od ideału do przygotowania się do pierwszego meczu w roku 2021. (...) Brak przychodów z Ligi Mistrzów to kolejny problem Interu, klub liczył jeszcze na co najmniej 10 mln euro od UEFA za występy w europejskich pucharach. Wielu sponsorów klubu z Chin powiązanych z Suning ma problemy z płatnościami. Nie są to kwoty astronomiczne, ale w obecnej sytuacji nawet takie krople stają się istotne. Dziś jeszcze trudniej jest eksportować kapitał z Chin, płynność zmieniła się z szalejącej rzeki w potok, a Inter ma poważne problemy z gotówką. Trwa redukcja zatrudnienia i trudności z wypłatą wynagrodzeń są realne." (cytat z fcinter.pl z 3 stycznia)
...
Kolejnych dni już mi się nie chce przeglądać ;)
Świat calcio od miesiąca plotkuje albo mówi otwarcie o problemach Interu, tu nie ma żadnego 'akurat przed meczem'. I w tej narracji przoduje rzymski dziennik, który przychylny Juve nie jest ;)

https://twitter.com/i/status/1350884314544812040
Co to jest za sierota xD
ODPOWIEDZ